Dámská jízda

Magazín pro moderní ženy o životním stylu, kariéře a péči o tělo i ducha.

UvádíČeský rozhlas

Všechny epizody

Dámská jízda: K bylinkám mě přivedla babička a k psaní dcery, říká Jarmila Mandžuková

„Paradoxně jsem začala s prvními pokusy psaní, když jsem čekala dcery – dvojčata: Nemohla jsem jíst vůbec maso a tak jsem začala vymýšlet a zkoušet recepty, které by mi chybějící látky nahradily,” prozrazuje autorka dnes už více než stovky populárně naučných knih Jarmila Mandžuková.

Dámská jízda: Chybějící vitamín A se projeví na křehkosti a lámavosti nehtů, vzkazuje nehtová designérka

S českobudějovickou nehtovou designérkou Janou Paraščincovou probereme péči o ruce a nehty v jarní době. Do ankety Dámské jízdy Malé a velké radosti se zapojila i paní Marie Hodinářová z Myslkovic. 

Dámská jízda: Jak se zbavit bolesti poradí fyzioterapeutka Markéta Strnadová

Kromě zkušeností a rad Markéty Strnadové se s námi v naší anketě podělí o své malé a velké radosti Marie Hodinářová z Myslkovic. Chybět nebude ani pár tipů pro dobrou pohodu z lunárního kalendáře. K poslechu Dámské jízdy online na webu zve autorka Mirka Nezvalová. 

Dámská jízda: Upravené ruce ženy zaujmou okolí hned po jejích očích

„Podzim je časem, kdy bychom měly pečovat o své ruce opravdu velmi intenzivně”, říká českobudějovická nehtová designérka Jana Paraščincová.

Dámská jízda: Vypravíme se s akademickou malířkou Renatou Štolbovou na její výstavu do hlubocké galerie

Dozvíte se rovněž, proč své obrazy teď tiskne i na šátky a šály. Chybět nebude ani tip na současný dietní hit přerušovaný půst. Autorka pořadu Mirka Nezvalová.

Dámská jízda: Vinařství mám v krvi po rodičích, říká Marcela Míková z Nového Šaldorfu u Znojma

V Dámské jízdě vám ještě Radka Pokorná prozradí, proč se spustila do projektu Kokoza a chybět nebudou ani tipy z lunárního kalendáře. Moderuje Mirka Nezvalová.

Dámská jízda: Tentokrát si v seriálu Jedna z nás budeme povídat s redaktorkou Evou Kadlčákovou

Olga Knoblochová, která dlouhá léta stála v čele Unie kosmetiček, nám v Dámské jízdě vysvětlí, proč by o sebe ženy měly pečovat v každém věku. Moderuje Mirka Nezvalová.

Dámská jízda: Kabelkový veletrh pro talentované jihočeské děti získal 121 000 korun

Tentokrát se ohlédneme za Kabelkovým veletrhem, s  Monikou Brýdovou probereme tipy pro blížící se podzim a chybět nebude ani pozvánka na víkendový fotofestival do Blatné.

Dámská jízda: Mirka Nezvalová si k mikrofonu pozvala Hedviku Drenčeni a Janu Srnec Karlovskou

Jak se dá změnit část výměníku na sídlišti na místo pro inspirativní setkávání nebo zelená plocha na břehu rybníka, kde parkovala auta, na místo k odpočinku.

Dámská jízda: Rok se s rokem sešel a Kabelkový veletrh 2020 je opět za dveřmi

Pravidelný pořad Dámská jízda připomene dobročinný Kabelkový veletrh a host Pavlína Jirsová ze Skryjí prozradí, proč si pořídila kozí farmu. Připravila Mirka Nezvalová.

Dámská jízda: Jaké to je, být maminkou dvou dcer a zároveň spolumajitelkou ZOO

Ve pravidelném magazínu Dámská jízda také navštívíte lékárnu na zámku Kuks a chybět nebudou ani rady z lunárního kalendáře krásné paní. Moderuje Mirka Nezvalová.

Dámská jízda: Tipy pro letní tvoření Moniky Brýdové

Kurzy pro tvořivé ženy pořádá každé léto českobudějovická kreativní publicistka Monika Brýdová ve školicím středisku Sebuzín. Letos bude hlavním tématem malování na dřevo.

Dámská jízda: U piva se snadno kritizuje, ale lidé by se měli sami víc zapojit, říká starostka Chlumu u Třeboně

Od profese rozhlasové a televizní reportérky přes práci tiskové mluvčí lázeňského města až do křesla starostky městyse. Takovou životní cestou prošla Jitka Bednářová z Chlumu u Třeboně.

Dámská jízda: Dámská jízda s Mirkou Nezvalovou 29. 7. 2020

Rozhovor s Jitkou Bednářovou z Chlumu u Třeboně, rozhlasovou a televizní redaktorkou, která se nakonec stala starostkou. Dále magazín nabízí rady, které se hodí na zahradě.

