Lesní Stezkou

Lesní stezkou je místo pro vnitřní rozhovory, pro nespoutanou kreativitu a pro obrovskou lásku k přírodě i k člověku. Místo, které pomáhá zažít život jinak a v jeho celistvosti. Jmenuji se Alexandra Martina Běhalová a jsem certifikovaná aromaterapeutka, bylinkářka a také zakladatelka školy přírodní kosmetiky. Věřím ve svět, ve kterém všichni žijeme šťastně a pospolu. ONLINE ŠKOLA PŘÍRODNÍ KOSMETIKY - www.skolaprirodnikosmetiky.cz/online TINY LIFE - www.tinylife.cz BLOG - www.tinylife.cz/blog

UvádíAlexandra Martina Běhalová

Všechny epizody

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #56 O rozchodech

Velmi intimní zpověď o dvou rozchodech. Mým skvělým hostem v této epizodě byla Kristina Zemánková, kterou již z podcastu můžete znát. Epizoda plná sdílení, jemnosti k sobě a opravdovosti. Pojďte se s námi podívat do našich srdcí a našich prožitků.

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #55 S Verunity o tvořivosti

Verunity je žena nádherná a úžasná a svým životem tančí s lehkostí a její zkušenosti jsou zkušenostmi člověka vědomého. Pojďme společně ztišit mysl a nasosat příjemné moudrosti a příjemně plynoucího rozhovoru. Připravily jsme ho pro Vás s láskou.

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #54 12 věcí, které jsem si uvědomila díky zlomenému kotníku

Zlomený kotník. Tak to byla velká zkušenost a velký učitel mých posledních měsíců. Já jakožto soběstačsnílek jsem si musela hledat úplně jiné cestičky. A nalézala jsem nové způsoby.

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #53 V kuchyni

Miluju tvoření v kuchyni. Naprosto to miluji. A chci se s Vámi podělit o své skvělé a milované prožitky z tvoření, které mi dává velký smysl. Pojďme se společně podívat na zoubek kouzlu místa zvaného kuchyně. A prozkoumat jeho krásy.

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #52 MyGreenovi aneb kouzlení v kuchyni

Povídání se skvělou Aničkou o tančení v kuchyni. O vášnivém vaření, o vaření s dětmi a o rostlinné stravě, bylinkách, květech a mnoha dalším. Prostě jsme se potkali v lásce k jídlu.

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #51 Můj Tiny aneb o stavbě tiny home

Zajímá Vás stavba tiny domečku? Tak jako mě? Tak se pojďte zaposlouchat do příběhu mladé ženy, která si takový domeček pro sebe právě staví a už se blíží ke zdárnému konci. Krásný poslech!

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #50 Nel Foberová

Povídání o životě s Nel, o udržitelnosti a o životě vášnivé pekařky, která k pečení přišla již jako mladinká. A také o životě novinářky. Zaposlouchejte se a sosejte inspiraci na bezlepkové pečení a podporu tvůrčí energie v životě.

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #49 Gabriela Tuatti

Gabriela Tuatti je žena, kterou nesmírně obdivuju a jsem nadmíru šťastná, že přišla do podcastu povídat o svém životě, své práci a svém poslání. Pohodlně se usaďte a poslouchejte s námi.

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #48 Pokojklid

Pohodový rozhovor s Viktorií Schrötterovou, která stojí za olomouckým projektem Pokojklid Vás zavede do tajů vůní a aromaterapie. Viktorie ve své práci snoubí kouzlo aromaterapie a holistických masáží.

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #47 Bezobalový obchod GRAM Olomouc

Jsme pár z Olomouce a myšlenkou na náš společný bezobalový obchod jsme se zabývali už více než dva roky. Zero waste, jako životní styl, jsme přijímali postupnými kroky.

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #46 Udržitelné oblečení

Mnoho let již věnuji udržitelnosti a udržitelnému snad všemu, nicméně až teď se opravdu sama ve své podstatě pomalu ale jistě dotávám k tomu, že chci mít opravdu, ale opravdu udržitelný

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #45 Transformace v přímém přenosu

Situace, které vznikla kolem koronavirové pandemie je spouštěč mnoha myšlenek v mé hlavě a chtěla bych Vám poskytnout náhled právě do mých myšlenek o tom, co se děje.

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #44 Meditace lásky

Meditace je v tuto chvíli něco, na co máme mnohem víc času než kdy předtím a co můžeme využít v našem každodenním životě tak,

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #43 Ze-za-hrátky Olomouc

Tento díl podcastu je věnovaný iniciativě Ze-za-hrátky, která sídlí v Olomouci. Této iniciativě z celého srdce držím palce a od začátku je

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #42 Únorová sebereflexe

Sedla jsem si k mikrofonu v jeden nádherný únorový den a začala povídat o tom, jaký je momentálně můj život. Co dělám, co se připravuje v Tiny Life a jaké je žít v roce 2020.

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #41 S Kamilou Vodochodskou o udržitelnosti

Kamila Vodochodská je naprosto úžasná módní revolucionářka a žena naplno se věnující oboru, kterým je udržitelnost v módě. Pojďte si poslechnout rozhovor,

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #40 Kadeřnictví Zelená hlava

Zuzka je naprosto úžasná bytost, která hýbe olomouckým eko světem už dlouho. Vlastně byla u jeho zrodu a vlastně v něm pořád nádherně figuruje a posouvá ho dál.

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #39 Novoroční meditace

Novoroční díl podcastu je vlastně takovou meditací, která nás má za úkol přiblížit k sobě samým a která má příjemně otevřít nový rok a dodat nám potřebný prostor pro plný nádech

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #38 Online škola přírodní kosmetiky

V této epizodě se s Vámi potkám já sama a rozloučím se posledním letošním podcastem – následující dva týdny si dám odpočinkový režim a přemýšlecí nad inovacemi do příštího roku.

