Host Dopoledního expresu

Naši hosté poradí, pobaví, vysvětlí...

UvádíČeský rozhlas

Všechny epizody

Host Dopoledního expresu: Novela zákona o ochraně spotřebitele přináší řadu změn

Od ledna 2023 platí novela zákona o ochraně spotřebitele, která přináší řadu změn. Co to pro spotřebitele znamená a které změny jsou ty nejzásadnější, to nám objasní Tomáš Smolík z D.A.S., pojišťovny právní ochrany.

Host Dopoledního expresu: Knedlíky od A do Z. Tipy a doporučení učitele technologie přípravy pokrmů

Mezi české klasiky patří domácí knedlíky. O surovinách, zadělávání těsta, tvarování i vaření knedlíků se bavíme s učitelem technologie přípravy pokrmů Romanem Sejvalem ze Soukromé hotelové školy Bukaschool v Mostě.

Host Dopoledního expresu: O hereckém životě s Natašou Gáčovou

Hostem Dopoledního expresu je herečka a členka Činoherního studia v Ústí nad Labem Nataša Gáčová. Bavíme se s ní nejen o tom, co ji k herectví přivedlo…

Host Dopoledního expresu: Jak je to s prodejem, koupí, či pronajmutím družstevního bytu?

To nám dnes vysvětlí host Dopoledního expresu Jan Vysloužil, předseda Svazu čéských a moravských bytových družstev. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: O sendvičové generaci s psychoterapeutem

Co znamená termín sendvičová generace? Jaké problémy musí lidé z této generace řešit a jaká jim z toho plynou rizika? O tom se bavíme s Petrem Fabianem, ředitelem terapeutické linky Sluchátko a psychoterapeutem.

Host Dopoledního expresu: Finanční poradna: Jak se vyznat v bankovních službách a vybrat správný úvěr

Jak se vyznat v bankovních službách, proč si pořídit spořící účty a jak vybrat správný úvěr? To nám poradí Ivan Bertl z pedagogické fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

Host Dopoledního expresu: S ředitelkou Sociálních služeb v Chomutově o osamostatňování mladých a fenoménu mamahotelů

Naším hostem ve studiu je ředitelka Sociálních služeb v Chomutově Alena Tölgová. Bavíme se s ní o problematice osamostatnění mladých lidí a jejich časté neochotě opustit domácnost rodičů.

Host Dopoledního expresu: O kyberbezpečnosti s jednatelem společnosti MyCom Solutions

Kdy je bezpečné posílat své ofocené doklady internetem? Co všechno nám ve virtuálním prostoru hrozí? Nejen o tom se bavíme se Stanislavem Simandlem, jednatelem společnosti MyCom Solutions.

Host Dopoledního expresu: Ekonomika v Česku v roce 2023: očekávaný vývoj očima ekonoma

Jak je na tom česká ekonomika? Poroste ještě inflace? Co všechno nás může potkat v roce 2023? O tom si povídáme s Lukášem Kovandou, hlavním ekonomem Trinity bank.

Host Dopoledního expresu: S dnešním hostem Dopoledního expresu Ing. Liborem Kuntem, ředitelem Střední školy zahradnické a zemědělské A

E.Komerse – Děčín Libverda, opět otevřeme poradnu pro zahrádkáře. Dnes se zaměříme na péči o pokojové rostliny v zimě. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Vynalézavost zlodějů a podvodníků nezná meze a my jsme nepoučitelní

O tom, jak nenaletět falešnému bankéři, na podvodný inzerát či seznamku, si povídáme s Lukášem Rösslerem, vrchním komisařem z oddělení analitiky a kybernetické kriminality.

Host Dopoledního expresu: O (ne)vhodném chování turistů na horách s náčelníkem horské služby Krušné hory Miroslavem Račkem

Jak probíhá vyhledávání ztracených osob v horách? Jak složité je vyprošťování uvízlého turisty? Nejen o tom se bavíme s náčelníkem horské služby Krušné hory Miroslavem Račkem.

Host Dopoledního expresu: Oční poradna s MUDr. Pavlem Sušickým: virózy a oči

Naším pravidelným hostem je očař Pavel Sušický. Tentokrát si s ním budeme povídat o zákalech – nejen o jejich druzích a příčinách vzniku, ale především o jejich léčbě.

