K věci Štěpánky Duchkové

Co se děje v Praze? Rozhovor Štěpánky Duchkové na aktuální pražské téma.

UvádíŠtěpánka Duchková

Všechny epizody

K věci Štěpánky Duchkové: Utrácení zvířat z finančních důvodů pro mě absolutně nepřipadá v úvahu, říká ředitel pražské zoo Miroslav Bobek

Hostem pořadu K věci byl ředitel Zoologické zahrady hl. m. Prahy Miroslav Bobek. Štěpánka Duchková se ho ptala, jaká vládne atmosféra v zavřené zahradě, jak se koronavirus dostal mezi zvířata nebo co nového zoo chystá.

K věci Štěpánky Duchkové: Buďme zdravě sobečtí a chraňme se sami, není potřeba snažit se čekat na to, až nám vláda něco zakáže, radí ředitel vinohradské nemocnice Arenberger

Hostem pořadu K věci byl tentokrát ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a jeden z nejznámějších českých dermatologů Petr Arenberger. Se Štěpánkou Duchkovou se bavil o tom, jak chod nemocnice ovlivnila koronavirová epidemie nebo co se v nemocnici chystá nového.

K věci Štěpánky Duchkové: Frontman kapely The Tap Tap o filmu Postiženi muzikou: Chceme lidem zprostředkovat to, co na koncertech nevidí

Jak to vypadá s dostavbou pražského Jedličkova ústavu? A kdy se v kinech objeví nový film o kapele The Tap Tap složené z tělesně postižených studentů a absolventů škol tohoto ústavu? Hostem pořadu K věci byl kapelník skupiny The Tap Tap Šimon Ornest.

K věci Štěpánky Duchkové: Šéf Bulovky: Poprvé od března u nás neležel žádný pacient s covidem

Nemocnice Na Bulovce je v obtížné situaci, protože zdravotníkům a pacientům tam doslova „budovy padají na hlavu“. O rekonstrukci nemocnice a také o covidu-19 mluvil v pořadu K věci ředitel Jan Kvaček.

K věci Štěpánky Duchkové: Ředitel festivalu Mezi ploty: Letošní ročník bude online

Jak bude vypadat online podoba 28. ročníku festivalu Mezi ploty? A co koronavirová krize znamená pro budoucnost festivalu? Na to odpovídal v pořadu K věci ředitel akce Robert Kozler.

K věci Štěpánky Duchkové: Radní pro školství: Letos by neměl nikdo propadnout

Jaká budou ve školách od příštího týdne bezpečnostní opatření? A na co se mají připravit rodiče dětí? Hostem pořadu K věci byl pražský radní pro školství, sport a vědu Vít Šimral.

K věci Štěpánky Duchkové: Náměstkyně ředitelky Muzea hl. m. Prahy: Finanční ztráta je problém

Co všechno v Muzeu hlavního města Prahy změnila koronavirová krize? A jak to vypadá s rekonstrukcí hlavní budovy? Hostem pořadu K věci byla náměstkyně ředitelky muzea Pavla Státníková.

K věci Štěpánky Duchkové: Mluvčí MOP: Linka 1212 vznikla za den,podobné projekty vznikají měsíce

Za jakých okolností vznikla unikátní linka 1212 s informacemi o koronaviru? A co bude s touto linkou v budoucnosti? Na to odpovídal v pořadu K věci ředitel komunikace ministerstva obchodu a průmyslu Robin Čumpelík.

K věci Štěpánky Duchkové: Eduard Šuster: Opatření Češi dodržují, za to chci všem poděkovat

Jaké mají v současné době městští policisté pravomoci a jak nyní vypadá jejich práce? Na to odpovídal v pořadu K věci ředitel Městské policie hlavního města Prahy Eduard Šuster.

K věci Štěpánky Duchkové: Miroslav Bobek: Veřejnosti chceme představit expozici Darwinův kráter

Jaká panuje v pražské zoologické zahradě bez návštěvníků atmosféra? A jaké novinky se chystají po jejím znovuotevření? Na to odpovídal v pořadu K věci ředitel pražské zoologické zahrady Miroslav Bobek.

