iPure.cz redakční podcast

iPure.cz redakční podcast - pro všechny Apple fandy. Zatím s cca měsíční periodou bychom vám chtěli přinášet redakční zajímavosti, tipy na na novinky a služby kolem Apple produktů.

UvádíiPure.cz

Všechny epizody

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #104: Je iPhone 12 Mini pouze obyčejný telefon na hovory?

Apple už dlouho nevydal takhle malý telefon jakým je iPhone 12 Mini. Jeho rozměry jsou o trochu větší, než u iPhonu 5 a 5S. Tím pádem telefon nesplňuje dnešní uživatelské standardy a lidé se bojí, že bude právě tento telefon moc malý na práci. Filip Brož a Honza Pražák telefon měli na otestování a přináší vám dojmy z každodenního používání.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #103: Ještě jeden Apple Event

Nezvyklá doba si žádá nezvyklá řešení. Během dvou měsíců si pro nás Apple připravil celkem tři eventy. Poslední z nich byl event velmi očekávaný a Apple na něm představil první počítače s procesorem M1, tedy s prvním procesorem Apple Silicon. Honza Březina a Danek Březina pro vás rozebrali všechny novinky a řekli doporučení, pro koho jsou nové MacBooky určené.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #102: Vše o novinkách v AR/VR světě

Letošní podzim přinesl velké množství novinek a nejinak tomu bylo i v AR/VR. Oculus představil novou verzi přenosných brýlí pro virtuální realitu Oculus Quest 2 a Filip Brož a Danek Březina vám přináší první dojmy. A nezapomněli ani na Apple, který přidal LiDAR skener do iPhonu 12 Pro. Ale jaksi zapomněl ho použít…

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #101: Říjen 2020

Měsíc iPhonu je za námi. Dočkali jsem se jak uvedení, tak i distribuce první vlny iPhonů. Uvedení novinek se samozřejmě neobešlo bez kontroverzí. Jak vypadá v praxi aktuální „ScratchGate“? A co dalšího přinesl říjen? Poslechněte si shrnutí od Honzy Březiny a Danka Březiny. A nezapomeňte, že ještě i poslední říjnový den můžete vyhrát nový iPhone 12 Pro.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #100: Aféry spojené s iPhonem

V den vydání nových iPhonů 12 a 12 Pro si pro vás přichystali Honza Březina a Danek Březina pohled do minulosti. Společně se podívali na nejznámější aféry, které iPhone potkaly. Ať už je to známá AntennaGate nebo jiné chyby. Dále se také dozvíte, kdo z dvojice musel jeden ze svých iPhonů nechat vyměnit a kdo má naopak čistý rejstřík.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #99: Vše podstatné o nových iPhonech 12

Apple konečně představil letošní verze iPhonů a my pro vás máme úvodní shrnutí a první názory. Honza Březina a Danek Březina vám řeknou vše podstatné nejen o nových iPhonech, ale také o novince v podobě HomePod Mini. Na závěr se dozvíte, které verze iPhonů si koupíme a také to, jak můžete vy vyhrát nový iPhone 12 nebo iPhone 12 Pro.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #98: Apple Watch ciferníky na maximum

V dnešním podcastu bude řeč o nejosobnějším zařízení od Applu. Tím, že každý člověk je jiný, tak i každý ciferník může vypadat trochu jinak. Apple nechává zákazníkům relativně velkou míru přizpůsobení. Danek Březina a Filip Brož se s vámi podělí o jejich nastavení a to, jak Apple Watch ciferníky používají. A i vy se můžete pochlubit s vaším ciferníkem. Stačí na Twitteru sdílet váš ciferník pod hastagem #iPureWatchface.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #97: Září 2020

Devátý měsíc roku 2020 uplynul jako voda a jsme tu opět po měsíci s novinkami, které se staly za uplynulý měsíc. Dočkali jsme se nových produktů, ale kvůli aktuální situaci je dodání velmi nejisté. V rámci podcastu si můžete také poslechnout shrnutí dvou článků, které vyšly v září v iPure magazínu. Podcastem vás provedou Filip Brož a Danek Březina a pokud budete pozorně poslouchat, můžete i něco vyhrát…