Host Dopoledního expresu: Charitativní kalendáře spolku Jednou stopou pro pomáhají už pošesté

Hostem v našem vysílání tentokrát je motorkářka ze spolku Jednou stopou pro Kamila Češpivová. Už mnoho let pořádají nejen akci Energy Motoday, ale také vydávají charitativní kalendáře.

Host Dopoledního expresu: O dietách bez stresu a vyplněných novoročních předsevzetích s odbornicí na zdravé stravování

Také jste si dali novoroční předsevzetí, že letos zhubnete? Mnozí si podobné sliby dávají často, málokdo ale uspěje. Tipy, jak na to, a navíc bez stresu a bolesti, má náš host – odbornice na zdravou výživu Mirka Zemanová.

Host Dopoledního expresu: S Františkem Příbrským o budoucnosti ústecké zoo a připravovaných projektech

Zoologická zahrada v Ústí nad Labem má za sebou náročný rok – podařilo se jí obhájit členství v Evropské asociaci zoologických zahrad a akvárií a rozjela i první zásadní projekty – například úpravu komunikací.

Host Dopoledního expresu: S Danou Šianskou o spisovatelském řemeslu i o životě

Ke knížkám a k psaní tíhla Dana Šianská od dětství, ale ke spisovatelskému řemeslu se dostala, jak sama říká, až jako senior.

Host Dopoledního expresu: Saské adventní a vánoční zvyky se od těch našich velmi liší, přitom to jsou naši nejbližší sousedé

Štěpánka Fišerová pracuje v saské části Krušných hor jako učitelka češtiny. Učí převážně dospělé Sasy, a protože v saské části Krušných hor také bydlí, poznala jejich adventní a vánoční zvyky.

Host Dopoledního expresu: O léčebných metodách Vincenze Priessnitze s Monikou Čížkovou

Hostem ve studiu je tentokrát Monika Čížková. Bavíme se s ní léčivé síle vody i důvtipu Vincenze Priessnitze, který už před 200 lety léčil v Jeseníkách všemožné neduhy studenou vodou a mokrými zábaly.

Host Dopoledního expresu: Přeplněná nákupní centra jsou rájem pro kapsáře a zloděje, varuje policejní preventistka

Vánoce jsou obdobím velkých předvánočních nákupů a přeplněných nákupních center. Právě to nahrává kapsářům a zlodějům. Na co si dávat pozor nám poradí Pavla Kofrová z Krajského ředitelství Policie Ústeckého kraje.

Host Dopoledního expresu: V Litoměřicích je od loňského roku veřejnosti k dispozici komunitní dílna

V Litoměřicích je od loňska otevřena veřejnosti komunitní dílna, ve které můžete truhlařit či šít. To vše v profesionálně vybaveném zázemí a pod dohledem zkušených lektorů.

Host Dopoledního expresu: Vanilka a hřebíček nám evokují Vánoce. Málokdo ale ví, odkud se vzaly, konstatuje Libor Kunte

Proč si pořídit vánoční hvězdu a jak vybrat ten správný vánoční stromeček? Nejen o tom se bavíme s naším hostem, Liborem Kuntem, ředitelem Střední školy zahradnické a zemědělské A. E. Komerse v Děčíně – Libverdě.

Host Dopoledního expresu: Pes jako dárek pod stromeček

Je to dobrý nápad? Jaká je to zodpovědnost a co všechno zvážit než si chlupatého mazlíčka pořídíte? Na tyto otázky nám odpoví dnešní host Dopoledního expresu kterým bude naše kolegyně Dáša Cestrová. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Hostem Dopoledního expresu bude Eva Lhotská, projektová manažerka Sociální služby Chomutov

Agrese a negativní projevy na sociálních sítích to bude tématem povídání. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Hráškovice jsou plné obyčejných lidí a jejich neobyčejných příhod

Znáte Hráškovice? Pravděpodobně ne – jde totiž o fiktivní vesnici, jejímž obyvatelům vdechl život náš spolupracovník Jan Křemen. Podobnost některé z postav s někým, koho znáte, je tedy vážně jen čistě náhodná.

Host Dopoledního expresu: S marketingovým ředitelem společnosti Centropol o energiích v roce 2023

Jak drahé budou energie v roce 2023? Co je to zastropování cen energií a jak číst ve vyúčtování? Nejen o tom se bavíme s Jiřím Matouškem, marketingovým ředitelem společnosti Centropol.

Host Dopoledního expresu: Poradna zdravé výživy: Jak jíst zdravě, ale levně

Jak sestavit jídelníček, když rostou ceny potravin? Může být levné jídlo zdravé a dobré zároveň? Nejen to rozebíráme s Mirkou Zemanovou, odbornicí na zdravou výživu.

