Host Dopoledního expresu

Naši hosté poradí, pobaví, vysvětlí...

UvádíČeský rozhlas

Všechny epizody

Host Dopoledního expresu: Novinky z děčínské zoo

Zvířata v děčínské zoo dělají radost malým i velkým návštěvníkům už od roku 1949. Za tu dobu se ale výrazně proměnila. Co všechno tam dnes lidé mohou vidět? Nejen o tom si povídáme s mluvčí zoo Alenou Houškovou.

Host Dopoledního expresu: O správném třídění odpadu s mluvčí společnosti EKO-KOM

Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Eva Bucharová.

Host Dopoledního expresu: O vodě a vodárenské síti se zástupci SčVK a SVS

Našimi hosty ve vysílání tentokrát jsou Iveta Kardianová, ředitelka komunikace a marketingu společnosti Severočeské vodovody a kanalizace a Mario Böhme, mluvčí Severočeské vodárenské společnosti.

Host Dopoledního expresu: Podvody na internetu očima kriminalisty

Naším hostem je vrchní komisař Lukáš Rössler z Odboru analytiky a kybernetické kriminality Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje. Povídáme si s ním o podvodech a bezpečném pohybu na internetu.

Host Dopoledního expresu: Zahrádkářská poradna: podzimní sklizeň

S Liborem Kuntem, ředitelem Střední školy zahradnické a zemědělské v Děčíně Libverdě, si dnes povídáme o sklizni za zahradě a také o zahradnické výstavě Libverda 2023.

Host Dopoledního expresu: Zpěvák Daniel Hůlka a flétnista Petr Tomeček o projektu Čarovná flétna

Muzikál Drákula udělal v 90. letech minulého století z operního zpěváka Daniela Hůlky okamžitě českou popovou hvězdu. Nevyhýbá se ale ani opeře a dalším hudebním žánrům.

Host Dopoledního expresu: Rozchod rodičů a jeho vliv na dítě očima sociální pracovnice

Naším hostem je sociální pracovnice Renata Pašková ze Sociálních služeb Chomutov. Bavíme se s ní o tom, jak vypadá virtuální svět dítěte a jaké události ho ovlivňují.

Host Dopoledního expresu: Hostem Dopoledního expresu dnes bude nadporučík Milan Rudolf z Hasičského záchranného sboru Ústeckoho kraje

Dozvíte se podrobnosti k náboru nových lidí, dotkneme se také problematiky průjezdnosti na sídlištích. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Milan Král.

Host Dopoledního expresu: Žaneta Tomášková z Litvínova už deset let ve svém volnu čistí okolí měst od nepořádku

Už vysbírala 150 tun odpadků. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: O fungování azylových domů s vedoucí Domova svaté Máří Magdalény v Jiřetíně pod Jedlovou

Jak fungují azylové domy, kdo je může využít a jsou tam nějaká pravidla? Nejen na to se ptáme našeho hosta – Marcely Dvořáčkové, vedoucí azylového Domova svaté Máří Magdalény v Jiřetíně pod Jedlovou.

Host Dopoledního expresu: O sladkém pečení s cukrářem

Máte rádi sladké? Pečete rádi a rádi byste v téhle speciální kuchařské disciplíně zdokonalil? Možná vám pomohou rady a tipy cukráře Petra Procházky.

Host Dopoledního expresu: O vetchozrakosti s očním lékařem

O stařecké vetchozrakosti, jejích příčinách a možných způsobech řešení tohoto problému si povídáme s naším pravidelným hostem, očním lékařem Pavlem Sušickým.

Host Dopoledního expresu: Eva Bucharová: za vnoučaty v Lucernu

Hostem je tentokrát naše kolegyně a cestovatelka Eva Bucharová, se kterou si povídáme o zkušenostech, které získala při pobytu ve švýcarském Lucernu, kam jela za vnoučaty.

Host Dopoledního expresu: Lékařská poradna: S MUDr. Milenou Budíkovou o štítné žláze

Dělá horké letní počasí problémy endokrinologickým pacientům, tedy těm, kteří mají problémy se štítnou žlázou? Nejen o tom se bavíme s MUDr. Milenou Budíkovou.

