Procento Miloše Čermáka

Co byste dělali, kdyby vám v telefonu zbývalo jen poslední procento baterie? Jaká je vaše nebezpečná myšlenka? Čemu věříte, ale nejde to doložit? Na čem se s většinou lidí kolem sebe neshodnete? Rozhovory s lidmi o budoucnnosti, snech, inovacích a taky o tom, co je v noci budí ze spaní. Bude za 10 let svět lepší, nebo horší než dnes? Rozhovory Miloše Čermáka

UvádíMiloš Čermák

Všechny epizody

Procento Miloše Čermáka: Pikolo máme stále v nabídce. Ale už to dávno nikoho nevzrušuje, říká zakladatel řetězce kaváren Jan Janák (213)

Jan Janák (1964) je podnkatel. Před rokem 1989 pracoval jako instalatér a topenář, od roku 1990 podniká. Spoluzaložil síť restaurací a řetězec kaváren CrossCafe. Je ženatý, má dvě dospělé děti a žije v Plzni.

Procento Miloše Čermáka: Když cítím, že bych mohl propadat pesimismu, tak si to zakážu, říká novinář Luboš Kreč (212)

Luboš Kreč je novinář, v posledních asi 10 letech se věnuje technologiím. Pracoval v Hospodářských novinách, Forbesu či nyní v magazínu CzechCrunch. Má jedenáctiletou dceru Thea, jejíž rekonvalescenci po těžké dopravní nehodě “mapují” na společném instagr

Procento Miloše Čermáka: Razím jinou filosofii luxusu než obchody v Pařížské. Můj vztah se zákazníkem je založen na absolutní důvěře, říká švec Radek Zachariáš (211)

Radek Zachariáš je český švec. Dělá boty na míru, za rok vyrobí ve své dílně se svým kolegou asi 40 párů. Je zajímavý člověk: dřív chodil oblečený po vzoru Steva JKobse, dnes experimentuje s dámským oblečením. Byť s tím nesouhlasím: neoblékám se jako žena

Procento Miloše Čermáka: Když jsem v osmdesátých letech emigroval do USA, myslel jsem si, že jednou poletím na Mars, říká podnikatel Tomáš Svítek (210)

Tomáš Svítek je český inženýr a podnikatel, který od roku A1985 žije v USA. Je majitelem firmy Stellar Exploration, která vyvíjí technologie pro kosmický výzkum. Pracoval pro Elona Muska i Jeffa Bezose, dva muže, kteří nastartovali soukromý sektor v kosmo

Procento Miloše Čermáka: Každý člověk, který nashromáždil velký majetek, je zajímavý. Ale často má už to nejzajímavější za sebou, říká novinář Jan Müller (209)

Jan Müller je novinář, připravuje vydávání česko-německého časopise NN Magazine. V minulosti pracoval například v Lidových novinách, Strategii či magazínu Flowee. V počátcích politické kariéry Andreje Babiše byl u toho, když se budoucí premiér rozhodoval,

Procento Miloše Čermáka: Mejdan srdcařů skončil infarktem. Ale jedeme dál, říká podnikatelka Anna van der Weerden (207)

Anna van der Weerden je advokátka a podnikatelka, spolumajitelka pivovaru Švihov. Poprvé byla hostem Jednoho procenta před pěti měsíci, a oznámila, že pivovar s manželem prodávají a zároveň se rozcházejí. Nyní popisuje, co se seběhlo pak.

Procento Miloše Čermáka: Mám rád černou, protože pak nemusím přemýšlet o tom, co si obléknu, říká výtvarník Jan Gabler (206)

Vývarník Jan Gabler (1952) byl v devadesátých letech art directorem časopisu Reflex, působil jako časopisecký a knižní grafik, dnes se věnuje volné tvorbě. V současnosti má výstavu Příběhy v Mnichově Hradišti.

Procento Miloše Čermáka: Basketbal a Amerika k sobě patří. Je to velký příběh, říká novinář Petr Koten (205)

Petr Koten (1981) je novinář, původně filmový kritik, od roku 2008 sportovní editor. Jeho knížku Basketbal: Velký americký příběh vydává v listopadu 2022 nakladatelství Prostor.

