Buchty

Buchty jsou sofistikovaně neseriózní zábavný girl talk Ivany Veselkové a Zuzany Fuksové. Podcast o všem a o ničem, co život naděluje a bere. Dvě moderátorky, které nemoderují, a občasný host, kterým může být i žena a který se občas dostane i ke slovu.

UvádíČeský rozhlas

Všechny epizody

Buchty: V Praze jde o život a v Brně jí chřest i levice. Průměrnost je stejně lidská jako pocení

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, uvítaly jihomoravského influencera Petra Bittnera, který má v současnosti dokonce podcastek o ekonomii.

Buchty: Být psychiatričkou nejen v Liberci je zázrak, kámo, zázrak

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, uvítaly Adélu, která se rozhodla pro dráhu psychiatričky. Navíc žije v Liberci, je matkou a fermentuje, takže rozhodně bylo o čem povídat.

Buchty: Králičí pacička pro štěstí nebo pátek třináctého. A jaké pověře jste propadli vy?

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, neuvítaly nikoho –⁠ byly totiž samy v kontribuční budce na trase Brno-Praha a povídaly si o pověrách, kterým se snaží nepropadnout.

Buchty: Tchaj-wan je mnohem víc než bubble tea, karaoke a instantní polévka

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, přivítaly Lenu a Matyáše, někdejší studenty čínštiny, kteří svého času felili na Tchaj-wanu.

Buchty: Brno je jediný vtip, ve kterém se (ne)dá bydlet

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, neuvítaly nikoho –⁠ byly totiž na živých Buchtách v Pražské tržnici, kam si přizvaly i čerstvého laureáta ceny Magnesia litera Stanislava Bilera. Toho se pak vyptávaly na to, zda se dá spokojeně vegetovat v Brně a jak tvrdý chlebík má spisovatel z povolání.

Buchty: Chcete zaflexit na schůzce? Rozšiřte si slovní zásobu slůvky jako étos, aluze nebo synchronicita

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, přivítaly jen samy sebe a navzájem se obohacovaly výrazy, které opepří každou slovní zásobu. Padly tedy top cizí pojmy jako konzistentní, koherentní, étos, rudimentární, ale i česká slovní spojení jako žabomyší válka, bouře ve sklenici vody, lentilky pod kobercem nebo smaženy.

Buchty: Ne každý Vietnamec umí vařit Bun bo Nam Bo

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, přivítaly Melanii, rodačku z Ostravy, advokátku a ženu vietnamsko-českého původu.

Buchty: Bavorsko, to nejsou jen Oktoberfest, pivko, knedlíčky a dirndly

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, přivítaly Pavla Bicka, ředitele festivalu Mezipater a někdejšího studenta gymnázia v Bavorsku, kde byl na výměnném pobytu.

Buchty: Cyklistika je fajn aneb vyleštit rám a nasednout je blaho

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, přivítaly cyklistku a francouzštinářku Alžbětu aka Bety, která dorazila do budovy rozhlasu na tzv. skládačce.

Buchty: Masér není jen bušič do zad, ale i důvěrník

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, přivítaly maséra Michala, který jim povyprávěl nejen o zákoutích páteře, ale i lidské duše. Moderátorky zajímalo, jak se běžný smrtelník dostane k takto specifické profesi. Michalova cesta k olejíčkům a bušení do beder byla klikatá –⁠ nejprve se vyučil na zámečníka-kováře, ale moc mu to nešlo. Až pak se dostal ke svému hobby, kterým už od dětství bylo dotýkání se lidských těl.

Buchty: Díky těmhle otázkám se zabouchnete snad i do vraha. Nebo taky ne

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, přivítaly jen samy sebe, a to skrze kontribuční budku na trase Brno-Praha. Téma bylo tentokrát hodně obšírné – otázky, potažmo otázky, díky jejichž zodpovězení se mohou i tak cyničtí tvorové jako Ivana nebo Zuzana zamilovat.

