Dobré odpoledne z Českých Budějovic

Odpolední proud plný hudby a informací ze světa, domova a regionu.

UvádíČeský rozhlas

Všechny epizody

Dobré odpoledne z Českých Budějovic: Volby v Jihočeském kraji vyhrálo hnutí ANO 2011. Druhá ODS získala stejný počet mandátů a bude usilovat o post hejtmana

Zájem o krajské volby na jihu Čech byl letos vyšší, než před čtyřmi roky. Svůj hlas do volební urny vhodilo 39,5% oprávněných voličů. Do jihočeského krajského zastupitelstva nakonec lidé poslali 7 politických stran a hnutí a taky jednu koalici.

Dobré odpoledne z Českých Budějovic: Jihočeská ČSSD se nebrání koalici s ODS. Cení si toho, že proti jiným krajům získala v jižních Čechách nadprůměrný výsledek, tedy necelých devět procent hlasů

Ivana Stráská z ČSSD jako dosavadní hejtmanka Jihočeského kraje končí své čtyřleté období. Výsledek voleb se podle jejích slov dal očekávat. Kraj byl podle ní vždy úspěšný hlavně kvůli navazování a neboření práce předešlých politiků. To by měl nový hejtman respektovat, myslí si Ivana Stráská.

Dobré odpoledne z Českých Budějovic: Dolní Vltavice měla větší náměstí než České Budějovice. Dnes je obec pod vodou

Hirzo z Klinkenbergu byl dnešní terminologií developer. Také se říkalo lokátor. Pracoval pro českého krále Přemysla Otakara II. Založil pro něj České Budějovice, postavil klášter Zlatá Koruna nebo dostavěl hrad Zvíkov. Za své věrné služby dostal panství kolem dnešní Černé v Pošumaví. A už jen jeho hlavní sídlo mělo rozsáhlejší náměstí, než je dnešní velké náměstí v Českých Budějovicích.

Dobré odpoledne z Českých Budějovic: Volební výsledek ODS opravňuje k tomu, aby žádala pozici hejtmana, míní Martin Kuba

Na rohu Branišovské a Husovy ulice v Českých Budějovicích je hlavní sídlo Občanské demokratické strany na jihu Čech. Tady si s lídrem Martinem Kubou povídal v přímém přenosu do vysílání Českého rozhlasu České Budějovice Matěj Vodička. 

Dobré odpoledne z Českých Budějovic: Daleko důležitější, než výsledky v počtu hlasů, budou vyjednávání o koalicích, říká politolog

Ve vysílání volebního speciálu Českého rozhlasu České Budějovice byl hostem po telefonu také Michal Pink, politolog z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Moderátorka Hanka Šoberová mu položila tyto otázky:

Dobré odpoledne z Českých Budějovic: Školu ve Strýčicích postavili velmi rychle. Její honosná budova měla symbolizovat sílu Čechů

Zvonek nově postavené školy ve Strýčicích na Českobudějovicku se poprvé rozezněl 28. září 1930. Přestěhovaly se do ní české školy obecná a měšťanská, které už v obci působily, ovšem dosud spíše v provizorních podmínkách.

Dobré odpoledne z Českých Budějovic: Volební debata 24. září 2020 České Budějovice (4. díl)

Předvolební debaty před krajskými volbami vysílal Český rozhlas České Budějovice celkem čtyři, a to ve dnech 21. až 24. září 2020 od 18:07. Nyní si můžete na webu poslechnout záznamy všech čtyři debat, tak jak byly odvysílány.

Dobré odpoledne z Českých Budějovic: Volební debata 23. září 2020 České Budějovice (3. díl)

Předvolební debaty před krajskými volbami vysílal Český rozhlas České Budějovice celkem čtyři, a to ve dnech 21. až 24. září 2020 od 18:07. Nyní si můžete na webu poslechnout jejich záznam.

Dobré odpoledne z Českých Budějovic: Volební debata 22. září 2020 České Budějovice (2. díl)

Předvolební debaty před krajskými volbami vysílal Český rozhlas České Budějovice celkem čtyři, a to ve dnech 21. až 24. září 2020 od 18:07. Nyní si můžete na webu poslechnout jejich záznam.

Dobré odpoledne z Českých Budějovic: Volební debata 21. září 2020 České Budějovice (1. díl)

Předvolební debaty před krajskými volbami vysílal Český rozhlas České Budějovice celkem čtyři, a to ve dnech 21. až 24. září 2020 od 18:07. Nyní si můžete na webu poslechnout jejich záznam.

Dobré odpoledne z Českých Budějovic: Roman Pospíšil, Dělnická strana sociální spravedlnosti (4. díl)

Lídrem Dělnické strany sociální spravedlnosti ve volbách do zastupitelstva Jihočeského kraje je Roman Pospíšil, zastupitel města Větřní a předseda krajské organizace strany. Poslechněte si jeho odpovědi na naše otázky. 

Dobré odpoledne z Českých Budějovic: Libuše Eva Hulcová, Demokratická strana zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT (3. díl)

Lídryní Demokratické strany zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT ve volbách do zastupitelstva Jihočeského kraje je Libuše Eva Hulcová, podnikatela a majitelka kavárny. Poslechněte si její odpovědi na naše otázky.

