Plzeň – Český rozhlas

To nejlepší z regionálního vysílání Českého rozhlasu.

UvádíČeský rozhlas

Všechny epizody

Plzeň – Český rozhlas: Náš host: A pak přišla láska: Film pro muže, kteří chtějí pochopit ženy

Co si počít, když vám láska není souzena, když se vám neustále vyhýbá? To uvidí diváci ve filmu A pak přišla láska…, který měl světovou premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech.

Plzeň – Český rozhlas: Fouskův svět: Kupa nesmyslů

Zvláštní slovo – kupa. Hromada čehosi – jablek. šatstva, knih, sněhu, kamení. Nevím, zda mohu nazvat všechny hlouposti, kterých jsme denně svědky, kupou nesmyslů…

Plzeň – Český rozhlas: Náš host: Na koncerty zásadně se dvěma taktovkami. Důvod je zcela jasný

Od tří let se Chuhei Iwasaki věnuje hře na housle. Díky svému mimořádnému talentu studoval konzervatoř v Japonsku, poté hned tři obory na Pražské konzervatoři a navíc HAMU. Už více než rok pracuje jako šéfdirigent Plzeňské filharmonie.

Plzeň – Český rozhlas: Náš host: Chebem se opět rozezní dechová hudba. FIJO dodatečně oslaví 50 let

Na přelomu června a července se Chebem opět rozezní dechová hudba. Od 30. června do 3. července se uskuteční 24. ročník mezinárodního festivalu dechových orchestrů FIJO 2022.

Plzeň – Český rozhlas: Poklady minulosti: Panenka má lidské vlasy. Patřily zřejmě dívence, která zahynula v koncentračním táboře

Jedna z nejstarších panenek v Muzeu panenek v Purkyňově ulici v Plzni byla vyrobena roku 1890. Ačkoliv je stará více jak 130 let, je stále krásná. A to i když má za sebou poměrně strastiplnou minulost.

Plzeň – Český rozhlas: Náš host: Pokud se u psa vyskytne průjem, začněte jednodenní hladovkou

Průjmové onemocnění psa můžete zkusit vyřešit nejprve doma sami a to jednodenní hladovkou. Pokud psovi nepomůže, spěchejte k veterináři, říká MVDr. Ladislav Kuncl.

Plzeň – Český rozhlas: Náš host: Radim Flender: Muzikant, kterej je furt šťastnej, je nepoužitelnej

Vyučil se elektrikářem, ale talent k hudbě zvítězil. Radim Flender se věnuje skládání muziky, psaní textů a koncertování. Stanice Svět, Nad Šumavou svítá a mnohé další písničky znějí i naším rozhlasovým éterem.

Plzeň – Český rozhlas: Náš host: Mladí lidé a hra na akordeon

Dobřany budou hostit 2. ročník celostátní akordeonové soutěže. Hostem Petr Vacek. Moderuje Veronika Albrechtová

Plzeň – Český rozhlas: Fouskův svět: Dobrá nálada

Vážím si každého dne, kdy mohu říci – mám dobrou náladu. Stačí k tomu málo. Setkání s vlídným slovem, hezký úsměv, chvíle, kdy se nepřipomíná žádný z mých stařeckých bolístek.

Plzeň – Český rozhlas: Poklady minulosti: Jak voní Karel IV. a jeho čtyři ženy? Nejen to se dozvíte v Klášteře Kladruby

Klášter Kladruby na Tachovsku nabízí návštěvníkům mnoho zajímavostí. Jednou z nich je i takzvaný Archiv vůní, který musel být z důvodu protikoronavirových opatření dva roky pro veřejnost uzavřen.

Plzeň – Český rozhlas: Náš host: Den svobody na šumavském Zhůří už tuto neděli

Před 22 lety byl na šumavském Zhůří odhalen pomník věnovaný 90. pěší divizi. Podrobnosti o něm říká v našem vysílání publicista, vydavatel a historik Zdeněk Roučka.

Plzeň – Český rozhlas: Náš host: Projekt Kompas – predikce trhu práce

Hostem host Ing. Zdeněk Mužík. Kontaktní pořad.Telefon 221 554 222, SMS zprávy 605 558 888. Moderuje Veronika Albrechtová

Plzeň – Český rozhlas: Náš host: Karlovarsko je rájem vážek, říká odonatolog Miloš Váša

Když je vážka modelem. Odonatolog a vášnivý fotograf Miloš Váša se věnuje focení vážek. Kde je hledá a jak probíhá focení, prozradil v rozhovoru.

Plzeň – Český rozhlas: Náš host: Zvedl přes 400 kilo na mrtvý tah. Čestmír Šíma stále drží český rekord

V sobotu 21. května bude Aš hostit soutěž nejsilnějších amatérských i profesionálních strongmenů. Na akci posluchače pozval Čestmír Šíma, pořadatel soutěže, dvojnásobný mistr světa a ikona silových sportů u nás.