Buchty: Lež má krátké nohy, ale umí strašně rychle běžet

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, přivítaly jen samy sebe, a to skrze kontribuční budku na trase Brno-Praha. Téma bylo tentokrát téměř biblické – lež, lhaní si do kapsy, klamání a tak dále. Ivana pak přišla s vědeckým sdělením, že lidé prý nevědomky kopírují své idoly z filmů, a klamou tak sami sebe.

Buchty: Švýcarsko není jen neutralita, čokoláda, DJ BoBo a tučná konta v bance

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu znamenajícím svět přivítaly Janu, která je původně zdravotní sestrou, pak ji ale osud zatáhl do Švýcarska a k domácím dialýzám.

Buchty: Německo je fajn, ale pro teplé slůvko radši pojedu domů, svěřila se historička

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, přivítaly Karolínu, která strávila v Berlíně tři roky během studia historie a zanechalo to na ní stopy.

Buchty: Češi jsou jako kokosy – venku tvrdí, vevnitř jemní

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, přivítaly Raphaela, který se až z dalekého Bostonu dostal do Prahy.

Buchty: Co se dá dělat v Kuřimi? Třeba být ve vězení nebo sešlapávat plechovky

Zuzana a Ivana tentokrát nepobývaly v pražském studiu, které pro ně znamená svět, Ivana si totiž udělala výlet do brněnské metropole. A aby toho nebylo málo, navštívil je v nově opraveném brněnském studiu ještě ohýbač kovů, kuřimský patriot a pábitel Petr Pištěk.

Buchty: Kryptoměny mají budoucnost, ale ne ve vaší šrajtofli

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly Páju Vaněčkovou, která je investiční analytičkou a také fanynkou kryptoměn. Moderátorky se jí díky tomu mohly doptat, jak si opatřit bitcoiny a jaký vliv má na jejich cenu oligarcha Elon Musk.

Buchty: Co dělá kouč? Povídá si s lidmi a jim to přebombí život

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly mladého kouče Honzu Houdka, který se do studia pozval sám, protože má pro strach uděláno.

Buchty: Jakmile se člověk narodí, začne mít problémy. Zvláště pak, když jste žena

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, uvítaly publicistku a podcasterku Katku aka Pandu, se kterou probraly problémy, které trápí lidstvo, nebo spíše ženy.

Buchty: Amerika je země neomezených možností, hamburgerů a smalltalku

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, uvítaly psychologa Alberta Kšiňana, který několik let pobýval v Americe a nezdráhal se si o tom popovídat. Také popsal svoje evropské trauma ze smalltalku, kterému se v USA skutečně nedá vyhnout: lidé se vás ptají, jak se máte, ale ve skutečnosti je to nezajímá.

Buchty: Úřady jsou zbytnělé jak prostata, ale blýská se na lepší časy

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, uvítaly feministku, odborovou právničku a znalkyni státní správy Šárku Homfray, se kterou probíraly, jestli úřady člověku slouží – nebo spíš naopak.

Buchty: Být dnes mladý je masakr, protože planeta skoro hoří a hypotéky jsou nedostupné

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, uvítaly studenta ekonomie a enviromentálních studií Petra Doubravského, který se jim snažil vysvětlit, jaké je to, když je člověk teď mladý.

Buchty: Polyamorie je běžný vztah, akorát je třeba koupit víc rohlíků

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, uvítaly básnířku a teoložku Magdalenu, která udržuje polyamorní vztahy.

Buchty: Road trip po Americe? Motely, veteráni z Vietnamu a low carb chleba byli fajn

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, uvítaly DJku a píáristku Ivetu, která se rozhodla jet na vlastní pěst do Ameriky.

Buchty: Jak vypadá ekolog? Dávno už to není jen bosonohý dredař v batice s žebradlem

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, uvítaly Radima a Dominika, kteří pracují v ekologické organizaci Greenpeace, a vyptávaly se jich, jestli je v neziskovce nutné nosit kristusky a kompostovat.

Buchty: Jak vypadá ekolog? Dávno už to není jen bosonohý dredař v batice s žebradlem

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, uvítaly Radima a Dominika, kteří pracují v ekologické organizaci Greenpeace, a vyptávaly se jich, jestli je v neziskovce nutné nosit kristusky a kompostovat.

