Buchty

Buchty jsou sofistikovaně neseriózní zábavný girl talk Ivany Veselkové a Zuzany Fuksové. Podcast o všem a o ničem, co život naděluje a bere. Dvě moderátorky, které nemoderují, a občasný host, kterým může být i žena a který se občas dostane i ke slovu.

UvádíČeský rozhlas

Všechny epizody

Buchty: Někdy prší, jindy svítí slunce. Bavit se o počasí prostě neomrzí

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly na dálku jen samy sebe. A bavily se o konstantě, která určuje životy nás všech: o počasí.

Buchty: Kdo nic neumí, ten učí. Nebo se může vrhnout na režírování

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly režiséra, moderátora a hudebníka Šimona Holého. S tím si povídaly o tom, jaké nástrahy skýtá studium režie na FAMU a následná práce profi rejži.

Buchty: Podívat se někomu do očí dá člověku zabrat. Flirtování je makačka, ale někdy se vyplatí

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly dramaturga a milovníka života Matěje. S tím si původně chtěly povídat o přátelství, ale převálcovalo je zcela jiné téma – láska.

Buchty: Inspirovat vás může všechno, třeba i svalovec na Instagramu nebo Tomáš Halík

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly pouze samy sebe a probraly své vědomosti týkající se inspirace.

Buchty: Červené tenisky nosí blbci a modrá je dobrá. Barvy jsou prostě důležité

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly jen samy sebe a probraly všechno, co ví o barvách – tedy skoro nic.

Buchty: Procestovat do třiceti třicet zemí? No problemo! Práskněte do bot, než vás nadobro lapí závazky

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly Pavlínu, která má do třiceti let v plánu žít alespoň krátce ve třiceti cizích zemích.

Buchty: Brazílie neznamená jen karnevaly, Paula Coelha, depilaci a modlení

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly Martinu, která byla před lety na výměnném pobytu v Sao Paulu a doteď na to vzpomíná.

Buchty: Introvert nebo extrovert? Ani jedno není úplná výhra

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly jen samy sebe – a to ještě přes vzdálené připojení na trase Praha–Brno. A rozhodly se bavit o tom, jaký je život introverta versus extroverta.

Buchty: Island nejsou jen lidi ve svetrech, majáky a Björk

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly malířku Antonii. Ta jim přišla vykládat o své nelehké invazi na Island.
Ivana Veselková, Zuzana Fuksová

Buchty: Nosí vajíčka zajíček nebo Jiřina Bohdalová? Jak zábavné si Velikonoce uděláš, takové je máš

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly jen samy sebe. Zuzana byla navíc vzdáleně v Brně, kde hovořila z nově přestěhované kontribuční budky.
Ivana Veselková, Zuzana Fuksová

Buchty: I v Mongolsku jsou hipsteři a exotické ovoce

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly Štěpánku, která strávila nějaký čas jako pracovnice pro neziskovku v Mongolsku. Cestování chtivým moderátorkám tak mohla vykreslit, jaké je to jíst kumis nebo spát v jurtě.
Ivana Veselková, Zuzana Fuksová

Buchty: Ukrajina není jen o varenikách, boršči a spoustě vodky

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly Anželu, která se narodila na Ukrajině a později se usadila v Praze. Umí tak porovnat, kde to stojí víc za starou belu.
Ivana Veselková, Zuzana Fuksová

Buchty: Jak se dostat do pohody? Vyrazte na vzduch a zasmějte se memíčkům

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly jen samy sebe prostřednictvím kontribuční budky a povídaly si o tom, jak se uklidnit a rozveselit.

Buchty: Navrhnout domek, který nespadne, je dřina. Kdo nemá pro strach uděláno, volá architekta

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly architektku a rodačku z Hustopečí u Brna Báru. Ta se rozpovídala o tom, jaké předsudky panují vůči architektkám-ženám a jak si řemeslníky postavit do latě.

Buchty: Srbsko není jen země ajvaru a přestřelek

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly matku a kavárnici v jedné osobě Báru, která přišla povykládat své zážitky z Bělehradu.

