Brambora s vejcem

Lehce chaotická rubrika Ivany Veselkové a Aleše Stuchlého. Živé telefonáty celebritám všech kategorií včetně těch top provařených, ale i těch, které neznáte, nebo vás nezajímají.

UvádíČeský rozhlas

Všechny epizody

Brambora s vejcem: Herečka Andrea Mohylová: Kdybych byla psem, tak bych chtěla být kníračem

Myslí si o sobě Andrea Mohylová, že je dobrá herečka? A jak je spokojená se srubem na Vysočině? Nebylo by lepší mít maringotku? Rodačky z Čeladné jsme se jako již tradičně v dada rubrice Brambora s vejcem ptali na mnoho zásadních otázek a samozřejmě jsme nezapomněli na dotaz, jak vypadá nejlepší obložený chlebíček na světě a kterou psí rasou by chtěla být.

Brambora s vejcem: Herečka Simona Peková: Miluju všechno, co klouže do krku

V dada rubrice Brambora s vejcem jsme tentokrát telefonovali herečce a čerstvé držitelce ocenění v herecké kategorii Cen filmové kritiky Simoně Pekové. Ta se v milém rozhovoru svěřila s tím, že byť to možná někoho pohorší, tak miluje zvěřinu, krvavé maso, vnitřnosti, ouška, plody moře a ústřice.

Brambora s vejcem: Řezník František Kšána: Vážím 110 kilo

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl tentokrát řezník František Kšána, který dokonce do studia na rozhovor plný zásadních otázek dorazil osobně. Hned zkraje se František mimo jiné svěřil s tím, že váží 110 kilogramů a vysvětlil i, jak se to vztahuje k jeho profesi.

Brambora s vejcem: Herečka Alžběta Malá: Chtěla bych být pánským pyžámkem

Dada rubrika Brambora s vejcem tentokrát hostila herečku Alžbětu Malou. Tu momentálně můžete vidět například v seriálu Smysl pro tumor. V rozhovoru se mimo jiné svěřila, kterým písmenem abecedy by se chtěla stát a také prozradila, co si myslí o mysliveckých posedech.

Brambora s vejcem: Věštec Vlastík Plamínek: Kdyby rok 2024 byl jídlem, byl by omeletou se špenátem

V dada rubrice Brambora s vejcem jsme se telefonicky spojili s věštcem a milovníkem bubínků Vlastíkem Plamínkem. Zjišťovali jsme, jak vnímá Vlastík nadcházející rok 2024, jaké každodenní rituálky mu zpříjemňují život, nebo kterou rasou psa bych chtěl být.

Brambora s vejcem: Hudebník a fotbalista Matěj Čech: Mám radost, když mi někdo řekne, že jsem hot

Hostem silvestrovského vydání dada rubriky Brambora s vejcem byl Matěj Čech aka Mat213. Držitel hudebních ocenění Vinyla a Apollo za rok 2023 se kromě hudby věnuje taky tvorbě podcastů a tvorbě obecně. A tvořivý člověk je vždycky skvělým hostem a inspirací.

Brambora s vejcem: Farář Petr Wagner: Kdybych byl psem, byl bych nerudným jezevčíkem

Hostem rubriky Brambora s vejcem byl farář a sympatický člověk Petr Wagner. Ten má na Radiu Wave podcast Hergot o spiritualitě, ale hlavně je farář Církve československé husitské. Do Brambory s vejcem proto vnesl trošku duchovního kořeníčka a sváteční náladičky. Kdo je jeho oblíbený světec a proč? I na to jsme se ho zeptali.

Brambora s vejcem: Herec Jan Nedbal: Bavilo by mě mít rum a chodit po horách jako bernardýn

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl herec Jan Nedbal, kterého můžete znát třeba z filmu Bratři, ve kterém ztvárnil Ctirada Mašína. Proto jsme se Honzy nemohli nezeptat, proč hrál zrovna Ctirada Mašína a nehrál jeho bratra Josefa Mašína. Odpověď vás možná překvapí. Ale možná ne.

Brambora s vejcem: Hudební publicista Viktor Palák: Jednou jsem se poblinkal ve vlaku z okýnka

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl tentokrát Viktor Palák – hudební a filmový publicista a člověk, který se pohybuje v kultuře jako (živá) ryba ve vodě. Viktor dorazil na rozhovůrek do studia dokonce osobně a hned na úvod se popsal ve třech slovech následovně: „Nejsem Pavel Kučera.“

Brambora s vejcem: Umělec Ondřej Brody: Nejmódnější je chodit nahatej

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl umělec Ondřej Brody. Ten nám v rozhovoru mimo jiné vysvětlil, jak poznáme dobré a kvalitní umění a taky jestli se dá uměním živit. Došla řeč i na to, kdy a za jakých okolností použil dítě místo štětce.

Brambora s vejcem: Herečka Tereza Dočkalová: Ráda bych o sobě tvrdila, že jsem tiramisu

V dada rubrice Brambora s vejcem tentokrát Ivana s Alešem telefonovali Tereze Dočkalové, kterou můžete (ale spíš asi ne) znát třeba z osvětového seriálu ČT o finanční gramotnosti Bankovkovi. I proto jsme se Terezy ptali, jakou by nám dala finanční radu do života. K životu milionáře vám její rada asi nepomůže, ale nějakou tu korunku vám možná ušetří. Možná.

Brambora s vejcem: Grafický designer Bohdan Heblík: Jednou se mi zdálo, že jsem měl na nohou obrovské kremrole

V dada rubrice Brambora s vejcem jsme tentokrát telefonovali grafickému designérovi Bohdanovi Heblíkovi. Odborník na filmové plakáty, který je nejen tvoří, ale dokonce o nich i napsal knihu, nám v rozhovoru mimo jiné prozradil, jak poznáme kvalitní grafický design a že se mu jednou zdálo, že chodil po ulici a měl na nohou obrovské kremrole.

Brambora s vejcem: Herec Viktor Kuzník: V kšiltovce nevypadám vůbec dobře

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl herec Viktor Kuzník, který je čerstvým držitelem ceny Thálie pro mladé herce do 33 let. Nemohli jsme se ho tedy nezeptat, na jaké významné místo si tuto trofej vystavil. Jeho odpovědí jsme ale byli trochu překvapeni, protože polička v obýváku to nebyla.

