Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou

Odbornice na hubnutí Kateřina Cajthamlová vám pomáhá shodit přebytečná kila.

UvádíKateřina Cajthamlová

Všechny epizody

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Kateřina Cajthamlová v posledním díle o telepatii: Věda a víra jsou úplně odlišné skupiny informací

„Jedná se o přenos informace, mimosmyslově, při které nevyužíváme žádnou techniku ani smysl,“ vysvětluje definici telepatie Kateřina Cajthamlová v závěrečném dílu pořadu Hubněte zdravě. „Ale musím potvrdit, že s hubnutím telepatie nepomáhá.“

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Kateřina Cajthamlová: Pokud absolvujete lékařský test nebo vyšetření, můžete požádat o výsledky

S většinou výsledků preventivních laboratorních testů a vyšetření vás seznámí váš lékař. Pokud tak neudělá, můžete si výsledky vyžádat. Vysvětlíme vám, jak v těch základních číst a co sledovat.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Proč v nemoci zhubneme? To není zhubnutí, jen ztráta na hmotnosti, vysvětluje Kateřina Cajthamlová

Když udeří nemoc, často se stává, že zhubneme. Ale záleží na nemoci. „Obecně to zhubnutí není zhubnutí, ale je to ztráta na hmotnosti. Kilo svalů, kilo kostí, kilo tuku váží vždycky kilo a říkám to záměrně. Protože pokud je potřeba nemocné vážit, tak se váží tzv. bilance tekutin. Tak se nejrychleji pozná, kolik jsme odvodnili. Když se zpotíme při horečnatém onemocnění, také ztrácíme tekutiny,“ vysvětluje doktorka Kateřina.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Artróza: Jak se chovat ke kloubům, aby dobře fungovaly. Už jen kilo dolů sníží zátěž na kyčle o 3 kg

Artrózou trpí každý osmý člověk, nejvíc lidé nad 70 let. „V tomto věku je to až 90 %, ale žádnou výjimkou není ani 40letý pacient. Často jsou to sportovci, k artróze může docházet po úrazových stavech, což se při sportu děje,“ říká na úvod doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Kateřina Cajthamlová: Chcete zrychlit metabolismus? Přidejte více pohybu

Metabolismus má velký vliv na udržení naší váhy a zdravého hubnutí. Vysvětlíme vám, jak funguje, a co všechno ho ovlivňuje. Poradíme vám také, co sami můžeme udělat pro jeho dlouhodobé správné nastavení.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Bolest hlavy nepodceňujte. 10 příznaků, kterých byste si měli všímat

S bolestí hlavy se občas setká snad každý. Nebezpečné jsou hypertenzní bolesti hlavy, potrápit vás můžou i neurologické bolesti. Čeho si všímat a kdy zajít k lékaři?

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Kateřina Cajthamlová: Večerní konzumace ovoce přispívá k tloustnutí

Letní měsíce přinášejí pestrou nabídku sezonního ovoce. Které druhy jsou pro nás nejprospěšnější, kolik bychom si ho měli denně dopřát i proč bychom ho neměli jíst večer.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Kateřina Cajthamlová: Nejbohatší potravina na vápník je mák

Pro zdravé kosti, zejména v pozdějším věku, potřebujeme mít dostatek vápníku a vitamínu D. Poradíme vám, které potraviny pomohou nejvíce a vysvětlíme, proč je pro správnou funkci kostí také důležitý pohyb a slunce.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Dvojité výročí: 800. díl pořadu Hubněte zdravě a 60. narozeniny Kateřiny Cajthamlové

Mimořádný díl oblíbené zdravotní poradny nejenom o hubnutí byl ve znamení dvojité oslavy. Patrik Rozehnal s paní doktorkou připravili posluchačům už rovných 800 dílů oblíbeného pořadu. A na ten výroční připadly i šedesáté narozeniny Kateřiny Cajthamlové.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Kateřina Cajthamlová: Na využití akupunktury při hubnutí bych si dala velký pozor

