Dobré dopoledne

Známé osobnosti, zdravý životní styl, móda, cestování, regionální informace, poradna.

UvádíČeský rozhlas

Všechny epizody

Dobré dopoledne: Misionářka: Bůh mě dovedl až do Tanzanie. Tam je moje místo

Příběh Ludmily Marie Šindelkové, posílené nezlomnou vírou, probíhá v Česku, Londýně a pak především v africké zemi – Tanzanii.

Dobré dopoledne: Rozhlasové sloupky na webu Českého rozhlasu Vysočina

O víkendu vysíláme rozhlasové sloupky. Jsou to autorské příspěvky osobností z Vysočiny. K dispozici je máme na našem webu.

Dobré dopoledne: Folkové prázdniny v Náměšti nabízejí hudbu mnoha žánrů a každý rok něco navíc, letos poezii

Jak hrají Indiáni v jižní Americe, jak zní skotské dudy nebo španělské rytmy na kytaru – to všechno už v minulosti slyšeli návštěvníci Folkových prázdnin v Náměšti.

Dobré dopoledne: Seriály na internetových stránkách Českého rozhlasu Vysočina

Seriály doslova jako v televizi jsou k poslechu na našem webu vysocina.rozhlas.cz. Je to kupříkladu obsah pořadu Jardo, řekni fór.

Dobré dopoledne: Zahradu bychom měli zalévat ráno. Voda oschne a netvoří se plísně

Jitka Mondadová provozuje rodinné zahradnictví ve Žďáře nad Sázavou. Firma s přestávkou funguje od 40. let 20. století, kdy její tatínek začal zahradničit.

Dobré dopoledne: Hodinové záznamy rozhlasového vysílání

Neslyšeli jste nějakou část našeho vysílání nebo si chcete pustit vaši oblíbenou píseň? K tomu jsou hodinové záznamy našeho vysílání.

Dobré dopoledne: Výtvarníci inspirovaní Janem Zrzavým představí svá díla v Okrouhlici

Množství věcí, kterými Jan Zrzavý žil, to jsou nejen jeho obrazy, je to i jeho vyznání a celoživotní hledání krásy a její sdílení s ostatními.

Dobré dopoledne: 10. ročník festivalu Korespondance ukáže tanec mimo jiné v továrně a tančit se bude i na vodě

Letos čekají návštěvníky mezinárodního festivalu Korespondance ve Žďáře čtyři dny plné hudby, tance i filmů, řekla v Dobrém dopoledne jeho ředitelka Marie Kinsky.

Dobré dopoledne: Váš oblíbený rozhlasový pořad můžete sledovat když máte čas

Rozhlasové vysílání je celé na internetu. I svůj konkrétní oblíbený pořad můžete sledovat kdykoli chcete, ne jen v době, kdy se skutečně vysílá do éteru.

Dobré dopoledne: WEB: Co to je podcast?

Slovo podcast jste už jistě někde slyšeli. Co to je? Je to audioobsah určený k poslechu kdykoli, kdy máte čas a náladu.

Dobré dopoledne: Muzeum Vysočiny Jihlava otevírá akademii jakéhokoliv věku, nejen pro seniory

Hela Dvořáková pozvala do Dobrého dopoledne Miloše Podařila a Renatu Kremláčkovou z Muzea Vysočiny Jihlava. Řeč byla o vzdělávacích aktivitách.

Dobré dopoledne: Třebíč open a Slavnosti růžového vína. Třebíč čeká nadupaný víkend

Třebíč open je největší žákovský fotbalový turnaj v České republice. Odehraje se o tomto víkendu. K tomu se chystají tradiční Slavnosti růžového vína.

Dobré dopoledne: Pohled společnosti na smrt se mění. Je to také díky paliativní a hospicové péči

Pomáhají lidem, kteří jsou nevyléčitelně nemocní, poskytují domácí hospicovou péči. Hosty Dobrého dopoledne byli lékař Pavel Svoboda a Barbora Boháčová z domácího hospice.

Dobré dopoledne: K práci hostesky nestačí být jen hezká. Dívka by měla být přátelská, mít charisma

Kristýna Žáková má dlouholeté zkušenosti z práce hostesky a modelky. Jak začínala a jaké nároky jsou na děvčata kladeny dnes? Ptala se Hela Dvořáková.

Dobré dopoledne: Stát se včelařem není složité, je to ale práce na celý život

Zkušený včelař František Krepčík byl hostem Jirky Doležala v Dobrém dopoledni. Řeč byla o včelách, medu a celoroční péči o včelstva.

Dobré dopoledne: Vesnička Habří má své malé muzeum. Nachází se ve svobodném statku č. 1

To je tak, když vás místo natolik uchvátí a nedá vám spát. Andrea Buchtová se před časem přivdala do Habří, kde prý historie doslova dýchá na každém kroku.

Dobré dopoledne: Největší obava budoucích pěstounů? Původní rodina dítěte

Hela Dvořáková pozvala do pátečního Dobrého dopoledne psychologa Ondřeje Jirásku. Působí jako lektor v oblasti pěstounské a osvojitelské péče.

