Host Dopoledního expresu

Naši hosté poradí, pobaví, vysvětlí...

UvádíČeský rozhlas

Všechny epizody

Host Dopoledního expresu: S Vladimírem Hronem o jeho profesích i životě během koronavirové pandemie

Pozvání do našeho studia tentokrát přijal moderátor, zpěvák, komik a imitátor Vladimír Hron. Málokdo asi ví, že jde o mosteckého rodáka a známého naší moderátorky Lenky Šobové.

Host Dopoledního expresu: Hostem Dopoledního expresu dnes bude moderátor, zpěvák, komik a imitátor Vladimír Hron

Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Nechávat ležet peníze ladem se dnes rozhodně nevyplácí

Investovat můžeme do nemovitostí, zlata a pořídit si můžeme také investiční hodinky. Jak na to a jaké vybrat se Milan Král dozvěděl od sběratele hodinek Milana Knotka.

Host Dopoledního expresu: Hostem Dopoledního expresu je dnes učitel technologie přípravy pokrmů ze Soukromé hotelové školy Bukaschool s

r.o. Ing. Roman Sejval. Tématem dnešího povídání je grilování, dipy a saláty. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Kotlíkové dotace pokračují i v letošním roce

Jak o dotaci požádat? Co všechno musíte splňovat a jaké jsou podmínky, to nám prozradí dnešní host Dopoledního expresu Mgr. Iva Dvořáková , radní Ústeckého kraje. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Jak pečovat o psa v létě

To nám dnes poradí Host Dopoledního expresu, kterým bude naše kolegyně a zároveň i chovatelka psů Dáša Cestrová. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: O levandulích, jejich pěstování a možnostech využití s majitelkou Levandulové zahrady Klapý

Levandule se stala neodmyslitelným znakem francouzského Provence. Pěstovat ji ale můžete i u nás – odmění se vám nejen krásně barevnými květy a nádhernou vůní. Své o tom ví majitelka Levandulové zahrady Klapý Simona Görtlerová.

Host Dopoledního expresu: Jak na převýchovu nevychované kočky? Radí kočičí psycholožka

Žít s kočkou v jedné domácnosti dá někdy člověku dost práce. Užitečné rady pro chovatele těchto čtyřnohých osobností má kočičí psycholožka Klára Nevečeřalová.

Host Dopoledního expresu: Hostem Dopoledního expresu dnes bude kočičí psycholožka Klára Nevečeřalová

Dnes poradí jak převychovat nevychovanou kočku a kočky z útulků. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: S Doktorem Vševědem o pořadu Na lovu

Vysokoškolský učitel Jiří Martínek udivil televizní národ svými znalostmi v pořadu Na lovu tak, že dostal přezdívku Doktor Vševěd. Jen zřídka se ho totiž soutěžícím podaří v této vědomostní soutěži porazit.

Host Dopoledního expresu: S Milanem Drobným o pořadu Retro

Zpěvák Milan Drobný připravuje už třetím rokem na Českém rozhlase Sever pořad Retro, který můžete slyšet každou neděli krátce po jedenácté hodině. Nejen o tom, jak to všechno začalo, se s ním teď bavíme.

Host Dopoledního expresu: K hudbě se Milan Drobný dostal náhodou, když ho kvůli maléru na chmelové brigádě vyloučili z gymnázia

Následně se přihlásil do přijímacího řízení oboru Hudební komedie na státní konzervatoři. V současné době žije v Roudnici nad Labem a pravidelně ho můžete slyšet každou neděli dopoledne v pořadu Retro Milana Drobného. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Ultramaraton je paradoxně bezpečnější než maraton, říká vytrvalec Jan Adamec

Když už vám nestačí pouhých 42 kilometrů při maratonu, zvolíte si jinou cestu. Tak jako ultramaratonec Jan Adamec, pořadatel 100kilometrového ultramaratonu LUM v Libouchci.

Host Dopoledního expresu: Pro někoho je to bláznovství, pro jiného životní styl – to je ultramaton

Jak trénovat běh na dlouhé vzdálenosti a jakou roli hraje psychika? I to se dozvíte od našeho dnešního Hosta Dopoledního expresu běžce a ultramaratonce Jana Adamce. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Houby nemusíme hledat jen v lese, radí odborník

Ačkoliv hlavní houbařská sezona začíná až za pár měsíců, můžeme už teď najít v lesích a na loukách pár velmi chutných hub. Jaké to jsou nám poradil mykolog Jiří Roth.