Akupunktura patří mezi alternativní medicínské zákroky. Je to prastará, preventivní, diagnostická i léčebná, tradiční orientální lidová metoda. Klinické studie o jejích účincích se ale hodně liší.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Kateřina Cajthamlová: Čím později se zdravým režimem začnete, tím víc to dá práce

Hubnutí a zdravý životní styl má v různých věkových skupinách svá specifika. Vysvětlíme vám, na co si v které životní dekádě dát pozor, s čím počítat a jaký zvolit postup. Rozdílný přístup je i podle pohlaví.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Kateřina Cajthamlová: Jarní bylinky nám s hubnutím moc nepomohou. Platí to i pro kopřivu

Na jaře mnozí zkoušejí zhubnout i pomocí léčivých bylin. Z 10 nejznámějších, které jsme vybrali, může mít na hubnutí vliv jenom jedna. Všechny ale mohou pomoci s některými zdravotními problémy, ať už samotné, nebo v kombinaci s jinými druhy, například v čajích.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Kateřina Cajthamlová: Nejzdravější bonbony jsou ty, které nesníte

Bonbony, žvýkačky, sladkosti a další cukrovinky. Kdo by si je občas nedal. Můžeme si je někdy dopřát, i když se snažíme zhubnout? A pokud ano, tak které jsou nejvhodnější?

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Kateřina Cajthamlová: Pokud chceme hubnout, musíme jíst i přílohy

Příloha je označení jedné složky toho, co máme většinou k obědu nebo k večeři na talíři. Nejčastěji ji jíme k různě upraveným masům, ale může být i jako samostatné jídlo.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Kateřina Cajthamlová: Želatinoví medvídci vám s problémy kloubů nepomohou

Kloubním onemocněním trpí v seniorním věku až 60 % lidí. Nejohroženější jsou takzvané nosné klouby, které nesou většinu naší hmotnosti. Při problémech s klouby pomůže cvičení, rehabilitace, správná výživa, některé potravinové doplňky a snížení váhy.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Kateřina Cajthamlová: Strava má být různorodá a přirozená. Jen v ní je potřebné množství vitamínů

Vitamíny jsou pro nezbytné pro mnoho funkcí našeho těla. To si je ale v převážné většině neumí vyrobit a získává je hlavně z toho, co sníme. Špatná strava může způsobit, že nám některé vitamíny budou chybět.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Kateřina Cajthamlová: Našim játrům prospívá to, co zároveň pomáhá i při hubnutí

Játra jsou vnitřní orgán, který zastává velké množství funkcí. Jejich špatná stav působí řadu závažných zdravotních problémů. Při správné životosprávě však mají velkou schopnost regenerace.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Kateřina Cajthamlová: Ze strachu si zkuste udělat legraci, budete mít víc energie ho zvládnout

Strach je instinkt, který nám zachraňuje život. Má ale své fyzické příznaky, které mohou ovlivnit i příjem potravy. Při opakujícím se pocitu strachu můžeme hubnout nebo naopak přibírat na váze.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Kateřina Cajthamlová: Akutní zimomřivost může způsobit i nevhodná dieta

Pokud vás zebou ruce nebo nohy, trpíte zimomřivostí. Ta postihuje hlavně ženy, ale v některých případech se týká i mužů. Akutní zimomřivost je nejčastěji reakcí na pokles vnější teploty, ale mohou ji způsobit i režimové změny. 

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Kateřina Cajthamlová: Apokalypsa aneb omega 6 nenasycené mastné kyseliny

“Do potravy nám postupně přibývá omega 6 nenasycených mastných kyselin, které se ukazují jako možná příčina mnoha západních civilizačních chorob,” uvádí lékařka.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Kateřina Cajthamlová: Při onemocnění dnou je nutné vysadit alkohol, vnitřnosti a uzeniny

Dna neboli pakostnice je nemoc, které se říká také nemoc králů. Spouštěčem může být totiž přemíra alkoholu a způsob stravování. Bolestivé akutní záchvaty se projevují hlavně v noci.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Kalorické tabulky jsou dobrý základ pro toho, kdo se snaží zhubnout