Buchty: Mít kavárnu neznamená klábosit u lattéčka. Prostě je to řehole

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly bývalou kavárnici Kateřinu a rozhodly se s ní promluvit o tom, jakou odvrácenou stránku má tento sen mnoha romantiků. 

Buchty: Svět je jedna velká chyba. Kdyby všechno fungovalo, byli bychom v nebi

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly jen samy sebe a rozhodly se promlouvat o tom, co podle nich na světě funguje špatně nebo nefunguje vůbec.

Buchty: Francie, to není jen země stávek, rozteklého sýra a baget v podpaží

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly pracovníka v neziskovce a frankofila Jindřicha, který ve své vysněné Paříži strávil přes tři roky. Moderátorky, které mají znalosti Francie nakoukané hlavně ze seriálu Emily v Paříži, se ho vyptávaly zejména na to, zda všichni Francouzi jí neustále bagety, jsou promiskuitní a nechce se jim pracovat.

Buchty: Ostuda nebo chlouba? Chodit na psychoterapii je nová zpověď

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly Vendulu, která je nejen majitelkou párového profilu na Facebooku, ale i adiktoložkou a psychoterapeutkou. S ní si povídaly o tom, jestli je terapie ostuda nebo chlouba.

Buchty: Jak být navěky mladý? Bez námahy to nejde a možná ani s ní

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly kamaráda Huga, který se intenzivně zabývá tím, jak zůstat svěží jako čerstvě natrhaná bazalka.

Buchty: Věci, co vám drásají nervy. Je horší chrápání, nebo pokládání věcí na okraj stolu?

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, neuvítaly jen samy sebe, ale i DJku a influencerku Ivetu, aby probraly, co je dovádí k šílenství.

Buchty: V roce 2020 se dalo zamilovat leda do gauče nebo poslíčka s jídlem

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly jen samy sebe, aby zhodnotily, jestli se v roce 2020 stalo vůbec něco dobrého.

Buchty: Rodinu si na rozdíl od bot nevyberete

Zuzana a Ivana ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly konečně zase hosta. DJ, moderátor a vystudovaný kuchař Mikuláš aka Kewu Buchtám vykládal o své cestě za otcem do Tunisu, přítelích mámy i ADHD. A moderátorky tentokrát převážně mlčely.

Buchty: Veselé svátky Popelky a kapitalismu! Ježíšek přináší dárky i příležitost zase se pohádat

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly konečně zase hosta. DJ a moderátor Casablanca, občanským jménem Stanislav, moderátorkám vykládal o vánočních zvycích v jejich domácnosti.

Buchty: Drbat můžete jen toho, kdo není u stolu. Pomluvy jsou kořením komunikace

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly zase jen samy sebe a navzájem si sdělovaly, jaký mají postoj k drbání a pomluvám.

Buchty: Flákat se jako o život. Už i lenošit se dneska musí cílevědomě

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly po dlouhé době hosta z masa a kostí – levicového intelektuála a milovníka zevlingu Pavla Šplíchala. Ten se jal rozebrat téma lenivosti a flákání.

Buchty: Jak přežít karanténu? Pomoci může kvalitní strava, sportovní exhibice před sousedy i slovenská hudba

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly zase jen samy sebe a navzájem si sdělovaly tipy, jak ve zdraví přežít karanténu. Moderátorky však tentokrát využily k zaplnění pořadu i anketu s posluchači, kteří jim sdělovali své rady na přežití mezi čtyřmi zdmi.

Buchty: Moc sněhu na drahém autě, málo sněhu na sjezdovce. Problémy prvního světa jsou taky problémy

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly zase jen samy sebe a navzájem si ujasňovaly, jaký mají vztah k problémům prvního světa.

Buchty: Sociální sítě jsou chrámy eskapismu, encyklopedie vědění i mlýnek času

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly zase jen samy sebe a navzájem si ujasňovaly, jaký mají vztah k sociálním sítím.