Plzeň – Český rozhlas: Co vás zajímá: Čepeček překážel. Dneska je oblečení funkční, sestry se v něm musí cítit dobře

Připomínáme si Mezinárodní den zdravotních sester. Jaká je prestiž tohoto povolání v současné době a kam se posunula za poslední roky ? Poslechněte si názory a zkušenosti dvou vrchních sester.

Plzeň – Český rozhlas: Náš host: Seriál běžeckých a turistických výletů rozhýbe návštěvníky Krušnohoří

Nadace St. Joachim existuje už 6 let. Podporuje česko-německou spolupráci v Krušnohoří, udržuje místní tradice a ochraňuje zdejší památky. Už za několik dní spustí nový projekt s názvem Stříbrná stopa.

Plzeň – Český rozhlas: Náš host: Dnes budeme stepovat

Hosté Kamila Borovská zakladatelka a hlavní choreografka studia a stepařka Mirka Tolarová. Moderuje Veronika Albrechtová

Plzeň – Český rozhlas: Náš host: Od dělníka až k řediteli. Vlastimil Argman získá ocenění za celoživotní práci

Za celoživotní práci a úsilí o rozvoj společenské, kulturní a ekonomické prosperity regionu byl navržen na Cenu města Karlovy Vary Vlastimil Argman, ředitel porcelánky Thun 1794.

Plzeň – Český rozhlas: Toulky po Brdech: Pešík si uřízl nohu, aby zachránil svého pána

Na náměstí Otty z Losu v Komárově nedaleko Hořovic stojí v současné době budova, kde najdeme muzeum umělecké litiny a také poštu, kam si lidé dnes a denně chodí vyzvedávat a posílat nejrůznější zásilky. Možná ale ne všichni vědí, co se tady v minulosti nacházelo a jak moc je tato stavba spjata s dějinami Komárova.

Plzeň – Český rozhlas: Poklady minulosti: Z těchto UV aktivních minerálů se tvořila část vídeňského Prátru

Městské muzeum Horažďovice sídlící v prostorách zámku se může pochlubit zbrusu novou expozicí s názvem Myslí a kladivem. Součástí expozice je i takzvaná UV místnost, kterou si jistě oblíbí nejeden návštěvník. Vizuálně je totiž velice zajímavá.

Plzeň – Český rozhlas: Náš host: Kynologická poradna

Hostem kynolog Stanislav Beníšek. Kontaktní pořad.Telefon 221 554 222, SMS zprávy 605 558 888. Moderuje Veronika Albrechtová

Plzeň – Český rozhlas: Hobby magazín speciál: Opékání špekáčků je rituál

Pomalé pečení a stálé otáčení. Tak se má opékat špekáček. A důležité je vychutnat si atmosféru praskání ohně a vůni.

Plzeň – Český rozhlas: Fouskův svět: Šeříková nálada

Probudil jsem se a objala mě šeříková nálada. Z rádia mě vítala sladká píseň, do ranní kávy jsem nemusel dávat umělé sladidlo. Do pokoje vešlo slunce…

Plzeň – Český rozhlas: Hobby magazín speciál: Neobvyklá dekorace. Nádhera z lesa zalitá do pryskyřice

Když se Tomáš Pavíza z Plzně toulá lesem, hned vidí, co by se dalo z přírodnin vytvořit. Miluje dřevo, trávy i mech a tak si občas na místech, kde to neublíží, něco vezme domů.

Plzeň – Český rozhlas: Náš host: Veterinární poradna

Hostem MVDr.František Zahrádka. Kontaktní pořad.Telefon 221 554 222, SMS zprávy 605 558 888. Moderuje Veronika Albrechtová

Plzeň – Český rozhlas: Náš host: Pokud jste přes zimu neměli úplně vhodný jídelníček, je na čase to změnit

Jarní očista těla není žádná věda. “Zařaďte mladou listovou zeleninu, protože je bohatá na antioxidanty. Jezte střídmě a zvyšte pohyb venku na čerstvém vzduchu,” říká nutriční terapeut FN Plzeň Marek Hanza.

Plzeň – Český rozhlas: Náš host: Rotary Club Karlovy Vary si letos připomíná 30 let od svého vzniku

Třicetiletou historii Rotary Clubu Karlovy Vary připomněli současný prezident klubu Jiří Harastej i emeritní prezident klubu a hlavní iniciátor projektu Jezdecké sochy Karla IV. František Piškanin.

Plzeň – Český rozhlas: Náš host: Houslař Petr Sedláček: Housle se nevyrábí, housle se staví

Petr Sedláček si houslařinu vybral tak trochu z nouze. A dnes už je to přes čtyřicet let, kdy jeho mistrovské housle a violy hrají po celém světě.

Plzeň – Český rozhlas: Toulky po Brdech: Felbabka: Jak vznikl podivný název obce?

Obec Felbabku najdeme zhruba mezi Hořovicemi a Jincemi. Ačkoliv se to na první pohled asi nezdá, má tahle lokalita turistům co nabídnout.