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #37 Voňavé Vánoce s aromaterapií

V tomto dílu podcastu Lesní Stezkou se potkáme s vůněmi a jejich možnostmi, které můžeme na Vánoce využít a krásně si je užít.

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #36 O Kavárně V Lese

Tento díl podcastu je s velmi milými hosty Anetou a Gabčou Dudkovičovou, které jsou sestry a které společně založily v Olomouci

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #35 O dobrých skutcích

Tato epizoda mého podcastu je epizodou sdílecí a epizodou, ve které se vypovídávám ze svého dne. Je to epizoda o zcela normálním člověku..

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #34 S Lindou Martiškovou Podle sebe

V této epizodě podcastu jsem vyzpovídala Lindu Martiškovou, která stojí za skvělým podcastem Podle sebe. Povídaly jsme

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #33 Z nitra k Vánocům

Tato epizoda je mou vnitřní zpovědí a mým monologem a obecným zamyšlením se nad tím, jak chci tento rok ukončit, jaký byl a jak se stavím k Vánocům letos. Je to vnitřní jízda!

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #32 O kraniosakrální terapii

Kraniosakrální terapie mi pomalu mění život a je krásné to pozorovat. Tak jsem se rozhodla, že vám chci kus té krásy vnímání světa předat, protože to může změnit i Vaše vnímání života, a to za to stojí.

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #31 Jak poznat přírodní kosmetiku

V této epizodě Vám nastíním čtyři základní pravidla pro jednoduché rozpoznání čistých značek, které mají čisté a jasné záměry a kterým opravdu záleží na světě kolem nich.

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #30 Ten porodní

Katka Svancarová je porodní asistentka ve Fakultní nemocnici Olomouc a také moje dlouholetá kamarádka, které si moc vážím za její práci a která o své práci

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #29 Ten podzimní

Tento díl podcastu je zase jen s mojí maličkostí. Tentokrát o podzimu, o mém nalazení, o tom, jak si užívám tyto dny, které přímo vybízejí k tvoření a chumlání.

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #28 Vše o zubech: MDDr.Jana Zelená

Povídání o zubech a zdraví dutiny ústní obecně. S naší oblíbenou MDDr. Janou Zelenou. Povídáme o kazech, problémech s dásněmi…

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #27 Konference

Tato epizoda je mým povídáním o tom, jak jsem se vydala do Budapešti na aromaterapeutickou konferenci…

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #26 Čokoládovna Troubelice

Jsme rodinná čokoládovna z Troubelic na Moravě. Naším cílem je nabídnout zákazníkům kvalitní čokolády, vyrobené z těch nejlepších…

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #25 Lucie Jasmína Tkočová

Jmenuji se Lucie Tkočová. Jsem si vědoma toho, že mé tělo je chrámem matky Země, a tak se o něj také starám. 

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #24 Čtení

Ráda bych s Vámi sdílela svou velkou lásku a tou je čtení. Jaký je můj příběh s knížkama, které mě provází celým životem…

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #22 Radost

Hraju si, vyrábím tinktury. Učím se pracovat se svým tělem, znovu začínám s jógou, medituji…

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #20 Raw food

Téma, které pár let zpátky bylo docela populární, ale postupem času ztrácí na oblibě …

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #18 O kvašení

Po celý rok si fermentací zeleniny doplňuji potřebné vitamíny na posílení imunity…

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #16 Bylinky a ták..

Po delší době mám chuť Vám sdělit, nasbírané informace a postřehy. Co teď dělám? Můj život se teď orientuje podle přírody.

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #15 Sdílecí

Povídací podcast o tom v jakém stavu jsem, kde se nacházím, jak mi je. Toulání mým životem. Co se zrovna odehrává

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #14 Spolu

Můj 1. host Terezka. Co pro nás znamená podnikat a jak to vypadá u nás v Tiny Life?

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #10 Menstruace

Téma, které se dotýká každé ženy a potažmo i každého muže. Téma, které dlouho řeším a poznávám…

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #9 Osobní

Osobní díl podcastu. Co právě prožívám? Je důležité dávat své pocity a prožitky najevo.

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #8 Já a Škola přírodní kosmetiky

Jakou dělám práci, jak se v tom cítím, jaké lidi přitahuji. Proč jsem vytvořila školu přírodní kosmetiky? Jaké je zákulísí mé práce?

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #7 O Spokojeném životě

Spokojený život je krásné téma, které obsahuje více sfér našeho života. Rodina, vztahy, práce, peníze…

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #6 Rituál a péče o sebe

Sluníčko přichází a s ním přichází energie do tvoření. Jak jsem si vytvořila svůj první beauty koutek?

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #5 O Veganství

Jak jsem se dostala k rostlinné stravě, a co pro mě znamená veganství? Dozvíte se, kde beru inspiraci a jak moc miluju experimentování v kuchyni.

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #4 O Sebelásce

Můj vztah k sebelásce. Co to pro mě znamená a jak se k tomuto krásnému tématu stavím…

Lesní Stezkou: Lesní stezkou #3 Tentokrát o aromaterapii

Epizoda o tom, co je to aromaterapie. O všem, co je s ní spojené. Takový malý exkurz do voňavého světa plného krásných úžasností vůně. Pojďte se s námi toulat krajinou vůní.

Lesní Stezkou: Lesní Stezkou #1 Ten první

Proč jsem se rozhodla dělat vlastní podcast? Podcast jako sebereflexe. Pozitivní a negativní emoce v dnešním světě a jak je opravdu cítit. Jaká budou témata tohoto podcastu?