Checkpoint: Checkpoint se loučí. Tyhle epizody nás bavily nejvíc
Je to tak – tohle je opravdu poslední díl Checkpointu. Z víc než stovky dílů, které jsme pro vás během dvou let připravili, dneska vybíráme několik z těch nejpovedenějších.
Vydejte se s námi za hranice. Každotýdenní desetiminutovka o tom nejzajímavějším z aktuálního světového dění. Podcast Jolany Humpálové a Evy Soukeníkové ze zahraniční redakce Seznam Zpráv.
Je to tak – tohle je opravdu poslední díl Checkpointu. Z víc než stovky dílů, které jsme pro vás během dvou let připravili, dneska vybíráme několik z těch nejpovedenějších.
Svět čelí pandemii i válkám, začal se ale i bavit. „Lidi se už úzkostlivě chtěli vrátit k normálu – tedy k tomu, co za normál považujeme. Tam, kde jsme byli předtím, se ale už nevrátíme,“ říká sociolog Michael Schudson.
Právo na potrat mají všechny Američanky skoro půlstoletí. Kulatého výročí se ale možná nedočkají, naznačuje únik návrhu stanoviska Nejvyššího soudu. Publicista Matěj Schneider rozebírá, jak by verdikt Spojené státy proměnil.
„Je rozdíl mezi tím, co se reálně děje, a mezi image, s jakou se Vladimir Putin prezentuje. Nemá žádný detailní dlouhodobý plán, není šachový velmistr. Spíš oportunista s velkými tužbami,“ říká v podcastu britský historik.
„Několikrát ve své historii stáli Ukrajinci jako národ na pokraji vyhlazení. Ukrajinská národní identita byla nebezpečná pro carské Rusko i později sovětský režim, který se ji snažil potlačit,“ říká ukrajinista Alexej Sevruk.
Viktor Orbán stojí v čele Maďarska již 12 let a je na cestě k vítězství v dalších volbách. „On lidem nic moc neposkytl. Ani nemusel – kvůli tomu, jak je jeho režim nastavený, jak polarizovaná je maďarská společnost,“ říká politoložka Uljakiová.
Putin je vražedný diktátor. To a mnoho dalšího řekl americký prezident Joe Biden o ruském lídrovi. „Už dřív o něm řekl, že je zabiják, načež se sešli na summitu. Takže znamená to vůbec něco? Putin má hroší kůži,“ říká americký politolog Alexander Cooley.
Začalo to léky na bolest, následoval heroin a nakonec fentanyl. Opioidová krize, jež Spojené státy sužuje už přes dvě dekády, bere životy a rozbíjí rodiny i komunity. A řešení stále nepřichází.
V uprchlickém centru i na nádraží u polsko-ukrajinských hranic je rušno. „Když se tady člověk prodírá davy lidí, dostane ho to do reality. V životě jsem neviděla tolik laskavosti na jednom místě,“ říká reportérka Seznam Zpráv Eva Soukeníková.
Válka na Ukrajině spojila lidi i média. „Můžete teď zapnout jakýkoliv mediální kanál a nehledě na to, komu patří, dostanete důvěryhodné informace. Teď stojí všichni proti jednomu nepříteli,“ říká šéfka webu The Kyiv Independent.
Zelené zlato – tak se v Mexiku přezdívá avokádu, plodině mimořádně významné pro jeho trh. Ten ovšem z velké části ovládají soupeřící drogové kartely a boj o avokádo je plný násilí a desítek obětí.
Letos to bude 20 let od legalizace eutanazie a asistované sebevraždy v Nizozemsku. Počty případů eutanazie stále rostou. Definice utrpení se proměnila, z eutanazie se stává standardní způsob smrti, říká profesor etiky Theo Boer.
Napětí na hranicích Ukrajiny s Ruskem dosud neutichlo. Reportér Seznam Zpráv Filip Harzer proto do oblasti odcestoval a v novém Checkpointu mluví mimo jiné o tom, jak se Ukrajinci k hrozícímu konfliktu staví.
Konec světa, apokalypsa. Do globální katastrofy zbývá podle Bulletinu amerických jaderných vědců pouhých 100 vteřin. Symbolické Hodiny Posledního soudu mají upozornit na největší hrozby světa.
I po 20 letech tam drží desítky vězňů. Někteří už přes dekádu čekají na propuštění, většina je tam bez obvinění. „Guantánamo je místo plné obrovského lidského utrpení. A zůstane to tak, dokud bude fungovat,“ říká advokát z USA.