Brambora s vejcem: Hudební publicista Pavel Kučera: Masáky dělám na másle s kmínem

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl novinář, hudební kritik a moderátor Pavel Kučera. Zajímalo nás, zda si myslí, že je užitečnější kšiltovka, nebo sluneční brýle a taky jsme sondovali, co je podle Pavla Kučery nejmenší problém současnosti.

Brambora s vejcem: Natálie Schejbalová aka Tali: Nesnáším slovo hnědka

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byla tentokrát Natálie Schejbalová, která se pod přezdívkou Tali věnuje slam poetry a je majitelkou poměrně úspěšného instagramového účtu Tady_tali. Co si Natálie myslí o houbě reishi, jak smrdí její synovec a jak vypadá její ranní rituál? To všechno se v aktuálním díle Brambory s vejcem doslechnete.

Brambora s vejcem: Producent NobodyListen: Tmavě modrou nemám rád, je taková falešná černá

V rubrice Brambora s vejcem tentokrát Ivana s Alešem telefonovali hudebnímu producentovi Jakubovi Strachovi, který je ale známý spíš pod přezdívkou NobodyListen. Protože Jakub se kromě hudby docela pohybuje taky ve světě módy, vyptávali jsme se ho mimo jiné na to, jaký módní kousek by si teď měl pořídit Aleš a jaká barva se mu nelíbí.

Brambora s vejcem: Herečka Štěpánka Fingehutová: Mám ráda houby lišky a připravuju z nich topinky

V dada rubrice Brambora s vejcem jsme tentokrát telefonovali herečce Štěpánce Fingerhutové. Ta hrála třeba v seriálech Devadesátky nebo Táta v nesnázích. Zajímalo nás samozřejmě, jak by se popsala ve třech slovech a taky zda by chtěla být kámen, nůžky, nebo papír.

Brambora s vejcem: Herečka Anita Krausová: Mám teď hladové období

Hostem rubriky Brambora s vejcem byla herečka a moderátorka Radia Wave Anita Krausová. Té jsme se mimo jiné ptali na to, co si ráda dává k obědu. Anita se zasnila a svěřila se, že má momentálně hladové období, takže by pořád jedla. Oběd je tedy pro ni momentálně stejně důležitý jako snídaně a večeře. „Mám strašně ráda masíčko s bramborem,“ nechala nás nahlédnout pod pokličku svých chutí žena, která má ráda taky sníh a hory.

Brambora s vejcem: Ilustrátor Jakub Bachorík: Zkoumám tak trochu kolonizaci souše… Kdo byl první? Houby, ryby?

Hostem rubriky Brambora s vejcem byl tentokrát ilustrátor Jakub Bachorík, který pochází z Prostějova, většinu života však pobýval v malé vesnici Podolí u Mohelnice. Kromě výtvarného umča se Jakub věnuje taky rapu pod přezdívkou Don Chain a je součástí uskupení Opak Dissu.

Brambora s vejcem: Herečka Julie Štandera: Nejhorší smrad na světě jsou zvratky

Hostem telefonické rubriky Brambora s vejcem byla herečka a tanečnice Julie Štandera. Tu jsme zastihli u Vyšehradu, kde hodně foukalo. Něco jsme z ní ale i přes fučení větru vytáhli. Třeba odpověď na zcela zásadní otázku, jaké anglické slovíčko, které se uchytilo i v českém prostředí, se jí líbí.

Brambora s vejcem: Scenáristka Irena Hejdová: Nemám ráda slova plejáda a pišingr

Hostem na telefonu v dada rubrice Brambora s vejcem byla scenáristka, novinářka a spisovatelka Irena Hejdová. Ta se během rozhovoru svěřila s tím, že nemá ráda slova plejáda a pišingr, ale líbí se jí slovo meloun. Zjišťovali jsme proto i její názor na související otázku, zda může okurka s cukrem chutnat právě jako meloun.

Brambora s vejcem: Herec Jiří Rendl: Nemám rád slovo fajn

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem je tentokrát herec Jiří Rendl. Toho jsme zastihli dle jeho vlastních slov „u rodičů na baráku“, kde, jak předpokládáme, užíval zasloužený odpočinek. Muž, kterého mohou diváci vidět třeba ve filmech Hranice lásky nebo Přišla v noci, se v telefonickém rozhovoru mimo jiné svěřil, že nemá rád slovo fajn a že ho vytáčí zdrobnělinky typu „rohlíček s marmeládičkou“.

Brambora s vejcem: Mirek Vaňura z podcastu Kriminálka: Pletou si mě s Malátným z Chinaski

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl tentokrát rozhlasák a specialista na true crime Mirek Vaňura. Úspěch jeho podcastu Kriminálka byl samozřejmě jedním z témat našeho rozhovoru a mimo jiné jsme se ptali na to, proč se podle Mirka lidi tak moc zajímají o mordy. Je to tím, že každý z nás má v sobě kousek vraha?

Brambora s vejcem: Václav Rouček: Nejhorší smrad jsou hokejové rukavice

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl tentokrát zpěvák, designér webů a aplikací, hokejista a člen dua VR/NOBODY Václav Rouček. Autor podcastu Pochlap se v rozhovoru mimo jiné zmínil, že nejhůř na světe podle něj smrdí hokejové rukavice a že má problém s fialovou barvou.

Brambora s vejcem: Kamil Fila: Vím, co je rohlík

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl filmový kritik a rodák ze Znojma Kamil Fila. Ivanu s Alešem proto mimo jiné zajímal jeho názor na znojemskou omáčku, ale i to s kým si ho lidé nejčastěji pletou.

Brambora s vejcem: Zvukař Viktor Prášil: Šutráctví jsem ještě nenahrával

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl filmový zvukař Viktor Prášil. Rodák z Prahy, který byl nominovaný na Oscara za zvuk filmu Na západní frontě klid, v rozhovoru mimo jiné prozradil, co je nejlepšího na tom, že Oscara nedostal. Taky se nám svěřil, že ještě nikdy nenahrával zvuk kamenů.

Brambora s vejcem: Lucie Výborná: V kině jsem byla na nejhorším rande svého života

Dada rubrika Brambora s vejcem tentokrát proběhla v rámci akce Den otevřených dveří Českého rozhlasu, takže před návštěvníky ve studiu a výjimečně ne po telefonu. Za Ivanou a Alešem dorazila moderátorka Lucie Výborná, která kromě odpovídání na otázky během rozhovoru vařila a navíc ještě přinesla kremrole.