Buchty: Hygge, lykke, deky, svíčky. Jak být v pohodě podle Seveřanů

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly jen samy sebe a navzájem si ujasňovaly pojmy jako hygge, wabi sabi a lagom. O co vlastně jde? O různé způsoby, jak dosáhnout spokojeného života. A na to Buchty slyší.

Buchty: Mít kancl doma je jako mít doma posilovnu. Nic moc

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly digitálního antinomáda a influencera Michala Zlatkovského, který vyniká tím, že je rád na internetu a nevadí mu nevídat se s lidmi. Buchty s ním hovořily o tom, jaké je pracovat z domova.

Buchty: Být rocker není idylka. Kapela je jako oheň – dobrý sluha, ale zlý pán

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly frontmana havířovské kapely Nebe Petra Harazina. Vyzvídaly na něm, jestli je mít kapelu opravdu takové terno, jak nám tvrdí hollywoodské filmy.

Buchty: Kosmetika není pouhý koníček pro paničky ze satelitu, je to péče o vnitřní bohyni

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly kosmetického influencera Kubixmana. Společně se rozpovídali o základním kameni jeho života, kterým je kromě přípravy kávy kosmetika.

Buchty: Nerozumím ti, tedy jsem. Nedorozumění je základ komunikace

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly skrze kontribuční budku jen samy sebe. Rozpovídaly se o základním kameni jejich života – nedorozumění.

Buchty: Korporát je masokombinát s lidskou tváří. Je jako život v dospělosti – není o co stát

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly Martina, který pracuje v korporátu a zvažuje, zda to má spíš plusy nebo minusy.

Buchty: Kytky jsou nová děcka. Pěstuj a nepoznáš žal

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly jen samy sebe a rozhodly se, že si promluví o flóře, hlavně tedy květinkách.

Buchty: Auto? Raději šalinu. Jízda sockou není ostuda, ale životní styl

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly jen samy sebe a rozhodly se, že si navzájem budou sdělovat historky o tom, co zažily v městské hromadné dopravě.

Buchty: To se to radí, když nejde o váš život! Je dobrá rada nad zlato, nebo spíš k ničemu?

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly jen samy sebe a rozhodly se, že si navzájem budou dávat životní rady.

Buchty: Pečlivost může být fajn, anebo taky úchylka

Buchty o pečlivosti se výjimečně nenatáčely v Praze, ale v Zuzanině rodném městě. Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly právníka a otce čtyř dětí Michala, který chtěl mluvit o obsedantně-kompulzivní poruše, ačkoliv jí netrpí.

Buchty: Být recepční a scenárista v jedné osobě? Jde to, ale dře to

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly scenáristu a režiséra Bohdana Karáska. Nepotkali se však tentokrát v rozhlasovém studiu, ale mezi diváky na Letní filmové škole v Uherském Hradišti.

Buchty: Být single je jako jíst olivy: Někomu se to líbí, někomu ne

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly influencerku a ředitelku módy Janu Patočkovou. Ta popovídala vše o tom, jaké je to být single. Buchty sice zkušenost s pobytem na planetě single mají také, ale Ivana už si to nepamatuje, protože teď dlouhodobě kohabituje s chlapcem v jedné domácnosti. Zuzana má zase za sebou nepříliš povedenou zkušenost rodinného typu, takže má ještě v živé paměti, jaké je to prát po někom trenky.

Buchty: Být gay neznamená péct a chodit v růžovém. Jaká jsou největší klišé o gayích?

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly mladého personalistu Davida. Ten se mimo jiné definuje i jako gay a jal se Buchtám vykládat, s jakými stereotypy se jako milovník mužů potýká.

Buchty: Zubní hygiena je jako chození do kostela. Vyhýbáme se jí a zároveň trneme, kdy se nám to vymstí

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly zubní hygienistku Andreu, která přijela až z Ostravy. Ta se podívala na zoubek nejznámějším klišé, která se týkají péče o chrup.