Nepokoje v Kazachstánu, hrozící konflikt na Ukrajině i rozhovory a jednání o bezpečnosti. A společný jmenovatel? Rusko. „Rusové se pravděpodobně snaží posílit svou pozici u jednacích stolů,“ říká k událostem Michael Romancov.
Před rokem vypukly před sídlem amerického Kongresu násilné nepokoje. Vyústily v útok na Kapitol, zemřelo pět lidí. „Byl to bezprecedentní útok na demokracii USA,“ říká amerikanista Jan Beneš.
Finové se letos stali už počtvrté za sebou nejšťastnějším národem světa. „Prožíváme tichou spokojenost. I s tím, jak fungují instituce, kvalitní a demokratické, nebo se svobodnými médii a volbami,“ říká filozof Frank Martela.
Moderní otroctví je všudypřítomné. Dotýká se všech zemí světa a děje se i přímo před našima očima. „Může jít o pracovníky v britské automyčce, sexuální pracovnice v Thajsku i celé indické vesnice,“ říká expert.
Hlavní jména prezidentského klání ve Francii jsou už jasná. A vypadá to, že půjde o těsný souboj. „Nevíme, koho proti sobě bude mít Emmanuel Macron v druhém kole. Víme jen to, že to nebude kandidát levice,“ říká Jacques Rupnik.
Čínská tenistka Pcheng Šuaj obvinila na začátku listopadu bývalého vicepremiéra ze znásilnění, pak se po ní slehla zem. „Takových případů jsou až desetitisíce. Není poslední, komu se tohle stalo,“ říká novinářka Daniela Kučerová.
Žila přes dva roky za polárním kruhem a zpovídala místní. Ze Špicberků, nejseverněji položeného norského území, přivezla sociální antropoložka Zdenka Sokolíčková stovky výpovědí ohledně globalizace i změny klimatu.
Krize na polsko-běloruských hranicích pokračuje. Podle odborníka Jana Kováře jde o formu politického vyjednávání. „Lukašenko kapitalizuje lidské utrpení, stalo se jeho hlavním vyjednávacím prostředkem,“ vysvětluje v Checkpointu.
Na klimatickém summitu v Glasgow se setkává množství lidí z nejrůznějších sfér. Jsou tu zástupci vysoké politiky i organizací, vědci, novináři i aktivisté – třeba původní obyvatelé. Jejich hlas tu ale není dostatečně slyšet.
Na sever Spojeného království se na klimatický summit sjely desítky tisíc lidí z celého světa. „Je to příležitost se setkat a porovnat zkušenosti, ukázat, že se na klimatu pracuje, “ říkají české delegátky za mladou generaci.
Energetická krize, nedostatek jídla i paliva, chybějící řidiči i další profese. Británii tak čeká nelehká zima. „Těžké Vánoce pro nás nejsou nic nového. Loni je definoval lockdown, předtím hádky o brexitu,“ říká britský politolog.
Červená, zelená… Obrazovky milionů lidí po celém světě vzal útokem jihokorejský seriál Hra na oliheň. „Za úspěch seriálu může, řeknu to otevřeně, móda. Šíří se mezi lidmi samospádem,“ vysvětluje novinářka Magdalena Slezáková.
Jako první Češka získala místo viceprezidentky Harvardu a platí za expertku v oblasti IT. Hostem nové epizody Checkpointu je Klára Jelínková. „Je pro mě důležité pracovat pro školu, jež nehledí na finanční zázemí uchazečů,“ říká.
Spor kolem polského dolu Turów zasahuje už několik měsíců do česko-polských vztahů. „Každý den žasnu, čeho jsou některá polská média i politici schopni. Racionální debata o sporu prostě neexistuje,“ říká reportér Filip Harzer.
Volby do Státní dumy v Rusku nepřekvapily. Většinu v ní opět získalo vládnoucí Jednotné Rusko. „Rusové nejsou blázni. Vědí, že Kreml a jeho političtí technologové manipulují s výsledky,“ říká britský politolog Mark Galeotti.
Německo čekají na konci září důležité volby. Vzejde z nich nejen nový Bundestag, ale po dlouhých letech i kancléř. „Po šestnácti letech poprvé nevíme, kdo volby vyhraje,“ říká německá novinářka Cerstin Gammelinová.