Brambora s vejcem: Milan Cais: Hnědá je nádherná barva

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl zpěvák a bubeník skupiny Tata Bojs Milan Cais. Renesanční muž, který má navíc pořad na naší sesterské stanici Český rozhlas Vltava, v rozhovoru mimo jiné prozradil, že nemá problém skoro s žádnou barvou.

Brambora s vejcem: Bohdan Bláhovec: Myslím, že je dobré být kamenem. Je pevný a hodně toho vydrží

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl dokumentarista a básník Bohdan Bláhovec. Rodák z Plzně a jeden z průkopníků slam poetry v Česku se v rozhovoru svěřil s tím, že kdyby si měl vybrat, zda chce být kámen, nůžky, nebo papír, tak by volil kámen. „Myslím, že je dobré být kamenem. Pevný, na svém místě a hodně toho vydrží,“ zdůvodnil výběr Bohdan.

Brambora s vejcem: Mikýř a streamer Agraelus se shodují: Rohlík je penetrační nástroj

Dada rubrika Brambora s vejcem měla tentokrát netradičně dva hosty. Jedním z nich byl moderátor a bavič Martin Mikyska aka Mikýř a druhým streamer a youtuber Vojtěch Fišer alias Agraelus. Ivana s Alešem neboli Brambora a Vejce se k oběma internetovým velikánům připojili v rámci charitativního streamu na podporu projektu Ježíškova vnoučata.

Brambora s vejcem: Hudební publicista Karel Veselý: Štěstí je chvilkové, pak zase přijde marnost

Hostem pravidelné dada rubriky byl spisovatel a hudební publicista Karel Veselý. Ten se v rozhovoru svěřil třeba s tím, že štěstí vždy trvá jen pár vteřin a pak vždy zase přijde marnost. Prozradil ale i to, že se štítí syrového masa a že si nemyslí, že je dobrým člověkem.

Brambora s vejcem: Michal Isteník: Nejhorší smrad na světě je tlící holub

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl herec původem z Nového Strašecí Michal Isteník. Ten nám mimo jiné prozradil, co by se mu líbilo na tom být žížalou a které slovo nesnáší. Zjistili jsme také skutečnost, že nejhorší smrad je podle něj z tlícího holuba. Má s ním totiž svou osobní zkušenost, protože svého času mrtvý holub dlel a tlel nad jeho divadelní šatnou.

Brambora s vejcem: Herečka Simona Lewandowská: Mám ráda, když je něco slizkého

Hostem bezvadné a pohodové (i když záleží na úhlu pohledu) rubriky Brambora s vejcem byla herečka Simona Lewandowská. Tu jsme vyrušili při obídku, ale to vůbec nevadilo. Žena, která si svůj filmový debut odbyla ve snímku Zlatý podraz, nám v rozhovoru mimo jiné prozradila, že má kladný vztah k nakládaným houbám. „Mám ráda houbičky, mám ráda, když je něco slizkého,“ vysvětlila svou náklonnost pomocí neprůstřelného argumentu.

Brambora s vejcem: Albert Černý z kapely Lake Malawi: Nevěřím na smrad

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl zpěvák a kytarista Albert Černý, který se hned zkraje svěřil, že je dobrým člověkem a že je zbytečně destruktivní ve svém životě jen stále hledat chyby. I proto je Albert pozitivní a mimo jiné se na sebe ráno usmívá do zrcadla.

Brambora s vejcem: Komiksový autor a režisér Vojtěch Mašek: Kdybych byl psem, tak hladkosrstým

V dada rubrice Brambora s vejcem tentokrát Ivana s Alešem telefonovali scenáristovi, režisérovi a komiksovému autorovi Vojtěchu Maškovi. Mimo jiné zjišťovali, co by dělal, kdyby se jednoho rána probudil jako pes a jakým druhem tohoto sympatického zvířete by v takovém případě rád byl. Režisér snímku Arvéd by prý upřednostnil stát se psem hladkosrstým a jezevčíkovitým.

Brambora s vejcem: Dabérka Jana Mařasová: Želva je úžasný tvor

Ivana s Alešem si ve své dada rubrice Brambora s vejcem tentokrát povídali s herečkou a dabérkou Janou Mařasovou. Ta se hned na úvod svěřila se svým pozitivním vztahem k želvám, které považuje za úžasné tvory. „Přijde mi fascinující, jak mají ten krunýř… a kolik překážek s tím těžkým krunýřem dokážou překonat,“ vysvětlila důvody své lásky k těmto živočichům rodačka z Prahy.

Brambora s vejcem: Režisér a scenárista Jan Vejnar: Prdelačku v mlází si nedávám

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl tentokrát scenárista a režisér Honza Vejnar. Nadějný filmař se v telefonickém rozhovoru svěřil, že jsou mu odporná slova „prdelačka“ a „mlází“. Zajímalo nás ale taky to, co posledního autor filmu Figurant vyhodil do koše nebo jaké má knižní rituály.

Brambora s vejcem: Slamer Anatol Svahilec: Chtěl bych se stát potítkem neboli nátepníčkem

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl Anatol Svahilec. Matador české slam poetry se v telefonickém rozhovoru svěřil, že nemá moc rád kmín a na vařené brambory si raději dává petrželku. Zajímalo nás taky to, kterou trasu pražského metra má nejradši, jaký je jeho vztah ke smradu a mořským vlnám a mnoho dalších hlubokých otázek.

Brambora s vejcem: Oto Klempíř: Některé bramboráky jsou, jako když sníš cihlu

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl textař, zpěvák, básník a také marketér Oto Klempíř. Ten se nám po telefonu svěřil, že jeho oblíbená kuchyňská úprava brambor je vaření. Na rozdíl od Aleše ale člen kapely J.A.R. neholduje bramborákům.

Brambora s vejcem: Zpěvačka Lenny: Mám doma strašně moc bot

V dada rubrice Brambora s vejcem jsme tentokrát telefonovali zpěvačce a hudební skladatelce Lence Filipové, která je ale známější spíš pod přezdívkou Lenny. Ta Ivaně s Alešem prozradila mimo jiné to, že nemá ráda houby a že vlastní růženín.