Procento Miloše Čermáka: Zažil jsem vzlet i pád. Ale i svou životní havárii vnímám zpětně jako posun k lepšímu, říká podnikatel Ladislav Trpák (203)

Ladislav Trpák rozjížděl v Česku sever Jobpilot, založil (a o sedm let později úspěšně prodal) digitální agenturu Advertures, spoluzaložil také firmu Zoot. Dnes se věnuje vývoji a prodeji netradičních malých staveb.

Procento Miloše Čermáka: Už mě nebaví chodit na porady a vykládat lidem bludy, říká veterán české reklamy Josef Havelka (202)

Josef Havelka (1952) se narodil a vyrůstal v Brně, v roce 1968 emigroval s rodiči do Západního Německa. V 90. letech založil českou pobočku reklamní agentury Leo BNurnett. Později byl jedním ze zakladatelů firmy Zoot, pracoval v České spořitelně a řídil v

Procento Miloše Čermáka: Rakovina je hrozná nejen proto, že se vás snaží zabít, ale taky je to velká nuda, říká guru digitálního obsahu Petr Laštovka (201)

Petr Laštovka (1979) vystudoval žurnalistiku na Vyšší odborné škole publicistiky. Chtěl být sportovním novinářem, ale stal se expertem na digitální marketing. V televizi Prima vybudoval její první webový portál iPrima, pracoval v O2 i v řadě reklamních či

Procento Miloše Čermáka: Za pět let bych rád zkusil kandidovat na prezidenta, říká ekonom Tomáš Sedláček (200)

Tomáš Sedláček (1977), ekonom, filosof a autor. Přednáší a píše. V minulosti působil také jako poradce, vysokoškolský pedagog a hlavní ekonom banky. Má syna, jeho první žena v roce 2020 zemřela. Letos se podruhé oženil a má dceru Evropu Markétu.

Procento Miloše Čermáka: Ivo Lukačovič naprogramoval Novinky přes noc, říká jejich první šéfredaktor Petr Matoušek (198)

Petr Matoušek (1974) spoluzakládal v roce 1998 server Novinky.cz, pracoval například pro Seznam, vydavatelství Mafra či CNC. Provozuje online obchod s potřebami pro domácí zvířata a celoživotně se věnuje online marketingu.

Procento Miloše Čermáka: Mám plán, jak z Česka udělat nejlepší zemi na světě, říká programátor David Grudl (196)

David Grudl (rok narození možná 1981, ale možná i dřív nebo později) je programátor, lektor a provokatér. Vytvořil framework Nette, je aktivní na sociálních sítích a hraje si s umělou inteligencí.

Procento Miloše Čermáka: Můj sen bylo dělat pivo ve stylu rockových hvězd, říká pivovarník Jakub Rendl (195)

Jakub Rendl (32) stuoval informatiku a vystudoval management a podnikání. Spoluzaložil “létající” pivovar Crazy Clown, který se proslavil originálními pivy i marketingem. Dnes tuhle kapitolu svého života prý chce uzavřít.

Procento Miloše Čermáka: Kdy byl Zelený Raoul na vrcholu? Pro mě to byl plakát s názvem Takhle píchá včelka Mája, říká novinář Milan Tesař (194)

Milan Tesař je novinář, sposovatel a scénárista. Víc jak polovinu života strávil v časopise Reflex, dnes pracuje v Týdeníku Forum. Zelený Raoul je mimozemšťan, který polovinu života Milana Tesaře strávil sledováním příběhu České republiky.

Procento Miloše Čermáka: Host nemá vždycky pravdu, říká novinářka a majitelka bistra Darina Křivánková (193)

Darina Křivánková je známá novinářka, působila například v Lidových novinách, Reflexu či časopise Apetit. Od července je majitelkou bistra Topnika v Českém Krumlově.

Procento Miloše Čermáka: Twitter mi zablokoval účet. Nevím proč, říká novinář Vojtěch Gibiš (191)

Vojtěch Gibiš je novinář, pracuje pro Televizi Seznam. S Michalem Kubalem napsali knihy Pandemie a Pandemie: Anatomie krize o prvním a druhém roce covidové pandemie.