K věci Štěpánky Duchkové: Expert na počítačovou bezpečnost: Na hesla využijte virtuální trezory

Jak poznáme, že nám někdo chce zavirovat počítač? A jaká jsou pravidla při vybírání hesel a antivirového programu? Na to odpovídal v pořadu K věci odborník na bezpečnost při používání počítačů a internetu Tomáš Baier ze společnosti ICZ.

K věci Štěpánky Duchkové: Lékař z pražské záchranky: Množství výjezdů se nám v této době snížilo

Jak se liší den záchranářů proti dnům před koronavirovou krizí? A jaké jsou zásady při volání na linku 155? V pořadu K věci mluvil vedoucí lékař oblasti ze Záchranné služby hlavního města Prahy Ondřej Felix.

K věci Štěpánky Duchkové: Jana Černochová: Děti by měly umět přežívat bez moderních technologií

Mladá generace by se neměla bát přírody a zkusit žít i bez technologií. To radí předsedkyně Sněmovního výboru pro obranu a starostka Prahy 2 Jana Černochová z ODS.

K věci Štěpánky Duchkové: Specialistka ochrany obyvatelstva: Ochranou těla může být i pláštěnka

Jak by měla vypadat výuka novodobé branné výchovy? A co dělat v krizových situacích? Do pořadu K věci přišla specialistka ochrany obyvatelstva Soňa Mudrochová z neziskové organizace Centrum pro bezpečný stát.

K věci Štěpánky Duchkové: Jiří Pospíšil: Pamětní deska Jana Zajíce by měla být v létě

Proč se dosud nepodařilo vystavit památník Jana Zajíce? A jak to bude s Mariánským sloupem, který má stát na Staroměstském náměstí? Na to odpovídal v pořadu K věci předseda magistrátního zastupitelského klubu Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil z TOP 09.

K věci Štěpánky Duchkové: Mluvčí PVK Tomáš Mrázek: Vody z kohoutku bych se kvůli viru nebál

Je pitná voda chráněna proti nebezpečným virům? A jak to vypadá s rekonstrukcí Podolské vodárny? Na to odpovídal v pořadu K věci mluvčí společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK) Tomáš Mrázek.

K věci Štěpánky Duchkové: Chabr: Nádraží Vyšehrad nemůžeme koupit za vyšší cenu, než říká zákon

Jaké je budoucnost nádraží Vyšehrad a kam zmizelo kyvadlo na Letné? Na to odpovídal v pořadu K věci pražský radní pro správu majetku Jan Chabr z koalice Spojené síly a TOP 09.

K věci Štěpánky Duchkové: Radní pro školství: Mobily už lze zapojit do hodin při výuce

Nový systém elektronického přihlašování do mateřských škol, rekonstrukce fotbalového stadionu Ďolíček a používání telefonů ve škole. O tom všem mluvil pražský radní pro oblast školství a sportu Vít Šimral z Pirátů.

K věci Štěpánky Duchkové: Ředitel pražské knihovny: Chceme letos zkusit samoobslužné vrácení

Samoobslužné terminály, moderní technologie a také nové otevřené pobočky. O tom všem mluvil v pořadu K věci ředitel Městské knihovny v Praze Tomáš Řehák.

K věci Štěpánky Duchkové: Proměna Plzeňské ulice je závislá na realizaci Radlické radiály, říká starostka Prahy 5

Prahu 5 čeká rok plný změn. Například rekonstrukce Plzeňské a Nádražní ulice nebo Smíchovského nádraží. V pořadu K věci o tom mluvila starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková za ODS.

K věci Štěpánky Duchkové: Ve Státní opeře si můžete adoptovat sedadlo, láká její šéf Jan Burian

Jaké jsou novinky ve zrekonstruované budově Státní opery? A jak tam mohou zájemci adoptovat sedadlo? Do pořadu K věci přišel ředitel Národního divadla Jan Burian.

K věci Štěpánky Duchkové: Konec sebevrahů v metru? Na lince D už nikdo nebude moct skočit do kolejí, slibuje náměstek Scheinherr

Jaké nejzásadnější dopravní omezení čekají Prahu v roce 2020? A co bude pro dopravu znamenat blížící se oprava Barrandovského mostu? Hostem pořadu K věci byl náměstek pražského primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr z hnutí Praha sobě.