Dobré dopoledne

Známé osobnosti, zdravý životní styl, móda, cestování, regionální informace, poradna.

UvádíČeský rozhlas

Všechny epizody

Dobré dopoledne: Trafikant je psycholog, zpovědník, lidi mu všechno řeknou

Jak dnes funguje klasická trafika? Má v době internetu ještě význam? Jirka Doležal pozval do Dobrého dopoledne jihlavského trafikanta Ondřeje Beníčka.

Dobré dopoledne: Trenér baseballistů: Obávám se, že děti se ke sportu už nevrátí

Baseball, jako i další sporty, podléhá vládním omezením. Na špičkové úrovni se hraje v Třebíči. Odtud přijel trenér Jan Gregor a hráč Mirek Křivánek.

Dobré dopoledne: Policejní mluvčí: Novináře mám ráda, bez toho by to nešlo

Doktorka práv Dana Čírtková už 11 let zastává na Vysočině pozici policejní tiskové mluvčí. Do Dobrého dopoledne ji pozval Jirka Doležal.

Dobré dopoledne: Anonymní fotografie ze staré Třebíče dostávají jména, a to je dobře

Zdeněk Prukner se roky zabývá historií Třebíče. Pochází z místního starého rodu a k fotografiím, archiváliím a jiným artefaktům měl vždycky blízko.

Dobré dopoledne: Zubař: Cesta k americkému úsměvu vede přes správnou ústní hygienu

Martin Horáček je zubař-ortodontista, laicky lze říct, že léčí tedy pacienty s křivými zuby. Zároveň své znalosti předává studentům, budoucím ortodontistům.

Dobré dopoledne: ZOO bez lidí: hadům to je jedno, u rysa hrozí v krajním případě útěk

Zoologická zahrada je delší dobu bez návštěvníků. Některá zvířata jsou ale na přítomnost lidí zvyklá. Typickým příkladem jsou různé druhy opic.

Dobré dopoledne: I kadeřnictví může mít výdejní okénko. Zákaznice si tam chodí pro barvy

Kadeřníci musí mít zavřeno, se svými zákazníky resp. zákaznicemi jsou ale ve spojení. Řeší zdravotní stav vlasů a pokožky a hlavně vlasové barvy.

Dobré dopoledne: Distanční výuka je pro mnohé učitele maturita. Musíme si ale zvyknout

Nový fenomén českého školství – distanční výuka. Novinka pro učitele, kteří jsou doma před kamerou, i pro děti na druhé straně.V Dobrém dopoledni o tom mluvila Radka Matějíčková z jihlavské SCIO školy.

Dobré dopoledne: Ve středu je Papučový den. Spojuje smutné s veselým

Papučový den má v dobrém upozornit na problematiku umírání doma. Hybateli akce jsou domácí hospice. Eva Švecová z organizace Sdílení Telč byla ve studiu.

Dobré dopoledne: Dopravní policista: Nejhorší je mladý namachrovaný řidič v silném autě

Zbyněk Koreš se chtěl stát profesionálním hokejistou. Sen o kariéře v NHL se ale brzy rozplynul. Už třináct let obléká policejní uniformu.