Forbes Česko

Nejlepší byznysový magazín v Česku přináší sérii podcastů (dříve pod názvem Forbes Radio). Pravidelná inspirace, příběhy úspěšných, technologie, budoucnost, startupy, fuckupy...

UvádíForbes Česko

Všechny epizody

Forbes Česko: Forbes Byznys #124 – Stanislav Zeman (Čedok)

Do Čedoku nastoupil v roce 1992 jako průvodce a za studií tak kombinoval příjemné s užitečným – tedy cestovatelskou vášeň s přivýdělkem. Po téměř třech dekádách v cestovním ruchu se Stanislav Zeman do nejstarší české cestovky před třemi lety vrátil, tentokrát jako její CEO.

To samozřejmě netušil, že bude muset firmu s třímiliardovým obratem provést největší krizí, jaké za sto let existence čelila. Po prvním koronavirovém roce vypadaly výhledy do budoucna dost temně: podle Světové organizace cestovního ruchu se počet turistů snížil o 74 procent a na letošek organizace vyčíslila ztráty globálního turistického průmyslu na 1,3 bilionu dolarů (bezmála 28 bilionů korun).

Bilance po letní sezoně je však mnohem optimističtější. Čedok, v zádech se silným akcionářem v podobě polské cestovní kanceláře Itaka, hlásí úspěšné léto s nárůsty prodejů nad úroveň roku 2019. Před zimou tak Stanislav Zeman hýří optimismem i novými nápady.

Jak Čedok zvládá pandemickou krizi? Odnáší si z ní i pozitivní zkušenosti? A jak se podle Zemana změní pravidla byznysu, který za uplynulé dva roky utrpěl astronomické ztráty?

Forbes Česko: Forbes Trojka s Petrem Šimůnkem #031 – Inflace, Wozniak ve vesmíru a Forbes Next

Ahoj, nazdar, dobrý den! Staronový žrout vašich peněž je tu. Jmenuje se inlface a ovlivňuje současné přemýšlení spousty lidí. Ale je to opravdu tak špatné, jak to na první pohled vypadá? To probereme s členem bankovní rady České národní banky Alešem Michlem.

No a jestli to s tou inflací nedopadne, pořád můžeme ještě utéct na Mars za Elonem Muskem. Cestu vesmírem nám umete možná i Stewe Wozniak. Nechápte? Vše vysvěttlí náš editor a vesmírný člověk Lukáš Grygar.

A nakonec s redaktorkou Kristýnou Tmejovou nakoukneme pod obálku nového čísla Forbes Next, který vychází už příští pondělí

Forbes Česko: Forbes Byznys #123 – Tomáš Raška (Natlnad)

Investiční skupina Natland o sobě v posledních měsících dává vědět zejména snahou o záchranu kožešnické značky Kara Trutnov. Skupina pomáhá s reorganizací firmy, kterou dnes opět vede její bývalý majitel Zdeněk Rinth.

“Zdeněk Rinth je hlava. A je to tak správně, ví naprosto vše. To je zásadní výhoda, kterou jsme třeba na Zootu neměli,” říká v dalším Forbes Byznys podcastu Tomáš Raška, zakladatel a majitel investiční skupiny Natland Group s aktivy za více než šest miliard korun. Jaké parametry musí mít firma, aby se o ni Natland vůbec zajímal? Jaké jsou hlavní strategické nohy Natlandu? Jaké synergie vidí mezi Karou a Zootem? A kolik dnes vynáší realitní nebo dluhopisové fondy?

Forbes Česko: Forbes Byznys #122 – Filip Fingl (Dáme jídlo)

Český online rozvozce potravin Dámejídlo, kterého založil Tomáš Čupr a dnes patří do německé skupiny Delivery Hero, se loni dostal do provozního zisku. A letos očekává, že na tržbách překoná miliardu korun.

Pomohla mu k tomu i pandemie, která ale byla z pohledu růstu v jistém slova smyslu i zklamáním. „Byla to velká růstová příležitost. Vyrostli jsme, i když ne tolik, kolik všichni čekali. Mysleli jsme si, že budeme růst násobně, ale růst se akceleroval jen o několik desítek procent,“ říká v novém Forbes Byznys podcastu šéf služby Filip Fingl. Ten se v současnosti rozhodně nenudí. Se službou se chystá na podzimní a vánoční sezonu, která bývá vrcholem roku, a zároveň co nevidět vstoupí na slovenský trh. Dámejídlo se také rozkročuje z pohledu nabídky služeb. Od loňského roku už není jen o rozvozu jídla z restaurací, ale buduje i jakousi online večerku, kde časem seženete vše, co v malém obchodě ve svém okolí.

„Potraviny, kytky, lékárna. Také to může být žrádlo pro zvířata, malá elektronika,“ vypočítává Fingl. Jak pandemie zahýbala s počtem restaurací? Jaká cena za rozvoz je pro tento typ služeb rentabilní? Bude firma někdy rozvážet i ledničky? A je v Dámejídlo ještě cítit duch Tomáše Čupra, který službu založil a dnes buduje Rohlík.cz?

Forbes Česko: Forbes Funny Money #027 – Bored Ape Yacht Club je nový GameStop aneb Co vám Buffett neřekne

Vás investiční poradce je zmatený, Inteligentní investor nedostačující a bankéř zoufalý. Jinde ale sedí borci, kteří z toho bohatnou. BAYC to the moon a nikdy jinak? Funny Money na to!

Forbes Česko: Forbes Trojka s Petrem Šimůnkem #030 – Budoucnost Kary, budoucnost módy a budoucí ministr financí

Ahoj, nazdar, dobrý den! Život je bohatý a dokonce začíná být pomalu bohatý i pro Karu, která byla od letošního v insolvenci. Teď se vrátil do vedení původní majitel Zdeněk Rinth a redaktor Honza Strouhal nám poví, jak to s Karou vypadá do budoucna. U módy ještě zůstaneme a společně s Václavem Dejčmarem se vypravíme na Mercedes-Benz Prague Fashion Week, který začíná dnes v sobotu. No a nakonec si ukážeme, jak by to vypadalo, kdyby křeslo ministra financí připadlo koalici Piráti a Starostové.

Forbes Česko: Forbes Byznys #121 – Martin Wichterle (Wikov Industry)

„Jestli chceme dohnat svět, musíme se soustředit na práci, která má vyšší přidanou hodnotu. Nejde jen o to, věci vyrábět, ale i vymýšlet a vyvíjet. A taky se samozřejmě musíme umět víc prodat. Ale myslím si, že si to česká veřejnost i politická garnitura začínají víc uvědomovat,“ odpovídá Martin Wichterle, majitel strojírenské skupiny Wikov Industry, na otázku, jak vymanit Česko z označení montovna Evropy. Pětapadesátiletý podnikatel jde v tomhle ohledu sám příkladem. Vedle Wikovu, který se zaměřuje hlavně na výrobu nesériových průmyslových převodovek, se před několika lety zapojil do sklářského světa jako spolumajitel značek Bomma a Rückl a angažuje se i v Nadačním fondu Neuron nebo jako člen představenstva Svazu průmyslu a dopravy.

Jak Martina Wichterleho a jeho Wikov „profackovala“ krize? Dá se ze sklářského řemesla udělat i dobrý byznys? A co je potřeba udělat, abychom v Česku nebyli do budoucna jen montovna pro Evropu?

Forbes Česko: Forbes Trojka s Petrem Šimůnkem #029 – Grandhotel Pupp, Karlovarský filmový festival a Nespresso

Ahoj, nazdar, dobrý den! Tentokrát zdravíme speciálně z karlovarského filmového festivalu, kde jsou všichni movers and shakers a my u toho nemůžeme chybět!

Našimi hosty byli tentokrát Jindrich Krausz, ředitel luxusního hotelu Pupp, Kryštof Mucha, ředitel karlovarského festivalu a Stefan Trojer, ředitel Nespressa pro Českou republiku.

Forbes Česko: Forbes Trojka s Petrem Šimůnkem #028 – (Ne)skuteční vlastníci, bitcoiny a miliardová Zásilkovna

Ahoj, nazdar, dobrý den! Život je bohatý, a tak vám i v čase, kdy má Trojka krátkou dovolenou, přinášíme ten nejbohatší výběr z doposud natočených rozhovorů.

Víte, kdo opravdu vlastní Alzu, Agrofert nebo PPF? To jsme se měli dozvědět 1. června se spuštěním Evidence skutečných majitelů. Nakonec je ale vše trochu jinak – a to už nám poví právník Radek Pokorný z právní kanceláře Pokorný, Wagner & partneři.

Jak je to s vypršením bitcoinových opcí a kam vůbec bitcoin kráčí? To nám připomene „bitcoinový evangelista“ Jakub Vejmola alias Kicom, který vede úspěšný Bitcoinovej Kanál na YouTube.

No a nakonec nám o svém receptu na úspěch poví zakladatelka Zásilkovy.cz, Simona Kijonková.

Forbes Česko: Forbes Byznys #120 – Ondřej Fryc (Reflex Capital)

Ondřej Fryc založil a nadvakrát úspěšně prodal e-shopového velikána Mall.cz. Od roku 2012 se věnuje primárně investicím do startupů, a to pod hlavičkou svého fondu Reflex Capital. Ten má v portfoliu české startupy jako Davinci, Apify nebo i veleúspěšný Productboard.