Host Dopoledního expresu: O budování cyklostezky kolem Ohře s radním ústeckého kraje a poslancem Michalem Kučerou

Jak vypadá v současnosti Cyklostezka Ohře? Daří se Ústeckému kraji obnova venkova? A jak daleko je záměr na vytvoření CHKO Krušné hory? Nejen o tom se bavíme s radním a poslancem za Spojence pro kraj Michalem Kučerou.

Host Dopoledního expresu: Festival Divadelní zahrada aneb Každý den s divadlem

Osmý ročník Divadelní zahrady se koná od 21. srpna do 26. srpna. V areálu rozhlasové zahrady uvidíte každý den jedno představení ústeckého Činoherního studia. Na co se budete moci v příštím týdnu těšit? To přibližuje mluvčí Činoherního studia v Ústí nad Labem Petr Kuneš.

Host Dopoledního expresu: Ústecká zoo se letos může chlubit novými živočichy i modernizací některých výběhů

Naším hostem ve studiu je Veronika Schranková, tisková mluvčí zoo v Ústí nad Labem. Probereme s ní letošní novinky v zoologické zahradě, zvířecí přírůstky, realizované investice apod.

Host Dopoledního expresu: Češi stále patří mezi rekordmany v konzumaci piva

Jak vlastně vzniká nové pivo? Kdo určuje, jak bude chutnat? Nejen o tom si povídáme se sládkem a ředitelem Pivovaru Krušovice Michalem Roučem.

Host Dopoledního expresu: Jiří Svoboda: lásku ke sbírání minerálů mám už od dětství. Vždy mě ty hmoty fascinovaly

Jiří Svoboda je autorem mnoha fotografických publikací věnovaných Českému středohoří a Krušným horám. Teď představuje svou novou knihu s názvem Krásné acháty z Krásného lesa.

Host Dopoledního expresu: Dovolená a pojištění živelní katastrofy

Lze pojistit dovolenou na živelnou katastrofu? Nejen o tom se bavíme s Tomášem Smolíkem z D.A.S. pojišťovny právní ochrany.

Host Dopoledního expresu: S neurochirurgem o operacích s pomocí robota

Specialisté z neurochirurgické kliniky v ústecké Masarykově nemocnici mají za sebou už 100 úspěšných operací páteře s pomocí robota. S přednostou této kliniky, neurochirurgem Martinem Samešem si budeme o operacích karpálních tunelů a krční páteře.

Host Dopoledního expresu: Putování po Chile s botanickou expedicí

Řada posluchačů má jméno ředitele Střední zahradnické a zemědělské školy v Děčíně-Libverdě Libora Kunteho spojené se zahrádkářskou poradnou. Tentokrát ale bude naše povídání jiné – vydáme se s ním totiž do Chile, kde absolvoval už druhou botanickou expedici.

Host Dopoledního expresu: Bylinky se mohou používat v létě i do nápojů a na gril

Recepty nám dnes prozradí host Dopoledního expresu bylinkář Paedr. Jiří Roth. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Renáta Filipi.

Host Dopoledního expresu: Vysoké teploty trápí nejen lidi, ale také jejich domácí mazlíčky

Jak jim pomoci poradí dnešní host Dopoledního expresu chovatelka psů Dáša Cestrová. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Sucho a horko posledních dní zahrádkáře asi netěší

.. anebo je takové sucho horko k něčemu dobré? O všem, co je na českých zahrádkách právě aktuální si budeme povídat s hostem Dopoledního expresu Ing. Liborem Kuntem, ředitelem děčínské Střední školy zahradnické a zemědělské. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Dnešním hostem bude hejtman Ústeckého kraje Ing. Jan Schiller

Povídat si budeme například o Olympijském festivalu u jezera Most, o zámku v Mirošovicích nebo o Českém Švýcarsku. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Pokud se chystáte na dovolenou do Turecka, poslouchejte našeho hosta Dopoledního expresu Milana Knotka

Prozradí své zkušenosti a dá pár tipů na zajímavý výlet. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Skoro dvacet let pracoval Miroslav Zimmer (čti cimr) pro Český rozhlas Sever

Jak vzpomíná na vlastní rozhlasové začátky, jak spojil svou zálibu v astronomii s pořadem Planetárium, ale taky o fotografování a vnoučatech – o tom si s ním povídala Slávka Brádlová. A dojde i na veselou historku z natáčení i na to, co by Míra popřál rozhlasákům do té další stovky.