Buchty: Rok 2021 jakoby nebyl, protože čas je placatý kruh

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, uvítaly skrze kontribuci jen samy sebe a snažily se rozpomenout, co se stalo v minulém plytkém roce 2021. Zuzana pořad začala zpěvnou aluzí na píseň Jede, jede mašinka, kouří se jí z okýnka. Ivana na to navázala rozborem básničky Jiřího Žáčka o tom, že ženy mají být usměvavé maminky, protože od toho jsou na světě.

Buchty: Vánoce jsou svátky náročné, naštěstí ale zase skončí

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, uvítaly personalistu a instagramovou celebritu Davida aka Kaadella, se kterým si povídali o tom, jak nemají rádi Vánoce.

Buchty: Crossfit je jako církev – pomůže vám najít přátele i mír v duši

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, uvítaly manažera Matúše, který nejenže se aktivně věnuje crossfitu, ale je také původem Slovák. Ivanka s ním tedy chtěla probírat zdvihání činek, zato Zuzana se ho vyptávala na halušky.

Buchty: Vizážista není jen malíř obličejů, ale i tak trochu psycholog

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, uvítaly vizážistu Pavla Kortana, který se rozpovídal nejen o tom, jaký stín máme použít k bělmu a jak chutnaly natlučené konzervy v jeho dětství.

Buchty: Správný obchodní cestující není chudák, ale srdcař, co rád prodává

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, uvítaly obchodního cestujícího Michala aka Myschaka, který je z Ostravska a navíc má revivalovou kapelu. S ním si povídaly o tom, zač je toho loket, když prodáváte ložiska.

Buchty: Rekruťák, civil, tank. Být vojákem není jen buzerace, nošení khaki a plazení se jehličím

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, uvítaly vojáka z povolání Martina Krestu. Ten se moderátorkám snažil vylíčit, jaký je denní chleba někoho, kdo se tzv. oženil s armádou.

Buchty: Kreslit a psát umí každý. Jde o to jak

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, uvítaly ilustrátorku, copywriterku a odbornici na tělesné modifikace Marii König Dudziakovou. S tou si povídaly mimo jiné o tom, jaký je rozdíl mezi kresbou a komiksem a co se dá podnikat s čipem v zadnici.

Buchty: Techno je jako porno – když ho uvidíte, poznáte ho

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, uvítaly techno kolektiv Weltraum, který spolu založili DJové a kamarádi Michal aka DJ Slater, Karolína aka DJ Ka.za a Eva aka Eva Falt. Těch se Buchty ptaly, proč je techno v poslední době tak in.

Buchty: Chtít rovná práva neznamená být chlapnou. Feminismus je tu pro všechny, muže nevyjímaje

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, uvítaly feministky a členky družstevního nakladatelství Idea Books Michaelu Hadravovou a Lenku Pejchalovou. S těmi pak probíraly, jaká jsou nejčastější klišé týkající se feminismu.

Buchty: Žemlovka, vdolečky a sugardaddy. Cukr je jako oheň – dobrý sluha, ale zlý pán

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, uvítaly jen samy sebe, a to ještě skrze kontribuční budku spojující Brno a Prahu. Ivanka jakožto milovnice moučníků, například bílkového šlehaného zákusku Mrak, nastavila téma vskutku zásadní – cukr a sladkosti.

Buchty: Ve víně není pouze pravda, ale i tříslovinky, myšina a ocas

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, přivítaly someliérku Kláru, která jim popovídala o víně, které se stalo jejím zaměstnáním. Je totiž profi someliérka.

Buchty: Krize mladého věku? Ano, na rozdíl od Lochnesky fakt existuje

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly vystudovanou právničku Karolínu, která po dovršení 25 let prožívá krizi identity.