A právě startupy mohou být podle Fryce hnacím impulzem nového Česka. „Novou Českou republiku můžeme postavit na energii a startupy tomu se svou budovatelskou energií přispívají. Ale přispívají tomu i zaměstnanci, protože ne každý je či má ambice být podnikatel a je to logické. Bylo by ale super, kdyby se i zaměstnanci mohli podílet na úspěchu firem,“ říká devadesátý nejbohatší Čech.

Proč nemá Ondřej Fryc ambice zapojit se do politiky? Proč mu vadí označení miliardář? Jakou roli hrají v budoucnosti České ekonomiky? A co mají jejich zakladatelé společného?

Forbes Česko: Forbes Funny Money #024 – Škoda? Ani omylem. Prodej Avastu je pro Česko velká výhra

To se zase vyrojilo moudráků, kteří tvrdí, že Česko prodejem Avastu něco ztrácí. Ještěže jsou tu Funny Money, které vás svedou na správnou cestu.

Forbes Česko: Forbes Trojka s Petrem Šimůnkem #027 – SpaceX, sběr meteoritů a jak dovolená může zachránit život

Ahoj, nazdar, dobrý den! Život je bohatý a tak vám přinášíme ten nejbohatší výběr z toho, co jsme doposud natočili! O budoucnosti projektu SpaceX nám poví šéfredaktot webu Kosmonautix Dušan Majer. Dalším vesmírným tématem budou meteority, respektive jejich sběr. Jak vypadá byznys s kosmickými kameny nám přiblíží jeden z největších sběratelů a znalců meteoritů u nás, Jiří Šimek. A nakonec jeden inspiprativní příběh o tom, jak nevypustit duši. Designérka Anna Marešová, se podělila o svou zkušenost s předmětem, který jí změnil život: surfovým prknem.

Forbes Česko: Forbes Byznys #119 – Martin Švehlík (vysokorychlostní tratě)

Největší a nejdražší infrastrukturní stavba v historii samostatné České republiky se pomalu blíží ke své realizaci. Podle ředitele odboru přípravy vysokorychlostních tratí Správy železnic Martina Švehlíka se bude finální účet za novou síť vysokorychlostních železnic, jejichž výstavba by měla začít už v roce 2025, pohybovat okolo 600 miliard korun. „Nejnákladnějšími stavbami sítě vysokorychlostních tratí budou tunely na trati Drážďany–Praha. Konkrétně se jedná o Středohorský tunel s délkou přes dvacet kilometrů a třicetikilometrový Krušnohorský tunel, který připravujeme společně s kolegy z Deutsche Bahn a jehož větší část leží na německém území,“ vysvětluje Švehlík. Projekt vysokorychlostních tratí za 600 miliard korun má Českou republiku po letech zařadit zpátky mezi evropské lídry v osobní železniční dopravě. V některých úsecích vlaky dosáhnou rychlosti až 320 kilometrů v hodině, díky čemuž se důležité spojení mezi Prahou a Brnem zkrátí na pouhou hodinu.

Parametry projektu přiblížil v novém díle Forbes Byznys podcastu Martin Švehlík, ředitel odboru přípravy vysokorychlostních tratí.

Forbes Česko: Forbes Funny Money #023 – Kryptopodvůdek během chvilky aneb Proč nevěřit každému joudovi s YouTube reklamou

Netrvá to vůbec dlouho, ale škody mohou být značné. Řeč je o kryptopodvodech, kterých žel bohu neubývá. Naštěstí – dílů Funny Money však v čase přibývá. A to je spása.Pokud vás zajímá svět kapitálových trhů, akcie Tesly nebo jenom finanční memy, Funny Money je podcast pro vás.

Forbes Česko: Forbes Trojka s Petrem Šimůnkem #026 – Impérium Christian Dior, zbojníci z Robinhoodu a zprávy z Německa

Život je bohatý a úplně nejbohatší je teď ve Francii! Alespoň pro Bernarda Arnaulta, nejbohatšího evropana a majitele značky Christian Dior. Jak je na tom svět luxusní módy nám poví Irena Cápová. Špatně na tom taky nejsou ani dva finanční zbojníci z Maďarska Vladimir Tenev a Baiju Bhatt, tedy majitelé aplikace Robinhood. Jak se jim daří na burze nám zodpoví Zdravko Krstanov. No a nakonec se podíváme do Německa s Pavlou Francovou. Ta nám poví, jaká je nálada po ničivých povodních, proč se obchoduje se zablácenými lahvemi vína a jak by mohly dopadnout zářijové volby. Trojka odhalí vše!

Forbes Česko: Forbes BrandVoice #016 – Hana Součková (SAP) a Tomáš Vondráček (Actum Digital)

Koronavirová pandemie firmám důrazně připomněla důležitost digitalizace, když online prostředí zůstalo téměř jediným byznysovým hřištěm. Z první ruky to celou dobu sledují šéfka české obchodní pobočky SAP Hana Součková a majitel Actum Digital Tomáš Vondráček, kteří nejen tuzemským firmám s digitalizací pomáhají.

„Brát digitalizaci vážně neznamená reagovat na to, že dnes mám zavřené obchody, nemůžu prodávat a musím vyprodat kolekci. Digitalizace, jak se o ní bavíme třeba se SAPem, znamená, jestli vaše firma bude za dvacet let vůbec ještě existovat,“ říká na úvod Forbes BrandVoice podcastu Tomáš Vondráček.

„Řada firem digitalizaci stále ještě nebere vážně. Ještě pořád se potýkají s reakcí na situaci okolo a berou digitalizaci jako rychlou opravu teď a tady. Ale stále objevují věci, kde si potvrzují, že digitalizace je cesta dopředu,“ reaguje Hana Součková.

Potřebuje digitalizace ve firmě vždy jednoho osvíceného lídra, nebo může pramenit zespodu? Jak se mění očekávání zákazníků? Jak vypadá budoucnost práce? A proč je jedno, jestli programátor české firmy sedí v Praze, nebo v Berlíně?

Forbes Česko: Forbes Funny Money #022 – Robinhood není průšvih, nýbrž pohádkový úspěch. Navíc s českou stopou

Částečné zklamání? Možná. Průšvih? Ani omylem. IPO tradingové aplikace Robinhood je pořád ohromným úspěchem, na které se veze i Čech. Nechte se uvést do kontextu od Funny Money!

Forbes Česko: Forbes Trojka s Petrem Šimůnkem #025 – Jak na nemovitosti, Gigafactory a MMA v Česku

Život je bohatý! A je ještě bohatší a realnější s realitami, do kterých hodně mluví bezrealitky.cz, zároveň vám nabijeme baterky informacemi o Gigafactory made in czech a na závěr vás vybijeme překvapivým zásahem Forberu do světa MMA. Usaďte se, Trojka právě začíná!

Forbes Česko: Forbes Funny Money #021 – Netflix ztratil v USA a Kanadě 430 tisíc předplatitelů, ale je pořád parádní

Jako by ztráta předplatitelů v UCAN měla znamenat ending. Jasně, není to tak hot, jak jsme byli poslední pandemické měsíce zvyklí, ale Funny Money Capital je pořád bullish. A je tam Reed, což je hlavní. Že nevíte, oč jde? Pusťte si Funny Money a vězte!

Forbes Česko: Forbes Trojka s Petrem Šimůnkem #024 – Za hodinu v Brně? Trojka odhalí vše také o hypotékách a olympiádě

Jen si to představte: nastoupíte v Praze do vlaku a za hodinu jste v Brně. Nebo dokonce obráceně! I takto smělé plány zaznívají v nové Trojce s Petrem Šimůnkem.

Aby taky ne, když hostem je veterán hned čtyř olympijských her a redaktor Forbesu Miroslav Němý, který v Trojce svému jménu rozhodně nedostál. Dále pak uslyšíte generálního ředitele Hypoteční banky Jiřího Faixe a náměstka primátorky města Brna Petra Hladíka.

Může mít ještě olympiáda ekonomický smysl? Kdy nás omrzí momentální národní sport číslo jedna, hypotékovaná? A dočkáme se opravdu nového brněnského nádraží? Tohle všechno si poslechněte v novém dílu Trojky.

Forbes Česko: Forbes Byznys #118 – Tomáš Ditrych (Mavericks)

Založil ji před čtyřmi lety poté, co se rozhodl ukončit kariéru v jedné z velkých advokátních kanceláří u nás. Ještě předtím studoval venture kapitál v Americe a stihl odmítnout studium na nejproslulejších univerzitách.

„Podal jsem přihlášku na vesměs všechny prestižní školy od Berkeley přes Columbii až k NYU a všude mě vzali. Já si nakonec vybral tu, která zdaleka není v top desítce právnických škol. Je ale v San Franciscu a řeší se tam startupy, což mě přitahovalo odjakživa,“ říká Tomáš Ditrych v dalším díle Forbes Byznys podcastu.

Co musí mít kvalitní advokát? Jak se bojuje s malou kanceláří proti advokátním velikánům? Jak probíhá vyjednávání při startupových investicích? A Přemýšlí Tomáš Ditrych o vlastním technologickém startupu?

Forbes Česko: Forbes Funny Money #020 – Italská módní ikona míří na burzu. A Funny Money Capital vidí velký dobrý

Zegna + SPAC = italská ikona na burze. A je to dobře. V módním domě Ermenegildo Zegna je rodina stále na první místě, ale také se tam náramně umí dělat byznys. Čerstvý kapitál bude jedině ku prospěchu. Funny Money jsou bullish!