Buchty: Školní pastor, akademický lev salonů i podepisovač papírů. Kým vším musí být správný děkan?

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly děkana Romana a marketingovou expertku Dandu. Ti se rozpovídali o tom, jak tvrdý chlebík má zaměstnanec technologické fakulty.

Buchty: Erotika není čuňárna, ale normálka. Mluvme o ní otevřeně, říkají holky z Vyhonit ďábla

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly autorky podcastu Vyhonit ďábla – Tereziu a Zuzanu. Ty se rozpovídaly o tom, že mluvit o sexu je ta nejnormálnější věc na světě. Nebo měla by být.

Buchty: Právníci nejsou jen prolhaná cynická monstra sedící na pytlích peněz

Zuzana a Ivana tentokrát výjimečně v brněnském studiu přivítaly právnické duo Jirku Helána a Pavla Kroupu. Ti jsou zajímaví nejen tím, že jsou advokáti, ale že jsou současně i opravdovými bratranci.

Buchty: Rap se dá dělat až do důchodu, myslí si brněnský rapper Maniak

Zuzana a Ivana tentokrát nebyly ve studiu, které pro ně znamená svět. Zúčastnily se totiž brněnského pouličního festivalu Ghettofest, na kterém vystupoval rapper Maniak. A tak s ním daly řeč.

Buchty: Influencer je jako Ferda Mravenec – umí tak trochu vše

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, po delší době konečně uvítaly zase hosta. Byl jím Jakub Mařík, expert na influencery. Rozebírali to, jak tvrdý chleba takový vlivník a expert na vlivníky má.

Buchty: Jíst, meditovat a zase jíst. Není nic lepšího

Zuzana a Ivana tentokrát do studia, které pro ně znamená svět, pozvaly zase jen samy sebe. Nerozebíraly ale nic menšího než to, jak důležité je pro život jídlo a zda je lepší cordon bleu nebo mléko přebarvené na modro.

Buchty: Vidět je fajn, ale jsou i lepší věci

Zuzana a Ivana si tentokrát do studia, které pro ně znamená svět, pozvaly nevidomého sportovce a podnikatele Marka. Nerozebírali ale nic menšího než to, jaký je život nevidomého.

Buchty: Nešťastná láska je jako neštovice. Musíte si ji prožít

Zuzana a Ivana ve studiu, které pro ně znamená svět, opět uvítaly jen samy sebe. Nerozebíraly ale nic menšího než to, jaké trápení je někdy láska a jak se (ne)zamilovat blbě.

Buchty: Kostel, postel, tulipány nebo bílé zuby. A co se na světě líbí vám?

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, opět uvítaly jen samy sebe. Nerozebíraly však nic menšího než to, co se jim na světě líbí a kvůli čemu stojí za to žít.

Buchty: Pekáč buchet na břiše, nebo štrúdl v troubě? Přitažlivost je subjektivní, sexy může být kdeco

Zuzana a Ivana ve studiu, které pro ně znamená svět, opět uvítaly jen samy sebe. Nerozebíraly ale nic menšího než to, jak být sexy a co to vlastně znamená v běžném životě.

Buchty: Plandající paže a spoření na důchod. Stáří je jediný způsob, jak se dožít vysokého věku

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, vzhledem k nouzovému stavu uvítaly jen samy sebe. Nerozebíraly ale nic menšího než to, jak stárnout a neztratit u toho grácii.

Buchty: Jak v sobě probudit ženu? Nechte věci plynout

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, vzhledem k nouzovému stavu uvítaly jen samy sebe, a to ještě na dálku. Nerozebíraly ale nic menšího než to, jak v sobě probudit nebo podpořit ženství.

Buchty: Mám idoly, tedy jsem. Zbožňování celebrit je solí života

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, vzhledem k nouzovému stavu uvítaly jen samy sebe, a to ještě na dálku. Nerozebíraly ale nic menšího než to, koho obdivují.