Procento Miloše Čermáka: Jak se pozná dobrá fotka? Musí v sobě mít jakousi božskost, říká fotograf David Těšínský (190)

David Těšínský (32) je fotograf, spolupracoval například s časopisy Reflex nebo Reportér. Měl výstavy a publikované fotografie i v zahraničí. Vlastním nákladem vydal knihu Jiná krása, ve které v 11 fotosériích a 13 textech bilancuje svých deset let hledán

Procento Miloše Čermáka: Když jsem napsal román Sestry, hodně lidí to překvapilo. Včetně mě, říká novinář Martin Uhlíř (187)

Martin Uhlíř (1967) vystudoval přírodovědu na Karlově univerzitě a celý život píše jako novinář o vědě. Nejprve v Lidových novinách, od roku 2006 v týdeníku Respekt. V roce 2021 vydal román Sestry, překvapivou prozaickou prvotinu.

Procento Miloše Čermáka: Lidi od počítačů jsou čisté duše, říká vědec Jakub Tomek (186)

Jakub Tomek (1988) vystudoval pražský “matfyz”, tedy MFF UK, a doktorát získal na Oxfordské univerzitě. Více než deset let žijí s manželkou Markétou, která je také úspěšná vědkyně, v zahraničí. Teď už druhým rokem v americké Kalifornii. Mají spolu tříapůl

Procento Miloše Čermáka: Vysoká pec je takové kovové božstvo, říká fotograf Viktor Mácha (185)

Viktor Mácha (38) vystudoval religionistiku na teologické fakultě a patří k světově nejuznávanějším fotografům, kteří se věnují těžkému průmyslu. Fotí i v Česku, ale hlavně v zahraničí. Žije v Praze se ženou a třemi dětmi.

Procento Miloše Čermáka: Dostal jsem se Babišovi do hlavy i do žaludku, vlastně nevím kam všude, říká primář Martin Straka (184)

Martin Straka je primář interního oddělení Nemocnice Sokolov. Stal se známým v době covidu jako velký kritik vlády a Andreje Babiše, a tím zůstal. Nabourává stereotyp lékaře, který je laskavý, smířlivý a umírněný. Přemýšlí i o vstupu do velké politiky.

Procento Miloše Čermáka: Baví mě propojovat krásu a funkčnost, říká průmyslová designérka Kateřina Rydlová (183)

Kateřina Rydlová (28) je mladá úspěšná průmyslová designérka. Založila firmu Moody Body, která právě teď začíná s prodejem svého prvního produktu: designové spodní prádlo, usnadňující ženám bolestivou menstruaci.

Procento Miloše Čermáka: Jako kluk jsem byl hodný zmatený levičák. Práce pro stát mě vyléčila, říká záchranář Vít Samek (182)

Vít Samek (39) je záchranář a publicista. Pracoval 13 let pro pražskou Zdravotnickou záchrannou službu, po kritice jejího vedení odešel. Je autorem blogu a knížky Bulbem záchranáře. Točí videa pro Mall TV, po invazi Ruska na Ukrajinu jezdí pomáhat jako zá

Procento Miloše Čermáka: Ponožkoboty zatím ve slovníku spisovné češtiny nejsou, říká Michaela Steinhauser (180)

Michaela Stainhauser (33) je spoluzakladatelkou firmy Skinners, která úspěšně prodává “ponožkoboty” v Česku i v cizině. Žije v Brně s manželem, který pracuje v rodinné uzenářské firmě, a devítiměsíčním synem. Mluvili jsme o tom, kde se berou nápady a inov

Procento Miloše Čermáka: Oslabení eura ukazuje, že Amerika má lepší vyhlídky než Evropa, říká investor Jan Barta (179)

Rozhovor s Janem Bartou (37), jedním z nejbohatších Čechů a partnerem investiční skupiny Pale Fire Capital, která se mimo jiné stala významným spoluvlastníkem americké. společnosti Groupon.