Zeleň, čisté přístavy, cyklistika. Kodaň funguje jako vzor ideálního města pro lidi. „Prošla za poslední dekády zásadní proměnou. Z místa, v němž byste si nedokázala představit, že by se tu dalo žít,“ říká urbanista Morten Elle.
Na Haiti pomáhal po jedné z nejničivějších živelních katastrof světa – po zemětřesení v roce 2010 se statisíci obětí. „Přijel jsem tam až po několika měsících, Haiti bylo zdevastované jako první den po pohromě,“ říká Tomáš Šebek.
Nejen Pražané mají problém s bydlením. Již mnoho let se s podobným fenoménem potýká sousední Německo. Berlíňané přišli s novou iniciativou – vyvlastnění bytů. O nedostupném bydlení v Berlíně je nová epizoda podcastu Checkpoint.
„Když mě zajali, řekli mi, že nejde o nic osobního. A vyměnili mě za své přátele, kteří byli v afghánských věznicích, nebo za tři miliony dolarů v hotovosti,“ vypráví v Checkpointu polský novinář Wojciech Jagielski o Tálibánu.
Rozsáhlé požáry, záplavy a rekordní vedro sužují země napříč světem. Ačkoliv takových projevů extrémního počasí přibývá, podle ekologa Alexandera Ače bychom si na ně zvykat neměli.
Posledních několik týdnů Francouzi hlasitě ukazovali, že nechtějí povinné očkování nebo výhody a nevýhody s ním spojené. O protestech ale i dopadech v politické sféře v Checkpointu mluví reportér Českého rozhlasu Martin Balucha.
Olympiáda, kterou nikdo nechtěl. I tak by se daly popsat právě probíhající hry. V Checkpointu mluví o jejím zákulisí přímo z Tokia reportéři Seznam Zpráv Jaroslav Gavenda a David Neff.
Přes 50 tisíc telefonních čísel, která mohla být sledovaná, a nejméně deset států, jež za zadáním takového špehování stojí. A za tím vším spyware Pegasus, jehož zneužití napříč světem odhalil stejnojmenný projekt. Hostem Checkpointu je investigativní novi
Další a další objevy neoznačených hrobů. Většinovou veřejnost v Kanadě hrůzné nálezy šokují, domorodé obyvatele nikoliv. „Není to pro ně nic nového,“ říká kanadistka Denisa Krásná.
Maďarským parlamentem prošel zákon, který vyvolal silné reakce napříč Evropou. Zákonodárci v čele s vládnoucí stranou Fidesz navrhli a rychle schválili legislativu, která zakazuje jakýkoliv LGBT+ obsah pro děti do 18 let.
Do olympiády v Tokiu zbývá necelý měsíc. Sportovní akce se Japonsku prodražila. „Původní rozpočet nabobtnal až na čtyřnásobek, jsou to nejdražší LOH v historii. A bohužel bez zahraničních diváků,“ říká novinář Vojtěch Ondráček.
Bezpochyb diplomatickou událostí roku se stalo jednání Vladimira Putina s Joe Bidenem ve švýcarské Ženevě. Nový díl podcastu Checkpoint rozebírá dynamiku mezi dvěma politiky i možnosti nové Studené války.
„Do Česka jsem přijela letadlem, vlakem a autem. Po únosu Ramana Prataseviče musíme dávat pozor, nesmí nás to ale odradit od zahraničních návštěv.“ Poslechněte si speciální díl podcastu Checkpoint s vůdkyní běloruské opozice Svjatlanou Cichanouskou.
Tlak na britskou veřejnoprávní BBC z vládního tábora Borise Johnsona zesílil. Zejména kvůli kauze kolem rozhovoru s Lady Dianou, který BBC vysílala v roce 1995.
Přes 40 obětí a stovky zraněných. Taková je bilance skoro měsíčních protestů v Kolumbii. Lidé tam vyšli do ulic kvůli daňové reformě, kterou představil prezident Iván Duque. Důvodů k protestu je ale mnohem víc.