Brambora s vejcem: Věštec Vlastík Plamínek: Byl bych nejradši pták

Již počtvrté v řadě byl novoročním hostem dada rubriky Brambora s vejcem Vlastík Plamínek. Muž, který má rád bubnování, rozmlouvání se sluncem a vyhlížení do budoucnosti, nám mimo jiné prozradil, že kdyby byl rok 2023 tarotovou kartou, byl by Hvězdou. Věštec se ale svěřil i s tím, že on sám by byl nejradši ptákem, který se může svobodně vznášet.

Brambora s vejcem: Albert Romanutti: Rád bych byl bílým saténovým županem

Hostem posledního vydání dada rubriky Brambora s vejcem v roce 2022 byl zpěvák a hudebník Albert Romanutti. Ivana s Alešem se ho proto vyptávali na zásadní otázky spojené s koncem roku. Kdyby byl Albert obloženým chlebíčkem, jaká by na něm byla obloha? Jaká příchuť brambůrků mu chybí? A kdyby měl být rok 2023 písnička, jak by se jmenovala?

Brambora s vejcem: Ondřej Brousek: Chtěl bych se stát čepicí, abych četl myšlenky

Hostem na telefonu v rubrice Brambora s vejcem byl herec, hudebník, skladatel a v první řadě člověk Ondřej Brousek. Ten se nám hned v úvodu svěřil s tím, která tři slova ho charakterizují a kterou písničku nenávidí. Ve druhém zmiňovaném se Ondřej rozhodně neshoduje s Ivanou, protože té se ona skladba docela líbí, ale to samozřejmě není vůbec podstatné.

Brambora s vejcem: Animátorka Diana Cam Van Nguyen: Úspěchy se přeceňují

V dada rubrice Brambora s vejcem telefonovali Ivana s Alešem talentované výtvarnici a režisérce Dianě Cam Van Nguyen. Ta v rozhovoru mimo jiné prozradila, že se dle jejího názoru moc přeceňují úspěchy, což Ivanu s Alešem moc potěšilo. Protože je potřeba začít si vážit i vlastních neúspěchů.

Brambora s vejcem: Jakub Kohák: Nemám rád slovo pečivo

Hostem příjemně absurdní rubriky Brambora s vejcem byl tentokrát komik, moderátor a filmař Jakub Kohák. Ten se Ivaně s Alešem mimo jiné svěřil, že nemá rád výraz pečivo. „Je to takové zvláštní jemnozrnné slovo,“ snažil vysvětlit důvod svého nelaskavého vztahu k tomuto pojmu.

Brambora s vejcem: Režisér Štěpán FOK Vodrážka: Z ruličky od toaletního papíru jsem vyrobil telefon

V rubrice Brambora s vejcem tentokrát Ivana s Alešem telefonovali Štěpánovi FOK Vodrážkovi, kterému by prý nevadilo, kdyby se jmenoval Podrážka. V rozhovoru padlo plno zásadních otázek, jako třeba, zda je lepší houskový, nebo bramborový knedlík a která barva je hnusná.

Brambora s vejcem: Herec Václav Neužil: Jedu Crowleyho tarot. Od sedmnácti mám jedny karty

V dada rubrice Brambora s vejcem jsme tentokrát telefonovali rodákovi z Plzně, který hrál mimo jiné Emila Zátopka. Václav Neužil se v rozhovoru (k Ivanině radosti) svěřil, že dlouhá léta vlastní tarotové karty. „Od sedmnácti mám jedny karty a ty jsou takovými průvodci života, když potřebuju s něčím poradit,“ ozřejmil Václav a upřesnil, že se jedná o Crowleyho tarot.

Brambora s vejcem: Rodačka z Brna Kamila Zlatušková: Jednou týdně dělám saunovou mistryni

Hostem na telefonu Ivany s Alešem byla v chaotické rubrice Brambora s vejcem tentokrát producentka a dramaturgyně Kamila Zlatušková. Ta nám o sobě prozradila třeba to, že ji proti depresivní náladě pomáhá saunování a že je v téhle disciplíně hotovou mistryní. „Na dobrou náladu je to skvělý,“ tvrdí Kamila o sauně, do které také během rozhovoru Aleše pozvala.

Brambora s vejcem: Šéfkuchař Přemek Forejt: Strašně rád trůním

Dada rubrika Brambora s vejcem tentokrát vyrazila ze studia do terénu, a to konkrétně na akci Podcast Session v rámci festivalu Prix Bohemia Radio v Olomouci. Host Přemek Forejt nebyl výjimečně na telefonu, ale dorazil za Ivanou a Alešem osobně do Jazz Tibet Clubu. A byl určitě moc rád, že přišel, protože musel odpovídat na otázky, díky kterým se sám o sobě dozvěděl mnoho nového.

Brambora s vejcem: Videoproducent a novinář Petr Cífka: Nůžky jsem vždycky strašně nenáviděl

V dada rubrice Brambora s vejcem byl tentokrát hostem na telefonu filmový publicista a videoproducent Petr Cífka. Ten se hned na úvod svěřil, že vždycky strašně nenáviděl nůžky (hlavně ty socialistické a ošklivé). Také prozradil, že se necítí jako kámen, a proto by z trojice kámen, nůžky, papír volil poslední jmenovaný objekt.

Brambora s vejcem: Herec Vladimír Škultéty: Klobásu v bagetě jsem nikdy neměl

Hostem lehce chaotické rubriky Brambora s vejcem byl herec a režisér Vladimír Škultéty, známý třeba jako Ivan Čočkin Čočka ze seriálu Most!. Ivanu mimo jiné zajímalo, zda si rodák z Prahy myslí, že klobása v bagetě je lepší než párku v rohlíku. „Klobásu v bagetě jsem nikdy neměl. A proti párku v rohlíku nic nemám,“ zamyslel se muž, který hrál také v seriálu Pizza Boy.

Brambora s vejcem: Herečka Beáta Kaňoková: Chtěla bych být zipem u kalhot, protože je pořád rozjetý

V dada rubrice Brambora s vejcem tentokrát Ivana s Alešem telefonovali herečce Beátě Kaňokové, kterou od října uvidíte ve filmu Běžná selhání. Logicky nás tedy hned na úvod zajímalo, zda by Beáta byla raději lavičkou v parku, nebo pařízkem v lese. I další otázky byly hodně na tělo, takže samozřejmě přišla řeč i na to, jaká barva je hnusná a jakým kusem oblečení by chtěla být.