Buchty: Ústí nad Labem není jen město, je to životní styl. Inspirovalo Wagnera, může i vás

Zuzana a Ivana tentokrát nepobývaly ve studiu v Praze, nýbrž v ústeckém kině Hraničář. Tam v rámci festivalu Elbedock vyzpovídaly Laďu Čumbu. Ten je, jakožto moderátor, učitel češtiny, ale i divadelní badatel, hudební nadšenec a obdivovatel Wittgensteina a Wagnera, odborníkem (téměř) na všechno.

Buchty: Ústí nad Labem není jen město, je to životní styl. Inspirovalo Wagnera, může i vás

Zuzana a Ivana tentokrát nepobývaly ve studiu v Praze, nýbrž v ústeckém kině Hraničář. Tam v rámci festivalu Elbedock vyzpovídaly Laďu Čumbu. Ten je, jakožto moderátor, učitel češtiny, ale i divadelní badatel, hudební nadšenec a obdivovatel Wittgensteina a Wagnera, odborníkem (téměř) na všechno.

Buchty: Život v Irsku? Nejsou to jen vřesoviště, Bono Vox a zrzci

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, přivítaly Jakuba, který je marketingový specialista a vydělává si toho času v Dublinu.

Buchty: Jet na Erasmus na petlahvích? No problem

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu nepřivítaly nikoho. Byly totiž ve vagonu vlaku v rámci akce Příští stanice svět a naživo tam vyzpovídaly Alberta Fikáčka, který na Erasmus cestoval na vlastním plavidle z petlahví.

Buchty: Herectví nejsou jen večírky a vciťování se do role, ale i fuška

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu nepřivítaly nikoho. Byly totiž na prknech, která znamenají svět – v brněnském Divadle Husa na provázku živě a s publikem poklábosily s tamní herečkou Terezou Volánkovou.

Buchty: Vamos a la playa! Španělsko je zemí sebevědomých žen a líného kapitalismu

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly jen samy sebe. Nejednalo se však o klasické natáčení v prostorách Českého rozhlasu, ale o studio improvizované. Obě totiž jely na takzvanou dovolenou do Španělska.

Buchty: Kdo má nějvětší pusu a pyj? I to jsou informace, které se mohou hodit

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly jen samy sebe a pobavily se o anomáliích a informacích, které jsou sice nepraktické, ale cvrnkly je svou podivností do nosu.

Buchty: Kůže je naše nejdražší oblečení. Dermatolog nespravuje jenom pupínky, ale i duši

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly dermatologa Jana Kučeru a vyptávaly se ho na to, jak být věčně mlád a zbavit se akné a klíšťat – mimo jiné.

Buchty: Šikulka pro všechno. Dělat manažera kapely neobnáší jen kupování baget a opiátů

Zuzana a Ivana tentokrát během live nahrávání na Letní filmové škole v Uherském Hradišti přivítaly manažera kapely Bert & Friends Marka Slabého. A vyptávaly se ho na to, jak se běžný člověk dostane k takto specifické práci.

Buchty: Šikulka pro všechno. Dělat manažera kapely neobnáší jen kupování baget a opiátů

Zuzana a Ivana tentokrát během live nahrávání na Letní filmové škole v Uherském Hradišti přivítaly manažera kapely Bert & Friends Marka Slabého. A vyptávaly se ho na to, jak se běžný člověk dostane k takto specifické práci.

Buchty: Gastarbeiterem na Novém Zélandu aneb kiwi se samo neutrhne

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly pracovnici Státního ústavu pro kontrolu léčiv a vystudovanou antropoložku a genetičku Terezu, která jim popovídala o svém pobytu na zeleném Novém Zélandu.

Buchty: Co znamená flexit a kdo vypěstoval největší bramboru? Žádné info není k ničemu

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly na dálku na trase Brno–Praha jen samy sebe. A protože k sobě nesehnaly žádného hosta, přistálo jim na talíři téma zbytných vědomostí z Wikipedie.

Buchty: Jaký je život drag queen? Odlíčit se může trvat hodiny, našetřit na paruku měsíce

Zuzana a Ivana tentokrát nebyly ve studiu, ale svého hosta Davida Daniela alias drag queen Miss Petty přivítaly naživo v pražských Letenských sadech. Zuzana se kvůli karanténě navíc připojila jen telefonem ze svého brněnského bytečku.