Plzeň – Český rozhlas: Hobby magazín speciál: Pusťte se do řezu jádrovin, je nejvyšší čas

Nastalo předjaří, je třeba prořezat stromy na našich zahradách. Koruny se provzdušní a stromy také mohou mít na nových základech kvalitnější úrodu.

Plzeň – Český rozhlas: Hobby magazín speciál: Pusťte se do řezu jádrovin, je nejvyšší čas

Nastalo předjaří, je třeba prořezat stromy na našich zahradách. Koruny se provzdušní a stromy také mohou mít na nových základech kvalitnější úrodu.

Plzeň – Český rozhlas: Hobby magazín speciál: Pusťte se do řezu jádrovin, je nejvyšší čas

Nastalo předjaří, je třeba prořezat stromy na našich zahradách. Koruny se provzdušní a stromy také mohou mít na nových základech kvalitnější úrodu.

Plzeň – Český rozhlas: Hobby magazín speciál: Pokus o knoflíkový rekord nevyšel, ale sbírka je obrovská

Více než 100 kilogramů knoflíků nasbírala Líza Honomichlová z Černošína. Její píle byla oceněna výstavou v černošínském muzeu, odtud pak knoflíky putovaly do tachovského muzea a teď je můžete obdivovat v muzeu v Sokolově.

Plzeň – Český rozhlas: Hobby magazín speciál: Pokus o knoflíkový rekord nevyšel, ale sbírka je obrovská

Více než 100 kilogramů knoflíků nasbírala Líza Honomichlová z Černošína. Její píle byla oceněna výstavou v černošínském muzeu, odtud pak knoflíky putovaly do tachovského muzea a teď je můžete obdivovat v muzeu v Sokolově.

Plzeň – Český rozhlas: Hobby magazín speciál: Kousnutí od štiky bolí, říká třináctiletý rybář

Matěj Houška je studentem stříbrského gymnázia, je mu třináct let a místo toho, aby zlobil, pošťuchoval spolužačky a dělal další lumpárny, tak raději sedí na břehu s prutem a chytá ryby. A když se mu nechce jen tak sedět, tak sbalí batoh a jde do lesa. Cítí se být zálesákem, v lese pozná veškeré dřeviny i stopy zvířat.

Plzeň – Český rozhlas: Náš host: Nechutenství je závažný problém, je třeba ho řešit, protože jíst se musí

Nechutenství má řadu příčin, ať už fyzických nebo psychických. Jak vzniká, jak se projevuje a jak se léčí popisuje nutriční terapeutka FN Plzeň Jaroslava Kreuzbergová.

Plzeň – Český rozhlas: Toulky po Brdech: Brdská „svatá“ trojice: Fabián, Medulína a Megera

Fabián je označován jako bájný duch a pomyslný vládce Brd. Za svého života měl obývat hrad na vrchu Velká Baba nedaleko Hostomic. Dodnes zde můžete najít takzvané Fabiánovo lože.

Plzeň – Český rozhlas: Poklady minulosti: Vězněným mnichům v Plasích se jídlo podávalo skrz otáčivý turniket

Průzkum kláštera v Plasích na severním Plzeňsku odhalil v 90. letech 20. století původní unikát z doby baroka, a to dřevěný otáčivý turniket na výdej jídla pro mnichy v separacích.

Plzeň – Český rozhlas: Náš host: Rodiče čekají v jarních měsících zápisy do mateřských školek. Jednou z

alternativ může být i Lesní mateřská školka. Hostem Tereza Valkounová,
předsedkyně Asociace lesních mateřských školek. Kontaktní pořad.Telefon 221
554 222, SMS zprávy 605 558 888. Moderuje Veronika Albrechtová

Plzeň – Český rozhlas: Hobby magazín speciál: Užíváte si doma hořící krb? Zopakujte si zásady správného topení dřevem

Ceny plynu, elektřiny a uhlí rostou. Kdo má možnost topit dřevem, hodně peněz ušetří. Jak správně topit, jak důležitý je kvalitní komín, jak krbová kamna vybírat a jaké jsou současné trendy?

Plzeň – Český rozhlas: Fouskův svět: Zavazadlo

Nevím, co si počít. Začínám být přecitlivělý. Bojím se to přiznat. Dojímají mě smutné filmy. Bojím se špatných zpráv, hádek, zlých pohledů.

Plzeň – Český rozhlas: Toulky po Brdech: Lovecká chata Václavka pamatuje nešťastný výsadek parašutistů

Pozoruhodná dřevěná stavba nedaleko Padrťských rybníků v Brdech nese jméno Václavka. Během 2. světové války se zde odehrály poměrně dramatické okamžiky.

Plzeň – Český rozhlas: Náš host: Nový hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták: Teď přidám otáčky

Projekty na kraji fungují jako dobře rozjetý vlak. Snažíme se v nich pokračovat a nechceme, aby tato politická změna měla negativní vliv na občany, řekl ve vysílání nový hejtman.