Brambora s vejcem: Filmový producent Vratislav Šlajer: Chtěl bych být tričkem s krátkým rukávem

V dada rubrice Brambora s vejcem tentokrát Ivana s Alešem telefonovali filmovému a televiznímu producentovi Vratislavovi Šlajerovi. Ten mimo jiné prozradil, že kdyby se měl stát nějakým kusem oblečení, chtěl by být tričkem. S krátkým rukávem. Možná dokonce i s límečkem.

Brambora s vejcem: Mirai Navrátil: Fialová barva je hnusná, ale nosím ji

V dada rubrice Brambora s vejcem jsme tentokrát telefonovali frontmanovi kapely Mirai. Zpěvák a kytarista Mirai Navrátil se nám mimo jiné svěřil, že fialová je hnusná barva, ale i tak ji nosí. Také jsme během družného rozhovoru zjistili, že rodák z Japonska nemá moc rád hmyz, hlavně švábíky.

Brambora s vejcem: Zpěvák Vojta Drahokoupil: Chtěl bych být nůžkami, protože jsou ostré a umí i píchat

V dada rubrice Brambora s vejcem tentokrát telefonovala chaotická dvojice Ivana a Aleš zpěvákovi Vojtovi Drahokoupilovi, který mimo jiné prozradil, co je pěkného v Toužimi, kde žil od třinácti let. Samozřejmě nemohla nepadnout otázka, zda by talentovaný muž chtěl být radši kámen, nůžky, nebo papír. Vojta v tom má jasno a volí nůžky. „Jsou ostrý, všechno přestřihnou a umí i píchat,“ zdůvodnil logicky svou volbu.

Brambora s vejcem: Herečka Anna Fialová: Ráda bych byla papír, protože se dobře stříhá

V dada rubrice Brambora s vejcem jsme telefonovali herečce Anně Fialové, která se nám hned zkraje svěřila, že kdyby si měla vybrat jiné příjmení, tak by sáhla po Bleděmodrá. „Já jsem jednou přemýšlela o takovém pseudonymu a Bleděmodrá se mi líbí dost,“ vysvětlila sympatická rodačka z Kolína.

Brambora s vejcem: Spisovatel a scenárista Ondřej Štindl: Kino občas není moc dobré místo na rande

V dada rubrice Brambora s vejcem jsme zavolali publicistovi Ondřeji Štindlovi, který se nám svěřil, že jednou byl na rande v kině na filmu Klid noci a že to nedopadlo úplně podle jeho představ. „Kino skutečně občas není moc dobré místo na rande,“ vzpomínal a samozřejmě nám i vysvětlil, jak tehdejší rande probíhalo.

Brambora s vejcem: Umělkyně Linda Dostálková: Chtěla bych osobně poznat strašně moc psích ras

Ve psím speciálu dada rubriky Brambora s vejcem jsme telefonovali umělkyni a kurátorce Lindě Dostálkové, které jsme tentokrát kladli otázky téměř výhradně o psech. Jaké má Linda doma a co si o nich myslí? I to jsme zjišťovali. Kurátorka galerie PLATO Ostrava se nám mimo jiné svěřila, že by ráda poznala co nejvíc psích ras, ale že to zřejmě není během jednoho lidského života reálné.

Brambora s vejcem: Herec Václav Kopta: Každou noc spím se svým tygřím okem

V dada rubrice Brambora s vejcem tentokrát padla volba na herce, textaře a moderátora Václava Koptu. Ten zvedl telefon v dobrém rozmaru a hned zkraje se svěřil, že praktikuje koptimismus a že kdyby se měl stát nějakým sportem, šlo by o golf. „Miluju to prostředí a nenávidím tu hru,“ vysvětlil nám své rozhodnutí.

Brambora s vejcem: Herečka Anna Polívková: Kdybych se měla stát polévkou, tak písmenkovou

V dada rubrice Brambora s vejcem jsme vytočili telefonní číslo Anny Polívkové. Ta nám hned zkraje prozradila, že kdyby se měla stát nějakou polévkou, tak by volila písmenkovou. Určitě by prý ale nechtěla být dršťkovkou.

Brambora s vejcem: Výtvarník Jiří Franta: Chtěl bych se mazlit s nohou Karla Veselého

V dada rubrice Brambora s vejcem se Ivana s Alešem původně chtěli dovolat Jitce Asterové. Ta ale bohužel telefon nezvedala, tak místo toho bramboří moderátoři zavolali Jirkovi Frantovi, který naštěstí zvedl. Získal tak neopakovatelnou možnost odpovědět na část otázek, které byly původně určeny Asterce, což moc ocenil. Alespoň doufáme.

Brambora s vejcem: Herečka Marika Šoposká: Nejhorší místo na první rande je sauna

Dada rubrika Brambora s vejcem tentokrát po telefonu přivítala filmovou a divadelní herečku Mariku Šoposkou. Ta Ivaně s Alešem během rozhovoru prozradila například to, že nejhorší místo na první rande je sauna a že má ráda znojemskou omáčku. To potěšilo Aleše, který je dlouholetým fanouškem této hnědé majdy s kyselou okrukou.

Brambora s vejcem: Maminkatelka Zuzka Fuksová: V Brně tajemného cizince nepotkáš

Brambora s vejcem tentokrát výjimečně neměla hosta na telefonu, ale přímo ve studiu. U příležitosti Dne otevřených dveří Českého rozhlasu se totiž dada rubrika odehrála živě přímo před zraky více či méně nadšených návštěvníků z řad posluchačů. Hostem Ivany s Alešem byla charismatická žena z Brna, spoluautorka podcastu Buchty a tzv. maminkatelka Zuzana Fuksová.

Brambora s vejcem: Režisér Šimon Šafránek: Moje oblíbené slovo je top

V rubrice Brambora s vejcem tentokrát Ivana s Alešem telefonovali Šimonovi Šafránkovi, který je mimo jiné držitelem Českého lva za nejlepší dokumentární film za snímek King Skate. Šimon se v rozhovoru svěřil třeba s tím, že kdyby si měl vybrat, zda chce být kámen, nůžky, nebo papír, chtěl by se stát nůžkami. A vysvětlil nám dokonce proč. Ale zásadních zjištění byla celá řada.