Host Dopoledního expresu: O 50 letech existence CHKO Labské pískovce s Tomášem Salovem

Chráněná krajinná oblast Labské pískovce slaví 50 let existence. Co se za tu dobu změnilo? Nejen o tom si povídáme s mluvčím Správy Národního parku České Švýcarsko Tomášem Salovem.

Host Dopoledního expresu: Letos je to 50 let od vzniku Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce

Jedná se o oblast mezi Tiskými stěnami a Vlčí Horou u Krásné Lípy. Povrch tvoří pískovce, z valné části porostlé stromy. V oblasti žije rozmanitá fauna a je tu množství jedinečných podstávkových, roubených a hrázděných domů. Oslavy 50 let CHKO Labské pískovce doprovodí dvě výstavy, jedna putovní a druhá s názvem 50 nej Labských pískovců – ta bude na děčínském zámku. O tom všem si bude Eva Bucharová povídat s Tomášem Salovem, mluvčím Správy Národního parku České Švýcarsko.

Host Dopoledního expresu: O letní turistice v Krušných horách a na co si dávat pozor s náčelníkem horské služby

Jsou hory v létě navštěvovanější než v zimě? A která místa v Krušných horách jsou mezi turisty v étě nejoblíbenější? Nejen na to odpovídá náčelník horské služby Krušné hory Miroslav Račko.

Host Dopoledního expresu: Syndrom vyhoření se netýká jen práce, varuje psychoterapeutka

Jak častý je v současné společnosti syndrom vyhoření, jak vzniká a čeho všeho se může dotknout? Nejen o tom se bavíme s psychoterapeutkou Zuzanou Hrochovou.

Host Dopoledního expresu: O studentech a středoškolském vzdělávání před 30 roky a v současnosti s ředitelem gymnázia

Opravdu se mládež za posledních 30 let tak změnila? Jak jiné je dospívající v dnešní době vzdělávat? O tom se bavíme s Alfrédem Dytrtem, ředitelem Gymnázia Jateční v Ústí nad Labem.

Host Dopoledního expresu: Ústecký cestovatel Mart Eslem strávil týden v úplné tmě

Co ho k tomu vedlo? Co bylo pro něj nejtěžší? A co mu to dalo? Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Proč nás bolí hlava, co to vlastně je migréna a jak se s ní dá bojovat ?

to vše se dozvíte od našeho hosta Dopoledního expresu neuroložky MUDr. Vladimíry Sakové z ústeckého centra pro diagnostiku a léčbu bolesti hlavy. Moderuje Slávka Brádlová.

Host Dopoledního expresu: Zdravé a chutné rychlovky: tipy šéfkuchaře

Také máte pocit, že vaříte doma v podstatě stále totéž? O tom, jak tento stereotyp změnit, a přitom vařit chutně a levně, si povídáme s šéfkuchařem z restaurace Vetruše Zdeňkem Kubíčkem.

Host Dopoledního expresu: Jaro, delší večery, pěkné počasí a taky konec covidových restrikcí, to všechno přeje častějšímu setkávání s přáteli

Jak rychle a přitom efektně vykouzlit pohoštění pro návštěvu? Čím večer nakrmit rodinu bez dlouhých příprav? O rychlovkách si dnes budeme povídat šéfkuchařem Zdeňkem Kubíčkem. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: S Hostem Dopoledního expresu MUDr.Milenou Budíkovou budeme řešit problémy se štítnou žlázou

Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: O srdečních chorobách a dědičnosti s kardioložkou

O kterých chorobách se ví, že jsou dědičné? A jakým můžeme účinně předcházet? Nejen o tom se bavíme s kardioložkou Ivetou Petrovou.

Host Dopoledního expresu: Hostem Dopoledního expresu dnes bude kardioložka MUDr. Iveta Petrová

Tématem dnes budou dědičné srdeční choroby. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: 25

května bude Pomněnkový den, který má přípomínat osud pohřešovaných dětí. A právě na toto téma dnes bude povídat i Host Dopoledního expresu pplk. Mgr. Tomáš Kohout z odboru pátrání Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Zánět močového měchýře a močových cest je jedním z nejčastějších zdravotních problémů, se kterým se můžeme setkat

Znáte příčiny, projevy a léčbu? Pokud ne, pak poslouchejte našeho hosta Dopoledního expresu urologa MUDr. Václava Hynka. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas. cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Úzkosti a zvládání stresu. Odbornice radí, jak se proti strachům chránit

Jak se vyrovnat s tím, co se děje kolem nás, ať už je to válka, změna klimatu, pandemie covid-19 nebo prudké zdražování? O tom se bavíme s předsedkyní sdružení FOKUS LABE Lenkou Krbcovou Mašínovou.