Host Dopoledního expresu: Letošní Vánoce budou asi skromější než ty předchozí

To ale neznamená, že se neobejdou bez zvýšené nákupní aktivity. Náš host Dopoledního expresu Tomáš Smolík z pojišťovny D.A.S. nám poradí na co si dávat pozor při vánočních nákupech či nakupování přes e-shopy, připomene podmínky reklamací a nejčastější problémy při výměně zboží, platnost voucherů apod. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Hostem Dopoledního expresu dnes bude Marcela Rajsiglová, DiS

, sociální pracovnice ze Sociálních služeb v Chomutově. Tématem: Single život ? příčiny, výhody, nevýhody, rizika… Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Zdeněk Lukesle.

Host Dopoledního expresu: Marmelády Míši Bílkové sklízejí ocenění doma i v zahraničí

Míša Bílková z Českolipska má práci, kterou opravdu miluje – vyrábí marmelády a džemy podle svých vlastních receptur. Práce se jí daří, za své výrobky už obdržela nejen několik tuzemských cen, ale také ocenění z prestižní soutěže o nejlepší marmeládu na světě ve Velké Británii.

Host Dopoledního expresu: Zahrádkářská poradna s Liborem Kuntem: podzimní výsadba

S naším hostem, ředitelem Střední školy zahradnické a zemědělské A. E. Komerse v Děčíně Libverdě Liborem Kuntem pravidelně řešíme všemožné zahrádkářské dotazy. Tentokrát se zaměříme na to, co všechno by měli zahrádkáři před příchodem zimy na zahradě stihnout.

Host Dopoledního expresu: Jak ušetřit na energiích v době topné sezony, jak lze dosáhnout úspor v bytových domech a je výhodnější nájemní, družstevní, nebo vlastní byt?

Jaká jsou práva a povinnosti členů bytových družstev? Na tyto otázky dnes bude odpovídat náš dnešní host Dopoledního expresu Jan Vysloužil, předseda Svazu českých a moravských bytových družstev. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Dnešní hostem bude herec, moderátor a zpěvák Milan Peroutka

Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: S Fešáky o jejich začátcích i 55 letech existence na hudební scéně

Hosty v našem studiu jsou tentokrát členové legendární české country kapely Fešáci – Karel Poláček, Tomáš Linka, Robert Moucha a Antonín Kny.

Host Dopoledního expresu: O herní závislosti s bývalým gamblerem a odborníkem z DRUG – OUT Klubu

Jak poznáme, že už jsme na cestě k tomu stát se gamblerem? Dá se takovému stavu vyhnout? Kam až může podobná závislost v lidském životě vést? Nejen o tom si povídáme s Ondřejem Lazarčíkem z DRUG – OUT Klubu v Ústí nad Labem a bývalým gamblerem Honzou.

Host Dopoledního expresu: O šikaně na pracovišti a jak se jí bránit s odbornicí

naším hostem je tentokrát specialistka na šikanu na pracovišti Michaela Švejdová. Bavíme se s ní o tom, jak to na českých pracovištích často chodí a jak se případné šikaně úspěšně bránit.

Host Dopoledního expresu: Hostem Dopoledního expresu dnes bude MUDr. Lucie Radovnická, vedoucí Diabetologického centra v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem

Tématem povídání bude cukrovka. Jak často se cukrovka vyskytuje? Jaká je riziková skupina? Jaké tipy cukrovky jsou? Jaké existují metody léčby cukrovky? Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Ženy, pokud se chystáte na mamografické vyšetření prsu, nebojte se bolesti, to vám vzkazuje náš host Dopoledního expresu primář Mamocentra v Ústí nad Labem MUDr. Petr Váša

Nepříjemné stlačení prsu trvá jen pár vteřin. Je mamograf bezpečný, jak často se na vyšetření chodí a zda hradí vše pojišťovna? Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Každý den může přinést nový objev, říká odborník na informační technologie Filip Peřich

Je 28. října, Den vzniku samostatného československého státu. Proto je dobré si připomenout ty z Čechů, kteří dokázali rozšířit dobré jméno České republiky i v cizině. Softwarový inženýr Filip Peřich, který žije a pracuje v Silicon Valley, mezi ně patří.