Host Dopoledního expresu: Zámek Pětipsy u Kadaně po letech ožívá – díky energii řady nadšenců

Tentokrát byla v našem studiu trochu tlačenice – sešli se v něm totiž lidé ze spolku Via Levamente, kterým jde o záchranu zámku Pětipsy nedaleko Kadaně.

Host Dopoledního expresu: Eva Hrušková a Jan Přeučil: Český rozhlas nás provází celý život

Setkání s Evou Hruškovou, naší první filmovou Popelkou a s Janem Přeučilem, mistrem hereckého oboru a mluveného slova – to je vždycky milá událost.

Host Dopoledního expresu: The Boom Beatles Revival: přes 30 let spolu

The Boom Beatles Revival působí na hudební scéně už přes 30 let ve složení Pavel Nepivoda, Martin Čmuchař, Hynek Verner a Tomáš Homolka.

Host Dopoledního expresu: Ústecká skupina historického šermu Corvus milites má široký záběr – od Vikingů a gotiky přes mušketýry až k fantasy příběhům

Jak připravují kostýmy, zbroj i příběhy, kdy si museli lepit elfí ouška, co nebezpečně vypadá a co nebezpečné skutečně je a taky kde je můžete vidět v akci – o tom všem si s nimi povídala Slávka Brádlová a vy si to můžete teď poslechnout. A kdybyste chtěli skupinu Corvus milites vidět v akci, tak první příležitost je 2. července při akci pro děti Rytíři na hradě Střekově. Moderuje Slávka Brádlová.

Host Dopoledního expresu: Mykologická poradna s Jiřím Rothem

Jaké houby můžete v tomto období sbírat a jak je zpracovat? Nejen o tom se bavíme s mykologem Jiřím Rothem.

Host Dopoledního expresu: S hostem Ing. Jakubem Jeřábkem probereme turistické tratě v našem kraji

Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Jak se vyznat v bankovních službách nebo jak vybrat správný úvěr?

Poradí dnešní host PhDr.Ing. Ivan Bertl, Ph.D.. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderujer Renáta Filipi.

Host Dopoledního expresu: Ústecký kraj vlastní zhruba 1000 staveb. Stará se o ně přes 130 příspěvkových organizací

Záchrana chátrajících Žižkových kasáren v Terezíně nebo rekonstrukce mostu Dr. Edvarda Beneše v Ústí nad Labem. Nejen o tom se bavíme s Tomášem Riegerem, radním pro oblast majetku a investic Ústeckého kraje.

Host Dopoledního expresu: Práce na zahradě probereme s Ing. Liborem Kuntem, Ph.D., ředitelem Střední školy zahradnické a zemědělské A

E.Komerse, Děčín Libverda. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: O (ne)nahraditelných lécích v Česku s hlavní lékařkou společnosti MOJE AMBULANCE

Co dělat, pokud v lékárně nejsou léky, které nám lékař předepsal? Nejen o tom se bavíme MUDr. Ludmilou Mazylkinovou, hlavní lékařkou společnosti MOJE AMBULANCE.

Host Dopoledního expresu: Dnešním hostem bude Ing. Eva Olšová, MBA, ředitelka obchodu a marketingu Lázně Libverda

Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Pomněnkový den: Mezinárodní den pohřešovaných dětí očima policistů

Mezinárodní den pohřešovaných dětí si 25. května připomíná Česká republika od roku 2004. Právě o něm si povídáme s Michalem Součkem a Veronikou Hyšplerovou z Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje.

