Sever – Český rozhlas

To nejlepší z regionálního vysílání Českého rozhlasu.

UvádíČeský rozhlas

Všechny epizody

Sever Český rozhlas: Svět zvířat: Co přivedlo Petra Dvorského k myslivosti?

Co dělají myslivci v lednu a únoru a jak vůbec vypadají jednotlivé měsíce mysliveckého roku? A co je důležité říci dětem o přírodě? O tom všem si s Petrem Dvorským povídala Slávka Brádlová.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: Veronika Křížová se zapojila do pekařské show České televize Peče celá země 2022. Pochází z Ústí nad Labem a pracuje jako úřednice

V soutěži Peče celá země se probojovala do závěrečných kol. Nakonec obsadila 5 místo. Co bylo nejtěžší, za co by se sama pochválila, co poradí začínajícím domácím cukrářkám a pekařkám i střípky ze zákulisí soutěže – o tom všem si s ní povídala Slávka Brádlová.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: Místo, aby vlastní ženě věnoval kytici, otevřel si sní pozoruhodné květinářství

Luční kvítka mění Lukáš Bobysud z Mostu v úchvatné kytice, které vás ohromí. Přitom normálně chodí do práce a všemu kolem květin se věnuje až po té. Proč a jak to dělá, prozradí v dnešním Dopoledním expresu. Moderuje Lenka Šobová.

Sever Český rozhlas: Svět zvířat: Dnes ve Světě zvířat bude radit veterinář MVDr

Jan Křeček. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá. Telefon do studia je 475 212 212. Své dotazy můžete psát na email: host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Slávka Brádlová.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: Chcete se stát kapitánem na lodi? Poradíme vám, jak na to

S Evženem Vodrážkou se bavíme o tom, co všechno potřebuje znát vůdce malého plavidla. Řeč je jak o kurzech pro budoucí kapitány takových lodí, tak o tom, jak probíhají zkoušky či o tom, co musí člověk udělat, když si chce u moře vypůjčit loď.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: S šéfkuchařem o grilování a jeho doplňcích

Hostem našeho vysílání učitel technologie přípravy pokrmů Soukromá hotelová škola Bukaschool, šéfkuchař Roman Sejval. Bavíme se s ním o grilování a všem, co k němu patří.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: O programu Memorial Air Show 2022 s hlavním organizátorem

V pátek 24. června odstartuje 30. ročník Memorial Air Show v Roudnici nad Labem. Na co všechno se mohou návštěvníci těšit, o tom se bavíme s hlavním organizátorem akce, Vlastimilem Dvořákem.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: Jak zařídit, aby psi přežili léto ve zdraví? Rozhovor z chovatelkou

Chystáte se s vaším psem na letní dovolenou? Jak byste mu mohli pomoci, aby snášel vedro na cestě i v přírodě lépe? Nejen o tom se bavíme s chovatelkou psů Dagmar Cestrovou.

Sever Český rozhlas: Svět zvířat: Hostem Světa zvířat dnes bude trenér psů a jejich páníčků Tomáš Nushart

Dozvíte se jak se k profesi trenéra psů dostal, jak naučit psa, aby přiběhl na zavolání, aby netahal na vodítku a aby štěkáním neobtěžoval sousedy když je majitel v práci. Moderuje Slávka Brádlová.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: Jedním z lovců z televizního pořadu Na lovu je RNDr. Jiří Martínek, Ph.D. Takzvaný “Doktor Vševěd” v současné době přednáší na Přírodovědecké fakultě UJEP v Ústí nad Labem

Studenti i diváci obdivují jeho neskutečný přehled a znalosti. A právě dnes bude hostem Dopoledního expresu po 11 hodině. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Sever Český rozhlas: Svět zvířat: Hostem Světa zvířat dnes bude MVDr

Leoš Železný, veterinář a přední odborník na stravování psů a koček.Na co si dát pozor při výchově štěňat a koťat? Čím krmit vašeho domácího mazlíčka? Psí alergie a vhodná krmiva. Nejčastější mýty o psí stravě. Čemu se vyhnout při přípravě potravy pro vašeho mazlíčka? Co pes smí a nesmí jíst? Moderuje Slávka Brádlová.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: Houbařská sezóna začíná

Téměř letní teploty lákají do lesů první houbaře. Kde houby rostou a kam na ně jít, prozradí náš Host Dopoledního expresu mykolog PaeDr.Jiří Roth. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: Sezóna klíšťat je tady. Na co si dávat pozor a jak se chránit vám poradí náš host

Hostem ve studiu je MUDr. Jana Pazderková z infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Bavíme se s ní o klíšťatech a nemocech, které mohou přenášet – klíšťové encefalitidě a lymské borelióze.