Host Dopoledního expresu: V litoměřické komunitní dílně se scházejí kutilové všech věkových kategorií

V Litoměřicích funguje komunitní dílna. Scházejí se tam kutilové všech věkových kategorií. Bavíme se o ní s jejím duchovním otcem, Jiřím Rudolfem – vedoucím institutu technického vzdělávání v Litoměřicích.

Host Dopoledního expresu: Hostem Dopoledního expresu bude tisková mluvčí Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje nprap

Pavla Kofrová se kterou si budeme povídat o bezpečnosti seniorů. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas. cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: 26. ročník Mezinárodního Jazz & Blues festivalu je za dveřmi

Tentokrát vás pozveme na 26. ročník Mezinárodního Jazz & Blues festivalu do Ústí nad Labem. Naším hostem ve studiu je duchovní otec celé akce, Ivan Dostál.

Host Dopoledního expresu: Oční poradna: problémy očí a jejich operativní řešení

Jaké oční problémy se dají odstranit operativně a jak úspěšné tyto operace jsou? Nejen o tom se bavíme s očním lékařem Pavlem Sušickým.

Host Dopoledního expresu: Od letošního roku platí novela exekučního a občanského soudního řádu

Jaké změny tato novela přináší? A na co se dlužníci musí připravit? To nám poradí Bc.Lucie Pastyříková, DiS, sociální pracovnice ze Sociálních služeb Chomutov. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Trápí vás vyhřezlá ploténka?

Je lepší operace, nebo konzervativní léčba? To vše nám prozradí dnešní host Dopoledního expresu neurochirurg Prof.Mudr.Martin Sameš CSc. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Hostem Dopoledního expresu dnes bude kadeřnice Jana Burdová

Povídat si s ní budeme o správné péči o vlasy. Dozvíme se také zda má vliv počasí na vlasy a jak pečovat o vlnité vlasy apod. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Tipy na zpracování hub a houbové recepty od šéfkuchaře z Větruše

Hostem ve studiu je tentokrát šéfkuchař z Větruše Zdeněk Kubíček. A protože je právě houbařská sezóna, ptáme se ho na tipy a doporučení ohledně zpracování a přípravy hub.

Host Dopoledního expresu: Přepadli banku, vzali rukojmí a ujížděli k hranicím

plicistu, který je pronásledoval postřelili. Vypadá to jako stručný obsah nějaké detektivky, ale je to skutečný příběh od nás ze severu. Psát se začal v jedné chomutovské bance a k úspěšnému konci ho přivedli ústečtí kriminalisté. jeden z nich, Alexandr Fuč, nám už za chvíli púrozradí i to, jak dopadení lupičů posléze oslavili. Povídat si s ním bude Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Hostem Dopoledního expresu bude Alena Saladiaková z Mostu, se kterou si budeme povídat o lamaterapii

Alena chová 4 lamy, které mají výborné terapeutické vlastnosti. Umí pomoci lidem s dlouhodobým duševním onemocněním. Lamy si můžete půjčit podobně jako pejska z útulku na procházku po městě. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Eva Bucharová.

Host Dopoledního expresu: Zahrádkářská poradna: Podzimní práce na zahradě

Našim pravidelným hostem je Libor Kunte, ředitel Střední školy zahradnické a zemědělské A. E. Komerse v Děčíně Libverdě. Tentokrát si s ním povídáme o tom, na co by neměli zahrádkáři před zimou zapomenout.

Host Dopoledního expresu: Bylinky, které nám pomohou přežít ve zdraví podzim. Rozhovor s bylinkářkou

Jaké bylinky vám pomohou na podporu imunity a na nachlazení? Které byste měli více využívat teď na podzim? O tom se bavíme s naším hostem, bylinkářkou Venuší Studničkovou.

Host Dopoledního expresu: Hostem Dopoledního expresu dnes bude anděl – vítězka soutěže Anděl mezi zdravotníky 2022 lékařka MUDr. Marta Vachová, primářka z teplické nemocnice Krajské zdravotní

Od školy se věnuje problematice roztroušené sklerózy. A právě o její práci si v Dopoledním expresu budeme povídat hned po 11 hodině. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Host Dopoledního expresu – 22. 9. 2022

Všechny díly podcastu Host Dopoledního expresu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Host Dopoledního expresu: Hostem Dopoledního expresu dnes bude zpěvák Josef Vágner

Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: O koronaviru, podzimu a dalších onemocněních s primářem infekčního oddělení Masarykovy nemocnice

Blíží se podzim a my s napětím čekáme, jestli přijde další vlna covidu. Nejen o této nemoci se dnes bavíme s naším hostem, primářem infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Pavlem Dlouhým.