Buchty: Brigády, pusinky a Chorvatsko. Léto je jedno ze čtyř nejlepších ročních období

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly jen samy sebe a z nedostatku hostů se vylhaly hovorem o létě, prázdninových vzplanutích a dalších dobrodružstvích, která k tomuto ročnímu období neodmyslitelně patří.

Buchty: Stárnutí je jako škaredá kuchyně. Na obojí se dá zvyknout

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly promotéra, sociálního vědce a milovníka parties Miru Valeše. Ten moderátorkám barvitě vylíčil, jaký je život po čtyřicítce.

Buchty: Herec má mít velké srdíčko a taky šatnu. Na trapno se rychle zapomene

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly herce Městského divadla v Brně Aleše Slaninu. Ten moderátorkám svěřil to, jak ve skutečnosti vypadá profese herce z povolání.

Buchty: Stylista je dělník módy, který vám pro vaše dobro zakáže tříčtvrťáky a legíny

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly stylistu Miroslava Romaniva a vyptávaly se, díky jakým trikům bude mít jejich šatník větší šmrnc.

Buchty: Stylista je dělník módy, který vám pro vaše dobro zakáže tříčtvrťáky a legíny

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly stylistu Miroslava Romaniva a vyptávaly se, díky jakým trikům bude mít jejich šatník větší šmrnc.

Buchty: Život v kapele je jako manželství. Máte ji z lásky, ale řešíte i prašule

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly Elu a Michala z kapely Tolstoys, kteří se rozpovídali o tom, jak těžký je život v kapele – zvlášť když spolu chodíte.

Buchty: No prádlo? No problem. Chodit naostro je statement

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly odborníka na sociální sítě, TikTok a a hlavně milovníka chození bez slipů Matouše Sudíka. S tím se bavily (nejen) o tom, proč je osvobozující zahodit trencle.

Buchty: Někdy prší, jindy svítí slunce. Bavit se o počasí prostě neomrzí

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly na dálku jen samy sebe. A bavily se o konstantě, která určuje životy nás všech: o počasí.

Buchty: Kdo nic neumí, ten učí. Nebo se může vrhnout na režírování

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly režiséra, moderátora a hudebníka Šimona Holého. S tím si povídaly o tom, jaké nástrahy skýtá studium režie na FAMU a následná práce profi rejži.

Buchty: Podívat se někomu do očí dá člověku zabrat. Flirtování je makačka, ale někdy se vyplatí

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly dramaturga a milovníka života Matěje. S tím si původně chtěly povídat o přátelství, ale převálcovalo je zcela jiné téma – láska.

Buchty: Inspirovat vás může všechno, třeba i svalovec na Instagramu nebo Tomáš Halík

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly pouze samy sebe a probraly své vědomosti týkající se inspirace.

Buchty: Červené tenisky nosí blbci a modrá je dobrá. Barvy jsou prostě důležité

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly jen samy sebe a probraly všechno, co ví o barvách – tedy skoro nic.

Buchty: Procestovat do třiceti třicet zemí? No problemo! Práskněte do bot, než vás nadobro lapí závazky

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly Pavlínu, která má do třiceti let v plánu žít alespoň krátce ve třiceti cizích zemích.

Buchty: Brazílie neznamená jen karnevaly, Paula Coelha, depilaci a modlení

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly Martinu, která byla před lety na výměnném pobytu v Sao Paulu a doteď na to vzpomíná.

Buchty: Introvert nebo extrovert? Ani jedno není úplná výhra

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly jen samy sebe – a to ještě přes vzdálené připojení na trase Praha–Brno. A rozhodly se bavit o tom, jaký je život introverta versus extroverta.