Sever Český rozhlas: Svět zvířat: O outloních, Netflixu i boji s pašeráky s Františkem Příbrským

Čeští ochranáři pomohli zatknout hlavu indonéského pašeráckého gangu, který se zabýval obchodem se zvířaty. Český projekt na záchranu outloňů Kukang Rescue se dostal i do dokumentární série BBC pro Netflix o národních parcích světa.

Sever Český rozhlas: Alex a host: Karel Voříšek: Štěstí je stav duše, a to z vás pak vyzařuje

Několikrát vyhrál anketu TýTý, je autorem několika knih a jako jeden z mála televizních moderátorů prošel všemi celoplošnými televizemi. Která mu dala profesně nejvíc a jak se dá naučit štěstí?

Sever Český rozhlas: Výlety: V muzeu v Ostružné na Jesenicku uvidíte na šest set hudebních nástrojů ze všech koutů světa

Expozice hudebních nástrojů v Ostružné na Jesenicku v Olomouckém kraji patří k ojedinělým muzejním sbírkám v republice. Výjimečná je nejen lokalitou, ale především rozsahem a obsahem. Návštěvníci v ní najdou bezmála šest set hudebních nástrojů z různých koutů světa. Mají tak skvělou příležitost seznámit se s kulturou jiných národů. Zastupují všechny kontinenty s výjimkou Antarktidy. Vedle běžně používaných nechybí ani historické unikáty či kuriozity.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: O příčinách a léčbě bolestí hlavy s neuroložkou

Bolest hlavy poznala v životě většina lidí. Jaké jsou nejčastější příčiny takové bolesti? Nejen na to se ptáme neuroložky Vladimíry Sakové z ústeckého centra pro diagnostiku a léčbu bolesti hlavy.

Sever Český rozhlas: Svět zvířat: O rybaření si dnes budeme povídat s hostem Světa zvířat Ing. Milošem Urychem, dlouholetým členem Českého rybářského svazu

Jak to vypadá s výchovou nové generace. Co se právě teď může lovit. A dozvíte se také, že ryby začínají být závislé na pervitinu a kokainu. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá. Telefon do studia je 475 212 212. Své dotazy můžete psát na email: host@sever.rozhlas. cz Moderuje Slávka Brádlová.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: O smyslu kampaně Týden štítné žlázy s endokrinoložkou

25. května začal 14. ročník kampaně Týden štítné žlázy. Letos je prý zaměřená na komunikaci mezi lékařem a pacientem. Nejen o ní si povídáme s MUDr. Milenou Budíkovou.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: O zahájení 868. lázeňské sezóny v Teplicích s Přemyslem Šobou

Hostem ve studiu je tentokrát Přemysl Šoba, ředitel teplického domu kultury. Bavíme se s ním o 868. zahájení lázeňské sezóny v Teplicích a jejích největších lákadlech pro návštěvníky.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: Poslední květnový víkend zahájí v Teplicích už 686. lázeňskou sezónu

Jaký bude program nám už dnes prozradí Host Dopoledního expresu Přemysl Šoba, ředitel Domu kultury v Teplicích. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: O pohřešovaných dětech a Pomněnkovém dni s kriminalistou

S Tomášem Kohoutem z odboru pátrání Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia si připomínáme Mezinárodní den pohřešovaných dětí, Pomněnkový den.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: Problémy s prostatou postihují nejčastěji muže po padesátce, říká urolog

Ne každý muž musí při zvětšení prostaty okamžitě přemýšlet o operačním zákroku nebo o „zázračných“ medikamentech z reklam. Podle urologa Václava Hynka je každý případ individuální.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: Jak na investování: inflace a zúročení úspor

Inflace, zdražování a správné rozložení investic. Nejen to jsou témata, o kterých si povídáme s Ondrejem Spodniakem, předsedou představenstva Premiot Group.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: Co dělá inflace s našimi penězi?