Pokud vás zajímá svět kapitálových trhů, akcie Tesly nebo jenom finanční memy, Funny Money je podcast pro vás. Jedno burzovní téma, pár minut poslechu a můžete se vrátit k Redditu nebo Instagramu. Psával jsem, že se můžete vrátit i ke Clubhousu, ale všechno jednou pomine…

Forbes Česko: Forbes Trojka s Petrem Šimůnkem #023 – Výbuchy v Praze a strašák inflace? Zašijte se raději do luxusního hotelu

Ahoj, nazdar, dobrý den! Život je uprostřed léta stále bohatý. Ale nezkazí vše inflace? Je to pořádný strašák a je ho všude plno. Kde je pravda, nám řekne Jaromír Sladkovský, generální ředitel Raiffeisen Investiční společnosti.

V pražských ulicích se mezitím ozývají výstřely, hoří auta a vybuchují byty. Ulice jsou hermeticky uzavřené a za všechno tohle může Netflix. Nerozumíte? Žádné obavy, vše vysvětlí redaktorka Bibiana Beňová.

A na konec ještě jeden rébus. Víte, co to je staycation? Třeba už jste na nějaké byli a ani o tom nevíte! Jak si užít tu nejluxusnější, vám poví Martin Dell, generální ředitel pražského hotelu Four Seasons.

Forbes Česko: Forbes Byznys #117 – Martin Burda (Sirius)

Bývalý ředitel Investiční společnosti České spořitelny Martin Burda se poslední roky věnuje vlastní investiční společnosti Sirius Investments. Sirius aktuálně spravuje 2,5 miliardy korun 500 českých podnikatelů a manažerů a označuje se za „bezpečný přístav“, který dokáže dlouhodobě udržovat hodnotu.

Burda je zároveň dlouhodobě skeptický vůči kryptoměnám, což znovu prokázal v aktuálním Forbes Byznys podcastu. Jak se zajistit proti inflaci? Kdy skončí akciová krasojízda? Kde všude se projeví zvýšení úrokových sazeb? Jak se nenechat zlákat na divoké spekulace? A jak poznat investiční podvodníky?

Forbes Česko: Forbes Byznys #117 – Martin Burda (Sirius)

Bývalý ředitel Investiční společnosti České spořitelny Martin Burda se poslední roky věnuje vlastní investiční společnosti Sirius Investments. Sirius aktuálně spravuje 2,5 miliardy korun 500 českých podnikatelů a manažerů a označuje se za „bezpečný přístav“, který dokáže dlouhodobě udržovat hodnotu.

Burda je zároveň dlouhodobě skeptický vůči kryptoměnám, což znovu prokázal v aktuálním Forbes Byznys podcastu. Jak se zajistit proti inflaci? Kdy skončí akciová krasojízda? Kde všude se projeví zvýšení úrokových sazeb? Jak se nenechat zlákat na divoké spekulace? A jak poznat investiční podvodníky?

Forbes Česko: Forbes Byznys #117 – Martin Burda (Sirius)

Bývalý ředitel Investiční společnosti České spořitelny Martin Burda se poslední roky věnuje vlastní investiční společnosti Sirius Investments. Sirius aktuálně spravuje 2,5 miliardy korun 500 českých podnikatelů a manažerů a označuje se za „bezpečný přístav“, který dokáže dlouhodobě udržovat hodnotu.

Burda je zároveň dlouhodobě skeptický vůči kryptoměnám, což znovu prokázal v aktuálním Forbes Byznys podcastu. Jak se zajistit proti inflaci? Kdy skončí akciová krasojízda? Kde všude se projeví zvýšení úrokových sazeb? Jak se nenechat zlákat na divoké spekulace? A jak poznat investiční podvodníky?

Forbes Česko: Forbes Byznys #117 – Martin Burda (Sirius)

Bývalý ředitel Investiční společnosti České spořitelny Martin Burda se poslední roky věnuje vlastní investiční společnosti Sirius Investments. Sirius aktuálně spravuje 2,5 miliardy korun 500 českých podnikatelů a manažerů a označuje se za „bezpečný přístav“, který dokáže dlouhodobě udržovat hodnotu.

Burda je zároveň dlouhodobě skeptický vůči kryptoměnám, což znovu prokázal v aktuálním Forbes Byznys podcastu. Jak se zajistit proti inflaci? Kdy skončí akciová krasojízda? Kde všude se projeví zvýšení úrokových sazeb? Jak se nenechat zlákat na divoké spekulace? A jak poznat investiční podvodníky?

Forbes Česko: Forbes Funny Money #019 – Čínští komunisté slaví, ale čínské akcie? Tam s mávátky opatrně

Hezký trend narušen, sentiment ztracen. Akcie DiDi mohou znamenat nebezpečný precedens, radši od toho dejte ruce pryč. Nechytáte se? Funny Money to chytnou za vás!

Pokud vás zajímá svět kapitálových trhů, akcie Tesly nebo jenom finanční memy, Funny Money je podcast pro vás. Jedno burzovní téma, pár minut poslechu a můžete se vrátit k Redditu nebo Instagramu. Psával jsem, že se můžete vrátit i ke Clubhousu, ale všechno jednou pomine…

Forbes Česko: Forbes Byznys #116 – David Špinar (Miton)

Češi během pandemie propadli roadtripům a kempování v obytných autech a karavanech. Nový fenomén s sebou kromě nových dobrodružství přináší i příležitost k novému byznysu.

Své o tom ví investiční skupina Miton. „Covidová a postcovidová doba jednoznačně ukazuje, že tento trend je obrovsky silný,“ říká v dalším Forbes Byznys podcastu šéf severočeské investiční skupiny Miton David Špinar.

Miton během pandemie investoval do několika projektů souvisejících s rostoucí oblibou dovolených v karavanech a obytných vozech. Jde například o „Airbnb pro obytné vozy“ platformu Campiri nebo aplikaci s prémiovými kempingovými spoty CampingGuru. Mimo to David Špinar také do Česka dodává dánské offroad karavany HeroCamper. Do čeho chce Miton investovat tentokrát? A jaké David Špinar vidí řešení pro karavanový „overturismus“? To vše se dozvíte v podcastu.

Forbes Česko: Forbes Trojka s Petrem Šimůnkem #022 – Vládce Facebooku, nové číslo Forbesu a expanze Rohlík.cz

Ahoj, nazdar dobrý den! Život je bohatý, ale nejen on! Bohatý je taky Facebook a jeho vládce Marck Zuckerberg, který tento týden odolal nebezpečné žalobě americké obchodní regulační komise FTC a burza díky tomuhle soudnímu vítězství vystřelila hodnotu jeho akcií o 100 miliard korun. O tom nam více poví Ján Hladký z Patria Finance.

Nové číslo Forbesu je již na stáncích a všechny inspirativní příběhy vám z něj v rychlosti shrne redaktorka Zuzana Krajíčková.

Víte, jak se z českého rohlíku může stát rakouská okurka? Že nerozumíte? Všechno vám vysvětlí redaktor Zdravko Krstanov, který dlouhodobě sleduje podnikatele Tomáše Čupra a jeho finančního jednorožce Rohlík.cz

Forbes Česko: Forbes Byznys #115 – Eva Zamrazilová

Česká republika čím dál více směřuje do dluhové propasti. Výdaje bobtnají, příjmy státu to ale nereflektují.

“Problémy se prohloubily natolik, že během jediného roku se zhoršila startovací pozice ekonomiky z pohledu veřejného zadlužení o osm procentních bodů a situace se nebude v příštích šesti letech lepšit,” říká v dalším podcastu předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová. Rada v minulém týdnu vydala novou Zprávu o dlouhodobé udržitelnosti veřejných financí v Česku a upozornila, že republika už za tři roky narazí na tzv. dluhovou brzdu. Ta by se v ekonomice projevila na poklesu investic, a to například i včetně obecní infrastruktury. Co přesně znamená dluhová brzda a kdy se podle legislativy spouští? Podaří se zkrotit inflaci? A můžou se dnešní čtyřicátníci spolehnout v otázce důchodů na stát? To vše se dozvíte v podcastu.

Forbes Česko: Forbes Byznys #115 – Eva Zamrazilová

Česká republika čím dál více směřuje do dluhové propasti. Výdaje bobtnají, příjmy státu to ale nereflektují.

“Problémy se prohloubily natolik, že během jediného roku se zhoršila startovací pozice ekonomiky z pohledu veřejného zadlužení o osm procentních bodů a situace se nebude v příštích šesti letech lepšit,” říká v dalším podcastu předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová. Rada v minulém týdnu vydala novou Zprávu o dlouhodobé udržitelnosti veřejných financí v Česku a upozornila, že republika už za tři roky narazí na tzv. dluhovou brzdu. Ta by se v ekonomice projevila na poklesu investic, a to například i včetně obecní infrastruktury. Co přesně znamená dluhová brzda a kdy se podle legislativy spouští? Podaří se zkrotit inflaci? A můžou se dnešní čtyřicátníci spolehnout v otázce důchodů na stát? To vše se dozvíte v podcastu.

Forbes Česko: Forbes BrandVoice #015 – Petr Šikýř (EKO-KOM) a Eva Bučová (ING)

České firmy i domácnosti se v posledních letech velmi dobře naučily třídit odpady. Minimálně v porovnání s ostatními evropskými zeměmi. Přesto část vytříděného odpadu končí ve spalovnách – nedaří se ho zrecyklovat. „Roli hraje cena i poptávka po recyklátu a po recyklovaných výrobcích. A trochu zaspal i stát,“ říká Petr Šikýř, provozní ředitel společnosti Eko-kom.