Host Dopoledního expresu: Očima fyzioterapeuta: Barefoot boty, podpatky, vady nohou

S fyzioterapeutkou Barborou Kinclovou tentokrát probíráme různá témata, týkající se nohou a především chodidel. Probereme například barefoot boty, podpatky a také to, s jakými nejčastějšími vadami chodidel se při své praxi setkává.

Host Dopoledního expresu: O hospodaření a investicích Ústeckého kraje s Janem Růžičkou

Kdy se mostecká nemocnice dočká stavby nového urgentního příjmu? A jaké další investice má Ústecký kraj na nejbližší roky naplánované? Nejen o tom si povídáme s krajským radním Janem Růžičkou.

Host Dopoledního expresu: S Evou Bucharovou o jejím životě s Českým rozhlasem a práci moderátorky a redaktorky

Před čtvrt stoletím nastoupila Eva Bucharová jako produkční do Českého rozhlasu Ústí nad Labem. Rozhlasovou praxi nasbírala během let – jako moderátorka i jako redaktorka publicistiky.

Host Dopoledního expresu: Skoro dvacet let pracoval Miroslav Zimmer pro Český rozhlas Sever

Jak vzpomíná na vlastní rozhlasové začátky, jak spojil svou zálibu v astronomii s pořadem Planetárium, ale taky o fotografování a vnoučatech – o tom si s ním povídala Slávka Brádlová. A dojde i na veselou historku z natáčení i na to, co by Míra popřál rozhlasákům do té další stovky.

Host Dopoledního expresu: Hostem Dopoledního expresu dnes bude ředitel Botanické zahrady v Teplicích Bc

Petr Šíla. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Z korporátu na Pacifickou hřebenovku. Rozhovor s Janem Pacinou

Z korporátu na Pacifickou hřebenovku. Tak se jmenuje kniha Jana Paciny, který se rozhodl řešit své psychické problémy několikaměsíčním pochodem po Pacifické hřebenovce. Prášky zahodil a spolehnul se na léčivou sílu své pouti, kde byl většinou sám.

Host Dopoledního expresu: Petr Berounský o kariéře reklamního fotografa, krásných ženách i knize, která o něm vyšla

Ústecký fotograf Petr Berounský měl před objektivem spoustu krásných žen – Pavlínu Babůrkovou, Vlaďku Erbovou nebo Kateřinu Kornovou. Fotil ale i řadu hvězd českého showbyznysu.

Host Dopoledního expresu: Hostem Dopoledního expresu dnes bude Lukáš Kovanda, Ph.D. hlavní ekonom Trinity Bank

Poslechnout si můžete ekonomický názor na důchodovou a daňovou reformu. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas. cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Hostem Dopoledního expresu je oční lékař MUDr. Pavel Sušický

Povídat si budeme o očních zákalech. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Viděl jsem díru na trhu, navázal moderně na českou sklářskou tradici a vzniklo KLIMCHI…

Stoletími prověřená sklářská tradice na severu Čech je úctyhodná a krásná – ale jak s ní nakládat v současnosti? Lukáš Klimčák se jimi nechává inspirovat ve vlastní moderní tvorbě.

Host Dopoledního expresu: O inteligentním spoření s finančním poradcem

S finančním poradcem Petrem Chodovským se bavíme o tom, co dělat, aby naše peníze neztrácely hodnotu, ale aby nám pokud možno i vydělávaly.

Host Dopoledního expresu: Dnešní hostem bude televizní moderátor a publicista Vladimír Kořen

Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: O domácí péči s odbornicí

Naším hostem ve studiu je tentokrát PhDr. Yvona Jungbauerová z Poradny pro domácí pečující. Povídáme si s ní o domácí péči a všem, co s ní souvisí.

Host Dopoledního expresu: O domácích masážích s fyzioterapeutkou

S fyzioterapeutkou Barborou Kinclovou si povídáme o domácích masážích a o tom, v jakých případech jsou vhodné. Zazní i několik rad, jak si správně masírovat záda doma.