Jak zabezpečit úspory? Co jsou to dluhopisy a jaké záruky poskytují banky? To bude Slávka Brádlová probírat s hostem Dopoledního expresu s předsedou představenstva Premiot Group Ondrejem Spodniakem.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: Podvody na internetových bazarech a jak šmejdům nenaletět

Hostem v našem vysílání je Lukáš Rössler z oddělení kybernetické kriminality Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje. Bavíme se s ním o nejnovějších typech podvodů na internetu, jak je poznat a co dělat, abyste se nenechali napálit.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: Hostem Dopoledního expresu dnes bude Ing. Libor Kunte, Ph.D., ředitel Střední školy zahradnické a zemědělské A

E.Komerse Děčín Libverda. V dnešní poradně o zahradě a rostlinách se dozvíte, jak na vázání květin a jak si udělat dekoraci z květin. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Sever Český rozhlas: Svět zvířat: Hostem Světa zvířat je dnes veterinář MVDr

Lubomír Vojtek. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá. Telefon do studia je 475 212 212. Své dotazy můžete psát na email: host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Slávka Brádlová.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: Fyzioterapeutická poradna: potíže s chodidly a pohybovým aparátem

Může si člověk běžnou chůzí poškodit chodidlo? Kdy by měl člověk začít uvažovat nad ortopedickými vložkami? A jak se správně o svá chodidla starat? Nejen o tom se bavíme s fyzioterapeutkou Barborou Kinclovou.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: Hostem Dopoledního expresu dnes bude Ing. Petr Lenc – generální ředitel těžebních firem skupiny SEV

EN. ENERGY. O budoucnosti těžby uhlí v souvislosti s očekávanými změnami energetické politiky státu si s ním bude povídat Lenka Šobová. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas. cz.

Sever Český rozhlas: Hobby magazín: Velká jarní soutěž Vyhrajte traktůrek zná svou vítězku!

Celý duben jste mohli ve vysílání soutěžit o zahradní pomocníky. Hlavní cenou Velké jarní soutěže byl zahradní traktůrek v hodnotě 90 tisíc korun. Ten získala Gabriela Hanáková z Brna. Gratulujeme!

Sever Český rozhlas: Svět zvířat: Morčata potřebují kamarády, jinak jsou úzkostná, říká odbornice z Chovatelské stanice Albis

I malé dítě už se umí postarat o morče. Je to jeden z nejméně náročných domácích mazlíčků, ale přece jen je dobré vědět něco dopředu. Jedna z nejdůležitějších zásad je – není dobře morčeti samotnému.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: Dnešním hostem je Martin Durchánek – dobrovolník z Ústí nad Labem, který

organizoval konvoj s humanitární pomocí pro ukrajinské uprchlíky. Ptejte se i
vy na to, co vás zajímá – telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212,
na email můžete psát už teď – má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka
Šobová.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: O rovných pracovních příležitostech pro ženy s Lenkou Simerskou

Ženy v Česku musejí v průměru pracovat o 60 dní déle, aby si vydělaly stejně peněz jako muži. Jak to změnit? Nejen o tom se bavíme s Lenkou Simerskou, hlavní gestorka projekt 22 % k rovnosti.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: O rovných pracovních příležitostech pro ženy s Lenkou Simerskou

Ženy v Česku musejí v průměru pracovat o 60 dní déle, aby si vydělaly stejně peněz jako muži. Jak to změnit? Nejen o tom se bavíme s Lenkou Simerskou, hlavní gestorka projekt 22 % k rovnosti.

Sever Český rozhlas: Svět zvířat: O veterinárních pravidlech pro zvířata uprchlíků z Ukrajiny s MVDr. Janem Křečkem

Válka na Ukrajině přináší utrpení i zvířatům, ale i těm nabízejí lidé pomoc. Státní veterinární správa už například upravila pravidla pro vstup zvířat v zájmovém chovu z Ukrajiny.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: O významu a důležitosti preventivních lékařských prohlídek s MUDr. Ludmilou Mazylkinovou

Kolik lidí chodí pravidelně na preventivní prohlídky? Proč jsou tak důležité a co všechno při nich lékaři mají kontrolovat? Nejen o tom se bavíme s hlavní lékařkou společnosti MOJE AMBULANCE MUDr. Ludmilou Mazylkinovou.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: O významu a důležitosti preventivních lékařských prohlídek s MUDr. Ludmilou Mazylkinovou

Kolik lidí chodí pravidelně na preventivní prohlídky? Proč jsou tak důležité a co všechno při nich lékaři mají kontrolovat? Nejen o tom se bavíme s hlavní lékařkou společnosti MOJE AMBULANCE MUDr. Ludmilou Mazylkinovou.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: Jak jsou důležité preventivní prohlídky, na jaké máme nárok, co nám hrozí

jejich zanedbáním? Více nám řekne host MUDr. Ludmila Mazylkinová, hlavní
lékařka společnosti MOJE AMBULANCE. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá –
telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď
– má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.