„Podpora státu je v porovnání s vyspělými ekonomikami na západě nedostatečná,“ potvrzuje vedoucí komise pro udržitelnost v bance ING Eva Bučová. Oba dva v podcastu Forbesu diskutovali s moderátorkou Ivanou Karhanovou na téma recyklace a udržitelnosti. Jak může český byznys produkovat méně odpadů, a jak je možné lépe vyrábět a využívat obaly? Měli bychom nastavit povinná kritéria na využívání recyklovaných materiálů ve stavebnictví? V čem je potřeba edukovat politiky? O tom všem je další díl Forbes BrandVoice podcastu.

Forbes Česko: Forbes Funny Money #018 – Českou národní banku obsadili mladí lidé s fáborky. Řešte klima, zněl jejich vzkaz

Na bráně ČNB se houpali aktivisté a křičeli, že tady se tvoří krize. Jenže na formátu bohužel záleží, přátelé. Stejně jako na Funny Money.

Pokud vás zajímá svět kapitálových trhů, akcie Tesly nebo jenom finanční memy, Funny Money je podcast pro vás. Jedno burzovní téma, pět minut poslechu a můžete se vrátit k Redditu nebo Instagramu. Psával jsem, že se můžete vrátit i ke Clubhousu, ale všechno jednou pomine…

Forbes Česko: Forbes Trojka s Petrem Šimůnkem #021 – Architektura v Praze, investice do zdravotních technologií a zvýšení úrokových sazeb

Život je bohatý! A v Praze mohl být ještě bohatší! Ale nebude. Vítězný projekt architekty Evy Jiřičné, který měl změnit tvář Žižkova se nakonec neuskuteční ve své původní podobě, protože jej zatrhlo UNSECO. Proč k tomu došlo nám poví developer a majitel Central Group Dušan Kunovský.

Investice do zdraví je prý ta nejlepší možná investice. A jak se to dělá v tom největším měřítku nám poví investiční ředitel KKCG Michal Tománek.

No a nakonec nám hlavní ekonom České spořitelny David Navrátil vysvětlí, co čekat od zvýšení úrokových sazeb od České národní banky.

Forbes Česko: Forbes Trojka s Petrem Šimůnkem #021 – Architektura v Praze, investice do zdravotních technologií a zvýšení úrokových sazeb

Život je bohatý! A v Praze mohl být ještě bohatší! Ale nebude. Vítězný projekt architekty Evy Jiřičné, který měl změnit tvář Žižkova se nakonec neuskuteční ve své původní podobě, protože jej zatrhlo UNSECO. Proč k tomu došlo nám poví developer a majitel Central Group Dušan Kunovský.

Investice do zdraví je prý ta nejlepší možná investice. A jak se to dělá v tom největším měřítku nám poví investiční ředitel KKCG Michal Tománek.

No a nakonec nám hlavní ekonom České spořitelny David Navrátil vysvětlí, co čekat od zvýšení úrokových sazeb od České národní banky.

Forbes Česko: Forbes BrandVoice #014 – Miroslav Kobera (Skanska) Eva Bučová (ING)

Skanska postavila první bytový dům u nás, který recykluje tzv. šedou vodu – technologie v suterénu čistí vodu z umyvadel, van a sprch, která je následně využívaná pro splachování. Obyvatelům to ušetří zhruba čtvrtinu spotřeby pitné vody. I další rezidence chce developer stavět tak, aby byly co nejvíc udržitelné. Využívá se dešťová voda, střechy jsou zelené, na domech visí fotovoltaické a fototermické panely.

„Myšlení se postupně mění a my u klientů vnímáme stále větší poptávku po takových projektech. Chtějí investovat do udržitelného bydlení,“ vysvětluje green byznys manažer společnosti Skanska Miroslav Kobera. Ve studiu Forbesu se sešel s Evou Bučovou, vedoucí komise pro udržitelnost v ING. Ta se v rámci své celosvětové kampaně Do your thing snaží firmy jako je Skanska maximálně podpořit. Firmy, které se vydávají těžší cestou a vyšlapávají ji pro zbytek trhu. Odvážlivce, kteří se perou s legislativou, předsudky i nedůvěrou zákazníků

Forbes Česko: Forbes Funny Money #017 – Ronaldo s akciemi Coca-Cola nepohnul. A i kdyby, je to úplně jedno

CR7 prý umazal 4 miliardy dolarů z tržní kapitalizace firmy vyrábějící sladký nápoj. Jenže to není pravda. A víte, co je nejlepší? Že i kdyby byla, vůbec na tom nesejde. Na Funny Money ovšem ano, tak si je dejte.

Pokud vás zajímá svět kapitálových trhů, akcie Tesly nebo jenom finanční memy, Funny Money je podcast pro vás. Jedno burzovní téma, pět minut poslechu a můžete se vrátit k Redditu nebo Instagramu.

Forbes Česko: Forbes Byznys #114 – Alexandra Kala (Profimed)

Alexandra Kala v 90. letech založila společnost Profimed, která se etablovala jako odborník na všechno, co se týká zubní péče. Teď chce jít ještě dál a vybudovat z Profimedu komplexní zdravotnickou značku. A pouští se do toho, stejně jako na začátku svého podnikání,
u nás neprošlapanou cestou. Nejen o expanzi s Alexandrou Kalou hovořila redaktorka Forbesu Zuzana Krajíčková.

Forbes Česko: Forbes Trojka s Petrem Šimůnkem #020 – Tězba bitcoinů, české úspěchy ve sportu a budoucnost Penty

Bitcoiny jsou všude! Ale jsou i ve vašich virtuálních kapsách? Jak si nějaké bezpečně pořídit vám poradí Jan Čapek, šéf projektu Slush Pool, což je nejstarší mining pool na světě a už vytěžil přes milion Bitcoinů.

Tento týden byl pro český sport mimořádně úspěšný. O úspěchy tenistky Barbory Krejčíkové a českém fotbalovém týmu na Euru nám poví redaktor Miroslav Němý.

No a nakonec nám redaktor Zdravko Krstanov poví, jak to je všechno je s finančí skupinou Penta.

Forbes Česko: Forbes BrandVoice #013 – Lenka Bechyňová (Hodinářství Bechyně) a David Mareček ( Česká filharmonie)

Co mají společného byznys a hudba? Zcela jistě to, že v obou oborech hraje důležitou roli čas. Potvrdit to mohou spolumajitelka Hodinářství Bechyně Lenka Bechyňová i generální ředitel České filharmonie David Mareček, kteří se spolu potkali v našem podcastovém studiu.

„Hudba je jedno z mála umění, které je na čas úzce vázané. Velcí hudebníci se poznají podle toho, jak s časem pracují. Johann Sebastian Bach říkal, že je to jednoduché: stačí zahrát ten správný tón ve správnou dobu. Ale každý, kdo to zkusil, ví, že právě tohle snadné vůbec není,“ říká David Mareček, který nejvýznamnější český symfonický orchestr vede už deset let. O důležitosti správného načasování hodně ví i Lenka Bechyňová, spolumajitelka a jednatelka Hodinářství Bechyně, které založil před bezmála třiceti lety její otec Vladimír Bechyně. S Davidem Marečkem ji vedle práce s časem pojí také byznysovo-umělecké partnerství – Hodinářství Bechyně se od nové sezony stává partnerem sekce dřevěných dechových nástrojů. Co dalšího obě instituce s dlouhou tradicí plánují? Jaké příležitosti objevili Lenka Bechyňová a David Mareček v krizovém roce? A co s tím vším má společného fotbal? Poslechněte si další díl Forbes podcastu.

Forbes Česko: Forbes Trojka s Petrem Šimůnkem #019 – Skuteční majitelé, startupy na pilulkách a hubnutí do plavek

Ahoj, nazdar, dobrý den! Víte kdo opravdu vlastní Alzu, Agrofert nebo PPF? To jsme se měli dozvědět 1. června se spuštěním evidence skutečných majitelů. Nakonec je ale vše trochu jinak a to už nám poví právník Radek Pokorný z právní kanceláře Pokorný, Wagner & partneři.

Úspěšná síť lékáren Pilulka se rozrostla o projekt Pilulka Lab jehož úkolem bude podpořit technologické startupy působící v oblasti eHealth. O tom nám poví jeden z bratrů-zakladatelů Martin Kasa.

No a nakonec nás ke zhubnutí do plavek dožene instruktor Krav maga Josef Toman.

Forbes Česko: Forbes Funny Money #015 – Hádanka za milion aneb 3 písmena, co vás mohla poslat do předčasného důchodu

Cash flow z nejhlubších pekel, vyhlídky mizerné a vyzyvatelé ze Silicon Valley. Přesto je to raketa. Nevěříte? Věřte Funny Money.

Pokud vás zajímá svět kapitálových trhů, akcie Tesly nebo jenom finanční memy, Funny Money je podcast pro vás. Jedno burzovní téma, sedm minut poslechu a můžete se vrátit k Redditu nebo Instagramu (psával jsem ke Clubhousu, ale všechno jednou pomine)

Forbes Česko: Forbes Trojka s Petrem Šimůnkem #018 – Nejvlivnější ženy, nejrychlejší přeprava a nejkrásnější makeup

Jaké jsou nejvlivnější ženy v Česku? To vám poví zástupkyně šéfredaktora Irena Cápová. Byznysová Wonder Woman Simona Kijonková a majitelka Zásilkovny nám zase prozradí svůj recept na úspěch. A nakonec nám ředitelka Dermacol Věra Komárová prozradí, co je pro ženu důležitější, jestli být krásná nebo chytrá.

Speciální woman power Trojka začíná právě teď!