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #96: Jak změnit vzhled iPhonu pomocí widgetů

iOS 14 přinesl největší designovou změnu za posledních 7 let. Jako uživatelé si můžete kompletně změnit statickou domovskou obrazovku. Apple přinesl podporu widgetů a přidal skrytou možnost, jak si změnit ikony aplikací na své vlastní. Vývojáři na to zareagovali a App Store nyní promuje speciálně ty aplikace, které mají nejlepší widgety. Jak vypadají domovské obrazovky Danka Březina a Filipa Brože se dozvíte v dalším podcastu.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #95: Nové Apple Watch a iPady

Apple včera představil nové verze Apple Watch a iPadů. Dostali jsme senzor na měření kyslíku v krvi nebo levnější SE variantu. U iPadů jsme se dočkali 8. generace základní verze a nové verze iPadu Air. V podcastu vám odpovíme na zásadní otázku – jaké novinky si Filip Brož koupí. Ten totiž hraje v podcastu roli hodného policajta a zlého policajta si zahrál Danek Březina.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #94: Co si myslíme o Apple Music

Apple Music tu je s námi přes pět let. Za tu dobu aplikace několikrát změnila vzhled a v nedávné době se měnila ikona nebo pojmenování některých služeb. Danek Březina a Honza Pražák sice nedokáží srovnat Apple Music se Spotify, ale poví vám svoje tipy na zajímavé playlisty a co se jim na Apple Music líbí a co je naopak štve.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #93: Fortnite kauza ze širšího pohledu

Po kratší pauze tu opět máme spor mezi Applem a Epicem ohledně provize z nákupů v aplikacích. Na internetu jste se už mohli dočíst všechny podrobnosti a teď je na řadě otázka co se stane dál. Když Apple sníží provizi, dostanou vývojáři víc peněz? A kde si vezme ztracené peníze zpět? Nad těmito a dalšími úvahami se zastavili Filip Brož a Honza Březina.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #92: Srpen 2020

V létě často bývá okurková sezóna, ale to letos neplatilo. Srpen byl nabitý novinkami. Dostali jsme nové iMacy, v průběhu měsíce se změnil cyklus nových betaverzí z dvou týdnů na jeden týden a v neposlední řadě se začala řešit kauza Fortnite. To vše plus dva články pro vás rozeberou Filip Brož a Honza Pražák.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #91: Hluboký pohled na iPhone SE

iPhone SE je prozatím nejzajímavější letošní hardwarová novinka od Applu. Telefon za nízkou cenu s komponenty z top modelů. Po nadšených prvotních reakcí je čas na hluboký pohled. Zásadní otázka zní, dostanu za své peníze skvělé zařízení? Odpoví vám SE specialisti Honza Pražák a Marek Hajn.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #90: Proč není Fortnite dostupný na App Store?

Poslední dny nás provází aféra mezi Epic Games a Applem. Tvůrci slavné hry Fortnite obešli pravidla Applu pro dokupování obsahu ve hře a Apple je za trest sundal z App Store. Filip Brož a Honza Březina se celému problému podívali na kloub a shrnuli pro vás jak události posledních dní, tak i možná řešení.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #89: Problém pojmenování Apple produktů

Apple vydává nové produkty jak na běžícím páse a někdy je problém vyznat se ve jménech. Jak máme poznat minimální rozdíly mezi iPhone 11 a iPhonem 11 Pro? A jak se bude jmenovat iOS za pár let? Budeme mu říkat iOS 21? Celou situaci se snažili rozebrat Filip Brož a Danek Březina a jak uslyšíte, i oni s tím mají problém.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #88: Nový iMac – co se změnilo a pro koho je určený?