Rakouský kancléř Sebastian Kurz čelí podezření z křivé výpovědi, za což by mohl dostat až tři roky vězení. Je v očích Rakušanů stále ten „mladý, sexy politik“? Poslechněte si nový díl podcastu Checkpoint, tentokrát se zpravodajkou
Dlouhotrvající napětí, které vyvrcholilo v protesty, násilí a nakonec v ozbrojený střet. Izraelsko-palestinský konflikt zažívá další důležitou kapitolu. Příčiny eskalace a kontext vysvětlujeme v aktuální epizodě podcastu Checkpoint s redaktorem Seznam Zpr
Skotsko stojí na křižovatce. Tu představují čtvrteční volby do tamního parlamentu, které mohou rozseknout hned několik důležitých otázek. Třeba tu, zda britská země půjde znovu cestou referenda o nezávislosti.
V čele Spojených států stojí Joe Biden skoro 100 dní. „V zahraniční politice udělal zajímavé kroky. U té domácí se najde spoustu kritiků, jež by očekávali, že těch kroků bude víc a budou už prosazené,“ říká amerikanista Jan Beneš.
Předseda zahraničního výboru litevského parlamentu Žygimantas Pavilionis radí, aby to byla demokratická Evropa, kdo narýsuje Rusku své hranice. „Když ponecháme na mapě šedé zóny, buďte si jistí, že je Moskva uchvátí,“ varuje.
Od konce března se ve francouzském Senátu řeší tzv. zákon o separatismu. Pokud projde, zasáhne do různých oblastí života Francouzů. A míří zejména na muslimskou komunitu v zemi.
Evropská unie jednala už podruhé za měsíc s Tureckem. Šéfové unijních institucí tentokrát vyrazili do Ankary. „Že Turecko potřebuje EU a naopak, je při jednáních výhoda i nevýhoda,“ říká v Checkpointu politoložka Lucie Tungul.
Evropská migrační krize vrcholila v roce 2015, ale přestože od té doby mimoevropských uprchlíků výrazně ubylo, na půdě EU i v jednotlivých členských státech jde stále o palčivé téma.
Vliv Číny na Hongkong je čím dál silnější. Naposledy jej v Pekingu stvrdilo odhlasování změn volebního systému. Kvůli nim v zářijových volbách do hongkongské Legislativní rady nebude moci kandidovat prodemokratická opozice.
Slovensko je i po týdnu stále uprostřed vládní krize, která výrazně komplikuje zvládání krize pandemické. Kabinet Igora Matoviče je ale ve vedení země pouhý rok. Kde mají kořeny jeho aktuální problémy?
Statisíce obětí, miliony lidí, kteří ze země uprchli, hluboká humanitární a ekonomická krize. I takové jsou důsledky syrské války. Konfliktu, který se v zemi rozhořel před 10 lety a jeho konec je stále v nedohlednu.
Rozdílný pohled veřejnosti na přijímaná opatření a ukázněnost lidí restrikce dodržovat. Profesor Jan Marek, elitní český lékař působící v Londýně, vyzdvihuje taky uplatňování tvrdých trestů, co Brity od českého pojetí odlišuje.
„Prohráli jsme ulici,“ prohlásila běloruská opoziční lídryně Svjatlana Cichanouská minulý týden v rozhovoru pro švýcarský deník Le Temps. Je to tak? A proč už se o Bělorusku v médiích tolik nemluví?
„Brazílie má od samého počátku krize chaotické vedení. Federální vláda nedělala velmi dlouhou dobu téměř vůbec nic. A v tom v podstatě i pokračuje,“ říká v Checkpointu odborník na Jižní Ameriku František Kalenda.
„Je čas, aby EU přestala podceňovat Rusko, svého největšího souseda, který vůči Evropě vykazuje nepřátelské postoje,“ říká v nové epizodě podcastu Checkpoint místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová.
Evropský vakcinační šampión. Tak se mluví o Dánsku a o tom, jak zvládá aktuální koronavirovou krizi. Čím to je, že jsou Dánové tak úspěšní? Jak vypadá jejich vládní komunikace a proč dánští občané své vládě důvěřují?
Tisíce zadržených, policejní brutalita, zatčený Alexej Navalnyj a prezident Vladimir Putin, který prý o Navalném nikdy neslyšel. Minulý víkend ukázal, že toho mají někteří Rusové už dost. A tak vyšli ve velkém protestovat.
Bílý dům i Kongres mají po letech zase pod kontrolou demokraté. Jak ale poslední čtyři roky zahýbaly s táborem republikánů? Co se vlastně teď ve straně děje? Jsou loajální k Donaldu Trumpovi, nebo hledají novou identitu?
