Matematika zločinu

První český podcastový krimi seriál. Odehrává se v českých soudních síních a vězeňských celách. A stále běží. Reportérka Magdalena Sodomková a dánská dokumentaristka Brit Jensen se vydaly po stopách soudního znalce, který si říká matematik zločinu. První díl z pěti sleduje případ Tomáše Tomana, který se díky posudku elitního znalce dostal za mříže. Odsouzený však tvrdí, že se matematik zločinu přepočítal. Pátrání vede reportérky dál: k Městskému soudu v Praze a na Ministerstvo spravedlnosti. Ale hlavně: k dalším případům. Probíhá u českých soudů něco jako “válka znalců?”

UvádíMagdalena Sodomková & Brit Jensen

Všechny epizody

Matematika zločinu: Pozor, pozor – Matematika zločinu vychází knižně

Už brzo to bude černé na bílém. Kdybyste knížce Matematika zločinu chtěli pomoct na svět, můžete to udělat ještě do konce ledna 2020. Na Hithitu. Už se to krátí! Děkujeme!
https://www.hithit.com/cs/project/7184/matematika-zlocinu-kniha

Matematika zločinu: Update – březen 2019

UPDATE JE TU! Aneb tak to klaplo! Natáčely jsme s profesorem Strausem. Jedním z důvodů, proč Čro Matematiku zločinu nevysílá, je  nedostatečný prostor pro vyjádření pana profesora. Musely jsme tedy opět vyrazit do terénu. Jak to dopadlo si můžete poslech…

Matematika zločinu: #5: Válka znalců

“Haló, potřebujete pomoc s případem? Víckrát ale volat nebudu.” 
Soudkyně mluví o podplácení, státní zástupce o zastrašování. Je možné, že někdo tentokrát přijde o razítko?

Matematika zločinu: #4: Tuareg

Toman se ve vězení potkal s dalším vězněm, který tvrdí, že má stejný problém. I jemu za mříže pomohl matematik zločinu. Je to ale skutečně tak? Tenhle příběh začíná na parkovišti v Uherském Hradišti a končí na Borech.

Matematika zločinu: #3: Razítko

Tomáš Toman tvrdí, že matematik zločinu počítá špatně. Není jediný. Myslí si to i v České společnosti pro biomechaniku, která od roku 2013 upozorňuje na řadu dalších chyb. Otisk Strausova razítka je na sedmi stech posudcích.

Matematika zločinu: #2: Nic pro cizí uši

Rváč Tomáš Toman před českou spravedlností prchnul do Asie. Zatímco po něm pátrají lovci lebek, my zase pátráme, proč proces dopadl tak, jak dopadl. Do rukou se nám dostane záznam, který není určen pro cizí uši.

Matematika zločinu: #1: V soudní síni

Tomáš Toman se dostal za mříže, a to kvůli posudku soudního znalce, který si říká matematik zločinu. Odsouzený však tvrdí, že se znalec přepočítal. Proces s Tomanem autorky zrekonstruovaly z autentických audio záznamů. Kdo v něm sehrál jakou roli?

Matematika zločinu: Něco se chystá!

Reportérky Magdalena Sodomková a Brit Jensen Vás zvou k poslechu pětidílného podcastového krimi seriálu.