Apple nás opět překvapil tichým updatem. V týdnu představil vylepšený iMac 27”. Jedná se o zásadní update, nebo je to pouze malé vylepšení a ta pravá změna nás teprve bude čekat? A jste to právě vy, pro koho je nový iMac určen? Na vše vám odpoví Danek Březina a Honza Březina.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #87: Červenec 2020

Je to neuvěřitelné, ale opět tu je konec měsíce a s ním spojený další měsíční souhrn. Tentokrát v trochu pozměněném formátu. Místo rozebrání některých článků si pro vás Honza Březina a Danek Březina připravili shrnutí aktuálních finančních výsledků Applu. Mimo finanční výsledky se dozvíte i něco o novém kabelu od Applu nebo útoku na společnost Garmin.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #86: Ohlédnutí Filipa Brože za WWDC 2020

Šéfredaktor iPure magazínu Filip Brož se ještě nevyjádřil v našem podcastu k letošním novinkám z WWDC a tak je potřeba to napravit. Jelikož už pár týdnů testuje různé beta verze operačních systémů, může k tomu říct i své dojmy z používání. A ne vždy je nadšený! Tentokrát ho zpovídá Danek Březina.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #85: Vyhrajte s námi Cestu snů do Applu nebo Mac s Apple Silicon

Po roce jsme si pro vás opět připravili dnes již tradiční Cestu snů do Applu. Letos, díky celosvětově pandemii, je soutěž trochu upravená, i tak je ale možné vyhrát zájezd do Cupertina a na CES 2021 do Las Vegas. Ale to není vše. Soutěžit můžete také o nový Mac s procesorem Apple Silicon. Jak soutěžit a vyhrát vám poví Honza Březina a Danek Březina.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #84: Vše, co potřebujete vědět o beta testování

Všichni si dnes chtějí vyzkoušet widgety v iOS 14 a kochat se novým designem v macOS Big Sur. Apple aktuálně nabízí beta verzi registrovaným vývojářům a v průběhu několika dní až týdnů přijde veřejné beta testování. O rizicích beta testování i o tom, jaký vliv to má na finální verzi systémů vám poví Honza Březina a Danek Březina.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #83: Červen 2020

Máme za sebou červen, měsíc plný Apple novinek. V dnes už tradičním měsíčním shrnutí se dozvíte o kauze poplatky Applu za nákupy v aplikacích nebo něco o nesplněných předpovědích pro WWDC. Vašimi průvodci budou Danek Březina a Honza Pražák a zároveň pro vás rozeberou dva červnové články do hloubky. Příjemný poslech.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #82: WWDC 2020 a technologické novinky

Je tu pátek a to znamená poslední speciální podcast k WWDC 2020. Dnes se Honza Březina a Danek Březina zaměří na technologické novinky. To znamená rozšířená realita, jak fungují nové widgety a samozřejmě velký odchod od Intelu a přechod k Apple Silicon.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #81: WWDC 2020 a novinky v macOS Big Sur

Třetí den a třetí podcast o WWDC 2020. Na řadu přichází novinky v operačním systému macOS, který letos nese název Big Sur. Dočkali jsme se a macOS přešel do verze 11. Honza Pražák a Danek Březina vám poví, jak na ně změna působí a co se jim na systému líbí.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #80: WWDC 2020 a novinky v iOS 14 a watchOS 7

Druhý den a druhý podcast o WWDC 2020. Dnes si Honza Pražák povídal s Markem Hajnem o iOS 14 a watchOS 7. V podcastu se dozvíte vše o widgetech na domovské stránce nebo o odemykání aut iPhonem. Marek už má navíc nainstalovanou beta verzi iOS 14 a tak má informace i o „skrytých“ funkcí, o kterých Apple veřejně nemluvil.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #79: WWDC 2020 a novinky v iPadOS 14

Začalo nám WWDC 2020 a my si pro vás v redakci připravili speciální týden podcastů. Každý den vyjde jeden podcast zaměřený na novinky v daném operačním systému. Celý týden začnou Danek Březina a Karel Oprchal s jejich pohledem na iPadOS 14. Jak jsou spokojeni s novinkami a první dojmy z vývojářské beta verze si můžete poslechnout právě teď.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #78: Jaké novinky si přejeme u nových systémů? (Road to WWDC #3)

WWDC 2020 je za dveřmi a tak je na čase ukončit naší sérii Road to WWDC. V posledním díle se sešla velká část redakce. Filip Brož, Honza Březina, Danek Březina, Honza Pražák a Karel Oprchal odpovídají na otázky v prvním podcast koncilu. Jaká mají přání směrem k WWDC? Pět redaktorů a pět různých pohledů. Schválně kdo se nejvíc přiblíží realitě.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #77: Existuje něco jako objektivní recenze?

