Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou

Odbornice na hubnutí Kateřina Cajthamlová vám pomáhá shodit přebytečná kila.

UvádíKateřina Cajthamlová

Všechny epizody

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Co dělat, pokud se cítíme přejedeni

Nevolnosti způsobené přejedením mohou mít řadu důvodů. Stejně jako u jiných zdravotních problému je i zde lepší prevence, než léčba, vysvětluje doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Co schází našemu tělu, když přijde podzim

Jak předcházet různým nachlazením a virózám, které jsou spojené s podzimními plískanicemi a chladnějším počasím, radí doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Bolí vás svaly? Vysvětlíme vám proč

Bolesti svalů nás někdy dokáží velmi potrápit. Čím jsou způsobené a jak se jich můžeme zbavit, radí doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Hubnout se dá i v leže, ale jenom v noci

To, že můžeme hubnout, i když ležíme v posteli, tedy v noci při kvalitním spánku, vás možná překvapí. Jakou roli v tom hraje hormon leptin a co můžeme udělat proto, abychom opravdu ve spánku hubli, radí doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Doktorka Kateřina Cajthamlová: Pokud chcete zdravě zhubnout, musíte být v pohodě

Říká se, že veselá mysl je polovina zdraví a v případě zdravého hubnutí to platí dvojnásobně. Pokud se totiž rozhodneme upravit jídelníček a přidat si více pohybu, abychom zhubli, ale nebudeme v klidu a pohodě, tak nám naše tělo v hubnutí zabrání.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: V létě bychom si měli dát pozor na studené potraviny. Ovlivňují naši chuť

Studené nápoje a zmrzliny k létu neodmyslitelně patří. Jak ale ovlivňuje naše tělo teplota potravin, které mu dodáváme? V pořadu Hubněte zdravě prozradí doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Doktorka Kateřina Cajthamlová: Jadérka z melounů kousejte, jsou zdravá

V létě se rádi trochu rozmazlujeme a také si dopřáváme více sladkostí. Je ale lepší dát si více čerstvého ovoce nebo si můžeme dopřát i zmrzlinu či ovocné koláče? Doktorka Kateřina Cajthamlová radí, jak mlsat zdravě.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Vylepšit si kondici pohybem a sportem je zdravé, nesmí se to ale přepínat

Doktorka Kateřina Cajthamlová vysvětluje, jak je pro naše tělo zdatnost důležitá. Zároveň ale upozorňuje, že při jejím zvyšování je nutné hlídat si řadu faktorů, zejména ve věku 65+.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Při dochucování jídel sójovou omáčkou, kečupem, hořčicí nebo majonézou používejte rozum

Jídlo často dochucujeme různými omáčkami a ingrediencemi. Část z nich používáme zejména v létě ke grilovaným jídlům. Doktorka Kateřina Cajthamlová nám poradila, jak vybrat kvalitní sójovou omáčku, hořčici, kečup a majonézu.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Pokud trpíte cukrovkou druhého typu, vyvarujte se stresu

Současná doba přináší řadu problémů, které mohou způsobit zvýšení hladiny stresových hormonů v organizmu. To se může negativně projevit zejména u pacientů s cukrovkou druhého typu. Doktorka Kateřina Cajthamlová radí, jak v takovém případě lze zdravotní stav zlepšit.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Jak bezpečně zhubnout i v pozdějším věku

Pokusit se hubnout můžeme i v seniorském věku, protože na hubnutí není nikdy pozdě, jak říká doktorka Kateřina Cajthamlová. Musíme však dát pozor, aby hubnutí bylo bezpečné, tedy takzvaně na zdravotní stav.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Některé druhy potravin ovlivňují pocit štěstí, přísná hladovka tak může vyvolat i depresi

Jídlo významně ovlivňuje i naše pocity. Známá je například čokoláda, která dokáže vyvolat pocit štěstí. Jejím prostřednictvím bychom si ho měli dopřávat ale maximálně tak jednou měsíčně, jak radí doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Jak souvisí kouření a hubnutí

Kouření omezuje kvalitní absorpci živin v těle, takže ten, kdo kouří, celkově chátrá. Zhoršuje také dýchání a souvisí s různými druhy onemocnění. Rozhodně je tedy lepší přestat kouřit, jak radí i doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Imunitu si můžeme posílit jednoduchými, ale účinnými prostředky

K zlepšení imunity nám pomůže dodržování pitného režimu, procházky na sluníčku, pohyb na čerstvém vzduchu, některé druhy potravin a hlavně psychická pohoda, jak radí doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Pověry, mýty a lži o hubnutí

V souvislosti s hubnutím a dietami se objevuje spousta takzvaných zaručených rad a doporučení. Většinou však bohužel jde o různé mýty, někdy jsou to dokonce i lživá tvrzení. Některé z nich vysvětluje doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Jak v našem těle funguje spalování tuků