Forbes Česko: Forbes Byznys #113 – Lucie Karlová (Preciosa Lighting)

Šéfka a spolumajitelka české sklářské firmy Preciosa Lighting Lucie Karlová patří ke stálicím žebříčku nejvlivnějších žen Česka
. Není tomu jinak ani po náročném covidovém roce, v kterém Preciosa rozhodně nezahálela.

„Jsme ve fázi, než abychom říkali, jak nás poškodila současná pandemie a jaké komplikace nám přinesla na mezinárodních trzích, tak přes to údolí jsme se už přehoupli a naopak říkáme, co vidíme za příležitosti, jak jsme se změnili a co nám situace nabídla a jaké procesy urychlila,“ říká ve Forbes Byznys podcastu aktuálně 68. nejvlivnější žena Česka. Preciosa Lighting zkrášluje hotelové, veřejné i soukromé prostory zákazníkům po celém světě, známá je například dřívější zakázka pro miliardáře Romana Abramoviče. Jaké konkrétní trendy a technologie se v instalacích ze skla dnes odrážejí? Jak dlouho trvá návrh a výroba instalace na míru a co vše obnáší? A kde si je můžete prohlédnout? To vše se dozvíte v dalším podcastu přímo z Kamenického Šenova.

Forbes Česko: Forbes Byznys #112 – Jan Světlík (Cylinders Holding)

„Pandemie nám udělala spoustu problému v dodavatelsko-odběratelských vztazích. Nám se ale podařilo udržet ten byznys pohromadě a začali jsme dále investovat,“ hodnotí uplynulý rok Jan Světlík, majitel společnosti Cylinders Holding. „Pokud máme být světovou jedničkou, potřebujeme být v Rusku i v Americe. K tomu právě směřujeme,“ vysvětluje Jan Světlík, který firmu vede po boku manželky Liběny a dvou starších synů.

Svou nesmazatelnou stopou se zapsal také do současné podoby Dolní oblasti Vítkovic, která už dnes v mnoha ohledech platí za výrazný bod na kulturní mapě republiky.

O budoucnosti unikátní postindustriální lokality, ale i dalším směřování svého byznysu s tlakovými lahvemi, v němž platí za evropskou jedničku, se rozpovídal v novém díle našeho podcastu.

Forbes Česko: Forbes Byznys #112 – Jan Světlík (Cylinders Holding)

„Pandemie nám udělala spoustu problému v dodavatelsko-odběratelských vztazích. Nám se ale podařilo udržet ten byznys pohromadě a začali jsme dále investovat,“ hodnotí uplynulý rok Jan Světlík, majitel společnosti Cylinders Holding. „Pokud máme být světovou jedničkou, potřebujeme být v Rusku i v Americe. K tomu právě směřujeme,“ vysvětluje Jan Světlík, který firmu vede po boku manželky Liběny a dvou starších synů.

Svou nesmazatelnou stopou se zapsal také do současné podoby Dolní oblasti Vítkovic, která už dnes v mnoha ohledech platí za výrazný bod na kulturní mapě republiky.

O budoucnosti unikátní postindustriální lokality, ale i dalším směřování svého byznysu s tlakovými lahvemi, v němž platí za evropskou jedničku, se rozpovídal v novém díle našeho podcastu.

Forbes Česko: Forbes Funny Money #014 – Čína dovolí párům mít tři děti, což může bolet vládce luxusu z LVMH

Čínské politbyro povolilo sezdaným párům mít až tři děti, což může být good pro Goodbaby, a bad pro LVMH. Nevěříte? Funny Money vás věřit přinutí!

Pokud vás zajímá svět kapitálových trhů, akcie Tesly nebo jenom finanční memy, Funny Money je podcast pro vás. Jedno burzovní téma, sedm minut poslechu a můžete se vrátit ke Clubhousu nebo Redditu.

Forbes Česko: Forbes Trojka s Petrem Šimůnkem #017 – Drahé nemovitosti, zastoupení žen a inspirace proti vyhoření

Zatímco jeden politik odstupuje kvůli svému nepřístojnému chování vůči ženám, jinde na fotce učebnicové stranické „sausage party“ musíte političku hledat lupou. Proč máme i více než třicet let po převratu nerovné zastoupení žen ve vrcholných funkcích?

I tohle je jedním ze tří témat, probíraných v aktuální Trojce šéfredaktorem Petrem Šimůnkem a jeho hosty – respektive hostkami. Kromě redakčních kolegyň Bibiany Beňové a Ireny Cápové dorazila také designérka Anna Marešová, aby se podělila o svou zkušenost s předmětem, který jí změnil život: surfovým prknem.

Proč letí ceny nemovitostí nahoru? Jakým překážkám čelí političky? A co s vámi udělá sjetí první pořádné vlny? Poslechněte si Trojku, která odhalí vše!

Forbes Česko: Forbes Byznys #111 – Jozef Síkela (Prime Fund)

Jako někdejší šéf Slovenské spořitelny a člen představenstva rakouské Erste Group se pohyboval v nejvyšších manažerských patrech bankovního světa. Pár let o něm nebylo v médiích slyšet, teď se Jozef Síkela opět vrací na scénu. Ovšem už ne jako bankéř, ale jako investor.

„Na svou funkci v představenstvu jsem rezignoval v červnu 2019, pak jsem si užíval takový sabatikl a věnoval se rodině, které jsem částečně vracel mých posledních dvanáct let v zahraničí,“ říká matador finančního světa v dalším Forbes Byznys podcastu. Během covidového roku tak rozjel svůj osobní „konzultační butik“ a při jednom projektu se potkal s partnery, se kterými založil nový fond private equity fond na české scéně: Prime Fund.

„Malým investorem jsem byl už předtím. Už dříve jsem si skládal svou investiční pyramidu, a teď jsem se pustil do vyšších pater,“ vysvětluje investor, který byl po svém odchodu z bankovnictví okolím motivován, aby se oboru v našem regionu spíše vyhýbal. Co si myslí o dalším vývoji kryptoměn i vzhledem k očekávané regulaci? A na jaké moderní technologie se konkrétně zaměřuje fond Prime Fund a co je jeho cílem? Detaily si poslechněte v dalším vydání našeho Forbes byznys podcastu.

Forbes Česko: Forbes Byznys #110 – Igor Rattaj (Tatry Mountain Resorts)

Igor Rataj, finančník z okruhu J&T a majoritní akcionář společnosti Tatry Mountain Resorts, největšího vlastníka a provozovatele lyžařských areálů ve střední Evropě, má za sebou těžký rok. Za minulou sezonu klesly tržby TMR o 13 procent a skupina se propadla do ztráty přes 580 milionů korun, což je desetkrát více než v roce 2019. Mnoho otazníků se do budoucna vznáší i nad živými eventy a byznysem s volným časem, do nichž slovenský podnikatel v posledních letech masivně investoval.

Redaktorka Bibiana Beňová se ptala, jak pandemie ovlivní Rattajovi plány na další expanzi do Alp? Co bude s investicemi do rozvoje českých areálů i do budování největšího panevropaského horského operátora? Jak lze skloubit ochranu přírody s rozvojem lyžařského byznysu? Proč prodal největší středoevropskou fotobanku Profimedia? Je podle něj i v postpandemických časech zábava komoditu budoucnosti a kde vidí konkrétní příležitosti?

Forbes Česko: Forbes Funny Money #013 – Las Vegas to rozjede ve velkém. A dá se na tom akciově svézt!

Wynn má to nejlepší před sebou! A nějaké i ty conventions budou. A online bude. Všechno bude. Hádáte správně, že tentokrát jsem ve Funny Money zavítal do Las Vegas. Pojďte žít nebezpečně a poslechněte si proč!

Pokud vás zajímá svět kapitálových trhů, akcie Tesly nebo jenom finanční memy, Funny Money je podcast pro vás. Jedno burzovní téma, sedm minut poslechu a můžete se vrátit ke Clubhousu nebo Redditu.

Forbes Česko: Forbes Trojka s Petrem Šimůnkem #016 – Krach kryptoměn, nedostatek všeho a otevírání zahrádek

Život je bohatý a Trojka odhalí vše. To ví samozřejmě všichni její pravidelní posluchači a posluchačky. O čem si šéfredaktor Petr Šimůnek s trojicí hostů povídal tentokrát?

O důvodech a důsledích nečekaném propadu kryptoměn nám poví ředitel blockchainové divize skupiny Rockaway Capital Viktor Fischer. O tom, jak nic není a všechno všem chybí se rozvypráví redaktorka Forbesu Kristýna Tmejová. A na oběd na svou nově otevřenou zahrádku v podniku Yalta Craft Bistro na Václavském náměstí nás pozve restauratér Jan Šimice.

Forbes Česko: Forbes Byznys #109 – Jan Musil (Liko-S)

Je mu teprve 28 let, ale už vede společnost, jejíž tržby přesahují 850 milionů korun. Rodinnou firmu Liko-S, která se zabývá primárně interiérovými příčkami, ale i zelenými halami, posledních 30 let budovali jeho rodiče Libor a Jana Musilovi. Ti k prvnímu dubnu předali kormidlo mladé generaci, která by Liko-S ráda dostala na novou úroveň.

„Letos budeme otevírat novou pobočku ve Vídni. Loni jsme začali dělat byznys v USA, kde se nám začíná dařit a zvažujeme to posunout na novou úroveň. Obrovský potenciál je v Indii, což je takový můj projekt a jsme tam zatím malí,“ popisuje plány Jan Musil, který se netají tím, že jeho otec Libor už příliš zájmu na dravém růstu firmy neměl. Jaký je to pocit, přebírat od rodičů firmu, kterou budovali od revoluce? V čem bude Jan Musil konat jinak než otec? Jak se v takové situaci řeší peníze? Proč ho nikdy nelákalo pracovat jinde? A co mu nahradilo vysokou školu?