Host Dopoledního expresu: Zaměstnání a exekuce: na co má člověk právo a jaké má povinnosti

Co (ne)smí zaměstnavatel sdělit exekutorovi v případě, že má jeho zaměstnanec exekuci? Může odmítnout zaměstnat člověka s exekucí a jak probíhají srážky? Nejen na to odpovídá personální manažerka Sociální služby Chomutov Pavlína Dvořáková.

Host Dopoledního expresu: Dnešním hostem Dopoledního expresu bude Ing. Pavlína Dvořáková, personální manažerka Sociálních služeb Chomutov

Hlavním tématem povídání budou exekuce – co ne/smí zaměstnavatel sdělit exekutorovi, odmítání zájemců o zaměstnání s exekucí, srážky?. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Dluhy a možnosti oddlužení. Rozhovor s odbornicí z občanské poradny mostecké diakonie

Česko se v současnosti potýká se všeobecným zdražováním a rostoucí inflací. Projevuje se to už v počtu klientů, kteří vyhledávají pomoc občanských poraden? Nejen o tom se bavíme s Ladou Šůlákovou z občanské poradny mostecké diakonie.

Host Dopoledního expresu: Hostem Dopoledního expresu dnes bude Mgr. Lada Šůláková z Diakonie Most

Tématem dnešního povídání bude řešení dluhů a oddlužení. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Kriminalisté zaznamenali v poslední době desítiky případů zneužití platebních karet

Pokud jste v poslední době prodávali nebo kupovali na bazarových portálech, určitě jste se s podobným podvodným jednáním setkali. Hostem Dopoledního expresu proto dnes bude kpt. Mgr. Lukáš Rössler z oddělení kybernetické kriminality Krajského ředitelství Policie Ústeckého kraje. O problematice vishingu a spoofingu si s ním bude povídat Lenka Šobová. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz.

Host Dopoledního expresu: Do České republiky dorazily tisíce uprchlíků z Ukrajiny a mezi nimi i senioři vyžadující pomoc

Jak je na ně náš sociální systém připravený i to dnes probereme s Tomášem Černickým ze společnosti Senecura senior centrum. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Kožní poradna: jak na bradavice, ekzémy a plísně

S naším hostem, dermatoložkou Evou Novotnou, si povídáme o tom, co naší kůži prospívá, a co jí naopak škodí. Čas ale samozřejmě je i na dotazy posluchačů.

Host Dopoledního expresu: Hostem Dopoledního expresu dne sbude kožní lékařku MUDr.Eva Novotná

Dnes poukáže na to co všechno nebylo v zimě vidět – bradavice, mateřská znaménka, ekzémy, plísně a poradí, jak se s těmito kožními problémy poradit. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá. Telefon do studia je 475 212 212. Své dotazy můžete psát na email: host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Nejvíce bariér je v lidských hlavách, říká vozíčkář z Děčína

Aleš Černohous je fotograf, grafik a peer-mentor. Peer-mentoring spočívá v pomoci lidem s poraněním míchy, kteří skončili na kolečkovém křesle, začlenit se do běžného života, doma i na veřejnosti, ve světě plném bariér.

Host Dopoledního expresu: Proč je důležité chodit na mamografické vyšetření?

Jak často vyšetření absolvovat, jak vlastně probíhá a čemu všemu se tím může předejít? Nejen to se dozvíte od našeho hosta Dopoledního expresu, kterým dnes bude MUDr. Petr Váša, primář Mamocentra v Ústí nad Labem. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Hostem Dopoledního expresu dnes bude bylinkářka Venuše Studničková

Poradí, jaké bylinky užívat na podporu paměti, vitality, trávení, chuti k jídlu nebo naopakna podporu hubnutí. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Poruchy příjmu potravy: anorexie, bulimie, ortorexie

Hosty v našem vysílání jsou tentokrát dvě odbornice z Centra pro psychoterapii a výživu Anocen v Ústí nad Labem – ředitelka centra a odbornice na výživu Lenka Plzáková a Kateřina Anežka Houdková – psycholožka a specialistka na poruchy příjmu potravy.