Jak se od sebe liší kilojouly a kilokalorie, které bychom si měli častěji počítat, a proč jsou kalorické tabulky při hubnutí užitečné, vysvětluje doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Máte problémy s polykáním? Příčin může být celá řada

Polykat jídlo je pro nás tak přirozené, že ho téměř nevnímáme. Co ale dělat, když se objeví problémy jako například bolest při polykání, kašel nebo váznutí sousta? Jsou to velmi nepříjemné a někdy dokonce život ohrožující potíže. Jak některým z nich můžeme předejít, radí doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Pocením ochlazujeme tělo. Jaké žlázy za tím stojí a který pot páchne a který ne?

Proč se někdo potí víc a někdo méně? „Naši předkové byli pořád v pohybu a běhali a my jako lidstvo jsme časem přišli o srst, tak musíme ochlazovat tělo. K tomu pomáhají ekrinní žlázy. Máme dvojí druh potních žláz, všechny jsou ve střední vrstvě kůže,“ říká doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Kateřina Cajthamlová: Jezte, když pociťujete mírný hlad

Je lepší jíst malé porce jídla několikrát denně, nebo velké porce méně často? Názory na odpověď na tuto otázku se různí a není divu, četnost a velikost porcí ovlivňuje velké množství faktorů.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Kateřina Cajthamlová: Hubnutí podle našich babiček, aneb babské rady

Máme věřit například tomu, že při hubnutí nám pomůže vypít před každým jídlem velkou sklenici vody? Pomáhá při hubnutí pití bílého čaje nebo jíst 3x denně pár měsíčků grepu?

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Co všechno může způsobit nevolnosti v létě a jak jim předcházet

Pohodové letní dny nám mohou pokazit různé druhy nevolností, které souvisejí hlavně s našimi aktivitami v době dovolených a prázdnin. Doktorka Kateřina Cajthamlová radí, jak se jich co nejdříve zbavit.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Kateřina Cajthamlová: Kůže nám říká, co se děje uvnitř našeho těla

Kůže vypovídá o tom, v jakém je člověk fyzickém i psychickém stavu. Její kvalita je částečně ovlivněna geneticky, ale spoustu věcí můžeme změnit, pokud se o ni budeme dobře starat.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Biologické hodiny: Kdy a čím si narušujeme spánek a kdy nejít na pivo?

Pojem biologické hodiny se používá často a čínská medicína s nimi pracuje. Jsou založené na tom, že každý orgán v těle je v určitou denní dobu aktivnější. Střídání světla a tmy také ovlivňují naše biorytmy.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Kateřina Cajthamlová: První pomocí při zánětech močových cest je pití čisté vody

Záněty močových cest postihují více ženy než muže. Mohou být akutní i chronické a obtíže s nimi spojené jsou velmi nepříjemné. Nesprávně léčený akutní zánět může v chronický přejít a způsobit tak závažné zdravotní problémy.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Zaručené rady na zhubnutí a očistu organizmu? K informacím z internetu přistupujte obezřetně

Na internetu patří články s radami na hubnutí a vším, co souvisí s životním stylem, k těm nejčtenějším. Zvláště pokud se jedná o zaručené „hity“. Dávejte ale pozor, řada těchto “hitů“ vám může i poškodit zdraví.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Co o našem zdraví vypovídají ruce

Prohlédněte si své ruce, možná o vás leccos prozradí. A to nejenom to, jak s nimi pracujeme, jak je zakládáme, držíme, ale i to, jak vypadají. Takový je totiž i stav vašeho těla.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Co dělat, pokud se cítíme přejedeni

Nevolnosti způsobené přejedením mohou mít řadu důvodů. Stejně jako u jiných zdravotních problému je i zde lepší prevence, než léčba, vysvětluje doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Co schází našemu tělu, když přijde podzim

Jak předcházet různým nachlazením a virózám, které jsou spojené s podzimními plískanicemi a chladnějším počasím, radí doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Bolí vás svaly? Vysvětlíme vám proč