Dobré odpoledne z Českých Budějovic: Jana Pupavová, Svoboda a přímá demokracie (SPD) (20. díl)

Lídryní hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) ve volbách do zastupitelstva Jihočeského kraje je Jana Pupavová, manažerka mezinárodní společnosti. Poslechněte si její odpovědi na naše otázky.

Dobré odpoledne z Českých Budějovic: Libor Vondráček, Svobodní (2. díl)

Lídrem strany Svobodní ve volbách do zastupitelstva Jihočeského kraje je Libor Vondráček, předseda strany a právník. Poslechněte si jeho odpovědi na naše otázky. 

Dobré odpoledne z Českých Budějovic: Stanislav Mrvka, Změna 2020 (19. díl)

Lídrem hnutí Změna 2020 ve volbách do zastupitelstva Jihočeského kraje je Stanislav Mrvka, bývalý starosta Jindřichova Hradce a velitel záchranného útvaru. Poslechněte si jeho odpovědi na naše otázky. 

Dobré odpoledne z Českých Budějovic: Ivan Fabián, VIZE – národní socialisté (18. díl)

Lídrem strany VIZE – národní socialisté ve volbách do zastupitelstva Jihočeského kraje je Ivan Fabián, technik a středoškolský učitel. Poslechněte si jeho odpovědi na naše otázky. 

Dobré odpoledne z Českých Budějovic: František Talíř, TOP 09 a KDU-ČSL – Společně pro jižní Čechy (17. díl)

Lídrem kandidátní listiny koalice TOP 09 a KDU-ČSL – Společně pro jižní Čechy ve volbách do zastupitelstva Jihočeského kraje je František Talíř, historik a moderátor. Poslechněte si jeho odpovědi na naše otázky. 

Dobré odpoledne z Českých Budějovic: Radek Nejezchleb, Komunistická strana Čech a Moravy (16. díl)

Lídrem Komunistické strany Čech a Moravy ve volbách do zastupitelstva Jihočeského kraje je Radek Nejezchleb, zaměstnanec Českých drah. Poslechněte si jeho odpovědi na naše otázky. 

Dobré odpoledne z Českých Budějovic: Matouš Šimek, Strana zelených (15. díl)

Lídrem Strany zelených ve volbách do zastupitelstva Jihočeského kraje je Matouš Šimek, učitel. Poslechněte si jeho odpovědi na naše otázky. 

Dobré odpoledne z Českých Budějovic: František Konečný, ANO 2011 (14. díl)

Lídrem hnutí ANO 2011 ve volbách do zastupitelstva Jihočeského kraje je František Konečný, vysokoškolský pedagog. Poslechněte si jeho odpovědi na naše otázky. 

Dobré odpoledne z Českých Budějovic: Lukáš Mareš, Česká pirátská strana (13. díl)

Lídrem České pirátské strany ve volbách do zastupitelstva Jihočeského kraje je Lukáš Mareš, lékař. Poslechněte si jeho odpovědi na naše otázky. 

Dobré odpoledne z Českých Budějovic: Vladimír Prinke, ALIANCE NÁRODNÍCH SIL (12. díl)

Lídrem hnutí ALIANCE NÁRODNÍCH SIL ve volbách do zastupitelstva Jihočeského kraje je Vladimír Prinke, ekonom, analytik. Poslechněte si jeho odpovědi na naše otázky. 

Dobré odpoledne z Českých Budějovic: Jiří Švec, STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ (11. díl)

Lídrem hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ ve volbách do zastupitelstva Jihočeského kraje je Jiří Švec, starosta města Lišov a krajský radní. Poslechněte si jeho odpovědi na naše otázky. 

Dobré odpoledne z Českých Budějovic: Martin Kuba, Občanská demokratická strana (7. díl)

Lídrem Občanské demokratické strany ve volbách do zastupitelstva Jihočeského kraje je Martin Kuba, podnikatel. Poslechněte si jeho odpovědi na naše otázky. 

Dobré odpoledne z Českých Budějovic: Marie Paukejová, ROZUMNÍ – Petr Hannig – za spravedlnost a životní jistoty (10. díl)

Lídryní strany ROZUMNÍ – Petr Hannig – za spravedlnost a životní jistoty ve volbách do zastupitelstva Jihočeského kraje je Marie Paukejová, ekonomka a předsedkyně z.s. Jihočeské růže. Poslechněte si její odpovědi na naše otázky.

Dobré odpoledne z Českých Budějovic: Pavel Hroch, Jihočeši 2012 (6. díl)

Lídrem hnutí Jihočeši 2012 ve volbách do zastupitelstva Jihočeského kraje je Pavel Hroch, náměstek hejtmanky a starosta obce Kovářov. Poslechněte si jeho odpovědi na naše otázky. 

Dobré odpoledne z Českých Budějovic: Ivana Kerlesová, Trikolóra (1. díl)

Lídryní hnutí Trikolóra ve volbách do zastupitelstva Jihočeského kraje je Ivana Kerlesová, jednatelka PR agentury. Poslechněte si její odpovědi na naše otázky.