Existuje v dnešním extrémně rozděleném světě něco jako objektivní recenze nebo je vše subjektivně zabarveno? Můžeme my v iPure objektivně zrecenzovat Android, když ho nepoužíváme? Odpovědi na tyto a další otázky hledají oba Březinové – Danek a Honza.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #76: Redakční průvodce po historii iOS (Road to WWDC #2)

Ještě než se dočkáme představení iOS 14, pojďme se podívat na kompletní historii všech dosavadních verzí iOS. Vašimi průvodci budou Honza Pražák a Karel Oprchal a v následující hodině a půl procestujete časem od roku 2008 do součastnosti. Jaký iOS přinesl nejvíce novinek? Který systém byl nejoblíbenější u našich dvou průvodců? Poslouchejte nový iPure podcast.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #75: Digit.cz – další cesta legendy českého internetu

Honza Březina společně s dalšími členy redakce iPure spustil 8. června v 9:41 novou verzi legendární stránky www.digit.cz. A jelikož je Danek Březina mladší ročník a nepamatuje si úplné začátky Digitu, zeptal se Honzy na několik otázek. Co byl Digit na konci 90. let, co byl Digit ve své nejslavnější podobě a hlavně co je Digit nyní a proč byl spuštěn přesně v 9:41.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #74: Vše o historii WWDC (Road to WWDC 2020 #1)

Filip Brož a Danek Březina si pro vás připravili krátké shrnutí celé historie WWDC. V podcastu vzpomínali na dobu, kdy se informace z úvodní keynote šířili pomocí textových přepisů nebo se dozvíte také něco o slavných i neslavných prezentátorech. Podcast je prvním dílem krátké série Road to WWDC 2020, kdy vám redakce iPure zkrátí čekání na letošní ročník.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #73: Apple TV+

Filmová služba Apple TV+ zatím budí spíše rozpaky než nadšení. Část redakce, konkrétně Honza Pražák, Marek Hajn a Danek Březina, se na službu podívali v kontextu dnešní doby a srovnali ji s konkurencí. Je podle nich služba naprostý propadák nebo potřebuju trochu vyladit a bude do budoucna skvělá?

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #72: Květen 2020

Je tu konec května a s ním i další souhrnný podcast. Tentokrát se souhrnu chopila dvojice Filip Brož a Honza Pražák. Můžete se těšit na novinky ze světa Apple, na shrnutí tří článků a také na malé naznačení toho, co vás čeká v týdnu od 22.6, tedy v době, kdy bude probíhat WWDC.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #71: Jaký je nový MacBook Air?

Honza Pražák si po sedmi letech pořídil nový MacBook Air. Společně s Filipem Brožem si popovídali jaký je a jak se mu na něm pracuje. Myslíte si, že stačí základní konfigurace pro běžně kancelářské činnosti? Poslechněte si náš další redakční podcast.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #70: Debata o Restartu

Naši dva Březinové, Danek a Honza, se pobavili o tom, co člověka čeká, když se rozhodne restartovat svůj profesní život. V době karantény je spousta příležitostí naučit se novou dovednost. Například programování nebo fotografování. A proč restart? iPure vám v květnové soutěži nabízí dva produkty, které vám mohou pomoci do začátků.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #69: DJI Mavic Air 2

Dnešní díl je zaměřený na drony. Konkrétně na novinku od firmy DJI, DJI Mavic Air 2. Dostali jsme se do zajímavé doby, kdy předchozí Pro verze je v některých aspektech o řád horší než nová Air verze dronu a přesto je dražší. Všechny novinky pro vás rozebrali dva dronaři – Danek Březina a Honza Březina.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #68: Klávesnice pro iPad

Duo B-B, Danek Březina a Honza Březina, se v novém podcastu podívali na různé klávesnice pro iPad. Samozřejmě se dostalo i na novou Magic Keyboard pro iPad, ale i na možné alternativy. Ideální díl pro ty, kteří si chtějí k iPadu pořídit klávesnici.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #67: Odpočíváme od technologií