Procento Miloše Čermáka: Doufám, že se i za deset let budu zajímat o svět a nestane se ze mě boomer, říká novinář Jakub Zelenka (177)

Jakub Zelenka je mladý novinář. Působil v Lidových novinách, v newsroomu vydavatelství Economia či v Deníku N. Tento rok pracuje na vlastním projektu Mimo agendu a snaží se uživit výhradně z předplatného od svých čtenářů. Mluvili jsme o tom, jak to funguj

Procento Miloše Čermáka: Nedává smysl, když je jízda taxíkem levnější než pronájem koloběžky, říká manažer Ondřej Krátký (176)

Ondřej Krátký je CEO společnosti Liftago, kterou založil společně s podnikateli Martinem Hausenblasem a Jurajem Atlasem. Baví ho učit se nové věci, třeba hrát na bubny nebo dělat karate, a jakkoli mu je podle “úřední dokumentace” 38 let (a on si přesný vě

Procento Miloše Čermáka: Stěhovat se z Ruska nebudu. Jsem tu doma a mám tady rodinu, říká podnikatel Jan Jirásko (175)

Jan Jirásko pracoval v Česku ve firmách jako Atlas či Microsoft, od roku 2008 žije v Rusku. Tam pracoval pro velké frimy, z počátku například pro ruské Škoda Auto, od roku 2018 podniká. Mimo jiné vyrábí a prodává vlastní cider.

Procento Miloše Čermáka: Budovat rodinný pivovar mi dlouho dávalo smysl. Až ho to dávat přestalo, říká podnikatelka a advokátka Anna van der Weerden (174)

Anna van der Weerden je pražská advokátka a spoluzakladatelka pivovaru. S manželem Martijnem, který je holandský počítačový expert, vybudovali Rodinný pivovar Švihov s nabídkou českého ležáku, ale i holandských a belgických piv. Ale je to dramatický a nap

Procento Miloše Čermáka: Léčení lidí bude nenápadným způsobem přebírat umělá inteligence, říká kardiolog Josef Veselka (173)

Prof. Josef Veselka je přední český kardiolog, přednosta Kardiologické kliniky FN Motol. Je také autor článků a spisovatel, právě vydává sbírku povídek Špitál a loni napsal generační román Srdcaři.

Procento Miloše Čermáka: Dobře se mi žije v Ostravě a v Las Palmas, říká Robert Vlach (172)

Robert Vlach je autor a konzultant. Napsal knížku Na volné noze, která vyšla česky i v řadě překladů. Letos v březnu ji v angličtině vydalo nakladatelství Harper Collins pro indický trh. Robert Vlach provozuje online platformy navolnenoze.cz a freelancing

Procento Miloše Čermáka: Kdo dneska šetří, tak přichází o peníze, říká Margareta Křížová (171)

Margareta Křížová je úspěšná podnikatelka a investorka, účinkovala v jedné sérii pořadu Den D v České televizi a v době covidu moderovala pořad zaměřený na finanční gramotnost. S operním pěvcem Vratislavem Křížem mají dvě dospělé děti.

Procento Miloše Čermáka: Největší konspirační teorií v historii byl marxismus, říká Alexander Tomský (170)

Vydavatel a politolog Alexander Tomský o letech strávených v Londýně, o konzervatismu i progresivismu a o tom, proč velkoruský imperialismus musí dostat “na držku”.

Procento Miloše Čermáka: František Kotleta předpověděl apokalypsu. Ale já jsem spíš optimista, říká Leoš Kyša (168)

V téhle epizodě si můžete vybrat, jestli chcete poslouchat rozhovor se spisovatelem Františkem Kotletou, anebo vysokoškolským pedagogem a bojovníkem proti iracionalitě Leošem Kyšou. Každopádně ale uslyšíte jen jednoho člověka.

Procento Miloše Čermáka: Myslím, že Elon Musk nakonec Twitter nekoupí, říká Daniel Dočekal (168)

S Danielem Dočekalem, publicistou a konzultantem sociálních médií, o Twitteru a Elonu Muskovi, o smyslu života a taky o tom, proč někteří lidé jezdí na jaře v tramvaji v zimní bundě.