Dámská jízda: Dámská jízda s Mirkou Nezvalovou 22. 7. 2020

Výlet do Žirovnice k rybníčkům, díky kterým si Josef Bouchal plní své sny. Kateřina Bělová z Nové Vsi nad Lužnicí se zase pustila se do pečení makronek. Tipy pro zdraví.

Dámská jízda: Kabelkový veletrh už pomohl více než 150 talentovaným Jihočechům. Začala sbírka kabelek na další ročník

S nečekaným úspěchem se setkal charitativní Kabelkový veletrh Deníku, který se v Českých Budějovicích poprvé uskutečnil v roce 2014. I letos proto lidé budou moci koupit kabelky za symbolické ceny a zároveň pomoci mladým talentům.

Dámská jízda: Dámská jízda s Mirkou Nezvalovou 15. 7. 2020

Kabelkový veletrh se blíží; Ivana Stenzlová představuje svou knihu Šance pro ženu 40+ a radí, jak se nebát uskutečňovat sny; pozvánka do Českého Krumlova; tipy pro zdraví.

Dámská jízda: Zájem o kované snubní prsteny roste, lidé si je mohou v kovářské dílně i sami vyrobit

Snubní prsteny mohou být zlaté, stříbrné, ale také kovové. Na svatebním veletrhu v Českých Budějovicích to připomněli manželé Kočovi, kteří přijeli se svými výrobky z Hluboše u Příbrami.

Dámská jízda: Dámská jízda s Mirkou Nezvalovou 8. 7. 2020

Jozef Čekovský z Horního Smokovce radí, jak uvařit pravé slovenské halušky. Manželé Kočovi vyrábí kovové snubní prsteny. Rady z lunárního kalendáře pro lymfatický systém.

Dámská jízda: Dámská jízda s Mirkou Nezvalovou 1. 7. 2020

Lékárnice Ivana Haldová radí, jaké bylinky pro posílení imunity teď můžeme nasbírat. Tipy Jany Paraščincové pro letní péči o nohy a ruce. Zalistování knihou Jedlá soda.

Dámská jízda: Dámská jízda s Mirkou Nezvalovou 24. 6. 2020

Jaké knihy si vybrat na dovolenou, radí knihovnice Václava Medalová Hůdová. Andrea Vachová zve na Novohradské hradní tvoření. Tipy pro zdraví z lunárního kalendáře.

Dámská jízda: Jak doma vyrobit originální kousky oblečení, naučí Monika Brýdová v nových videokurzech

Nadcházející léto je dobou, kdy má řada lidí víc času na své koníčky, například tvoření. Podle českobudějovické kreativní publicistky je ideální vyzkoušet práci s textilními technikami, protože můžeme tvořit venku, kde nevadí trocha nepořádku.

Dámská jízda: Dámská jízda s Mirkou Nezvalovou 17. 6. 2020

Tipy českobudějovické kreativní publicistky Moniky Brýdové pro letní tvoření. Jak dodat našemu tělu energii a zlepšit dýchání. Co je volumetrická dieta.

Dámská jízda: Dámská jízda s Mirkou Nezvalovou 10. 6. 2020

S kosmetoložkou Martinou Nezbedovou o možnostech péče o pleť i tom, co pro sebe můžeme udělat. Nový životní styl – flexitariánství, jak ulevit nohách s křečovými žilami.

Dámská jízda: Dámská jízda s Mirkou Nezvalovou 3. 6. 2020

S Janou Školaudyovou o tvoření technikou gelli plate a tom, proč je dobré pouštět se do stále nových věcí. Recept na rebarborovou buchtu s jahodami, tip na bramborový den.

Dámská jízda: Dámská jízda s Mirkou Nezvalovou 27. 5. 2020

Parta mladých lidí se rozhodla pozměnit komunitní život na českobudějovických sídlištích Šumava a Máj. Akce Móda Fashion Days, listování knihou, rady z lunárního kalendáře.

Dámská jízda: Létání na padácích je mnohem víc vzrušující než pilotování letadla, říká instruktorka Míša Machartová

Ve dvanácti letech se rozhodla, že by se chtěla živit létáním. Z možných profesí si nakonec Míša Machartová z Českých Budějovic vybrala vyrábění padáků a také vyučování létání na padácích. Poté k tomu přidala i projekty pro děti.

Dámská jízda: Dámská jízda s Mirkou Nezvalovou 20. 5. 2020

Rozhovor s pilotkou a instruktorkou létání Míšou Machartovou o jejích životních startech i přistáních. Léčivé účinky jablečného octa, rady z lunárního kalendáře pro zdraví.

Dámská jízda: Dámská jízda s Mirkou Nezvalovou 13. 5. 2020

Jak být štastnou ženou v 21. století podle poradkyně feng-šuej Blanky Vun Kannon. Tipy na netradiční setí semínek Moniky Brýdové. Rozhovor s návrhářkou Zuzanou Hakovou.

Dámská jízda: Dámská jízda s Mirkou Nezvalovou 6. 5. 2020

S budějovickou kreativní publicistkou Monikou Brýdovou o jarním tvoření, rouškových vychytávkách i její kuchyni. Zalistování knihou Zdravě bez hladovění a tipy pro zdraví.