Buchty: Zlo není překážka dobra, ale jeho nepovedený bráška

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, vzhledem k nouzovému stavu uvítaly jen samy sebe, a to ještě na dálku. Nerozebíraly ale nic menšího než zlo. Jak jeho existenci ve světě přijmout a jak se s ním smířit ve vlastní osobnosti?

Buchty: Oblíbenost se nedá naučit. Někdo prostě zůstane loserem

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, vzhledem k nouzovému stavu uvítaly jen samy sebe, a to ještě na dálku. Nerozebíraly ale nic menšího než to, jak být oblíbený a zda je to v životě opravdu potřeba.

Buchty: Co člověk, to kreativec. Pokoutnímu tvoření podléháme všichni, dokonce i Rambo s Vašutem

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, vzhledem k nouzovému stavu uvítaly jen samy sebe, a to ještě na dálku. Nerozebíraly ale nic menšího než kreativitu neboli tvořivost.

Buchty: Snášet kritiku je těžší než snášet vajíčka

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, vzhledem k nouzovému stavu uvítaly jen samy sebe, a to ještě na dálku. Nerozebíraly ale nic menšího než kritiku, a jak ji se ctí (ne)přijímat.

Buchty: Vysoká škola je fajn, auto ti ale neopraví

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, vzhledem k nouzovému stavu uvítaly jen samy sebe, a to ještě na dálku. Nerozebíraly ale nic menšího než vysokou školu – a to nejen tu života, ale hlavně tento oficiální typ vzdělávání.

Buchty: Kurátorka současného umění prodá i bramboru v koutě

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly kurátorku současného umění a novopečenou maminku Evu. Ta jim vysvětlila, jak chápat moderní kumšt a proč může mít i papír s ohnutým rožkem velkou hodnotu.

Buchty: Alkohol? Raději knihu a wifinu. Bookstagramer je nový druh intouše, zvládá Vojnu a mír i selfíčka

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly Jakuba, jehož vášní se stalo být instagramerem přes knihy. Bookstagramer totiž není výmysl, ale opravdická profese a poslání.

Buchty: I baleťáci platí nájem, vynáší odpadky a chodí na pivo

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly Martina, který si na chléb vydělává baletním uměním v brněnském Národním divadle.

Buchty: Otcovská vůbec ne dovolená. Jak se stát mužem na rodičáku a už nikdy nemít byt jako klícku

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly Matěje, který toho času tráví své dny na rodičovské dovolené a dříve byl takzvaným bílým límečkem zaměstnaným v kanclu.

Buchty: Malý je, kdo má malých cílů. Ambice jsou koření života

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly rezidentku Buchet, djku a influencerku chudých Ivetu. Té se vyptávaly na to, jaké jsou na prahu středního věku její ambice. A taky přispěly svojí troškou do ambiciózního mlejna.

Buchty: Produkční u filmu je podržtaška, hlídač i mazač baget

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly Aničku, která se představila jako „člověk z ulice s bakalářským titulem“. Anička je ale příliš skromná, není pouze člověk a žena, ale také produkční u zahraničních filmů a reklam.

Buchty: Měšťáci nejsou policajti druhé kategorie. Nerozdávají jen botičky, ale i radost

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly Jirku Sejkoru, jednoho ze dvou mluvčích Městské policie Pardubice. Ten se ve studiu rozhovořil jak o stereotypech o měšťácích, tak o botičkách, odtahování aut a ranních koblihách s kávou.

Buchty: Času, bot a parmezánu není nikdy dostatek

Zuzana a Ivana tento týden ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly jen samy sebe. Probíraly tentokrát fenomén času, šetření touto nedostatkovou komoditou a prokrastinaci.

Buchty: Jak zahnat krizi? Pečení chleba je lepší než ketamin

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly bývalého copywritera čili psavce Jakuba. Ten při psaní reklamních sloganů pociťoval zmar, a tak začal hledat nový smysl života v pěstování kvásku a zadělávání na křupavou šumavu.