Forbes Česko: Forbes Funny Money #012 – Tesla skončí v zisku díky Dogecoinu a firmu půjde řídit pes Shiba Inu

Jestli je Elon Musk váš investiční kompas, není vám pomoci. Tedy možná naděje existuje. Jmenuje se Funny Money.
Pokud vás zajímá svět kapitálových trhů, akcie Tesly nebo jenom finanční memy, Funny Money je podcast pro vás. Jedno burzovní téma, sedm minut poslechu a můžete se vrátit ke Clubhousu nebo Redditu.

Forbes Česko: Forbes Trojka s Petrem Šimůnkem #015 – Inflace, Arca Capital a Cirk La Putyka

Život je bohatý a Trojka odhalí vše. To ví samozřejmě všichni její pravidelní posluchači a posluchačky. O čem si šéfredaktor Petr Šimůnek s trojicí hostů povídal tentokrát?

O tom, jak na tom je inflace doma i ve světě se rozpovídá generální ředitel Raiffeisen Investiční společnosti Jaromír Sladkovský. O insolvenci finanční skupiny Arca Capital nám poví redakční YOLOlog Zdravko Krstanov. A nakonec se podíváme do cirkusu, respektive do Cirk La Putyka s jeho principálem Rosťou Novákem ml.

Máme se bát inflace? Do jakých směnek určitě neinvestovat a kam se zajít pobavit po koronavirové pandemii?

Forbes Česko: Forbes Byznys #108 – Jitka Dvořáková (CZC)

„Jsem zapřisáhlý odpůrce home officů, neumím a nechci pracovat z domova a vždycky jsem si myslela, že člověk musí na všechno vidět, aby i věděl. Ale není to pravda,“ přiznává se k proměně svého uvažování Jitka Dvořáková, generální ředitelka jednoho z největších českých e-shopů CZC.cz.

Druhé největší entitě v rámci skupiny Mall Group se vloni, podobně jako dalším velkým hráčům z oblasti e-commerce, navzdory pandemii byznysově dařilo. Společnost v tržbách meziročně rostla o třicet procent v porovnání se 4,5 miliardy utrženými v roce 2019.

„Myslím si, že tak rychlé tempo růstu letos neudržíme. Došlo k určité saturaci trhu a už během loňského roku vyvstal problém s nedostatkem čipů, který sdílíme s dalšími průmyslovými odvětvími“ konstatuje zkušená manažerka, která CZC.cz vede od roku 2013 a do loňského roku měla na starosti také byznys Mall Group ve Slovinsku a v Chorvatsku.

Co všechno se CZC.cz i jeho šéfka v loňském roce naučili? Jak se společnost za posledních osm let pod vedením Jitky Dvořákové změnila? A proč je dobré se nevyhýbat krizím?

Forbes Česko: Forbes Funny Money #011 – Biotech může za naše spravené životy. Pfizer to the moon!

Ti, co jsou in celý rok, se těší. Ti, co nejsou, možná teď dumají, že by in chtěli být. Ve Funny Money věříme tandemu Pfizer/BioNTech. Asking why like Enron? Pustťe si nás!

Pokud vás zajímá svět kapitálových trhů, akcie Tesly nebo jenom finanční memy, Funny Money je podcast pro vás. Jedno burzovní téma, sedm minut poslechu a můžete se vrátit ke Clubhousu nebo Redditu.

Forbes Česko: Forbes Trojka s Petrem Šimůnkem #014 – Život je bohatý a teď navíc Premium!

Život je bohatý a Trojka odhalí vše. To ví samozřejmě všichni její pravidelní posluchači a posluchačky. O čem šéfredaktor Petr Šimůnek bude povídat tentokrát?

Probere ze tři úhlů budoucnost médií a placeného obsahu, který jsme tento týden spustili i na Forbes.cz. Jak bude vypadat a na co se můžete těšit? To si můžete poslechnout teď, právě teď.

Forbes Česko: Forbes Trojka s Petrem Šimůnkem #014 – Život je bohatý a teď navíc Premium!

Život je bohatý a Trojka odhalí vše. To ví samozřejmě všichni její pravidelní posluchači a posluchačky. O čem šéfredaktor Petr Šimůnek bude povídat tentokrát?

Probere ze tři úhlů budoucnost médií a placeného obsahu, který jsme tento týden spustili i na Forbes.cz. Jak bude vypadat a na co se můžete těšit? To si můžete poslechnout teď, právě teď.

Forbes Česko: Forbes Byznys #107 – Vladimír Schmalz

Bývalý šéf fúzí a akvizic ČEZ Vladimír Schmalz je v posledních letech hlavně čilým investorem. Své peníze vložil do několika projektů, jako jsou například technologičtí MonkeyData, Lemonero nebo i do zemědělství budoucnosti

Velké naděje vkládá i do skupiny Edua Group zastřešující jazykové školy jako James Cook Languages, Jipka nebo Tutor. Pandemie mu ale trochu zamíchala kartami.

„Tržby za loňský rok měly velký, čtyřicetiprocentní propad. V absolutní hodnotě jsme na tržbách přišli asi o 100 milionů. Nyní se pečlivou, úpornou každodenní prací vracíme pomalu zpět,“ vypočítává v dalším Forbes Byznys podcastu investor a majitel Edua Group Vladimír Schmalz.
Jak se zainvestovaným projektům Vladimíra Schmalze daří? Jakou uplatňuje investorskou strategii a přemýšlí už i o exitech? A jak jako bývalý vrcholový manažer největšího českého energetického podniku vidí budoucnost energetiky? To vše uslyšíte v dalším podcastu.

Forbes Česko: Forbes BrandVoice #012 – Iva Moravcová

Vybudovat úspěšnou firmu, která obstojí v běhu času, není snadné. Ale předat ji tak, aby se dál rozvíjela a vaše snažení nevyšlo vniveč, může být ještě větší oříšek. Právě předávání je zvlášť v posledních letech velké téma pro řadu českých firem.

Nemálo z nich vzniklo těsně po revoluci a teď – po pětadvaceti, třiceti letech fungování – jejich otcové zakladatelé a matky zakladatelky řeší, komu je svěřit.

Předat firmu dětem? Vložit byznys do rukou manažera? A jak celý proces ustát? Jakým chybám se vyhnout? A jak se vyrovnat s tím, když stojíte na straně toho, kdo rodinné byznysové stříbro získává? Otázek, které je dobré si v takové situaci položit, je hodně.

Naštěstí na ně existují odpovědi a s jejich hledáním vám může pomoci i zkušený psycholog. Jedním z takových odborníků v Česku je Iva Moravcová, která se už 30 let zabývá psychologií práce, managementu a personalistiky či psychologií dopravy, ale také prevencí syndromu vyhoření, antistresovým technikám a stress managementu.

Forbes Česko: Forbes Funny Money #010 – Facebook je zlatá raketa. Smaže si ho málokdo, kolos roste dál

Rostou tržby, roste počet uživatelů, roste ziskovost. Strach přináší Apple i regulátoři, Mark Zuckerberg to ale zvládne nejspíš stejně snadno, jako si vy, drazí posluchači, zvládnete pustit nový díl Funny Money.

Pokud vás zajímá svět kapitálových trhů, akcie Tesly nebo jenom finanční memy, Funny Money je podcast pro vás. Jedno burzovní téma, sedm minut poslechu a můžete se vrátit ke Clubhousu nebo Redditu.

Forbes Česko: Forbes BrandVoice #011 – Vladimír Kvaš (Geetoo) a Vratislav Břenek (VMware)

Jaký je současný význam cloudu a co vše nejen firmám, ale i občanům přináší? Kde všude se s ním spotřebitelé setkávají a možná to sami ani netuší? A co je nejpalčivějším problémem při zavádění cloudu ve firmách? To vše i daleko více si poslechněte v dalším Forbes BrandVoice podcastu věnovaném cloudovým technologiím. Cloudové technologie nás čím dál více obklopují a zarývají se do běžného života, mnohdy aniž bychom si to uvědomovali.

A v posledních letech se změnilo vnímání tohoto pomyslného obláčku ve virtuálním prostředí. Minimálně v tom, že mu společnost více důvěřuje a v minulosti často pokládané dotazy na jeho bezpečnost dnes prakticky neexistují.

„Dnes se cloud bere za standard. Lidé zjišťují, že cloud provideři jsou lépe zabezpečeni, lépe zálohováni, více investují do IT než jiné firmy,“ říká k tomu v dalším Forbes BrandVoice podcastu šéf české technologické firmy Geetoo Vladimír Kvaš.

„Bylo to žhavé téma několik let zpátky. V minulosti jsme ve většině případů museli prvních dvacet až třicet procent času věnovat vysvětlování, že se firma cloudu nemusí bát, že nikdo její data neukradne, ani my ne, a že do dat kohokoli nevidíme,“ přidává se Vratislav Břenek, Global Partners Business Manager nadnárodní společnosti VMware.

Forbes Česko: Forbes Trojka s Petrem Šimůnkem #013 – Trojka s Petrem Šimůnkem: Americké jablko, angličtí royals i čeští vousáči

Život je bohatý a Trojka odhalí vše. To ví samozřejmě všichni její pravidelní posluchači a posluchačky. O čem si šéfredaktor Petr Šimůnek s trojicí hostů povídal tentokrát?