Procento Miloše Čermáka: Jako hráč jsem amatér. Ale udělal jsem si z golfu doktorát, říká Andrej Halada (166)

Andrej Halada je bývalý novinář, pracoval například v Mladém světě nebo v Reflexu. Dnes pracuje ve Vojenském historickém ústavu. Ale zároveň je historikem českého golfu, z čehož získal na FTVS UK dokonce titul PhD. Právě vydává knížku Český golf, která ma

Procento Miloše Čermáka: Musíme do online světa vrátit emoce, říká tatérka a podnikatelka Denisa Hrubešová (164)

Jak pomoci tvůrcům online obsahu? Musíte je propojit s jejich fanoušky. Ti jim pak (možná) za obsah zaplatí. Denisa Hrubešová je tatérkou a hlavně spoluzakladatelkou platformy Pickey, která umožňuje podpořit tvůrce v Česku.

Procento Miloše Čermáka: Před 12 lety nebylo na Vinohradech kam jít na kafe. A podívejte dnes, říká developer Jakub Sklenka (162)

S pražským developerem Jakubem Sklenkou o jménech projektů a obchodů, o tom, proč v Praze s výjimkou Tančícího domu nevznikla za 30 let žádná významná stavba, a taky o tom, jak se žije s dobrými sousedy na Petřinách.

Procento Miloše Čermáka: Proč Švédi milují fronty? Vílendové čtení, lépe řečeno poslech (162)

Jedno procento je podcast, kde se bavím s lidmi, které mám rád, vážím si jich nebo mě baví. A někdy nabídnu audioverzi nejúspěšnějších textů ze svého stejnojmenného newsleteru. Vítejte u víkendového čtení! (A nebojte, čtu já.)

Procento Miloše Čermáka: Jestli něco neumíte, tak se to naučte. Klidně v padesáti, říká Martin Tušl (161)

Martin Tušl je odborník na sítě, v posledních 30 letech pracoval pro společnosti IBM a AT&T. Teď po padesátce se s životem v korporátu loučí a založil startup Repeato, kterým chce změnit to, jak se učíme na hudební nástroje.

Procento Miloše Čermáka: Herectví je pro mě dnes už spíš taková brigáda, říká manažerka a herečka Andrea Daňková (159)

S herečkou a manažerkou Andreou Daňkovou, kterou časopis Forbes zařadil na seznam nejzajímavějších Čechů a Češek pod 30 let. Herečka a modelka dnes působí ve vedení Ústavu hematologie a krevní transfuze.

Procento Miloše Čermáka: Proč má Estonsko nahraný celý stát v počítačovém cloudu? S podnikatelem Jiřím Bulanem (155)

Rozhovor s Jiřím Bulanem (39), který je český podnikatel, a zároveň e-Estonec. O tom, co to znamená, a jak se stalo, že je Estonsko nejvíc digitalizovanou zemí na světě, a má celý stát uložen jako zálohu na serverech v Lucembursku.

Procento Miloše Čermáka: “Historie se opakuje” je spiklenecká teorie chytrých a vzdělaných lidí. Čtyři texty z minulého týdne (154)

Nová epizoda Jednoho procenta obsahuje audioverzi čtyř textů z minulého týdney. Ve víkendovém výběru si můžete poslechnout mimo jiné o tom, že síla Západu je v tom, že dává prostor i našim chybám, selháním i malostem. A taky kdo by podle mě měl kandidovat

Procento Miloše Čermáka: Na kosmické stanici jsou teď Rusové i Američané, dlouhodobě však spolupráce Ruska a Západu v kosmu asi končí, říká Tomáš Přibyl (153)

S Tomášem Přibylem, kurátorem letectví a kosmonautiky Technického muzea v Brně, jsem mluvil o tom, co válka na Ukrajině znamená pro kosmický výzkum. Co znamená pro americké a ruské kosmonauty, kteří jsou právě teď společně na oběžné dráze, a co bude dlouh

Procento Miloše Čermáka: Máte dědu komunistu? Vezměte ho na Kubu! O knížce Třešně v rumu s Michaelou Janečkovou (152)

Michaela Janečková je reportérkou České televize a píše články pro Deník N, teď momentálně ovšem na mateřské dovolené. Ale ještě před tím, než se jí narodilo dítě, vyrazila na skoro měsíční cestu na Kubu. No a nyní o tom vydala knížku.