Host Dopoledního expresu: Začíná turistická sezóna a také vyjedou i turistické lokálky

Jaké budou letošní novinky i jak jse osvědčila mobilní aplikace dúkapka, to se dozvíme od hosta Dopoledního expresu Jiřího Jeřábka z odboru dopravy Ústeckého kraje. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Autisté jsou každý zcela jiný, vysvětluje vedoucí centra pro osoby se zdravotním postižením

„Žádný autista není stejný. Na některých to není ani poznat, jiní se o sebe nedovedou postarat,“ vysvětluje host Dopoledního expresu Soňa Dolejší – vedoucí centra pro osoby se zdravotním postižením ze Sociálních služeb Chomutov.

Host Dopoledního expresu: O akcích a novinkách na zámku Velké Březno s jeho kastelánem

Naším hostem je tentokrát kastelán a vedoucí správy státního zámku Velké Březno Miloš Musil. Bavíme se s ním o historii zámku i o tom, na co nového se letos můžete při jeho návštěvě těšit.

Host Dopoledního expresu: TJ Sokol funguje ve švýcarském Lucernu už 50 let. U jeho založení byla Jana Bachmann

Jana Bachmann žije ve Švýcarsku od roku 1968. Vystudovala pedagogickou školu a celý život pracovala jako učitelka a ředitelka základní školy. Celé roky působí také aktivně v lucernské pobočce Tělovýchovné jednoty Sokol, která funguje už 50 let.

Host Dopoledního expresu: Problematika tzv

sendvičové generace – to bude tématem povídání s hostem Dopoledního expresu, kterým bude Bc.Lucie Pastyříková, DiS – Sociální pracovnice ze Sociálních služeb Chomutov. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Renáta Filipi.

Host Dopoledního expresu: Přezouvat zimní pneumatiky na letní je dobré až při teplotě nad 7 °C, radí odborník

Proč se musí přezouvat pneumatiky? Kdy je vhodné vyměnit zimní za letní a na co si dávat pozor? Nejen to se dozvíte od našeho hosta – specialisty na auta Evžena Vodrážky.

Host Dopoledního expresu: S Daliborem Jandou o pěvecké kariéře i životě

Dalibor Janda je nejen známý český zpěvák, ale také muzikant, textař i skladatel. 21. března slaví 70. narozeniny, a to je okamžik, kdy se hodí i trochu bilancovat.

Host Dopoledního expresu: Benešův most v Ústí nad Labem čeká rekonstrukce

Benešův Most v Ústí nad Labem je důležitou spojnicí přes Labe ve městě. V blízké budoucnosti ho čeká nutná rozsáhlá rekonstrukce. O tom, jak to bude probíhat, se bavíme s Tomášem Riegerem, radním pro oblast majetku a investic Ústeckého kraje.

Host Dopoledního expresu: Hostem Dopoledního expresu dnes bude nový ředitel Národního parku České Švýcarsko Ing. Petr Kříž

Povídat si s ním budeme o tom jak se České Švýcarsko vzpamatovává z loňského požáru, jaké oblasti zůstavávají nepřístupné a proč a jak bude nové vedení parku lákat turisty na spáleniště. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Host Dopoledního expresu: Ústecký kraj bude mít v budoucnu málo praktických lékařů, zní z Ústavu zdravotnických informací

Nemocnost v Ústeckém kraji i nedostatek praktických lékařů a specialistů – to jsou témata povídání s naším hostem, RNDr. PhD. Ladislavem Duškem, ředitelem Ústavu zdravotnických informací a statistiky.

Host Dopoledního expresu: Gastronomie v domovech pro seniory

Jaké jsou moderní trendy ve stravování seniorů? Co všechno domovy pro seniory svým klientům nabízejí? O tom si povídáme s Tomášem Černickým ze Sene Cura Senior Centra Terezín.

Host Dopoledního expresu: Dnešní host Dopoledního expresu JUDr. Miroslav Machala ze Sdružení nájemníků České republiky nám poradí, jak se vyznat ve vyúčtování záloh na služby

Zda je lze reklamovat, jak nejlépe byste je měli platit a na co si dávat pozor. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.