Sever Český rozhlas: Svět zvířat: Poradna pro chovatele terarijních zvířat. Odpovídá Petra Svobodová

Jaký je rozdíl mezi teráriem a flexáriem? A proč si vlastně člověk zamiluje sklípkany? Na tyto a mnohé další otázky odpovídá dlouholetá chovatelka teraristka Petra Svobodová.

Sever Český rozhlas: Svět zvířat: Veterinární poradna s Lubomírem Vojtkem

Jak vpravit odčervující přípravek do kočky nebo proč korela útočí na své hračky – ale jen ráno a večer? I na takové dotazy zná odpověď MVDr. Lubomír Vojtek.

Sever Český rozhlas: Svět zvířat: O kočkách, jejich povaze a zlozvycích s chovatelkou Kateřinou Štiblickou

Škrábe vaše kočka sedačku a luxusního škrabadla si ani nevšimne? Nechá se hladit a zničehonic po vás sekne drápkem až do krve? Jsou kočky opravdu svou povahou zákeřné?

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: Vařit se dá levně, a přitom i chutně a zdravě, tvrdí šéfkuchař z Větruše

Že se i v dnešní době dá vařit levně, chutně a zdravě, o tom vás přesvědčí šéfkuchař z Větruše Zdeněk Kubíček, který nabídne hned několik zajímavých receptů na jídlo, které vaši peněženku příliš nezatíží.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: Jak na dluhy a oddlužení? Nechte si poradit od odbornice

Kolika lidem pomohla na Mostecku akce Milostivé léto? Co bylo hlavní překážkou v tom, aby se svých dluhů v rámci této akce mohlo zbavit více lidí? Nejen o tom si povídáme s Ladou Šůlákovou z Občanské poradny Most a Litvínov.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: O zimních splínech a jak jim čelit s psychoterapeutkou

Krátké lednové dny nesvědčí rostlinám ani lidem. Jak přežít toto období s nadhledem a psychickým zdravím, o tom si povídáme s psychoterapeutkou Zuzanou Hrochovou.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: Zahrádkářská poradna s Liborem Kuntem: Pokojové rostliny

S naším pravidelným hostem Liborem Kuntem, ředitelem Střední školy zahradnické a zemědělské A. E. Komerse v Děčíně Libverdě, řešíme posluchačské dotazy na téma rostliny a zahrada.

Sever Český rozhlas: Svět zvířat: Péče o psí srst od A do Z

Hostem Světa zvířat je tentokrát Jana Kymrová. Bavíme se s ní o všem, co můžeme udělat pro zdraví srsti našeho psa, ať už jde o její úpravu, výživu, stříhání nebo koupele.

Sever Český rozhlas: Svět zvířat: Psí zlozvyky a co s nimi? Odpovídá Pavla Polymnia

Nevíte si rady s vlastním psem? A nebude nakonec tedy „ten pes zakopán“ spíš u vás, než u vašeho čtyřnohého kamaráda? O tom si povídáme s Pavlou Polymnia.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: O poúrazové rehabilitaci s fyzioterapeutkou

Kdy je po úraze potřeba pomoc fyzioterapeuta? Co je horší – zlomenina nohy, nebo ruky? Jaké úrazy nejčastěji fyzioterapeuti řeší? Nejen o tom se bavíme s fyzioterapeutkou Barborou Kinclovou.

Sever Český rozhlas: Svět zvířat: Laparoskopické operace u domácích mazlíčků

Hostem Světa zvířat je MVDr. Jan Křeček. Bavíme se s ním o tom, jak časté jsou u zvířat laparoskopické operace a co všechno se jimi dá řešit.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: O realizovatelných novoročních předsevzetích a úspěšném hubnutí po svátcích s výživovou poradkyní

Na jaké diety bychom si měli dávat pozor? Jak správně nastartovat naše zažívání? Co by měl obsahovat vyvážený jídelníček v zimě, a co jak by měl vypadat například v létě? Nejen o tom se bavíme s výživovou poradkyní Mirkou Zemanovou.

Sever Český rozhlas: Svět zvířat: O životě a zvířatech v ústecké zoo s Ilonou Pšenkovou

Co se děje v jednotlivých ročních obdobích v ústecké zoo? Vyplatí se tam zajít třebas i v zimě? O tom jsme si povídali s Ilonou Pšenkovou, ředitelkou zoologické zahrady v Ústí nad Labem.