Bolesti svalů nás někdy dokáží velmi potrápit. Čím jsou způsobené a jak se jich můžeme zbavit, radí doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Hubnout se dá i v leže, ale jenom v noci

To, že můžeme hubnout, i když ležíme v posteli, tedy v noci při kvalitním spánku, vás možná překvapí. Jakou roli v tom hraje hormon leptin a co můžeme udělat proto, abychom opravdu ve spánku hubli, radí doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Doktorka Kateřina Cajthamlová: Pokud chcete zdravě zhubnout, musíte být v pohodě

Říká se, že veselá mysl je polovina zdraví a v případě zdravého hubnutí to platí dvojnásobně. Pokud se totiž rozhodneme upravit jídelníček a přidat si více pohybu, abychom zhubli, ale nebudeme v klidu a pohodě, tak nám naše tělo v hubnutí zabrání.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: V létě bychom si měli dát pozor na studené potraviny. Ovlivňují naši chuť

Studené nápoje a zmrzliny k létu neodmyslitelně patří. Jak ale ovlivňuje naše tělo teplota potravin, které mu dodáváme? V pořadu Hubněte zdravě prozradí doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Doktorka Kateřina Cajthamlová: Jadérka z melounů kousejte, jsou zdravá

V létě se rádi trochu rozmazlujeme a také si dopřáváme více sladkostí. Je ale lepší dát si více čerstvého ovoce nebo si můžeme dopřát i zmrzlinu či ovocné koláče? Doktorka Kateřina Cajthamlová radí, jak mlsat zdravě.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Vylepšit si kondici pohybem a sportem je zdravé, nesmí se to ale přepínat

Doktorka Kateřina Cajthamlová vysvětluje, jak je pro naše tělo zdatnost důležitá. Zároveň ale upozorňuje, že při jejím zvyšování je nutné hlídat si řadu faktorů, zejména ve věku 65+.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Při dochucování jídel sójovou omáčkou, kečupem, hořčicí nebo majonézou používejte rozum

Jídlo často dochucujeme různými omáčkami a ingrediencemi. Část z nich používáme zejména v létě ke grilovaným jídlům. Doktorka Kateřina Cajthamlová nám poradila, jak vybrat kvalitní sójovou omáčku, hořčici, kečup a majonézu.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Pokud trpíte cukrovkou druhého typu, vyvarujte se stresu

Současná doba přináší řadu problémů, které mohou způsobit zvýšení hladiny stresových hormonů v organizmu. To se může negativně projevit zejména u pacientů s cukrovkou druhého typu. Doktorka Kateřina Cajthamlová radí, jak v takovém případě lze zdravotní stav zlepšit.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Jak bezpečně zhubnout i v pozdějším věku

Pokusit se hubnout můžeme i v seniorském věku, protože na hubnutí není nikdy pozdě, jak říká doktorka Kateřina Cajthamlová. Musíme však dát pozor, aby hubnutí bylo bezpečné, tedy takzvaně na zdravotní stav.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Některé druhy potravin ovlivňují pocit štěstí, přísná hladovka tak může vyvolat i depresi

Jídlo významně ovlivňuje i naše pocity. Známá je například čokoláda, která dokáže vyvolat pocit štěstí. Jejím prostřednictvím bychom si ho měli dopřávat ale maximálně tak jednou měsíčně, jak radí doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Jak souvisí kouření a hubnutí

Kouření omezuje kvalitní absorpci živin v těle, takže ten, kdo kouří, celkově chátrá. Zhoršuje také dýchání a souvisí s různými druhy onemocnění. Rozhodně je tedy lepší přestat kouřit, jak radí i doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Imunitu si můžeme posílit jednoduchými, ale účinnými prostředky

K zlepšení imunity nám pomůže dodržování pitného režimu, procházky na sluníčku, pohyb na čerstvém vzduchu, některé druhy potravin a hlavně psychická pohoda, jak radí doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Pověry, mýty a lži o hubnutí