Honza Březina s Patrikem Pavelkou se naladili na klidnou, zenovou vlnu a podívali se na to, jak se dá v dnešní době odpočinout od technologií. Dále si povídali o možné budoucnosti online světa v době pokoronavirové a jaké projekty vládnou trhu v aktuální pandemii.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #66: Duben 2020

Připravili jsme si pro vás nový formát iPure podcastu. Měsíční shrnutí novinek z Apple světa a větší propojení redakce do podcastu. Vždy poslední den v měsíci se dočkáte velkého shrnutí a rozebrání několika vybraných článků z uplnynulého měsíce. Za duben 2020 jsme si pro vás připravili povídání o myši na iPadu (Filip Brož), rozšíření iPadu na externí monitor (Honza Březina) a projeli jsme výbavu Marka Hajna.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #65: iPhone SE

Nová generace iPhone SE byla mnohými vyhlížena několik let. Jestli čekání stálo za to, rozebrali Filip Brož, Honza Pražák a Marek Hajn. Filip s Markem už nový iPhone SE mají a Honza vám poví, proč on ho mít nebude. Je iPhone SE zbytečný vedle iPhonů 11 a 11 Pro nebo je to perfektní iPhone pro všechny?

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #64: Rozšířená realita

Tento týden je iPure podcast futuristický. Na řadu přišlo téma rozšířené reality. Danek Březina a Honza Březina si povídali o historii AR, aktuálních možnostech, jaká jsou omezení a co dělá konkurence. Samozřejmě přišel na řadu také nový iPad Pro s LiDAR skenerem, který posouvá aktuální možnosti rozšířené reality o kus dál.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #63: O videu a audiu

V aktuální epizodě iPure podcastu se sešli Honza Březina a Filip Brož a rozebrali audiovizuální tvorbu. Dozvíte se jak začít natáčet videa, jak si zařídit co nejlepší zvuk a kde to nakonec vše postříhat.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #62: Život v době karantény

Tento týden se v podcastu (na dálku) sešli Danek Březina, Honza Pražák a po dlouhé době také Marek Hajn, který se připojil až z dalekého Pittsburghu. Kluci si povídali o jejich každodenním životě v karanténě, jaké nástroje aktuálně využívají a jak se snaží zabavit ve volném čase. Díky Markovi se navíc ještě dozvíte, jaká opatření jsou aktuálně ve státě Pensylvánie na východě USA.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #61: Jak na Apple Fotky a crowdfundingové kampaně

Danek Březina a Honza Březina si povídali o crowdfundingu. Honza připravuje vydání knížky Jak na Apple Fotky a na Startovači zatím vybral více než 300% požadované částky. V podcastu vám řekne jak kampaň připravoval a podělí se s vámi i o různé tipy a triky, pokud byste chtěli začít s crowdfundingem i vy.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #60: Co všechno víme o Apple novinkách roku 2020 s odstupem

Daněk Březina a Honza Březina velmi detailně prošli první novinky roku 2020 – Macbook Air, Mac Mini, iPad Pro a Magic keyboard. Co všechno o nich víme a při uvedení nám to Apple neřekl?

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #59: Tipy pro práci z domova

Daněk Březina a Honza Březina si pro vás připravili tipy pro práci z domova. Přejít z běžné práce na práci na dálku má řadu nejen technických úskalí.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #58: Jak na focení iPhonem

Filip Brož a Honza Březina si pro vás připravili tipy a triky pro fotografování iPhonem. Jakou roli hraje technika, aplikace a um samotného fotografa? Kde jsou limity mobilní fotografie?

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #57: TikTok a budoucnost sociálních sítích

Filip Brož a Honza Pražák rozebrali novinky na sociálních sítích – Twitter a jejich nový systém Stories nebo TikTok. Jakým směrem se ubírá budoucnost sociálních sítích? Proč je TikTok nejrychleji rostoucí síť vůbec?

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #56: jaké novinky čekat od Applu v březnu

Čekáte na novinky od Applu a váháte, zda se vyplatí nyní investovat do nové techniky? Pokusili jsme se rozebrat, co se dá a co se nedá od Applu v březnu čekat.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #55: eSIM a čeští operátoři

Honza Březina a Daněk Březina natočili speciální díl o eSIM. Již všichni tři hlavní čeští operátoři tuto službu pro iPhone nabízejí, ale má to své háčky. Proč?