Buchty: Island nejsou jen lidi ve svetrech, majáky a Björk

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly malířku Antonii. Ta jim přišla vykládat o své nelehké invazi na Island.
Ivana Veselková, Zuzana Fuksová

Buchty: Nosí vajíčka zajíček nebo Jiřina Bohdalová? Jak zábavné si Velikonoce uděláš, takové je máš

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly jen samy sebe. Zuzana byla navíc vzdáleně v Brně, kde hovořila z nově přestěhované kontribuční budky.
Ivana Veselková, Zuzana Fuksová

Buchty: I v Mongolsku jsou hipsteři a exotické ovoce

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly Štěpánku, která strávila nějaký čas jako pracovnice pro neziskovku v Mongolsku. Cestování chtivým moderátorkám tak mohla vykreslit, jaké je to jíst kumis nebo spát v jurtě.
Ivana Veselková, Zuzana Fuksová

Buchty: Ukrajina není jen o varenikách, boršči a spoustě vodky

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly Anželu, která se narodila na Ukrajině a později se usadila v Praze. Umí tak porovnat, kde to stojí víc za starou belu.
Ivana Veselková, Zuzana Fuksová

Buchty: Jak se dostat do pohody? Vyrazte na vzduch a zasmějte se memíčkům

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly jen samy sebe prostřednictvím kontribuční budky a povídaly si o tom, jak se uklidnit a rozveselit.

Buchty: Navrhnout domek, který nespadne, je dřina. Kdo nemá pro strach uděláno, volá architekta

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly architektku a rodačku z Hustopečí u Brna Báru. Ta se rozpovídala o tom, jaké předsudky panují vůči architektkám-ženám a jak si řemeslníky postavit do latě.

Buchty: Srbsko není jen země ajvaru a přestřelek

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly matku a kavárnici v jedné osobě Báru, která přišla povykládat své zážitky z Bělehradu.

Buchty: Mít kavárnu neznamená klábosit u lattéčka. Prostě je to řehole

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly bývalou kavárnici Kateřinu a rozhodly se s ní promluvit o tom, jakou odvrácenou stránku má tento sen mnoha romantiků. 

Buchty: Svět je jedna velká chyba. Kdyby všechno fungovalo, byli bychom v nebi

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly jen samy sebe a rozhodly se promlouvat o tom, co podle nich na světě funguje špatně nebo nefunguje vůbec.

Buchty: Francie, to není jen země stávek, rozteklého sýra a baget v podpaží

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly pracovníka v neziskovce a frankofila Jindřicha, který ve své vysněné Paříži strávil přes tři roky. Moderátorky, které mají znalosti Francie nakoukané hlavně ze seriálu Emily v Paříži, se ho vyptávaly zejména na to, zda všichni Francouzi jí neustále bagety, jsou promiskuitní a nechce se jim pracovat.

Buchty: Ostuda nebo chlouba? Chodit na psychoterapii je nová zpověď

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly Vendulu, která je nejen majitelkou párového profilu na Facebooku, ale i adiktoložkou a psychoterapeutkou. S ní si povídaly o tom, jestli je terapie ostuda nebo chlouba.

Buchty: Jak být navěky mladý? Bez námahy to nejde a možná ani s ní

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly kamaráda Huga, který se intenzivně zabývá tím, jak zůstat svěží jako čerstvě natrhaná bazalka.

Buchty: Věci, co vám drásají nervy. Je horší chrápání, nebo pokládání věcí na okraj stolu?

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, neuvítaly jen samy sebe, ale i DJku a influencerku Ivetu, aby probraly, co je dovádí k šílenství.

Buchty: V roce 2020 se dalo zamilovat leda do gauče nebo poslíčka s jídlem

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly jen samy sebe, aby zhodnotily, jestli se v roce 2020 stalo vůbec něco dobrého.

Buchty: Rodinu si na rozdíl od bot nevyberete

Zuzana a Ivana ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly konečně zase hosta. DJ, moderátor a vystudovaný kuchař Mikuláš aka Kewu Buchtám vykládal o své cestě za otcem do Tunisu, přítelích mámy i ADHD. A moderátorky tentokrát převážně mlčely.

Buchty: Veselé svátky Popelky a kapitalismu! Ježíšek přináší dárky i příležitost zase se pohádat

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly konečně zase hosta. DJ a moderátor Casablanca, občanským jménem Stanislav, moderátorkám vykládal o vánočních zvycích v jejich domácnosti.