V souvislosti s hubnutím a dietami se objevuje spousta takzvaných zaručených rad a doporučení. Většinou však bohužel jde o různé mýty, někdy jsou to dokonce i lživá tvrzení. Některé z nich vysvětluje doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Jak v našem těle funguje spalování tuků

Pokud potřebujeme nebo chceme zhubnout, musí naše tělo správně spalovat tuky. Kde a jak spalování tuků v našem těle funguje, vysvětluje doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Jak se dožít vysokého věku ve zdraví a s dobrou myslí

Účelem není dosáhnout dlouhověkosti, ale dosáhnout vysokého věku v kvalitní formě. Co vše pro to můžeme udělat, vysvětluje doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Proč nás bolí nohy

Bolesti nohou nám mohou hodně znepříjemnit život a zvláště současné počasí může některé druhy bolesti ještě zhoršit. Proč nás nohy bolí a co s tím můžeme dělat, vysvětluje doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Kateřina Cajthamlová: Kolem ovoce se dělá někdy neuvěřitelný humbuk, přitom patří mezi přirozené potraviny

Ovoce můžeme podle množství cukrů rozdělit do skupin, které tvoří pyramidu. Nejníže jsou druhy, které mají nejméně jednoduchých cukrů a můžeme si je dopřát ve větším množství. Ovocnou pyramidu vysvětluje doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Správné větrání je důležité pro naše zdraví

Důvodů, proč musíme uzavřené místnosti větrat, je celá řada. Správné větrání ovlivňuje naše zdraví i postavu. Větrat však musíme správně a dodržovat při něm určitá pravidla. Doktorka Kateřina Cajthamlová nám poradila, jaká to jsou.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Staráte se dobře o své sliznice?

Co jsou to sliznice, a jak se o ně co nejlépe starat, zejména v zimním období, vysvětluje doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Sledování televize maří naše snahy o zhubnutí

Dlouhé a časté sledování televize patří mezi útočníky na vaši krásnou postavu. „Usínat u televize je příšerná věc,“ říká doktorka Kateřina Cajthamlová a vysvětluje, proč tomu tak je.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Jak přibrat, když ztratíme aktivní hmotu

Zdravé hubnutí velmi souvisí i se zdravým přibíráním na váze. Tak vysvětluje doktorka Kateřina Cajthamlová poněkud netradiční téma dnešního pořadu Hubněte zdravě.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Stárnutí a únavu očí můžeme zpomalit

Kvalitu našeho zraku můžeme ovlivnit pomocí jednoduchých kroků. „Při dlouhém soustředění vám pomůže například pravidlo 20-20-20,“ radí doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Doba předsevzetí je tady. Jak začít s hubnutím hned teď?

Začátek nového roku s sebou často přináší úmysl zhubnout několik přebytečných kil. Jak začít s hubnutím hned teď a vydržet, poradí doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Vánoce a senioři. Co dobrého si mohou bez problémů dopřát, a čím je můžeme potěšit

Přemíra jídla o Vánocích může způsobit zdravotní problémy každému, u seniorů však mohou být důsledky ještě vážnější. Dobré rady, jak tomu předejít, a jaké dobroty jsou pro ně vhodné jako dárky, přináší Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: V předvánočním čas hlídejte, aby děti neměly přemíru čokolády a cukrovinek

Dárky pro děti od Mikuláše, adventní kalendáře a další pochutiny v předvánočním období jsou hlavně ve znamení sladkostí. Měli bychom na to dávat pozor, zejména u dětí, radí doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Potravinové alergie

Jaké jsou druhy potravinových alergií, jaké jsou jejich projevy a kdy je nutné vyhledat lékařskou pomoc.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Vyvážený jídelníček jako cesta ke zdravé krvi

O krvi často přemýšlíme jako o zdroji informací o našem celkovém zdravotním stavu. Správným jídelníčkem však dokážeme ovlivnit také zdraví krve samotné. Jak si zajistit zdravou krev, poradí doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Železo a hořčík jsou životně důležité minerály. Nechybí vám?