Brambora s vejcem: Aleš Háma: Strašně jsem si teď oblíbil slovo koherentní

Hostem dada rubriky byl herec a moderátor Aleš Háma. Hned na úvod nás zajímalo, jak je spokojený se jménem Aleš a jaké jiné křestní jméno by případně chtěl. Na rozdíl od Aleše Stuchlého je Aleš Háma se svým jménem v pohodě a měnit by ho nepotřeboval. „Já s tím nemám vůbec žádný problém a nikdy jsem neměl,“ vyjádřil se na adresu svého křestního jména muž, který je vášnivým nimrodem.

Brambora s vejcem: Michael Viktořík aka Vrtulník o hnědé barvě: Hnědka, to u mě nejde

Hostem pološílené dada rubriky Brambora s vejcem byl jeden ze zakládajících členů kapely J.A.R. a jeden z prvních rapperů u nás – Michael Viktořík, kterému se říká také Vrtulník. Ivanu s Alešem mimo jiné zajímalo, co je podle jeho názoru nejhorší písnička všech dob. „Céčka,“ odpověděl bez zaváhání muž, který se narodil v Praze a v roce 1989 se stal prvním československým mistrem republiky v rapování.

Brambora s vejcem: Tereza Černochová: Nelíbí se mi slovo šmejdit

Hostem dada rubriky tentokrát byla zpěvačka Tereza Černochová a místy se ke slovu dostal i její pejsek, což Ivana velice ocenila. Účastnice StarDance se hned na úvod svěřila, že její oblíbené slovo je šeřík. A to i přes to, že nemá ráda slova začínající na š. Samozřejmě jsme se jí proto museli zeptat, jaký výraz začínající tímto písmenem tedy nesnáší. „Nelíbí se mi slovo šmejdit,“ prozradila rodačka z Prahy.

Brambora s vejcem: Herec Denis Šafařík: Mám rád helmu, protože lidi mají tendenci mlátit mě do hlavy

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl herec Denis Šafařík, který se hned zkraje svěřil, že ho momentálně osud dovedl do postele, kde marodí. V rozhovoru jsme samozřejmě zjišťovali i to, jaký má sympatický rodák z Vrchlabí vztah k brnění a jakou jeho část má nejradši. „Mám rád helmu, protože lidi mají často tendenci mě mlátit do hlavy,“ prozradil Denis, který hrál třeba v pohádce Kouzelník Žito a momentálně exceluje v soutěži Tvoje tvář má známý hlas.

Brambora s vejcem: Fanynka Brambory s vejcem Klára: Su trapná, ale mám kámoše

V jubilejním díle Brambory s vejcem se Ivana s Alešem rozhodli zatelefonovat tomu, kdo na sociálních sítích napíše nejpřesvědčivější zdůvodnění, proč by se měl stát hostem dada rubriky. Rozhodování bylo těžké, ale nakonec padla volba na Kláru Walterovou. Ta je původem z Brna, v době telefonátu se ale nacházela v Portugalsku.

Brambora s vejcem: Herečka Klára Melíšková: Mě strašně baví být mnou

V dada rubrice Brambora s vejcem jsme tentokrát telefonovali divadelní a filmové herečce Kláře Melíškové, která momentálně sklízí všude chválu za svůj výkon v minisérii Podezření. Zajímalo nás proto, co je v současné době nejhorší na tom, být Klárou Melíškovou. „Mě strašně baví být mnou,“ přiznala se rodačka z Roudnice nad Labem a tím naznačila, že neshledává žádná negativa na tom být sama sebou.

Brambora s vejcem: Roman Holý: Chtěl bych být sepranou džískou ze západního Německa

V chaotické rubrice Brambora s vejcem tentokrát Ivana s Alešem telefonovali rodákovi ze Sušice a sběrateli kláves Romanovi Holému. Ten na sebe mimo jiné prozradil, že ho v jídle vůbec nezajímá hořká chuť, že býval nenasytně pověrčivý a že by chtěl být sepranou originální džískou ze západního Německa z roku 1973. Vytáhli jsme z něj ale mnohem víc zcela zásadních zjištění o jeho životě.

Brambora s vejcem: Zpěvák Jan Bendig: Miluju džíny

V pravidelné dada rubrice jsme zatelefonovali zpěvákovi, hudebníkovi, herci a tanečníkovi Janu Bendigovi. Vpravdě renesanční člověk (na rozdíl od Aleše a Ivany, kteří neumí skoro nic) se v rozhovoru svěřil, že je extrémně pověrčivý, a proto si často klepe na zuby. Co dalšího dělá, aby na sebe nepřivolal neštěstí? I to jsme se z něj snažili vytáhnout.

Brambora s vejcem: Herec Kryštof Bartoš: Houby mě fascinují

Ve víceméně záměrně dada rubrice Brambora s vejcem jsme se telefonicky spojili s divadelním a filmovým hercem Kryštofem Bartošem. Zajímalo nás třeba, co nejzajímavějšího si pamatuje ze studia psychologie a co bylo nejhorší na natáčení Devadesátek.

Brambora s vejcem: Režisér Jan Hřebejk: Nevím, v čem je kentaur lepší než kyklop

Hostem na telefonu pološílené rubriky Brambora s vejcem byl tentokrát režisér Jan Hřebejk. Zjistili jsme od něj mimo jiné to, že v jídle není vybíravý a nemá žádný pokrm, který by prohlásil za hnus. Ivana s Alešem mu ale položili i celou řadu dalších zásadních otázek a došlo také na režisérovu pěknou vzpomínku na Dominika Haška.

Brambora s vejcem: Drag king Rudi: Křížala má něco do sebe

V rubrice, která mistrně balancuje na hraně trapnosti a někdy i za ní, jsme tentokrát telefonovali Rudi Tauscher. Ta vystupuje jako drag king Rudi a mimo jiné nám hned na úvod vysvětlila, proč. Rozhovor by se dal místy označit skoro až za experimentální, protože Ivana s Alešem špatně slyšeli její odpovědi, takže mleli páté přes deváté a jen občas něco k věci. To ale vůbec nevadilo, jelikož stejně zaznělo mnoho zajímavých skutečností.

Brambora s vejcem: Ondřej Havelka: Asi bych si na sebe nevzal červenou

V milé rubrice Brambora s vejcem telefonovali Ivana a Aleš zpěvákovi, který umí také stepovat, Ondřeji Havelkovi. Ten na sebe hned zkraje prozradil, že by si na sebe nevzal červenou barvu a že nenávidí kedlubnové pyré. Aleše, který miluje znojemskou omáčku, samozřejmě zajímal názor Ondřeje na teplou kyselou okurku, ale došlo i na zásadní dotazy týkající se pověrčivosti, šťastných čísel, hnusu a konzumace hub.