Procento Miloše Čermáka: Co se stane, když si dva strážní andělé objednají v baru bourbon? Jeden hodně starý a tři nové texty (151)

Dnes vám nabízím audio verzi čtyř textů z posledních dní. A začnu povídkou z fleku, a kupodivu ne aktuální. I když, to není tak úplně přesné. Ona je bohužel velmi aktuální, byť jsem ji napsal ve skutečnosti před osmi lety. Upozornil mě na ni kamarád, s po

Procento Miloše Čermáka: Na válku se nedá připravit, říká standup komik Nikola Džokič (150)

Když mu bylo patnáct, zažil bombardování NATO v roce 1999 v srbském Bělehradě. Pamatuje si noční útěky do krytu a pamatuje si i to, jak se po třech měsících jeho matka rozhodla, že se přestěhují do Česka. Dnes je Nikola Džokič jedním z nejpopulárnějších s

Procento Miloše Čermáka: O covidu, válce a standup comedy. S infektologem Petrem Smejkalem (149)

MUDr. Petr Smejkal je hlavní epidemiolog IKEMu a především jedna z tváří, které jsme v posledních dvou letech vídali v televizi mluvit právě o covidu. Zeptal jsem se ho na to, jak moc se máme covidu ještě bát. Mluvili jsme také o stand-up comedy či o tom,

Procento Miloše Čermáka: Rozbije Rusko Internet? Rozhovor s Petrem Krčmářem, šéfredaktorem Root.cz (148)

Odpojí se Rusko od Internetu a postaví si svůj vlastní, zcela izolovaný? Je to technicky možné? A co to případně bude znamenat pro nás uživatele? Rozhovor s Petrem Krčmářem, odborníkem na sítě, servery a linuxové technologie, šéfredaktorem serveru Root.cz

Procento Miloše Čermáka: Je libo kyjevský kotlet? (147)

Tři glosy z posledního týdne: Chicken Kiev a kouzlo politické gastronomie. Boj o duši i přežití. A co dělat?

Procento Miloše Čermáka: Poslouchali byste podcast, ve kterém se mluví o sexu v letadle? (146)

Co možná nevíte:
– vyhraje ten, kdo přemýšlí logicky a je chytrý … a taky trochu šílený
– stojím pevně na straně dobra a jsem lepší člověk než vy
– … a mimochodem, už víte, jaké používáte zájmeno?

Procento Miloše Čermáka: I vy máte doma nástroj na výrobu snů. Jmenuje se vývrtka (145)

O čem dnes bude řeč? O nástroji na výrobu štěstí, kterému se říká vířivka. Pozvu vás na jednu z nejzajímavějších schůzek počátku 20. století. Konala se v pařížském hotelu Majestic, a v květnu to bude přesně sto let. No a vzpomenu na jednoho španělského ar

Procento Miloše Čermáka: … s Martinem Bursíkem (144)

Byl politik, dnes je expert na klima a obnovitelné zdroje, a když se dvanáctileté dcery Martina Bursíka ptají ve francouzském lyceu, co dělá tatínek, tak odpovídá, že je ekolog. Mluvili jsme spolu krátce poté, co se s delegací pražského primátora vrátil z

Procento Miloše Čermáka: … s Josefem Veselkou (143)

Předni český lékař Josef Veselka je nejen přednostou Kardiologické kliniky v pražském Motole, ale také publicistou a spisovatelem. Posledních pět let píše sloupky, komentáře i povídky, a to zejména do Lidových a Hospodářských novin. Tento týden mu vychází

Procento Miloše Čermáka: … s Janem Punčochářem (142)

Hostem jednoho procenta je šéfkuchař Jan Punčochář, který se vyučil v hotelu Ambassador, po Michelinské hvězdě sahal v podnicích Le Terroir a Grand Cru, a dnes vaří v restauraci, kterou z poloviny vlastní on sám a druhá polovina patří rovným dílem padesát

Procento Miloše Čermáka: … s Vojtěchem Gibišem (141)

Novinář Vojtěch Gibiš je jeden z nejvýraznějších autorů píšících o covidu a pandemii. Loni společně s Michalem Kubalem vydali knížku Pandemie, a protože byla mimořádně úspěšná, a taky proto, že skutečná pandemie zatím stále neskončila, napsali letos druhý

Procento Miloše Čermáka: … s Alexanderem Brunou (140)

Hostem je Alexander Brůna. Digitální marketér a spolumajitel agentury Ydeal, která se mimo jiné podílela na předvolební kampani koalice Spolu, vítěze letošních voleb do sněmovny.

