Reportáže zahraničních zpravodajů

Reportáže zahraničních zpravodajů, to jsou světové události v souvislostech tak, jak je jinde neuslyšíte.

UvádíČeský rozhlas

Všechny epizody

Reportáže zahraničních zpravodajů: O místech blízkých i vzdálených

V El Pasu si můžete koupit pravé kovbojské boty. Ve Washingtonu je nový plot kolem Bílého domu. Výroba tartanových tkanin v Edinburgu. Bleší trh v Moskvě.

Reportáže zahraničních zpravodajů: Jak se staví tradiční dřevěné lodě v Ománu?

Ve Skotském Edinburghu prozkoumáme antikvariát U Elvise a Shakespeara. V americkém Utahu uslyšíme, jak složité je být gay a zároveň mormon. V berlínském muzeu špionáže se dozvíme o Bulharské Betty nebo Švédské rapsodii. A nakonec se projedeme na koloběžce izraelským Tel Avivem. Moderuje Helena Berková.

Reportáže zahraničních zpravodajů: Jak vypadá doprava ve městě, které má přes 20 milionů obyvatel?

Reportáž z centra nigerijského Lagosu. V Izraeli zjistíme, proč není problém zajít si tam na dobře propečené koleno. Do Petrohradu za výrobci porcelánu.

Reportáže zahraničních zpravodajů: Američtí indiáni Jurokové byli proslulí pletením košíků

Poktapok je považovaná za nejstarší hru na světě. Hráli ji také staří Mayové. Víte, kdo je tajemná Oči-bala a jak si v Thajsku předejít duchy? Moderuje Lubica Bergmanová.

Reportáže zahraničních zpravodajů: V nigerijském Lagosu vznikl nový poloostrov, na kterém by mělo vyrůst město budoucnosti

V Rusku mají své svatostánky třeba tajné služby a ozbrojené síly. Ten na ostrově Kronštadt patří námořnictvu. Vlákno založené na celulóze z březových polen by mohlo nahradit neekologický syntetický textil. A jak si správně obléknout kimono? Připravila Lubica Bergmanová.

Reportáže zahraničních zpravodajů: Proč Turci propadli motocyklům Jawa?

A na co si dát pozor, když řídíte v Arménii? Co nosí skotští muži pod kiltem a jaká pravidla mají skotské hry? A myslíte, že se nedá hrát na větráky? Moderuje Lubica Bergmanová.

Reportáže zahraničních zpravodajů: Proslulý ranč ze seriálu Dallas slaví půl století

Jak vypadá texaský ranč Southfork ze skutečnosti. Proč nemohl wadowickým krémovým řezům odolat ani papež Jan Pavel II. A jak složité je naučit se velšsky.

Reportáže zahraničních zpravodajů: Skotský starosta německého města končí ve funkci kvůli brexitu

Na sjezdovce v Libanonu a na pařížské výstavě o Leonardovi da Vinci. Ve Vídni u znalce esperanta. Jak ve španělském Toledu pečou marcipán? Připravila Lubica Bergmanová

Reportáže zahraničních zpravodajů: 0112 Reportáže zahraničních zpravodajů.mp3

Koptové v Egyptě měli tento týden Vánoce. Londýnská galerie je jako chrám zamrzlý v ledu. Talinský hotel má zdi z mikrobetonu. Mayská jezírka připomínají vstup do podsvětí.

Reportáže zahraničních zpravodajů: Účes jako životní styl a netradiční jelení medicína

Svezete se na spřežení sobů, navštívíte poslední prodejnu knedlíků v Chicagu. V Hongkongu ve věštírně, ve Velké Británii mezi šváby, kteří mají jméno. Připravila Jitka Malá

Reportáže zahraničních zpravodajů: V židovské hospůdce v Jeruzalémě, kde hraje arabská hudba

 Ve Vladivostoku zavzpomínáme na československé legionáře. Vydáme se do Utahu, kde český emigrant založil pivovar. A v Rakousku se podíváme za horníky z nejstaršího solného dolu. Moderuje Helena Berková.

Reportáže zahraničních zpravodajů: Jaké to je uběhnout trasu dlouhou jako někdejší Berlínská zeď?

To, že Japonci nemají smysl pro humor, je předsudek. V New Orleans na zahájení školního roku. Francouzský zámek, kde pobýval Leonardo da Vinci. Připravila Lubica Bergmanová

Reportáže zahraničních zpravodajů: Do Polska, Tokia i starého ruského města

Se zpravodaji se podíváme do tokijské svatyně Jasukuni, starého ruského města Nižnij Novgorod nebo na túru po rakouské náhorní plošině Tauplitzalm. Moderuje Helena Berková.