Analytik Ján Hladký rozebere výsledky Applu, Tomáš Kožíšek podá zprávu o otevírajících se barbershopech a dorazí i zástupkyně šéfredaktora Irena Cápová, naše dvorní znalkyně královského dvora – konkrétně toho anglického.

V čem tkví rekordní čísla Applu? Jak se o sebe starají čeští muži? A proč nás tolik fascinují příběhy princů a princezen? Poslechněte si v nové Trojce s Petrem Šimůnkem.

Forbes Česko: Forbes Byznys #106 – Omar Koleilat (Crestyl)

Omar Koleilat je CEO a spolumajitel developerské společnosti Crestyl, která o sobě dala vědět primárně velkou proměnou okolí pražské Palmovky a momentálně chystá projekt Savarin od Thomase Heatherwicka přímo v centru hlavního města.

Co Praze chybí? Je ornament mrtvý? Proč expanze na Balkán není pro Omara Koleilata na pořadu dne? Proč expanduje zrovna do Polska? Mrzelo by ho, kdyby jednou nepředal firmu dětem? A jsou peníze nejlepší motivací?

Forbes Česko: Forbes Trojka s Petrem Šimůnkem #012 – Zmrzlé víno, žhavé hypotéky a štěkající kryptoměna.

Se šéfredaktorem Petrem Šimůnkem se budete topit ve víně, shánět nejkrásnější bydlení a štěkat na kryptoměsíc. Jak se vás tato témata týkají, o tom se dozvíte od generálního ředitele Raiffeisen investiční společnosti Jaromíra Sladkovského a také od dvojice redaktorů Roberta Sattlera a Darka Šmída.

Forbes Česko: Forbes Byznys #105 – Kvido Štěpánek

Miliardář Kvido Štěpánek se v posledním roce musel cítit jako na houpačce. Jeho firma Isolit Bravo dodávající plastové komponenty pro automobilky řešila s nástupem covidu propad zakázek, dnes ale naopak nestíhá dodávat.

I tak firmě v loňském roce lehce klesl zisk i tržby. „Udrželi jsme se ale nad jednou miliardou korun,“ říká v dalším Forbes Byznys podcastu k loňskému obratu firmy její zakladatel a majitel.

Forbes Česko: Forbes Byznys #104 – Jan Čurn

Českému startupu Apify se daří. A to nejen v byznysu, kde jeho technologii využívá řada globálních hráčů včetně Microsoftu. Platforma pomáhá i v řadě neziskových projektů u nás i za hranicemi. Takovým je také americká nezisková organizace Thorn, které pomohl najít přes patnáct tisíc unesených dětí.

O tom, v čem úspěch Apify spočívá se v dnešním díle podcastu rozpovídal jeho CEO Jan Čurn, kterého zpovídal náš redaktor Mikoláš Rec.

Forbes Česko: Forbes Trojka s Petrem Šimůnkem #011 – Krypto na burze, nedostatek čipů a zpráva o stavu Brna.

Coinbase, Coinbase, Coinbase. Jméno skloňované v uplynulém týdnu už nejen v kryptosvětě. Právem?

O tomhle si v aktuální Trojce šéfredaktor Petr Šimůnek povídal s Viktorem Fischerem z Rockaway Blockchain Fund. Neméně propíraným tématem je nedostatek čipů, o kterém se rozpovídal Ján Hladký z Patria Finance. A dojde tentokrát i na téma doslova jako Brno – Brno!

Do Trojky totiž virtuálně zavítala i naše brněnská zpravodajka Michaela Židlický, aby podala zprávu o náladě v moravské metropoli, kde kvetou nejenom stromy, ale také startupy.

Forbes Česko: Forbes Trojka s Petrem Šimůnkem #010 – Podnikatel roku i nejbohatší lidé světa.

Ve Forbesu víme, že život je bohatý. A platí to samozřejmě i pro Trojku.

V jejím nejnovějším díle půjde o bohatství především. Seznámíme vás s nejbohatšími lidmi této planety, tohoto vesmíru i této země a rozebereme je do poslední kůstky.

Představíme vám také nejmladšího podnikatele roku, který začínal ve sklepě a Petr Šimůnek s ním prohrál jednu sázku a nejspíš prohraje i další. A dozvíte se také, kdo vás chce okrást, a jaké aplikace byste si měli odinstalovat z telefonu.

Forbes Česko: Forbes BrandVoice #010 – Jana Hanušová (Essox) a Hana Součková (SAP)

Minulý rok mnoha firmám ukázal, jak důležité je nenechávat moderní technologie stranou jejich byznysu. A to nejen z pohledu kontaktů se svými zákazníky, ale i v rámci interních procesů.

Své o tom ví poskytovatel spotřebitelských úvěrů Essox, který dnes s pomocí firmy SAP prochází digitální transformací.

„Současnou krizi vnímám jako tu, která bude mít větší dopad na společnost než ty minulé, protože mindset lidí se mění. A to, myslím, že je dobře. Akceleraci transformace jsme potřebovali,“ vysvětluje v dalším Forbes BrandVoice podcastu šéfka Essox ČR Jana Hanušová.

„Zrovna finance jsou hrozně živý organismus,“ dodává šéfka SAP ČR Hana Součková, která momentálně Essox provádí transformačním procesem, jenž se netýká jen technologií, ale i lidí. Jak mají k digitální transformaci firmy přistupovat a proč se do ní nehrnout po hlavě, ale s rozmyslem? A jak přesvědčit a zapojit zaměstnance, kteří si drží od nových technologií i procesů odstup?

Forbes Česko: Forbes Trojka s Petrem Šimůnkem #009 – Petr Kellner pohledem tří generací.

Kapitalista. Oligarcha. Fantom. Na tragicky zesnulého nejbohatšího Čecha pasuje řada slov různých významů a jeho stopa nejen v byznysu jedné z největších evropských finančních skupin je nesmazatelná. Co přesně dnes vlastně zahrnuje trojice písmen PPF? Kam bude tato skupina směřovat bez své „hlavy rodiny“? A jak si Petr Kellner rozuměl s politiky, kteří jeho byznysovému úspěchu umetali cestu?

To vše uslyšíte v nové – a nezvyklé – Trojce s Petrem Šimůnkem, kam si šéfredaktor Forbes Česko pozval své kolegy Zdravka Krstanova a Lukáše Grygara.

Forbes Česko: Forbes Byznys #103 – Pavel Dvořáček (Rudolf Jelínek)

„Úroda loni byla dobrá a letos je ještě lepší. Právě v našich sadech v Chile sklízíme hrušky a kolegové hlásí, že budeme mít rekordní sklizeň,“ hlásí spokojeně Pavel Dvořáček, většinový majitel společnosti Rudolf Jelínek, která se pyšní titulem největšího výrobce ovocných destilátů na světě. „V roce 2019 se nám dařilo výborně, na začátku roku 2020 jsme nejdřív jenom platili daně, a když jsme se pak těšili na Velikonoce, že začneme normálně fungovat, přišla pandemie. Aspoň jsme si ale ujasnili, že v Česku do gastronomie nedodáváme třicet, ale padesát procent naší produkce,“ glosuje situaci s nadhledem Pavel Dvořáček.Kde se Rudolfu Jelínkovi podařilo vykompenzovat ztráty a na co se chystá letos? Jaké plány má Pavel Dvořáček s pražským Muzeem slivovice, které loni po 12 letech budování otevřel a zase zavřel? A co sám rád pije?

Forbes Česko: Forbes Trojka s Petrem Šimůnkem #008 – Bitcoiny, Suez a čipy pod kůží

Jak je to s vypršením bitcoinových opcí? Co znamená skříplá kontejnerová loď v Suezském průplavu pro světový obchod? A jak se dožít 130 let? Tohle všechno probírá šéfredaktor Forbesu Petr Šimůnek v aktuální Trojce se svými hosty.

Těmi jsou tentokrát „bitcoinový evangelista“ Jakub Vejmola alias Kicom, ředitel divize přeprav Jan Bláha z logistické firmy PST CLC a konečně i vedoucí speciálu Forbes NEXT, Kristýna Tmejov

Forbes Česko: Forbes Byznys #102 – Milan Kratina (Accolade)

Už ve svých pětadvaceti založil společnost Accolade a za více než 10 let z ní dokázal vybudovat důležitého hráče nejen na českém trhu.

Milan Kratina na Accolade navázal také stejnojmenný nemovitostní fond, který stabilně patří mezi ty nejvýnosnější – s výnosem 11,45 procenta své kategorii dokonce v pandemickém roce 2020 vévodil.

Forbes Česko: Forbes Funny Money #008 – Zase další Tesla aneb elektrické automobilky a nesmysly jako přes kopírák

Máme tu další novou Teslu. Už sto padesátou. Vyjde to tentokrát?

Pokud vás zajímá svět kapitálových trhů, akcie Tesly nebo jenom finanční memy, Funny Money je podcast pro vás. Jedno burzovní téma, sedm minut poslechu a můžete se vrátit ke Clubhousu nebo Redditu.

Forbes Česko: Forbes Trojka s Petrem Šimůnkem #007 – Co bere Pilulka, jak se má hypoteční trh a kdo hýbe cenami nafty?

Co bere Pilulka.cz, že se jí tak daří? Jaké faktory ovlivňují boom hypoték? A co se děje na trhu s ropou?

Vše odhalí nová Trojka s Petrem Šimůnkem, ve které uslyšíte spolumajitele skupiny Pilulka.cz Martina Kasu, generálního ředitele Hypoteční banky Jiřího Feixe a Jaromíra Sladkovského, generálního ředitele Raiffeisen investiční společnosti.