Evropu čeká odcházení německé kancléřky Angely Merkelové. Do popředí Evropské unie zamíří Emmanuel Macron – a dynamika EU se promění. Jaká témata jsou pro francouzského prezidenta zásadní? A jaký je vlastně politik?
Juliana Assange Britové do USA nevydají. Otevřela se tak znovu debata o WikiLeaks, uniklých informacích i morálních otázkách. Co je víc – absolutní svoboda slova, nebo utajování informací i kvůli ochraně lidských životů?
Jak se změní Německo s odchodem Angely Merkelové? Co čeká v příštím roce Velkou Británii? Kdo poletí na Měsíc? A hlavně – na jaké seriály budeme v příštím roce koukat? Poslechněte si předpovědi od podcastu Checkpoint.
Každý rok zemřou tisíce žen po celém světě v rámci takzvané femicidy. Neslavného fenoménu, kterému se až v posledních letech začíná dostávat patřičné pozornosti. Co vlastně femicida je? A představuje problém i u nás v Česku?
Brexit je ve finále, už definitivním. Po čtyřech letech vyjednávání, politických zemětřesení a prodlužování lhůt se blíží den, který rozhodne: bude mezi EU a Velkou Británií vůbec nějaká dohoda?
Začátek roku 2020 poznamenala íránsko-americká tenze po zabití generála Solejmáního. Na jeho konci se teď řeší vražda íránského jaderného fyzika. A může za ni, alespoň podle íránských úřadů, americký spojenec – Izrael.
Celosvětová zdravotnická krize se citelně podepisuje na našem duševním zdraví. Jak konkrétně? Jak jsou na tom s dostupnou pomocí například u našich sousedů na Slovensku? A jak si vedou Češi?
Americké prezidentské volby byly v noci z úterý na středu nejsledovanější světovou událostí. A drama stále pokračuje. Jak samotnou noc prožívali čeští novináři z nejrůznějších médií?
Uprostřed pandemie se Polky a Poláci dozvěděli o faktickém zákazu potratů, o němž rozhodl polský ústavní soud. Desetitisíce lidí kvůli tomu vyšly do ulic protestovat. Polsko se ocitlo v kulturní válce.
Strmý nárůst případů a přísná pandemická opatření. Jak se s druhou vlnou koronavirové krize evropské země vyrovnávají, vyjely Seznam Zprávy zjistit přímo do některých z nich. Jak jsou na tom ve Francii, Itálii, Švédsku a Polsku?
Má za sebou úctyhodnou televizní a filmovou kariéru a nedávno dokonce „zbořil Instagram“. Britský přírodovědec David Attenborough poodkrývá tajemství přírody už přes šedesát let. A čím dál hlasitěji mluví o změnách klimatu.
Na prahu Asie vypukla válka – zakavkazské země Arménie a Ázerbajdžán oprášily letitý konflikt. Od nedělního rána v bojích o Náhorní Karabach padlo podle oficiálních čísel víc než sto lidí.
Spojené státy přišly o ikonu – feminismu, soudnictví i popkultury. Minulý pátek zemřela soudkyně Nejvyššího soudu Ruth Bader Ginsburg. A zatímco davy uctívaly její památku, Donald Trump se rozhodl konat.
Mary Trump, John Bolton, Sarah Sanders, Michael Cohen… a mnoho dalších. Co mají tyto postavy z různých koutů americké politiky společného? Tak či onak mají blízko k Donaldu Trumpovi. A napsali o něm politické paměti.
Pracoval 147 dní v kuse, potom skončil v nemocnici a kvůli zdravotním problémům nakonec odstoupil. Japonský premiér Šinzo Abé se téměř upracoval. Jak jsou na tom se stresem v práci čeští politici?
Dezinformace, fake news, propaganda. Pojmy, které jsou v našem prostředí už pár let zabydlené. A jejich důsledky můžou být zásadní. Třeba při ovlivňování velkých politických událostí, jako jsou volby.
Historický průlom, změna pravidel hry, ale také zrada. Takové byly reakce na to, že Spojené arabské emiráty se před týdnem staly první zemí Perského zálivu, která navázala diplomatické vztahy s Izraelem.
V Bělorusku se od uzavření volebních místností v neděli večer demonstruje. Protesty už nejspíš stály několik lidí život, mluví se i o opoziční vládě v exilu. A to všechno kvůli zmanipulovaným volbám a poslednímu diktátorovi v Evropě.