Procento Miloše Čermáka: … s Ondřejem Kratochvílem a Janem Tobolíkem (139)

Jan Tobolík a Ondřej Kratochvíl jsou zakladatelé a jednatelé přerovské firmy Sensio. Ten první je ajťák s diplomem z brněnské VUT a ten druhý hudebník, z muzikantské rodiny, a virtuos ve hře na cello. S projektem myCello, který má i mezinárodní úspěch, se

Procento Miloše Čermáka: … s Kamilem Vackem (137)

Hostem je podnikatel a investor Kamil Vacek, muž, který začínal v roce 1996 jako prodejce telefonů v malém obchodě v Nuslích. Modlil se, aby jich prodal aspň stovky, a nakonec se mu – podle jeho odhadu – podařilo v Česku a okolí prodat dvacet až třicet mi

Procento Miloše Čermáka: Uvědomělý, bdělý nebo blbě probuzený. A jak překládáte “woke” vy? InfoPorno#53 (136)

Improvizovaná beseda o zákulisí Brexitu, vítězství pornografie nad lží, nenávistí a internetovou cenzurou, a taky málo známý fakt o zakladatelích jedné globální korporace. Jako bonus text o tom, proč už (skoro) každý den ráno dvacet let běhám.

Procento Miloše Čermáka: … s Janem A. Novákem

Hostem 135. dílu Jednoho procenta je Jan A. Novák, autor asi dvaceti knih, specialista na drony a novinář, který se třicet let věnuje psaní o vědě, technologiích a záhadách. Protože svět a život bez záhad by byl nudný a nezajímavý.

Procento Miloše Čermáka: Jsou holky chytřejší než kluci? InfoPorno#52 (134)

Očkování je nejlepší cestou z pandemie, nic to ovšem nemění na tom, že je to cesta poměrně trnitá. Dát pár kousků nádobí do myčky je ekologičtější a ekonomičtější než je mýt ve výlevce pod puštěnou vodou. Až dojde ke globální katastrofě, největší pravděpo

Procento Miloše Čermáka: Budou šachy nová kategorie na Pornhubu? #InfoPorno51 (132)

Dnešní záznamník je o tom, proč zapomněl deník Guardian na narozeniny nejúspěšnější spisovatelky současnosti, a taky o novém alfa samci kolonie makaků v japonské rezervaci Kjúšú. Nápověda: je to samice. Pornoherečka vás pozve do galerie a Emily se vás v p

Procento Miloše Čermáka: Budou šachy nová kategorie na Pornhubu? #InfoPorno51 (132)

Dnešní záznamník je o tom, proč zapomněl deník Guardian na narozeniny nejúspěšnější spisovatelky současnosti, a taky o novém alfa samci kolonie makaků v japonské rezervaci Kjúšú. Nápověda: je to samice. Pornoherečka vás pozve do galerie a Emily se vás v p

Procento Miloše Čermáka: 53 nevyžádaných mouder a teorií o světě. InfoPorno#50 (132)

Slavím 53. narozeniny a sepsal jsem 53 věcí, které považuju za důležité a na které jsem si vzpomněl. Nemůžu vyloučit, že některé jsem opsal či zcizil, ale už si nepamatuju kde a od koho. Když uvádím zdroj, nejde o přesnou citaci, ale mou interpretaci. Dos

Procento Miloše Čermáka: … s Jiřím X. Doležalem (131)

Hostem 131. dílu je novinář Jiří X. Doležal, s kterým mluvíme o politice, psaní haiku, sexu, smyslu života, strachu ze smrti i naději.