Sever Český rozhlas: Svět zvířat: O rybaření a rybářích s Milošem Urychem

Proč by lidé neměli pouštět koupené kapry zpět do rybníka či řeky? Jak to letos vypadá s cenou vánočních kaprů? Nejen o tom se bavíme s letitým rybářem Milošem Urychem.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: Revmatoidní artritida není jen problémem seniorů, varuje odbornice

Mění se počasí, cítím to v kostech. Tato slova často slýcháme z úst našich prarodičů. O tom, že revmatoidní artritida ale může postihnout i mnohem mladší lidi, se bavíme s předsedkyní spolku Revma Liga ČR Editou Müllerovou.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: O domácím násilí s odbornicí

Domácí násilí se odehrává za zavřenými dveřmi. Podle statistiky přitom nejde o zřídkavý jev – týká se každé páté až šesté rodiny v České republice. V 80 procentech těchto rodin přitom žijí děti.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: Vánoce si můžete užít i o samotě. Nebojte se toho, radí psychoterapeutka

Vánoce mnozí z nás vnímají jako svátky, které by se měly trávit s našimi nejbližšími. Nevytváříme na sebe právě tímto pohledem zbytečný tlak? Dají se Vánoce prožít spokojeně i jinak? Nejen na to se ptáme psychoterapeutky Zuzany Hrochové.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: O předvánočních nástrahách a důležitosti prevence s krajským ředitelem policie Ústeckého kraje

Hostem v našem vysílání byl ředitel Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje Vladimír Danyluk. Bavili jsme se s ním o tom, co v těchto dnech nejčastěji zaměstnává policisty a na co by si lidé měli dávat před Vánocemi pozor.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: O problémech s páteří a jejich řešení s neurochirurgem

Jaké jsou příznaky vážné bolesti zad? Čím se dají léčit? V jaké fázi degenerativního onemocnění páteře je nejvyšší čas na operaci? Nejen o tom se bavíme s přednostou ústecké neurochirurgické kliniky Martinem Samešem.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: S Jiřím Svobodou o knize Poutník Českým středohořím

Tentokrát si s Jiřím Svobodou povídáme o jeho nové knize s názvem Poutník Českým středohořím. V čem je jiná než jeho předchozí publikace o tomto krásném koutě naší země?

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: O houbaření v zimě s Jiřím Rothem

O tom, že houby rostou i v zimě, vás přesvědčí bylinkář a mykolog Jiří Roth. Prozradí vám také, jaké houby právě rostou a doporučí, kde je hledat.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: Na covidové JIP je z 19 nemocných jeden očkovaný, říká vedoucí lékař ústeckého covidového centra

Hostem našeho vysílání je MUDr. Hynek Bartoš, vedoucí lékař covidového centra Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Bavíme se s ním o tom, jak to aktuálně u nich na oddělení vypadá s počtem nemocných a jestli je situace jiná, než ta na jaře letošního roku.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: O štítné žláze a jejích poruchách s endokrinoložkou

Dva základní problémy se štítnou žlázou jsou, že může fungovat buď hodně, nebo málo. To sebou přináší řadu nepříjemností – problémy s ní totiž mohou zhoršit jakoukoliv chorobu.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: O umírání, hospicích a charitativním kalendáři Doma 2022 s fotografem Štěpánem Honem

Hostem ve vysílání je fotograf Štěpán Hon, autor a správce charitativního nástěnného kalendáře Doma 2022. Bavíme se s ním, o čem tento kalendář je a pro koho je výtěžek z kalendáře letos určen.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: O pojišťovnách a pojištěncích s odbornicí

Kdy mohu změnit pojišťovnu? A má to vůbec smysl? Jak se dozvím o případném dluhu u pojišťovny? Nejen na tyto otázky odpovídá ředitelka regionální pobočky VZP pro Liberecký a Ústecký kraj Zuzana Dvořáková.

Sever Český rozhlas: Host Dopoledního expresu: Tejpování není jen výsadou vrcholových sportovců. S bolestmi zad i svalu může pomoci i vám

Tejp, neboli pohybová náplast, je pružná páska, která podporuje nebo koriguje stav pohybového aparátu. Obecně se využívá nejen jako podpora při neurologickém onemocnění, ale především při jednodušších zdravotních obtížích. O tom, k čemu slouží a jak mohou pomoci i obyčejným lidem, se bavíme s fyzioterapeutkou Barborou Kinclovou.