Brambora s vejcem: Aleš Zbořil z AZ-kvízu: Moderoval jsem i Mistrovství juniorů v hluboké orbě

Hostem na telefonu dada rubriky Brambora s vejcem byl tentokrát moderátor legendárního soutěžního pořadu AZ-kvíz Aleš Zbořil. Aleše Stuchlého proto hned na úvod zajímalo, jak je jeho jmenovec spokojen s křestním jménem. „Mně vůbec nevadí. Vždyť je to dobré jméno,“ podivoval se nad otázkou moderátor a herec, který je na rozdíl od Stuchlého (asi nejen) s vlastním jménem v pohodě.

Brambora s vejcem: Herečka Agáta Červinková: Lepek je strašně dobrý

Ve zmatené rubrice Brambora s vejcem jsme tentokrát telefonovali herečce Agátě Červinkové, která nám nechtěla říct, v čem je po herecké stránce opravdu špatná, ale za to nám prozradila, že je kolem ní hodně trapných věcí. A dokonce vypíchla i jednu, která je dle jejího názoru úplně nejtrapnější.

Brambora s vejcem: Hudebník Václav Havelka: Vždycky se úplně rozsvítím, když si vezmu tyrkysovou

V dada rubrice Brambora s vejcem jsme telefonovali zpěvákovi a hudebnímu skladateli Václavu Havelkovi, který hraje v kapele Please The Trees a je to milý člověk. Vašek nám hned na úvod rozhovoru, který probíhal v den 16. narozenin Radia Wave, prozradil, že ideální narozeninová barva je tyrkysová. „Vždycky se úplně rozsvítím, když si vezmu tyrkysovou,“ popisoval nadšeně muž, který se stejně jako Ivana s Alešem narodil ve znamení Býka.

Brambora s vejcem: Věštec Vlastík Plamínek: Chtěl bych být hřibem, abych byl k sežrání

V prvním rozhovoru nového roku jsme v dada rubrice Brambora s vejcem nemohli telefonovat nikomu jinému než legendárnímu věštci Vlastíkovi Plamínkovi. Optimistický milovník hub a bubnování Ivaně s Alešem prozradil, že letošní rok prý bude posilovat partnerské vztahy a budeme v něm mít úplně jiné konfigurace, co se vesmírných vibrací týče.

Brambora s vejcem: Ben Cristovao: Housku jsem teď dlouho neviděl

Hostem posledního vydání Brambory s vejcem v roce 2021 byl zpěvák, textař a sportovec Ben Cristovao. Ivana s Alešem na účastníkovi hudební soutěže Eurovize mimo jiné vyzvídali, co se podle něj určitě stane v nadcházejícím roce. „Určitě bude léto,“ předvídá držitel fialového pásku v brazilském jiu jitsu.

Brambora s vejcem: Ben Cristovao: Housku jsem teď dlouho neviděl

Hostem posledního vydání Brambory s vejcem v roce 2021 byl zpěvák, textař a sportovec Ben Cristovao. Ivana s Alešem na účastníkovi hudební soutěže Eurovize mimo jiné vyzvídali, co se podle něj určitě stane v nadcházejícím roce. „Určitě bude léto,“ předvídá držitel fialového pásku v brazilském jiu jitsu.

Brambora s vejcem: Režisér Matěj Chlupáček: Miluju ponožky

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl režisér a producent Matěj Chlupáček. Ivana s Alešem se mu dovolali do Londýna a ocenili, že byl mladý filmař pozitivně naladěn. Vyptávali se ho samozřejmě na to, kde se rozmnožují říční úhoři a jestli by chtěl být sušenou rybou, ale zjišťovali i to, co je podle Matěje dobrá ukázka špatného filmu.

Brambora s vejcem: Umělec Mark Ther: Když vidím mouchu na okně, velice rád ji pustím

V rubrice Brambora s vejcem byl tentokrát hostem na telefonu umělec a milovník operní pěvkyně Marie Callasové Mark Ther. Ivana s Alešem se ho ptali jak na přízemní otázky týkající se toho, kolik si vlastně jako umělec vydělá peněz, tak i na mnohem zásadnější věci, jako třeba zda by chtěl být radši sušenou rybou, nebo sušenou houbou.

Brambora s vejcem: Adéla Gondíková: Mně vůbec nevadí, když dostanu hrnec

V dada rubrice Brambora s vejcem jsme tentokrát probrali babské rady, jak se zbavit modřin, ale hlavně jsme telefonovali herečce a rozhlasové kolegyni Adéle Gondíkové. Protože chvilku předtím, než zvedla telefon, projel kolem studia Radia Wave pohřební vůz, zjišťovali jsme, zda věří na to, že vidět pohřebák nosí smůlu. „To bych určitě neřekla, protože já mám sestřenici, která dělá v pohřební službě, takže já jsem na to zvyklá,“ prozradila nám rodačka ze Sokolova.

Brambora s vejcem: Ivana Andrlová: Pruhované pyžamo je krásné

V příjemně chaotické rubrice Brambora s vejcem tentokrát Ivana s Alešem telefonovali herečce a dabérce Ivaně Andrlové. Žena, kterou můžete znát mimo jiné z pohádky Princové jsou na draka, nám v rozhovoru prozradila, že kdyby měla být nějakým kusem oblečení, chtěla by být pruhované pyžamo. „Sice trošku evokuje vězeňské oblečení… ale pruhované pyžamo je krásné,“ svěřila se rodačka z Vysokého Mýta, která vyrůstala v Chocni.

Brambora s vejcem: Lukáš Pavlásek: Krocany nemám moc rád, protože divně čumí

V dada rubrice plné nesmyslných otázek jsme se tentokrát dovolali komikovi a finalistovi StarDance Lukáši Pavláskovi. Ten se v rozhovoru svěřil, že má moc rád pražskou čtvrť Strašnice, protože je to odtud blízko do centra a zároveň se tam člověk cítí jako na vesnici.