Železo a hořčík jsou minerály nezbytné pro správné fungování našeho těla. V jakých zdrojích je najdeme a jak poznáme jejich nedostatek, prozradila v seriálu Hubněte zdravě doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Je zdravé pít v dospělém věku mléko?

Někteří lidé mléko pijí rádi, jiní ho nemohou ani vidět. Někomu jeho požití dokonce působí zdravotní problémy. Jak to tedy s konzumací mléka je, vysvětluje doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Snížit příjem během hubnutí nestačí. Poslouchejte své tělo

Pod pojmem metabolismus se skrývá obrat energie našeho těla. Správné fungování metabolismu je zásadní nejenom během našeho hubnutí, ale po celý náš život. Doktorka Kateřina Cajthamlová prozradí, jak můžeme metabolismus zrychlit i zpomalit.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Letní problémy s hubnutím a se zdravím

Ovlivňuje některé nepříjemné zdravotní letní problémy to, co jíme? Další díl Letního dovolenkového desatera doktorky Kateřiny Cajthamlové přináší odpovědi.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Ryby jsou pro nás velmi zdravé, ale jenom některé, vysvětluje Kateřina Cajthamlová

Letní dovolenkové desatero doktorky Kateřiny Cajthamlové, tentokrát na téma ryby a pokrmy z nich. Hlavním doporučením je konzumace širokého spektra ryb, tedy sladkovodních i mořských.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Desatero letního hubnutí Kateřiny Cajthamlové

V létě se budeme s dokorkou Kateřinou Cajthamlovou postupně věnovat jednotlivým radám Desatera letního hubnutí. Zatím jsme probrali jejich přehled.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Desatero letního hubnutí Kateřiny Cajthamlové

V létě se budeme s dokorkou Kateřinou Cajthamlovou postupně věnovat jednotlivým radám Desatera letního hubnutí. Zatím jsme probrali jejich přehled.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Vejce je ideální přírodní multivitamin a nezvyšuje cholesterol v těle

Chcete-li pro své tělo udělat dobře, jezte aspoň dvě vejce denně. Vejce obsahuje tolik prospěšných látek, jako skoro žádná jiná potravina. Vejce je navíc dobře stravitelné, zahání pocit hladu a pomáhá při léčbě.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Jak se hubne po šedesátce

Doporučený životní styl pro ženy i muže, který by měli dodržovat po šedesátém roce života, aby byli v kondici a bez zdravotních problémů, vysvětluje doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Když chceme zhubnout, nemáme držet dietu

Jediná dieta, kterou může držet každý bez doporučení lékaře, je dieta racionální, vysvětlila doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Závodní úkolové hubnutí

Cílovou osobou úkolového hubnutí bychom se měli stát pouze v případě, kdy nás hmotnost ohrožuje na životě. Například není možné kvůli ní provést lékařský zákrok. Takové hubnutí je však možné jenom pod dohledem několika lékařů, vysvětluje doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Cukr, jeho vliv na postavu a o cukrovce

Jaké jsou druhy cukrů, který cukr naše tělo opravdu potřebuje a existují vůbec nějaké zdravé cukry? Odpověděla nám doktorka Kateřina Cajthamlová.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Hubnutí a zákazy k sobě nepatří

Daleko lépe než zákazy funguji pozitivní představy. Raději si tedy při hubnutí zákazy zakažte a držte se pravidel. Taková je tentokrát rada doktorky Kateřiny Cajthamlové.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Deset potravin, které údajně napomáhají hubnutí. Většinou však působí opačně

Doktorka Kateřina Cajthamlová vybrala deset potravin, které jsou uváděny jako velmi zdravé a prospěšné při hubnutí.  Lidé si myslí, že pokud je zařadí do jídelníčku, zhubnou lépe a rychleji. Podívejte se, které to jsou, a poslechněte si, proč tomu tak převážně není.

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Artróza není revma

Co je artróza, jaké klouby postihuje nejčastěji a zda ji můžeme ovlivnit stravou, to nám vysvětlila doktorka Kateřina Cajthamlová.