Třiašedesát dní v kuse. Tak dlouho protestují lidé v Portlandu proti systémovému rasismu a policejnímu násilí ve Spojených státech. Situace se tam v posledních týdnech – po příjezdu vládou nasazených federálních bezpečnostních složek – vyhrotila. Co se v
Chybělo pár minut a byl by z toho vůbec nejdelší evropský summit v historii. Na co si lídři členských států nakonec plácli? Proč Macron vyhrožoval připraveným vrtulníkem? A jak se novináři pídí po informacích, když na summit nesmí?
V posledních týdnech horké téma na sociálních sítích i předmět otevřených dopisů. A zároveň velký, tučný otazník visící nad demokratickou společností. O co vlastně jde? Je to cancel culture, tedy takzvaná kultura rušení, která stojí za intenzivní a v mnoh
Checkpoint se tentokrát odehrává i na vlakových záchodcích na trase Praha-Rijeka. Jedna z moderátorek vám dá tipy na cestu a druhá projde nejlepší momenty z historie podcastu. Je tu jubilejní dvacátý díl.
Vladimir Putin v čele Ruska až do roku 2036. O tom, ale také o dalších ústavních změnách se rozhodlo v celostátním referendu. O co všechno v hlasování šlo a jakou roli Putin v dnešním Rusku má?
V Srbsku se konaly parlamentní volby, podle očekávání tam drtivě vyhrála strana prezidenta Aleksandra Vučiče. Podle opozice byly volby nelegitimní. Jakou pozici má mezi Srby prezident Vučič a jak velký je ruský vliv na Balkánu?
„Lesby a gayové nejsou lidé, ale ideologie, která ohrožuje naše děti. Je horší než bolševismus,“ prohlásil polský prezident Duda. Jaká je situace LGBT lidí i v dalších evropských státech? To vám přiblíží aktuální Checkpoint.
Je to rok od chvíle, co do ulic Hongkongu vyšly miliony lidí. Šlo o největší protest od roku 2003, který odstartoval několikaměsíční boj o zachování demokratických principů. Ty jsou nyní v ohrožení více než kdy jindy.
„Tentokrát to bude všechno úplně jinak,“ říká o nynějších protestech aktivistka z hnutí Black Lives Matter. Co se dělo v amerických ulicích posledních pár dní? Jak moc je rasismus stále zakořeněný v americké společnosti?
Světové epicentrum covidu-19 se přesunulo do Latinské Ameriky. Nejhorší je situace v Brazílii. Co se v zemi karnevalů, největšího deštného pralesa na světě a dobré kávy děje?
Týden ve znamení jednání o letní sezóně i cestování obecně. Ministerstvo zahraničí mělo napilno – poslední dny jednalo s různými státy Evropy o otevření hranic.
Podle původního plánu mělo Polsko touto dobou znát jména kandidátů, kteří postoupili do druhého kola prezidentských voleb. Plán ale nevyšel – po dlouhých dohadech se totiž v neděli nehlasovalo. Proč?
Prezidentské volby ve Spojených státech měly být top tématem roku 2020. To se samozřejmě trochu změnilo kvůli koronavirové pandemii, přesto je kampaň za oceánem stále velmi živá.
Nový Zéland je taková „succes story“ koronavirové pandemie. Země má necelých 4,9 milionu obyvatel a ve středu registrovala zhruba 1500 pozitivně testovaných případů na nový koronavirus. A 19 obětí.
Jak bude Evropa a konkrétně Evropská unie vypadat po pandemii koronaviru? Otázka, která stále víc plní hlavy politikům i přední strany novin. A také téma pro nový díl Checkpointu.
Indii s víc než miliardou obyvatel stejně jako většinu států světa dostihla pandemie nového koronaviru. A dotkla se hlavně těch nejchudších. Jak Indie zvládá karanténu? A v jaké pozici se ocitl premiér Módí?
Horší než jedenácté září nebo Pearl Harbor. Nový díl Checkpointu se zaměřil na aktuální epicentrum nemoci covid-19, na USA. Kdo převzal ve státě New York roli lídra nebo jakou novou pozici opět získal Trumpův zeť Jared Kushner?
Nejzajímavější poslech a nové pořady ti budeme pravidelně zasílat na e-mail.
Nejlepší české podcasty zdarma na jednom místě. Poslouchej, bav se, vzdělávej se…