Procento Miloše Čermáka: Až vás telefon diskrétně upozorní: “Pozor, chováš se jak debil!” InfoPorno#49 (130)

Pravidelně nepravidelný přehled zajímavostí, kuriozit, nápadů i odkazů, které uvízly v poznámkovém bloku v posledních dnech, a nikam jinam se nevešly. Tentokrát o pizze a Američanech, a taky o tom, kde je nejlepší pizza v Česku. Jak se chovat v době “očko

Procento Miloše Čermáka: … s Matoušem Petráněm (129)

Hostem 129. dílu podcastu Jedno procento je Matouš Petráň, zakladatel a spolumajitel dvou pražských restaurací jménem Dish, který je radostným pesimistou a navzdory tomu věří, že věci často dopadnou o kousek líp, než člověk čeká.

Procento Miloše Čermáka: … s Nelou Boudovou (128)

Hostem 128. dílu je Nela Boudová, která je úspěšnou divadelní i filmovou herečkou, ale už před pandemií se rozhodla, že svůj repertoár ještě zásadně rozšíří, a nahlédne do hlubin lidské duše. Konkrétně do duší svých klientů jako profesionální koučka.

Procento Miloše Čermáka: … s Johanou Fundovou (127)

Hostem 127. dílu podcastu Jedno procento je Johana Fundová, dvaatřicetiletá autorka knížky Hezký, ale narovnej se. Generační román vyprávějící mimo jiné, jaké to bylo vyrůstat v devadesátých letech a proč je tak úmorné slyšet i v dospělosti nevyžádané rad

Procento Miloše Čermáka: … s Danou Drábovou (126)

Hostem 126. dílu je Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, žena, která věří v rozum a racionalitu, celý život žije v malém městečku u Prahy a na rozdíl od Elona Muska nechce zemřít na Marsu.

Procento Miloše Čermáka: … se Simonou Zábržovou (125)

Hostem 125. dílu podcastu Jedno procento je Simona Zábržová, zakladatelka firmy Soulmio a jedna z inovátorek roku 2020, která si jako byznysplán a zároveň smysl života vybrala to, že bude lidem pomáhat hledat rovnováhu ve světě výkonu. A říká: být v rovno

Procento Miloše Čermáka: … s Danielem Prokopem (124)

Hostem 124. dílu podcastu Jedno procento je Daniel Prokop, sociolog a autor bestselleru Slepé skvrny, který mluví a píše o tom, co nechceme vidět, ale o čem bychom přesto měli přemýšlet, a to samozřejmě i v pandemii.

Procento Miloše Čermáka: … s Martinem Hausenblasem (123)

Hostem 123. dílu Jednoho procenta je podnikatel a politik Martin Hausenblas, spolumajitel firem Malfini a Liftago, který chce mít jako homosexuál stejná práva jako všichni, tedy i adoptovat děti, a který říká: až pandemie skončí, bude snadné peníze utrati

Procento Miloše Čermáka: … s Ondřejem Bartošem (122)

Hostem 122. dílu podcastu Jedno procento je investor Ondřej Bartoš, který s fondem Credo Ventures pomohl “vyrobit” nejbohatšího Rumuna, a ví, že úspěch v investování je kombinací tří faktorů: dobrého odhadu, tržní příležitosti a zejména štěstí.

Procento Miloše Čermáka: … se Sarah Haváčovou (121)

Hostem 121. dílu podcastu Jedno procento je herečka Sarah Haváčová, narozená v roce 1990, která toho za poslední rok stihla hodně: zahrát si v detektivním seriálu Jana Hřebejka, sázet stromy na Moravě a pracovat jako ošetřovatelka v pražské nemocnici.

Procento Miloše Čermáka: … s Michaelou Puchalkovou (120)

Hostem 120. dílu Jednoho procenta je koučka a trenérka improvizace Michaela Puchálková, která jako my všichni během pandemie přemýšlela, jak se změní její život, ale přišla na to, že to stále bude jedna velká improvizace.

Procento Miloše Čermáka: … s Kamilem Koupým (119)

Hostem 119. dílu podcastu Jedno procento je Kamil Koupý. Majoritní vlastník skupiny firem Dignity s obratem přes půl miliardy korun, který říká: “Mým cílem není vybudovat naleštěnou jedničku. Ale baví mě hledat příležitosti a rozjíždět nové projekty.”