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #54: Jak si stojí iPad jako náhrada počítače na začátku roku 2020

Honza Březina celý leden testoval iPad Pro jako 100% náhradu počítače. Filip Brož toho využil a vyptal se na aktuální výhody a nevýhody iPadu jako náhrady počítače. Jaký je stav na začátku roku 2020?

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #53: Jaká byla cesta snů 2020

Apple cesta snů 2020 byla soutěž, ve které získal vítěz možnost navštívit Apple a veletrh CES2020. Jaké to bylo? Honza Březina vyzpovídal přímo vítěze v Kalifornii.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #52: S čím jsme si hráli o Vánocích

Filip Brož se potkal s Danem Březinou a pokecali o tom, co dělali a s čím si hráli o Vánocích. Filip rovněž zhodnotil svůj měsíc s novým MacBook Pro 16″ a dal do kontextu práce s iPadem Pro.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #50: CES 2020

Filip Brož a Honza Březina vám představí Cestu snů do Applu 2020 a veletrh CES 2020, což jsou dvě akce, které nás čekají hned na začátku roku.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #49: Co nám Apple nadělil v roce 2019

Filip Brož a Danek Březina v novém iPure podcastu zhodnotili uplynulý rok 2019, aneb co nám Apple nadělil za hardware a software. Nebylo toho vůbec málo, však si to sami poslechněte. Přeje vám hezké svátky a vše nejlepší do Nového roku.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #48: Chytré gadgety v roce 2019

Patrik Pavelka a Honza Březina připravili zamyšlení nad aktuální nabídkou a trendy v oblasti chytrých technologií. Co dnes frčí, co je už out a kam to všechno směřuje?

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #47: Vánoční tipy na dárky

Vánoce se blíží a každý jistě řeší, co nadělit druhým pod stromeček. Co dát nadšenému Applistovi či geekovi probral Filip Brož s Danem Březinou. Mluvili však i o dalších tématech. Poslechněte si náš redakční podcast.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #46: Co říkáme na Apple TV+

The Morning Show, Sloní Královna, See nebo For All Mankind. Drobný výčet filmů a seriálů, které jsou dostupné na nové předplatitelské službě Apple TV+. Co na obsah říkáme? A jaká je podle nás budoucnost této služby? Poslechněte si náš další redakční iPure Podcast, tentokrát s Honzou Březinou, Danem Březinou a Filipem Brožem.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #45: Apple Pro

Apple začal systematicky u svých produktů používat rozdělování na základní a PRO verzi. Proč zrovna Pro, co tím Apple zákazníkům říká a jaké další Pro produkty můžeme očekávat?

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #44: AirPods Pro

Apple představil bezdrátová sluchátka AirPods Pro. Jak hrají? Co na něm po pár dnech v redakci říkáme? A jakými funkcemi disponují? Poslechněte si náš další redakční iPure Podcast, tentokrát s Filipem Brožem a Danem Březinou.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #43: První Apple Watch

Honza Pražák vůbec poprvé vyzkoušel hodinky Apple Watch, a to rovnou nejnovější generaci. Jaké jsou jeho zkušenosti a co na jablečné hodinky říká? Poslechněte si jeho povídání společně s Filipem Brožem.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #42: macOS Catalina pod drobnohledem

Daniel Březina a Filip Brož probrali v novém iPure Podcastu operační systém macOS Catalina. Jaké funkce oceňují a které by naopak potřebovaly ještě doladit? Poslechněte si náš další díl a získejte mimo jiné další inspiraci pro svou práci a osobní worfkflow.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #41: Nejlepší Apple den v ĆR v roce 2019

Na 10. řijna připravujeme speciální Apple den. První část tvoří konference iPad 2.0 a druhou večerní oslava 2. výročí iPure v Apple Museu. Poslechněte si detaily od Filipa a Honzy.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #40: Fotografování iPhonem versus zrcadlovky a bezzrcadlovky

iPhone a ostatní chytré telefony čím dál větší skupině uživatelů zcela nahrazují fotoaparáty. Proč tomu tak je a kde jsou stále rozdíly probrali Honza Březina a Jirka Hubík.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #39: První zkušenosti s Apple Arcade

Zkoušíte novou herní službu Apple Arcade? Chcete poradit s prvotním výběrem her? Nalaďte si náš nový iPure Podcast, kde Filip Brož s Danem Březinou rozebrali vše podstatné. Nechybí ani srovnání s konkurencí a praktické tipy pro lepší hraní a zážitek.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #38: Co je nového v iOS 13 a watchOS 6?