Buchty: Digitální detox v roce 2020 nehrozí. Na sockách už budeme pořád

Moderátorky Buchet tentokrát ve studiu, které znamená svět, přivítaly Elišku Vyhnánkovou a Michelle Losekoot, které se tzv. sockami živí. Pokusily se společně zjistit, jaká síť bude in v roce 2020. Zuzana s Ivanou se odbornic na internety ptaly, zda existují sociální sítě pro mladé a sociální sítě pro starší ročníky.

Buchty: Rok 2019 pryč a už si můžeme kazit ten další

Moderátorky Buchet tentokrát ve studiu, které znamená svět, přivítaly svátečně jen samy sebe. A rozhodly se jako amatérské analytičky shrnout, čím žil svět v uplynulém roce a co bude trendovat v roce nadcházejícím. A neopomenuly také zmínit, co se stalo v jejich soukromých životech.

Buchty: Miminko po třicítce is the new black. Kdy je správný čas na množení?

Moderátorky Buchet tentokrát ve studiu, které znamená svět, přivítaly mladou produkční Báru. Ta má stres, protože ji máma otravuje, že chce být babičkou a pod stromečkem rozdávat dupačky. Dredatá Brňačka Bára sice porod v budoucnu zvažuje, ale ještě si chce užít vysedávání v hospůdkách a pogování na fesťácích.

Buchty: Personalista není jen vyhazovač, ale i kněz bez svěcení

Moderátorky Buchet tentokrát ve studiu, které znamená svět, přivítaly mladého personalistu Davida. A ptaly se ho na to, jak se stoprocentně nechovat u přijímacího pohovoru a jak najít správnou recepční. David vytáhl z rukávu nejen cenné rady z praxe, ale i traumatické historky o rukole a krádeži zakysané smetany.

Buchty: Designéři chodící v černé a pijící celý den frankovku? Klišé je to jen napůl

Moderátorky Buchet tentokrát ve studiu, které znamená svět, přivítaly začínajícího designéra Tomáše Rachunka. A ptaly se ho na to, co vlastně lidé dělají na exotických školách, jako je UMPRUM. Zuzana i Ivana byly totiž až doteď přesvědčené, že studenti umčo škol vůbec nechodí do školy, ale pouze nakupují černé svršky a alkohol a na státnice nakreslí kostku.

Buchty: Vánoce, Vánoce přicházejí, aniž by se o ně někdo prosil, žehrají Buchty

Moderátorky Buchet tentokrát ve studiu, které znamená svět, přivítaly moderátorku pořadu Kompot a znalkyni mezinárodních vztahů Hanku Trojánkovou Biriczovou. Ta Buchtám vylíčila alternativní způsoby slavení Vánoc v rámci její sociální bubliny, které zahrnují pohanský ohýnek, pití vína na louce a bramborový salát s cuketou místo salátu podle diety Lenky Kořínkové.

Buchty: Řemeslníci jsou noví doktoři. Nesnášíme je a milujeme současně, říkají Buchty

Moderátorky Buchet tentokrát ve studiu, které znamená svět, přivítaly designéra Jakuba. Tématem byli řemeslníci nebo spíš stěžování si na jejich schopnosti.

Buchty: Randit na Tinderu? Lepší než drátem do oka, říkají Buchty

Moderátorky Buchet tentokrát ve studiu, které znamená svět, přivítaly influencerku a ředitelku módy Janu Patočkovou aka Pakočku. Tématem nebylo nic menšího než láska nebo přesněji řečeno randění přes Tinder.

Buchty: Marketing není sprosté slůvko, ale umčo. Jak se stát markeťákem, radí Buchty

Moderátorky Buchet tentokrát ve studiu, které znamená svět, přivítaly PR a marketingového experta Filipa. Ten jim osvětlil detaily oboru, který je opředen mnoha klišé o lidech, kteří by prodali i shnilé jablko.

Buchty: Stravenky, co bude k obědu a brzo jít na jedno. To nás zajímá v práci, říkají Buchty

Moderátorky Buchet tentokrát ve studiu, které znamená svět, přivítaly odborovou právničku Šárku Homfray. Ta vymýtila klišé, že odboráři jsou zpocení stávkující rybáři.