Pokud potřebujeme nebo chceme zhubnout, musí naše tělo správně spalovat tuky. Kde a jak spalování tuků v našem těle funguje, vysvětluje doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Jak se dožít vysokého věku ve zdraví a s dobrou myslí

Účelem není dosáhnout dlouhověkosti, ale dosáhnout vysokého věku v kvalitní formě. Co vše pro to můžeme udělat, vysvětluje doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Proč nás bolí nohy

Bolesti nohou nám mohou hodně znepříjemnit život a zvláště současné počasí může některé druhy bolesti ještě zhoršit. Proč nás nohy bolí a co s tím můžeme dělat, vysvětluje doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Kateřina Cajthamlová: Kolem ovoce se dělá někdy neuvěřitelný humbuk, přitom patří mezi přirozené potraviny

Ovoce můžeme podle množství cukrů rozdělit do skupin, které tvoří pyramidu. Nejníže jsou druhy, které mají nejméně jednoduchých cukrů a můžeme si je dopřát ve větším množství. Ovocnou pyramidu vysvětluje doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Správné větrání je důležité pro naše zdraví

Důvodů, proč musíme uzavřené místnosti větrat, je celá řada. Správné větrání ovlivňuje naše zdraví i postavu. Větrat však musíme správně a dodržovat při něm určitá pravidla. Doktorka Kateřina Cajthamlová nám poradila, jaká to jsou.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Staráte se dobře o své sliznice?

Co jsou to sliznice, a jak se o ně co nejlépe starat, zejména v zimním období, vysvětluje doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Sledování televize maří naše snahy o zhubnutí

Dlouhé a časté sledování televize patří mezi útočníky na vaši krásnou postavu. „Usínat u televize je příšerná věc,“ říká doktorka Kateřina Cajthamlová a vysvětluje, proč tomu tak je.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Jak přibrat, když ztratíme aktivní hmotu

Zdravé hubnutí velmi souvisí i se zdravým přibíráním na váze. Tak vysvětluje doktorka Kateřina Cajthamlová poněkud netradiční téma dnešního pořadu Hubněte zdravě.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Stárnutí a únavu očí můžeme zpomalit

Kvalitu našeho zraku můžeme ovlivnit pomocí jednoduchých kroků. „Při dlouhém soustředění vám pomůže například pravidlo 20-20-20,“ radí doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Doba předsevzetí je tady. Jak začít s hubnutím hned teď?

Začátek nového roku s sebou často přináší úmysl zhubnout několik přebytečných kil. Jak začít s hubnutím hned teď a vydržet, poradí doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Vánoce a senioři. Co dobrého si mohou bez problémů dopřát, a čím je můžeme potěšit

Přemíra jídla o Vánocích může způsobit zdravotní problémy každému, u seniorů však mohou být důsledky ještě vážnější. Dobré rady, jak tomu předejít, a jaké dobroty jsou pro ně vhodné jako dárky, přináší Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: V předvánočním čas hlídejte, aby děti neměly přemíru čokolády a cukrovinek

Dárky pro děti od Mikuláše, adventní kalendáře a další pochutiny v předvánočním období jsou hlavně ve znamení sladkostí. Měli bychom na to dávat pozor, zejména u dětí, radí doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Potravinové alergie

Jaké jsou druhy potravinových alergií, jaké jsou jejich projevy a kdy je nutné vyhledat lékařskou pomoc.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Vyvážený jídelníček jako cesta ke zdravé krvi

O krvi často přemýšlíme jako o zdroji informací o našem celkovém zdravotním stavu. Správným jídelníčkem však dokážeme ovlivnit také zdraví krve samotné. Jak si zajistit zdravou krev, poradí doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Železo a hořčík jsou životně důležité minerály. Nechybí vám?

Železo a hořčík jsou minerály nezbytné pro správné fungování našeho těla. V jakých zdrojích je najdeme a jak poznáme jejich nedostatek, prozradila v seriálu Hubněte zdravě doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Je zdravé pít v dospělém věku mléko?

Někteří lidé mléko pijí rádi, jiní ho nemohou ani vidět. Někomu jeho požití dokonce působí zdravotní problémy. Jak to tedy s konzumací mléka je, vysvětluje doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Snížit příjem během hubnutí nestačí. Poslouchejte své tělo

Pod pojmem metabolismus se skrývá obrat energie našeho těla. Správné fungování metabolismu je zásadní nejenom během našeho hubnutí, ale po celý náš život. Doktorka Kateřina Cajthamlová prozradí, jak můžeme metabolismus zrychlit i zpomalit.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Letní problémy s hubnutím a se zdravím

Ovlivňuje některé nepříjemné zdravotní letní problémy to, co jíme? Další díl Letního dovolenkového desatera doktorky Kateřiny Cajthamlové přináší odpovědi.