Host Dopoledního expresu: Jak se předpovídá počasí?

Jak a proč se mění klima? To nám prozradí náš Host Dopoledního expresu Mgr. Martin Novák z Českého hydrometeorologického ústavu na Kočkově. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu ost@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: O akci Milostivé léto s odbornicí z občanské poradny

1. září 2022 začalo druhé kolo Milostivého léta. Jde o akci, v rámci níž mají lidé šanci splatit své dluhy u veřejnoprávních institucí.

Host Dopoledního expresu: Tvůrci knihy Jan Žižka shlédli film Jan Žižka minimálně šestkrát, aby si vybrali záběry, které chtějí mít v knize

V knize jsou fotografie z filmu i přímo z natáčení. Dále postřehy všech tvůrců filmu, od herců, střihačů, maskérů až po režiséra. Kniha vázaná v plátně a sametovém papíru je opatřena ručně kresleným gotickým písmem a je vytištěna na speciálním, nenatíraném papíru. Naším hostem bude jeden ze šesti tvůrců publikace, Jiří Svoboda. Povídat si s ním bude Eva Bucharová.

Host Dopoledního expresu: Pochází ze Žatce a mezi jeho hity patří Holky z naší školky, Sanitka nebo Mumuland

Hostem Dopoledního expresu bude zpěvák Petr Kotvald. Svou kariéru začal v roce 1981 díky Karlu Vágnerovi a jeho orchestru, a to po boku Hany Zagorové a Standy Hložka. Pak se vydal na sólovou dráhu. Dnes patří k významným osobnostem české populární hudby. Na čem pracuje a co ho čeká v příštím roce – na to se bude ptát Lenka Šobová. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz

Host Dopoledního expresu: Škála vrozených srdečních vad je velmi široká, vady mohou postihovat jednu nebo více částí srdce

Jak se vady projevují a léčí, to nám dnes prozradí host Dopoledního expresu kardioložka MUDr. Iveta Petrová. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: O očkování a podzimních dovolených s lékařkou

S jakými nemocemi se Češi nejčastěji vrací z exotických dovolených? Proti čemu by se měli lidé nechat před zimou očkovat? Nejen na tyto otázky odpovídá lékařka Ludmila Mazylkinová.

Host Dopoledního expresu: Ze začátku to nevypadalo tak zle, pak ale začalo foukat, vzpomíná dobrovolný hasič z Hřenska

Hostem Dopoledního expresu dnes je dobrovolný hasič z Hřenska Jan Košík. Povídáme si s ním o tom, co on a jeho kolegové zažili při hašení požáru v národním parku České Švýcarsko.

Host Dopoledního expresu: Frederik Velinský vzpomíná na svého otce – Kapitána Kida

S Frederikem Velinským dnes společně zavzpomínáme na jeho tatínka – spisovatele, textaře, trampského písničkáře, hudebníka a nakladatele Jaroslava Velinského, známého též pod přezdívkou Kapitán Kid.

Host Dopoledního expresu: Jakou pomoc chystá stát pro své občany v souvislosti s drahými energiemi? Odpovídá ekonom

Jakou pomoc chystá stát pro své občany v souvislosti s drahými energiemi? Kdo na ni dosáhne a bude mít smysl? O drahých energiích a problémech, které působí, si budeme povídat s Lukášem Kovandou, ekonomem z Trinity bank.

Host Dopoledního expresu: Je mléko vážně zdravé? O mléčných výrobcích s výživovou poradkyní

Je mléko zdravé? A co je vlastně zdravá potravina? Jaký rozdíl je mezi mateřským a kravským mlékem? Nejen na to odpovídá výživová poradkyně Mirka Zemanová.

Host Dopoledního expresu: Ruce jsou důležitá část našeho těla a nehybné a ztuhlé prsty můžou nadělat spoustu problémů

Jak pečovat o drobné klouby nám za moment poradí dnešní host Dopoledního expresu MUDr JIří Jurča, primář ortopedie Krajské zdravotní – nemocnice Chomutov. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Obdivuhodný život fotografa Gottsteina přibližuje nová výstava v ústeckém muzeu

S naším hostem, muzejníkem Jiřím Preclíkem, si povídáme o životě a experimentální fotografické tvorbě Karla Gottsteina, která se dočkala v ústeckém muzeu své výstavy.