Brambora s vejcem: Martin Kyšperský z kapely Květy: Líbilo by se mi být dobrá bota

Hostem na telefonu v dada rubrice Brambora s vejcem byl hudebník a občasný herec Martin Evžen Kyšperský. Sympatický rodák z Brna nám prozradil, že je hodně zimomřivý, nicméně díky skříni plné svetrů, kterou má doma, je v tomto ohledu dobře zajištěn. V rozhovoru se pochlubil i tím, že má na chatě po babičce staré plastové kytky a že se na ně rád dívá.

Brambora s vejcem: Herečka Martina Babišová: Rohlík je někde strašná vzácnost

V aktuálním díle dada rubriky Brambora s vejcem jsme telefonovali herečce, kterou momentálně můžete vidět ve filmu Minuta věčnosti. V rozhovoru jsme zjišťovali nejen to, jaká barva je podle ní hnusná, ale i to, zda má radši kyklopy nebo kentaury. Žena ovládající historický šerm prý zrovna nemusí oranžovou a v případě kyklopa si nejprve nebyla jistá, co je to přesně za tvora. Aleš jí to ale naštěstí vysvětlil.

Brambora s vejcem: Herečka Denisa Barešová: Do pracovních mailů se podepisuji Denda

V dada rozhovoru Brambora s vejcem tentokrát Ivana s Alešem telefonovali filmové a divadelní herečce Denise Barešové. Ta se ve zprávě s potvrzením rozhovoru podepsala Denda, takže nás samozřejmě zajímalo proč. „Čím jsem starší, tím víc se mi líbí tahle přezdívka, tak jsem se do pracovních mailů začala podepisovat Denda a lidi mi říkají Dendo. Je to takové srandovní,“ vysvětlila nám tuto záhadu žena, která v dětství chodila do Dismanova rozhlasového souboru.

Brambora s vejcem: Režisér Andy Fehu: Viděl jsem s kamarádem UFO nad Libní

V dada rubrice Brambora s vejcem jsme telefonovali do italského městečka Monopoli, kde se v této době nachází režisér Ondřej Pavliš alias Andy Fehu. Zajímali jsme se nejen o to, co je klíčová vlastnost úspěšného režiséra, ale taky o to, zda mu chutná koprovka, jestli má řidičák a co je jeho oblíbená záhada. Právě záhady a nadpřirozené jevy jsou totiž režisérovo charakteristické téma.

Brambora s vejcem: Herečka Tereza Hofová: Nemusím pavouky záchoďáky

V dada rubrice Brambora s vejcem jsme tentokrát vytočili číslo filmové a divadelní herečky Terezy Hofové. Ta telefon zvedla a odpověděla na četné zásadní dotazy a mimo jiné i na to, co se jí nelíbí na obyvatelích Islandu a jaké zvíře se jí hnusí.

Brambora s vejcem: Herečka Elizaveta Maximová: Při řízení nedýchám

Telefonickým hostem dada rubriky Brambora s vejcem byla divadelní a filmová herečka Elizaveta Maximová. Ivana s Alešem se Elizavety tradičně vyptávali na to, jaké zvíře se jí hnusí. „Nesnáším pijavice a mořské červy,“ přiznala herečka, která se prý ráda dívá na přírodopisné dokumenty. „Takoví mihulovití tvorové. Pěkně jsi to vybrala,“ předváděl své rádoby odborné znalosti Aleš.

Brambora s vejcem: Filmař Tomáš Pavlíček: Rozkopal jsem svůj odpadkový koš

Hostem bizarní telefonické rubriky Brambora s vejcem byl tentokrát rodák z Příbrami a mimo jiné také režisér filmů Chata na prodej a Parádně pokecal Tomáš Pavlíček, který se prý chudák nedávno tak rozzlobil, až si musel rozkopat odpadkový koš. V rozhovoru jsme mimo jiné zjišťovali, kdy se naposledy výrazně ztrapnil, jestli je pověrčivý, jaké zvíře se mu hnusí a zda ví, kde se rozmnožují říční úhoři.

Brambora s vejcem: No-hit wonders. Poslechněte si fiktivní telefonický rozhovor s člověkem, který nezvedl telefon

Telefonický minirozhovor Brambora s vejcem tentokrát probíhal netradičně, protože host Ivaně s Alešem nezvedal telefon. To ale nakonec zas tak nevadilo, protože jsme aspoň měli víc času na to, abychom probrali potravinová afrodiziaka, problematiku vlajek, pražskou Letnou nebo seriál Opičí král.

Brambora s vejcem: Katarzia: O beruškách vlastně vůbec nic nevíme

V dada rubrice Brambora s vejcem jsme tentokrát volali zpěvačce Kataríně Kubošiové. Ivana s Alešem chtěli jít pořádně na dřeň, a proto je hned zkraje rozhovoru zajímalo, v čem je Katarína skutečně špatná. Rodačka z Nitry prý opravdu nesnáší telefonování. To je samozřejmě pro telefonickou rubriku ideální předpoklad, a proto moderátorská dvojice hned navázala celou plejádou zajímavých otázek. Třeba jak na to, aby se člověk vyklidnil.

Brambora s vejcem: Josef Dvořák: Jsem machr na müsli

V dada rubrice Brambora s vejcem jsme telefonovali nejznámějšímu českému vodníkovi, herci Josefu Dvořákovi. Muž, který svůj hlas propůjčil večerníčkům Bob a Bobek a Maxipes Fík, nás hned na úvod překvapil otázkou, co nás trápí. Aleš neváhal a hned si rodákovi z Horní Cerekve postěžoval, že má špatný den a zjišťoval, jaký má na řešení takových dní Josef recept.

Brambora s vejcem: Lukáš Hejlík: Když člověk nemá hlad, tak by vůbec neměl jíst

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl herec a mapovač české gastronomické scény Lukáš Hejlík. Muž, který se narodil v Lounech ve znamení Vodnáře, prozradil Ivaně s Alešem, že je vysoký 193 cm, což by snad mělo být zhruba tolik, kolik měřil Jan Antonín Baťa.

Brambora s vejcem: Petra Bučková: Já bych nekopala, já bych spíš kousla nebo škrábala

Dada rubrika Brambora s vejcem tentokrát hostila herečku a rodačku z Brna Petru Bučkovou. Ta se Ivaně s Alešem svěřila, že sice nějakou dobu chodila na kickbox, ale svůj oblíbený kop nemá. „Já bych nekopala, já bych třeba spíš kousla nebo škrábala,“ zamýšlela se Petra nad možným průběhem svého fiktivního zápasu.