Forbes Česko: Forbes Byznys #101 – Vlastislav Bříza (Koh-i-noor)

Skupina Koh-i-noor rodinného klanu Břízových patří ke stálicím českého průmyslu, i ona ale bojuje s dopady koronaviru na její byznys. Ten má značně rozvětvený: pohybuje se v segmentu tužek, zdravotnictví, ale i automobilové výroby. Kolik Koh-i-noor stojí testování zaměstnanců? Jakým směrem by se měla Česká republika ubírat a co bude dál s hotelovými projekty 58. nejbohatšího Čecha? To vše si poslechněte v novém podcastu.

Forbes Česko: Forbes Funny Money #007 – Vzít první investiční peníze a poslat je do Gamestopu? Radši obklad na hlav

Pokud vás zajímá svět kapitálových trhů, akcie Tesly nebo jenom finanční memy, Funny Money je podcast pro vás. Jedno burzovní téma, pár minut poslechu a můžete se vrátit ke Clubhousu nebo Redditu.

Forbes Česko: Forbes Byznys #100 – Přes Netflix do SpaceX. David Pavlík v podcastu nejen o práci pro vizionáře

Vývojář David Pavlík má kariéru, kterou se může pochlubit jen málokdo. Z Microsoftu se dostal do Amazonu, kde pracoval přímo pod Andym Jassym, který jako nový CEO letos nahradí Jeffa Bezose. Následně se přesunul do Netflixu a poté čtyři roky pracoval pro Elona Muska v rámci SpaceX.

V roce 2018 se vrátil do Česka, aby nastoupil do brněnského Kiwi.com a loni v létě začal působit jako technologický ředitel miliardového Shipmonku Jana Bednáře.

Jak se pracuje pro největší světové vizionáře? Jak se do hvězdných firem ze Silicon Valley dostat? A proč se svými zkušenostmi a kontakty neskočí David Pavlík do vlastního byznysu?

Forbes Česko: Forbes Byznys #099 – Jannis Samaras (Kofola)

Nápojářská skupina Kofola ČeskoSlovensko se pohybuje v segmentu, na který tvrdě dopadla protipandemická opatření. I tak se jí loni povedlo udržet zisk EBITDA nad jednou miliardou korun s mírným poklesem tržeb, které se i loni udržely nad šesti miliardami korun. Pomohla jí k tomu loňská akvizice Ondrášovky a Korunní. Kdy nás podle Samarase čeká otevření restaurací? A jaké kroky plánuje Kofola na poli udržitelnosti? I o tom si 89. nejbohatší Čech povídal s redaktorem Janem Strouhalem v novém díle Forbes Byznys podcastu.

Forbes Česko: Forbes Funny Money #006 – V konopných akciích můžete trefit jackpot, ale také koupit mrtvé koně

Pokud vás zajímá svět kapitálových trhů, akcie Tesly nebo jenom finanční memy, Funny Money je podcast pro vás. Jedno burzovní téma, pár minut poslechu a můžete se vrátit ke Clubhousu nebo Redditu.

Konopné akcie jsou hitem lidu. Z investičního hlediska však můžete často sázet na mrtvé koně

Forbes Česko: Forbes Trojka s Petrem Šimůnkem #006 – Jak se podniká v okrese zavřeném pandemií?

Jako každý pátek je tu Trojka s Petrem Šimůnkem – podcast, který odhalí vše. Tentokrát to bude pohled do pandemického podnikání rodinné strojírenské firmy KASPER KOVO, zpráva o stavu tuzemského trhu s nemovitostmi a potom taky jeden pohled k našim západním sousedům.

Hosty jsou tentokrát podnikatel Jakub Kasper, redaktor Robert Sattler a naše německá zpravodajka Pavla Francová.

Forbes Česko: Forbes 30 pod 30 #045 – Karolína Presová

Karolína Presová je vystudovaná socioložka a zakladatelka vzdělávacího projektu Replug.me. Ten se komplexně věnuje vlivu technologií na náš každodenní život a prostřednictvím workshopů učí, jak si k nim vybudovat udržitelný vztah.

Kurzy už prošly tisíce lidí z řad veřejnosti, ale také učitelé, rodiče a děti, na které se chce v letošním roce obzvlášť zaměřit a spustit intenzivní vzdělávací projekt.

Forbes Česko: Forbes 30 pod 30 #044 – Vítek Škop a Dominik Gazdoš

Mladí podnikatelé Vítek Škop a Dominik Gazdoš letos pronikli do našeho výběru 30 pod 30. Oba ve svém byznysu využívají technologie – ačkoliv každý po svém, jeho středobodem zůstávají tištěné knihy nebo učebnice. O tom, jaká je budoucnost knih a vzdělávání, a co nového chystají ve svém byznysu, s nimi v novém díle podcastu Forbes 30 pod 30 hovořil redaktor Mikoláš Rec.

Forbes Česko: Forbes Funny Money #005 – Česko potřebuje Warrena Buffetta, nikoliv fakturu za plyn v náprsní kapse

Pokud vás zajímá svět kapitálových trhů, akcie Tesly nebo jenom finanční memy, Funny Money je podcast pro vás. Jedno burzovní téma, pár minut poslechu a můžete se vrátit ke Clubhousu nebo Redditu.

Starý pán z Omahy je pořád král. Co stojí za zmínku z Buffettova dopisu akcionářům Berkshire Hathaway?

Forbes Česko: Forbes Trojka s Petrem Šimůnkem #005 – ČSA, objevování Marsu a co po suchém únoru?

České aerolinie hlásí mayday mayday a hrozí dost divoké přistání. Jak tvrdé asi bude, nám řekne Jan Sůra ze serveru zdopravy.cz.

Přistání naopak hladké a zcela fascinující má za sebou sonda Perseverance na Marsu. Začíná tímhle dobývání této planety a nový byznys? To nám prozradí editor Forbesu Lukáš Grygar, jehož duše je vesmírná. Navíc si v nové Trojce řekneme, jak vypadá byznys s kosmickými kameny, který nám přiblíží jeden z největších sběratelů a znalců meteoritů u nás, Jiří Šimek.

A konečně – suchej únor končí, ale co teď? Jestli a jak se vrátit k té lákavé skleničce šampaňského, bordeaux, whisky či ginu? Přesně na to se budeme ptát propagátora Suchého února Petra Freimanna a i jeho odpovědi uslyšíte v nové Trojce s Petrem Šimůnkem.

Forbes Česko: Forbes BrandVoice #009 – Jan Brázda (PwC) a Jan Troják (ČSOB)

Dálnice v Česku budí vášně. Další z vln emocí se zvedla, když v polovině února ministr dopravy podepsal smlouvu s francouzským konsorciem DIVia na dostavbu necelých 32 kilometrů dálnice D4 mezi Háji a Miroticemi. Proč? Protože jde v Česku o první projekt, který bude financovaný formou PPP, tedy jako spolupráce mezi státem a soukromou firmou. Jak PPP financování probíhá? Na jaké projekty se dá do budoucna využít a co to může přinést? Jaká jsou jeho negativa? Poslechněte si celý díl Forbes BrandVoice podcastu.

Forbes Česko: Forbes 30 pod 30 #043 – Ctirad a Nikola Sárovi

Ctirad Sára spoluzaložil firmu BeWooden, která se na českém trhu před osmi lety proslavila svými originálními dřevěnými motýlky. V loňském roce se pustil do dalšího podnikatelského počinu. S manželkou Nikolou vytvořili vlastní značku ekologických podložek na cvičení Tvá Láska, kterou plánují dál rozšiřovat.

V dalším díle podcastu ze série 30 pod 30 se redaktorka Nela Vítová ptá manželů Sárových, jaké je to podnikat v manželství, proč je podle nich udržitelnosti důležitá nebo co je loňský pandemický rok z podnikatelského i osobního hlediska naučil.

Forbes Česko: Forbes Trojka s Petrem Šimůnkem #004 – Rozpočtový schodek, SpaceX a elektromobily

Máme se děsit půlbilionového rozpočtového schodku? Nebo radši odletět v raketě Elona Muska na Mars? Minimálně se nám budou hodit jeho – a nejen jeho – elektromobily.

Forbes Česko: Forbes 30 pod 30 #042 – Alex Koníček

Alex Koníček je spoluzakladatelem značky Big Boy, která se specializuje na výrobu oříškových másel. Jako správný podnikatel začínal před pěti lety doslova ve sklepě, kde vyráběl své první produkty, v současnosti už se obrat firmy vyšplhal na 100 milionů korun.
O tom, jak se buduje úspěšný oříškový byznys, co dalšího Big Boy chystá, i o tom, jaké příchutě jsou nejoblíbenější, s Alexem Koníčkem v dalším dílu podcastu ze série 30 pod 30 hovořila redaktorka Zuzana Krajíčková.

Forbes Česko: Forbes 30 pod 30 #041 – Filip Koubek (Motionlab)

Vytváří videa, která vás osloví. Doslova – a jménem. Filip Koubek je spoluzakladatelem startupu Motionlab, který se třetím rokem specializuje na personalizovaná videa, a jehož služeb už využívá O2, Microsoft nebo UNIQA.

Devětadvacetiletý podnikatel založil první firmu na tvorbu animovaných videií Motionhouse před šesti lety. Ta se za tu dobu etablovala a bez investorů vyrostla do fáze, kdy je schopná živit rozjezd Motionlabu, který Koubek opět staví bez cizích investorů. Jak se staví startup z Brna? Je těžké prodávat produkt velkým korporacím? A troufne si Koubek na expanzi do Spojených států?