Osobák

Rozhlasová série Osobák představuje moderátora Martina Minhu v roli hobby sportovce, který pod dohledem těch největších profesionálů absolvuje na vlastní kůži tréninky osmi vybraných sportovních, pohybových či relaxačních aktivit. Osobák motivuje k aktivnějšímu a zároveň zdravějšímu životnímu stylu. Radí, jak nepřepálit začátky, i to, jak u vybrané aktivity vydržet co nejdéle. Přibližuje výjimečnou atmosféru zvoleného prostředí i jeho typickou komunitu.

UvádíČeský rozhlas

Všechny epizody

Osobák: Osobák #6: Běh. S bývalým českým reprezentantem o tréninku, maratonech i Zátopkovi

Jestli jsem byl cestou na natáčení některého z dílů Osobáku opravdu v klidu, pak to byl běh. Díky fotbalu jsem totiž už od šesti let v pohybu.

Osobák: Osobák #5: Jóga. První lekce v životě aneb „Prosím, rozmotej mě!“

Přiznám se, že jsem lekci jógy tajně toužil vyzkoušet už několik let. Do natáčení Osobáku jsem ale nenašel odvahu.

Osobák: Osobák #4: Cyklistika. O dřině, technice i elektrokolech. Za řídítky s trenérem Petrem Kohlbeckem

„Tak zaprvé ti je to kolo malé a zadruhé ti tam něco skřípe,“ řekl mi hned po příjezdu trenér cyklistiky a bývalý poloprofesionální jezdec Petr Kohlbeck.

Osobák: Osobák #3: Saunové ceremoniály. Nahota, pot a teplotní šok. V sauně s mistrem světa

Podcastová série Osobák má mimo jiné motivovat ke zdravějšímu životnímu stylu a pravidelná návštěva wellness centra je určitě jednou z možných cest, jak své zdraví posílit.

Osobák: Osobák #1: Sportovní lezení. Na stěně pod dohledem Adama Ondry

„Lidi si konečně začínají uvědomovat, že lezení je skvělá činnost pro trávení volného času,“ říká v prvním dílu podcastové série Osobák Adam Ondra.

Osobák: Startuje Osobák. Zažijte na vlastní uši tréninky pod dohledem profesionálů a začněte sportovat

V pondělí 9. prosince startuje v audiotéce Českého rozhlasu mujrozhlas.cz a ve vysílání Radia Wave série zaměřená na sport, pohybové aktivity i na relaxační cvičení.