Buchty: Drbat můžete jen toho, kdo není u stolu. Pomluvy jsou kořením komunikace

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly zase jen samy sebe a navzájem si sdělovaly, jaký mají postoj k drbání a pomluvám.

Buchty: Flákat se jako o život. Už i lenošit se dneska musí cílevědomě

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly po dlouhé době hosta z masa a kostí – levicového intelektuála a milovníka zevlingu Pavla Šplíchala. Ten se jal rozebrat téma lenivosti a flákání.

Buchty: Jak přežít karanténu? Pomoci může kvalitní strava, sportovní exhibice před sousedy i slovenská hudba

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly zase jen samy sebe a navzájem si sdělovaly tipy, jak ve zdraví přežít karanténu. Moderátorky však tentokrát využily k zaplnění pořadu i anketu s posluchači, kteří jim sdělovali své rady na přežití mezi čtyřmi zdmi.

Buchty: Moc sněhu na drahém autě, málo sněhu na sjezdovce. Problémy prvního světa jsou taky problémy

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly zase jen samy sebe a navzájem si ujasňovaly, jaký mají vztah k problémům prvního světa.

Buchty: Sociální sítě jsou chrámy eskapismu, encyklopedie vědění i mlýnek času

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly zase jen samy sebe a navzájem si ujasňovaly, jaký mají vztah k sociálním sítím.

Buchty: Hygge, lykke, deky, svíčky. Jak být v pohodě podle Seveřanů

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly jen samy sebe a navzájem si ujasňovaly pojmy jako hygge, wabi sabi a lagom. O co vlastně jde? O různé způsoby, jak dosáhnout spokojeného života. A na to Buchty slyší.

Buchty: Mít kancl doma je jako mít doma posilovnu. Nic moc

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly digitálního antinomáda a influencera Michala Zlatkovského, který vyniká tím, že je rád na internetu a nevadí mu nevídat se s lidmi. Buchty s ním hovořily o tom, jaké je pracovat z domova.

Buchty: Být rocker není idylka. Kapela je jako oheň – dobrý sluha, ale zlý pán

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly frontmana havířovské kapely Nebe Petra Harazina. Vyzvídaly na něm, jestli je mít kapelu opravdu takové terno, jak nám tvrdí hollywoodské filmy.

Buchty: Kosmetika není pouhý koníček pro paničky ze satelitu, je to péče o vnitřní bohyni

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly kosmetického influencera Kubixmana. Společně se rozpovídali o základním kameni jeho života, kterým je kromě přípravy kávy kosmetika.

Buchty: Nerozumím ti, tedy jsem. Nedorozumění je základ komunikace

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly skrze kontribuční budku jen samy sebe. Rozpovídaly se o základním kameni jejich života – nedorozumění.

Buchty: Korporát je masokombinát s lidskou tváří. Je jako život v dospělosti – není o co stát

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly Martina, který pracuje v korporátu a zvažuje, zda to má spíš plusy nebo minusy.

Buchty: Kytky jsou nová děcka. Pěstuj a nepoznáš žal

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly jen samy sebe a rozhodly se, že si promluví o flóře, hlavně tedy květinkách.

Buchty: Auto? Raději šalinu. Jízda sockou není ostuda, ale životní styl

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly jen samy sebe a rozhodly se, že si navzájem budou sdělovat historky o tom, co zažily v městské hromadné dopravě.

Buchty: To se to radí, když nejde o váš život! Je dobrá rada nad zlato, nebo spíš k ničemu?

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly jen samy sebe a rozhodly se, že si navzájem budou dávat životní rady.

Buchty: Pečlivost může být fajn, anebo taky úchylka

Buchty o pečlivosti se výjimečně nenatáčely v Praze, ale v Zuzanině rodném městě. Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly právníka a otce čtyř dětí Michala, který chtěl mluvit o obsedantně-kompulzivní poruše, ačkoliv jí netrpí.