Host Dopoledního expresu: Hostem Dopoledního expresu je fyzioterapeutka Mgr. Barbora Kinclová

Poradí jak se rozpohybovat po zimě a jak se správně protáhnout. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: O budoucnosti těžby uhlí generálním ředitelem Sev.en Energy

Tentokrát je v našem studiu Ing. Petr Lenc, generální ředitel těžebních firem skupiny Sev.en Energy. Bavíme se s ním o budoucnosti těžby hnědého uhlí v souvislosti s očekávanými změnami energetické politiky České republiky.

Host Dopoledního expresu: Kozí dráha je znovu v provozu

To je asi hlavní dopravně turistická novinka letošní sezóny v Ústeckém kraji. O ní i o dalších turistických linkách si dnes budeme povídat s Jakubem Jeřábkem z odboru dopravy Ústeckého kraje. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Lékárna je v každém městě alespoň jedna

O prodejnách zdravotnických potřeb už totéž s takovou jistotou říct nemůžeme. Jak moc překrývá jejich sortiment a jaké zdravotnické pomůcky by měly být k mání v každé lékárně dnes probereme s lékárníkem Karlem Struhou. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Oční poradna: alergie, záněty a jak při nich netrpět

Mohou alergické reakce odstartovat nějaký zásadnější oční problém? Proč právě oči tak často citlivě reagují na alergizující vlivy? Nejen o tom se bavíme s MUDr. Pavlem Sušickým.

Host Dopoledního expresu: Začalo jaro a s ním i typicky sezónní alergické reakce

Alergií trpí i oči – proč oko tak citlivě reaguje na alergizující vlivy? A jak se účinně bránit? Na tyto otázky bude dnes odpovídat oční lékař MUDr. Pavel Sušický. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: S neuroložkou o příčinách a léčbě bolestí hlavy

Bolest hlavy zažila asi většina z nás. Příčin ale může být mnoho – od těch zcela banálních až po ty velmi vážné. A právě o nich se bavíme s neuroložkou MUDr. Vladimírou Sakovou z ústeckého centra pro diagnostiku a léčbu bolesti hlavy.

Host Dopoledního expresu: O hodinkách nejen jako o koníčku, ale také jako o vhodné investici s Milanem Knotkem

Jak výhodně investovat v době, kdy peníze rychle ztrácejí na hodnotě? Někdo doporučuje vložit je do nemovitosti, jiný do zlata či akcií, Milan Knotek ale například rád investuje do dobrých hodinek.

Host Dopoledního expresu: Jak na povelikonoční detox? Vyzkoušejte pesto z bršlice nebo bylinkové smoothie

Příroda nám začíná nabízet své první plody. Pojďte toho využít – nasbírejte si první jarní bylinky, jedlé plevele nebo si dopřejte odlehčenou stravu po náročných velikonočních hodech!

Host Dopoledního expresu: Hostem Dopoledního expresu bude Mgr. Veronika Hájková

Povídat si budeme na téma zdravé vaření – jedlý plevel a bylinky, přírodní jarní detoxikace. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: O situaci ve stavebnictví s obchodním ředitelem společnosti Ekonomické stavby

Na co si dát při stavbě nemovitosti pozor? Jak se nenechat nachytat? Jaké jsou výhody a nevýhody stavby na klíč? Nejen o tom se bavíme s obchodním ředitelem společnosti Ekonomické stavby Martinem Protivou.

Host Dopoledního expresu: V současnosti se stavebnictví potýká s velkými výpadky materiálu, jak se s tímto problémem vypořádat nám dnes poradí host Dopoledního expresu Martin Protiva, obchodní ředitel společnosti Ekonomické stavby

Dalším tématem bude financování stavby nemovitosti, na co si dát při stavbě pozor, jak se nenechat nachytat, a jaké jsou výhody či nevýhody stavby na klíč. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: O dopravě na území Ústeckého kraje, problémech a jejich řešeních s odborníkem

Hostem v našem vysílání je Jindřich Franěk, vedoucí Odboru dopravy a silničního hospodářství Ústeckého kraje. Bavíme se s ním o aktuální situaci v dopravě, problémech s autobusy na Teplicku i o tom, jestli a jak jde podobným potížím předcházet.

Host Dopoledního expresu: Hostem Dopoledního expresu je ING

JINDŘICH FRANĚK – vedoucí Odboru dopravy a silničního hospodářství Ústeckého kraje. O situaci v dopravě a nedostatku řidičů si s ním bude povídat Lenka Šobová. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz.