Filip Brož a Honza Pražák detailně probrali novinky v iOS 13 a watchOS 6. Na co se můžete těšit? A co se líbí nám? Nabízíme vám shrnutí a náš názor v novém iPure Podcastu.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #37: Je iPad (Pro) opravdu počítač pro každého?

Filip Brož a Danek Březina probrali iPad a jeho použití jako primárního pracovního zařízení. Jak fungují na iPadu programátoři? A co by si Danek přál, aby Apple představil? Poslechněte si další epizodu iPure Podcastu.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #36: Podzimní Apple novinky pod redakční lupou

Patrik Pavelka a Honza Březina se podrobně podívali na Apple novinky z tohoto týdne. Apple Arcade, Apple TV+, Apple Watch S5, nový iPad a samozřejmě iPhone 11. Co o nich víme?

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #35: Má smysl dnes pořizovat dron?

Filip Brož měl doma na měsíc půjčeného drona a společně s Honzou Březinou si povídali o svých zkušenostech. Honza létá s drony již několik let, především v zahraničí. Jak je však na tom legislativa u nás, má smysl drona pořizovat a pokud ano, tak jaký model?

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #34: Vývoj aplikací a WWDC

Daniel Březina vyzpovídal v dalším iPure Podcastu vývojáře Lukáše Petra, který letos navštívil vývojářskou Apple konferenci WWDC. Jaké jsou jeho dojmy a co mu to přineslo?

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #33: Má smysl platit za filmy?

Filip Brož a Honza Pražák si na dálku pohovořili o svých zkušenostech z konzumování filmů a seriálů. Filip je zastáncem streamování, tedy používá aktivně HBO GO a Netflix. Honza naopak filmy a seriály stahuje. Jaké to má výhody/nevýhody? Poslechněte si náš další redakční podcast.

iPure.cz redakční podcast: iPure Podcast #32: Výlet do Atari s Markem Nepožitkem

Do iPure Podcast přijal pozvání náš grafik Marek Nepožitek. Ten se mimo jiné zabývá i vývojem her. Je majitelem a spoluzakladatelem studia Cinemax. V minulosti se také zabýval prvními počítači v čele s Atari.

iPure.cz redakční podcast: iPure #29: Jsme díky sociálním sítím šťastnější?

Honza Pražák a Filip Brož se sešli, aby znovu probrali sociální sítě. Jaký je život bez Facebooku a Instagramu? Potřebujeme vůbec sociální sítě a jak na nás působí? Jsme díky nim šťastnější?

iPure.cz redakční podcast: iPure #28: WWDC 2019

Jura Ibl, Daniel Březina a Filip Brož se podívali na uplynulou vývojářskou Apple konferenci WWDC. Jak ji hodnotí? Co je překvapilo? Jaké funkce nebyly představeny a přesto je již kluci testují?

iPure.cz redakční podcast: iPure #27: Proč používáme Apple Music

Máte rádi hudbu? Dáváte přednost Apple Music nebo Spotify? A co Tidal? Honza Pražák a Filip Brož rozebrali v novém iPure Podcastu nejen Apple Music, ale i sdílené playlisty a hudbu obecně.

iPure.cz redakční podcast: iPure #26: Apple Watch a watchOS pod drobnohledem

Filip Brož a Daniel Březina si popovídali o historii watchOS a hodinkách Apple Watch. Jaké jsou z jejich pohledu nejvýraznější změny? Jaké aplikace aktivně používají a co by se jim v budoucnosti líbilo? Odpovědi naleznete v našem další iPure Podcastu.