Dobré dopoledne: Základem kvalitního spánku je matrace, tma, vyvětraná místnost a čistá mysl

Ivana Gregorová má zajímavou práci – učí lidi správně spát. Pracuje v jihlavském Ráji spánku. V Dobrém dopoledni se ptala Hela Dvořáková.

Dobré dopoledne: Kožní lékařka: Hezké jaro a léto, ale s opalovacím krémem

S jarem se prodlužuje délka a intenzita slunečního svitu a s tím jsou spojené rizikové faktory na lidské kůži. V krajním případě může neopatrné opalování vést k nádorům.

Dobré dopoledne: PORADNA: Jaro je ideálním obdobím pro údržbu střechy a dřevěných oken

Nátěrových materiálů je bezpočet, který je vhodné použít na tu kterou střechu nebo na dřevěná okna? Hela Dvořáková se ptala specialistky Dáši Friedlové.

Dobré dopoledne: Jóga dítě uklidní a také ho učí samostatnosti

Hela Dvořáková pozvala do Dobrého dopoledne lektorku jógy Michaelu Staňkovou. Ptala se především na jógu vhodnou pro děti.

Dobré dopoledne: Na velikonoční stůl patří všechno mladé, zelené

Hela Dvořáková pozvala do Dobrého dopoledne jihlavského šéfkuchaře Petra Vološčuka. Na velikonoční stůl podle něj patří všechno mladé.

Dobré dopoledne: Prostě se odraž, to zvládneš, říká si nadějná mladá atletka před skokem vysokým

Mladá atletka Renata Láníková z Okříšek na Třebíčsku s úsměvem říká, že nemá rád rozhovory a raději se věnuje sportu. Hele Dvořákové na otázky ale odpovídala.

Dobré dopoledne: Názory se rozcházejí, ale přikrmování ptáků se má dělat, jen když je sníh

Kdy krmit volně žijící ptáky? Objevují se názory, že pouze v době sněhu a mrazu. Na druhou stranu jsou lidé, kteří říkají, že krmení je s úbytkem hmyzu důležité celoročně.

Dobré dopoledne: Zámek Příseka: Když se dětská láska k autíčkům změní na celoživotní vášeň

Zámek v Přísece jihovýchodně od Jihlavy najdeme unikátní sbírku autíček a starých hraček. Majitele Radka Bukovského pozvala Hela Dvořáková do Dobrého dopoledne.

Dobré dopoledne: Kapří den je zapomenutý příběh o jihlavské pospolitosti a odvaze

Kapr a sedm grošů. To byla odměna pro dávné odvážné obránce města Jihlavy. Událost starou 620 let si lidé připomenou už o víkendu.

Dobré dopoledne: Konflikt na Ukrajině rozdělil i vesmír. Rusko se dostává do izolace

Ve výzkumu vesmíru spolu mocnosti do jisté míry spolupracovaly. Vysílaly do vesmíru mezinárodní posádky. Válka na Ukrajině všechno mění.

Dobré dopoledne: Zuzana z pořadu Peče celá země: Na Instagramu jsem Polenská buchta

Zuzana Janů z Polné soutěží v televizní soutěži Peče celá země. Prošla castingem, kam se přihlásily stovky lidí. Nakonec je mezi dvanácti nejlepšími před kamerami.

Dobré dopoledne: Sklady potravin mimo jiné pro uprchlíky jsou plné. Především díky darům od lidí

Ida Kopalová Mitisková koordinuje potravinovou pomoc při jihlavské charitě. V posledních týdnech s příchodem uprchlíků dostává její práce nový rozměr.

Dobré dopoledne: Třebíč nezapomněla společensky žít, myslí si nová ředitelka tamní kultury

V třebíčském Městském kulturním středisku došlo k mezigenerační výměně vedení. Letitou ředitelku Jaromíru Hanáčkovou vystřídala Nikola Černá.

Dobré dopoledne: Při záchraně uprchlíků dochází také doslova k hyenismu, popsali dva řidiči z Polné

Zbyněk Šandera a František Běhan z Polné se jeden večer dohodli, že přivezou několik uprchlíků z Ukrajiny a druhý den tam odjeli. Ptala se Hela Dvořáková.

Dobré dopoledne: Celý život jsem na to dřela, olympiáda je můj splněný sen

Z Horní Cerekve až na olympiádu do Pekingu. Hokejistce Denise Křížové se splnil životní sen, reprezentovala Českou republiku.

Dobré dopoledne: Vždycky jsem psal jednoduché písničky, konzervatoř pro mě nebyla

Tomáš Štefka z Velkého Meziříčí je talentovaným muzikantem, hraje na kytaru a skládá písničky. Svůj talent se vydal zúročit na konzervatoř.

Dobré dopoledne: Suchej únor. Nejkratší měsíc je příležitostí nepít alkohol

Josef Novotný pracuje pro jihlavskou charitu ve službě Následná péče. Se svými kolegy se věnuje pacientům s léčenou závislostí na alkoholu.