Host Dopoledního expresu: O psaní dívčích románů i pohádek pro děti a dospělé s Petrou Martiškovou

Petra Martišková z Radonic na Chomutovsku má na svém kontě řadu dětských pohádkových knížek, řadu dívčích románků a pustila se i do fantasy příběhů.

Host Dopoledního expresu: Operace očních víček: klady a zápory

Může mít operace očních víček i jiný než estetický důvod? Jak dlouho trvá rekonvalescence a jaká jsou zdravotní rizika? Nejen na tyto otázky odpovídá MUDr. Blanka Vraspírová, primářka a zdravotní ředitelka kliniky ESTETICUSTI.

Host Dopoledního expresu: Jak moc dokáže operace očních víček změnit výraz a omladit obličej?

Má smysl do takového estetického zákroku investovat a bude to navždy? To jsou otázky pro dnenšího hosta Dopoledního expresu primářku a zdravotní ředitelku kliniky Esteticusti Blanku Vraspírovou. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Umíte vybrat kočce vhodnou hračku?

Víte, co se děje, když jinak čistotná kočka začne dělat loužičky mimo záchůdek? A jak zařídit, aby přijala nového člena domácnosti? O tom všem si budeme povídat s kočičí psycholožkou Klárou Nevečeřalovou.

Host Dopoledního expresu: Bylinkářská poradna: jarní bylinky a jejich využití

Popenec, kopřivy nebo bršlice kozí noha. To všechno jsou bylinky, které právě rostou, a které je nejvhodnější konzumovat mladé – právě teď, na jaře.

Host Dopoledního expresu: Dnes bude hostem PaeDr

Jiří Roth. Probereme jarní bylinky a jejich využití. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: O klientech a fungování centra pro osoby se zdravotním postižením s odbornicí

Jak se dá pracovat s mentálně postiženými pacienty, zbavenými svéprávnosti? Nejen o tom si povídáme s vedoucí centra pro osoby se zdravotním postižením Sociální služby Chomutov Soňou Dolejší.

Host Dopoledního expresu: Hostem bude Soňa Dolejší, Dis, vedoucí centra pro osoby se zdravotním postižením ze Sociálních služeb v Chomutově

Probereme péči o postižené osoby v ústavech a v rodinách. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Vzpomínka na Josefa Aloise Náhlovského

Po krátké těžké nemoci ve čtvrtek zemřel ve věku 72 let herec, moderátor a bavič Josef Alois Náhlovský. O jeho úmrtí informovala rodina. Připomeňte si ho společně s námi v rozhovoru, který jsme s ním před pěti lety vedli.

Host Dopoledního expresu: Co dělá inflace s našimi penězi?

Jak zabezpečit úspory? Co jsou to dluhopisy a jaké záruky poskytují banky? To bude Slávka Brádlová probírat s předsedou představenstva Premiot Group Ondrejem Spodniakem.

Host Dopoledního expresu: MUDr. Eva Sedláčková: jako kardioanesteziolog jezdím operovat dětské pacienty do Afriky a Indie

Je mnoho organizací a týmů, které vysílají lékaře do zemí třetího světa. Tým MUDr. Evy Sedláčkové se zaměřuje na specifickou část pacientů. A to na dětské pacienty s kardiovaskulárními potížemi.

Host Dopoledního expresu: Dnešním hostem bude kardioanestezioložka Eva Sedláčková, která se pravidelně účastní zahraniční misí

Jaké to je a proč to dělá? Přináší její práce třeba na poslední misi v Nairobi nějaké příběhy se šťastným koncem? Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Hostem bude doc

RNDr. Martin Balej, Ph.D. – rektor UJEP v Ústí nad Labem. Co se podařilo za 7 let na univerzitě udělat a co je ještě v plánu? Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Jaro a bezpečnost účastníků silničního provozu pohledem dopravního policisty

Bezpečnost chodců, cyklistů i motorkářů na silnicích. To je téma našeho povídání s Jiřím Ušákem, vedoucím odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje.

Host Dopoledního expresu: Hostem bude plk

Jiří Ušák, vedoucí odboru služby dopravní policie KŘP Ústeckého kraje. Věnovat se budeme především začínající sezóně motocyklistů a cyklistů. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Hostem bude Prof

Mudr.Martin Sameš CSc., přednosta neurochirurgické kliniky Krajské zdravotní v Ústí nad Labem. Naším tématem dnes bude hypofýza a hormony. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas. cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Náš rozhlasový Club Country and western slaví výročí

Jeho autor, Ladislav Svoboda, bude naším hostem. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: O klíšťové encefalitidě, borelióze a důležitosti očkování s lékařkou

Sezóna klíšťat začíná. Proto bychom si měli dát pozor a pokusit se všemožnými způsoby předejít tomu, abychom některou z nemocí, které klíšťata přenášejí, onemocněli.