iPure.cz redakční podcast: iPure #25: Jak se vyznat v informačních zdrojích

Vyznat se v informacích, které k ním proudí je čím dál těžší. Velké společnosti se nám snaží pomoct různými výběry či filtrováním zdrojů. Je toto ta správná cesta?

iPure.cz redakční podcast: iPure #24: Umírají Apple Story

Četli jste spekulace o tom, že Apple Story jsou na tom špatně a už nejsou tak sexy, jako dřív? Nabízíme vám náš pohled a hlavně osobní zkušenost.

iPure.cz redakční podcast: iPure #23: Sociální sítě

Mnoho uživatelů v poslední době opouští sociální sítě, především Facebook. Před čtyřmi lety opustil nejpopulárnější sociální síť i Honza Pražák. Co ho k tomu vedlo? Co mu to dalo/vzalo? A opustí i Instagram či Twitter? Poslechněte si nový iPure Podcast.

iPure.cz redakční podcast: iPure #22: Předplacené služby a jejich budoucnost

V poslední době se vyrojila hromada nových předplacených služeb atakujících naše peněženky. Pro právě teď? Kam to vše směřuje? A co má smysl si předplatit?

iPure.cz redakční podcast: iPure #21: Jarní Apple Keynote a nové služby

Apple News +, Apple TV + , Apple Arcade a Apple Card jsou 4 nové služby představené na včerejší Apple Keynote. Nabízíme vám přehled a zhodnocení jejich vlastností.

iPure.cz redakční podcast: iPure #19: Užitečné aplikace na cestování

Honza Březina a Daník Březina natočili speciální díl podcastu za polárním kruhem při cestě do Norska. Jaké aplikace používají při cestování?

iPure.cz redakční podcast: iPure #18: Apple Pay v ČR

Honza Březina, Filip Brož, Jirka Hubík shrnuli pro vás zkušenosti s Apple Pay v ČR a zamysleli se nad jeho dopady jak u nás, tak i v zahraničí.

iPure.cz redakční podcast: iPure #16: CES 2019

Honza Březina, Filip Brož, Jirka Hubík a Patrik Pavelka reportují přímo z Las Vegas, kde proběhl největší veletrh spotřební elektroniky CES 2019

iPure.cz redakční podcast: iPure #15: Cesta snů do Kalifornie

Honza Březina, Filip Brož, Jirka Hubík a Patrik Pavelka se hlásí z Palo Alto s první reportáží z Apple cesty snů do Applu a na veletrh CES 2019.

iPure.cz redakční podcast: iPure #14: Děkujeme za úžasný rok 2018 a zveme na CES 2019

Honza Březina, Filip Brož a Jirka Hubík jsou průvodci posledního dílu roku 2018. Nabízí nejen ohlédnutí za druhým rokem existence iPure, ale hlavně vám představí, co vás čeká v lednu 2019!

iPure.cz redakční podcast: iPure #13: Kam směřuje vývoj aplikací pro iOS a rozšířená realita

Honza Březina v novém podcastu mluví s Daníkem Březinou o budoucnosti Applu, mobilních aplikací a hlavně rozšířené reality (AR). Seznamte se s novým redaktorem iPure.

iPure.cz redakční podcast: iPure #12: iPad Pro v praxi

Jaký je iPad Pro 2018 v praxi? Vyzkoušeli jsme 12,9 palcovou verzi v redakci a 11 palcovou verzi na cestě do Austrálie. Zde jsou naše zkušenosti.

iPure.cz redakční podcast: iPure #9: Vyhrajte cestu snů do Applu

Jirka Hubík, Filip Brož a Honza Březina vám v tomto dílu představí soutěž o cestu do Applu, konferenci iPure v Ostravě a další zajímavosti.

iPure.cz redakční podcast: iPure #8: Honza Pražák a aktuální témata

Patrik Pavelka, Jirka Hubík a Honza Pražák si sedli a podebatovali o aktuálním dění kolem Applu. Poznejte blíže dalšího z autorů iPure magazínu.

iPure.cz redakční podcast: iPure #6: WWDC 2018

Patrik Pavelka, Jura Ibl, Jirka Hubík a Filip Brož si sedli a podebatovali o tom, co můžeme pravděpodobně čekat od blížící se Apple Keynote a konference WWDC 2018.