Host Dopoledního expresu: O festivalu Divadelní zahrada 2022 s Petrem Kunešem z Činoherního studia v Ústí nad Labem

S naším dnešním hostem, mluvčím Činoherního studia v Ústí nad Labem Petrem Kunešem, vám pozveme na open air festival Divadelní zahrada 2022, který se, jako již tradičně, koná v naší rozhlasové zahradě.

Host Dopoledního expresu: Povodeň roku 2002 očima vedoucí provozního střediska Děčín Povodí Labe

Hostem v našem vysílání je tentokrát Jiří Mach, vedoucí provozního střediska Děčín Povodí Labe. Bavíme se s ním o tom, jak prožil srpnové dny v roce 2002, kdy Českou republiku postihla tisíciletá povodeň.

Host Dopoledního expresu: Hostem Dopoledního expresu je dnes naše kolegyně Gábina Hauptvogelová, se kterou společně zavzpomínáme na povodně v roce 2002, kdy byla v Ústeckém rozhlase editorkou

Jak jí povodeň zasáhla, na co nejvíce vzpomíná a jak prožívá i další události dnes už v roli reportérky, to se dozvíte už za moment. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas. cz. Moderuje Milan Král.

Host Dopoledního expresu: Mezigenerační i partnerské rozdíly v názorech na výchovu dětí mohou být obohacující

„Nejvíce vychováváme, když nevychováváme,“ říkával své vnučce uznávaný profesor a reformátor péče o děti Zdeněk Matějček, který by 16. srpna oslavil 100. narozeniny. A právě výchova dítěte je také tématem povídání s Alenou Tölgovou, ředitelkou Sociálních služeb v Chomutově.

Host Dopoledního expresu: Narodil se v Ústí nad Labem

Vystudoval Střední zemědělskou technickou školu v Roudnici nad Labem. Roku 1992 založil společně s Miroslavem Urbánkem geografický magazín Koktejl. Téměř třináct let působil jako jeho šéfredaktor a díky své práci procestoval přes třicet zemí světa, z nichž ho nejvíce ovlivnil ostrov Siberut. Hostem Dopoledního expresu dnes bude reportér, redaktor, cestovatel a hlavně spisovatel Josef Formánek. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Zdeněk Lukesle.

Host Dopoledního expresu: Hostem Dopoledního expresu bude mostecký rodák Martin Maxa

Český zpěvák, kytarista, skladatel, malíř, moderátor, příležitostný herec a vystudovaný učitel tělesné výchovy. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Zdeněk Lukesle.

Host Dopoledního expresu: Pondělním hostem Dopoledního expresu bude Ing. Pavel Benda

, Ph.D. – ornitolog a ředitel Národního parku České Švýcarsko. O požáru, ale i o budoucnosti parku si s ním povídala Veronika Králová.

Host Dopoledního expresu: Hostem Dopoledního expresu dnes bude ředitelka Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje MUDr. Lenka Šimůnková

Tématem dnešního povídání bude aktuální situace ve výskytu koronaviru v Ústeckém kraji. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Eva Bucharová.

Host Dopoledního expresu: V Litvínově funguje symfonický orchestr. Zatím nás to moc baví, konstatuje jeho dirigent

V Litvínově funguje už nějaký čas symfonický orchestr, který navázal na litvínovskou prvorepublikovou tvorbu. Jeho dirigentem je Jakub Tomáš, kterého jsme si pozvali do našeho rozhlasového studia.

Host Dopoledního expresu: Jak správně vybrat sluneční brýle? Rozhovor s optičkou

Hostem ve studiu je tentokrát optička Irena Skálová. Bavíme se s ní o tom, jak si vybrat správné sluneční brýle a na co bychom si při jejich pořizování měli dávat pozor.

Host Dopoledního expresu: Pátečním hostem Dopoledního expresu dnes bude kožní lékařka MUDr. Eva Novotná

Velmi častým kožním problémem vyskytujícím a zhoršujícím se v letním období je plísňové onemocnění. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Závislost na hazardu se, na rozdíl od závislosti např

na alkoholu nebo drogách, lépe tají. Proto bývá odhalena až ve velmi pokročilé fázi. Jak se zbavit závislosti na automatech a zda se z gamblerství lze vyléčit nám dnes prozradí host Dopoledního expresu Bc.Richard Vodička z Poradny Světlo Karlovy Vary. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas. cz. Moderuje Lenka Šobová.