Host Dopoledního expresu: Jak je důležité se nechat očkovat proti klíšťové encefalitidě a lymeské borrelióze?

Více dnešní host MUDr. Jana Pazderková. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Bytová družestva: výhody a nevýhody očima odborníka ze Svazu českých a moravských bytových družstev

Co všechno může bytové družstvo zajistit pro své členy a jaké jsou povinnosti jednotlivých členů takového družstva? Nejen o tom se bavíme s Martinem Hanákem ze Svazu českých a moravských bytových družstev.

Host Dopoledního expresu: Poradna pro řidiče: příprava auta na letní sezonu

Péče o auto, to není jen pravidelné doplňování pohonných hmot. Na co by do konce března neměli řidiči při péči o auto zapomenout? Nejen o tom se bavíme s odborníkem na automobily Evženem Vodrážkou.

Host Dopoledního expresu: Zahrádkářská poradna: jarní příprava zahrady na sezónu

S Liborem Kuntem, ředitelem Střední školy zahradnické a zemědělské A. E. Komerse v Děčíně Libverdě se bavíme o tom, co všechno je potřeba v těchto dnech na zahradě udělat.

Host Dopoledního expresu: O dárcovství krve a krevní plazmy s primářem transfúzního oddělení

Jak dlouhou tradici má dárcovství krve a dalších krevních složek? A dá se v současnosti krev plnohodnotně nahradit? Nejen o tom se bavíme s MUDr. Jiřím Masopustem, primářem transfúzního oddělení Krajské zdravotní.

Host Dopoledního expresu: O darování krve a krevní plazmy si budeme povídat s hostem MUDr. Jiřím

Masopustem, primářem Transfúzního oddělení Krajské zdravotní, a. s. v Ústí nad
Labem. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má
číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.
cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: O smyslu neziskové organizace Anděl Strážný a o jejích klientech s Irenou Třešňákovou

Jakou formu pomoci seniorům, osobám se zdravotním postižením nebo dlouhodobě nemocným v krizových situacích poskytuje nezisková organizace Anděl Strážný? Nejen o tom se bavíme s Irenou Třešňákovou.

Host Dopoledního expresu: Hostem bude Ing. Irena Třešňáková, vedoucí oddělení PR, neziskové organizace

Anděl Strážný, která pomáhá seniorům, osobám se zdravotním postižením a
dlouhodobě nemocným v krizových situacích, a nejen v nich. Ptejte se i vy na
to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo
475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz.
Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: O nových možnostech léčby artrózy drobných kloubů rukou s ortopedem Jiřím Jurčou

Hostem v našem vysílání je primář ortopedie EUC Kliniky Ústí nad Labem MUDr. Jiří Jurča. Bavíme se s ním o nových trendech léčby artrózy drobných kloubů rukou.

Host Dopoledního expresu: Nové trendy v řešení artrosy drobných kloubů rukou nám prozradí dnešní host

MUDr.Jiří Jurča. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při
vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu
host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Policie hledá nové členy. Co čeká uchazeče o toto povolání? Rozhovor s odborníkem

Možnosti pracovního uplatnění u Policie České republiky rozebíráme s tiskovým mluvčím oddělení tisku a prevence krajského ředitelství Policie České republiky, majorem Danielem Vítkem.

Host Dopoledního expresu: Trpí česká Policie nedostatkem lidí? Proč a jak to lze změnit? O tom dnes s

mluvčím police ČR v Teplicích mjr. Bc.Danielem Vítkem. Ptejte se i vy na to,
co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email
můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Jaro vybízí k očistě těla – nejvíc po ní volají naše játra

Naše játra po celý rok musejí snášet mnoho našich neřestí v oblasti jídla i pití. Zaslouží si proto alespoň na jaře pořádný detox a péči. Jak na očistu těla poradila bylinkářka Venuše Studničková.

Host Dopoledního expresu: O závislosti na alkoholu s terapeutkami a jejich klientkou

Jak vypadá cesta ze závislosti na alkoholu k normálnímu životu? O tom se bavíme s vedoucí ambulantní adiktologické služby Ilonou Šulcovou, terapeutikou Irenou Mládkovou a jejich klientkou, paní Mílou.