Sportovní ozvěny

Ohlédnutí za sportovními událostmi uplynulého víkendu v jižních Čechách.

UvádíČeský rozhlas

Všechny epizody

Sportovní ozvěny: Trenér Václav Prospal opouští Jihočeský kraj, odlétá na Floridu

V tomto pořadu budou hrát hlavní roli dvě jména. Václav Prospal a Karel Poborský. Nejprve ten první jmenovaný. Hokejový trenér. Jako hráč byl úžasný. Na osobním kontě má dva tituly mistra světa. Pomohl vybojovat bronz na olympijských hrách. Ve slavné NHL odehrál přesně 1 108 zápasů. Z Českých Budějovic odchází na Floridu jako trenér. 

Sportovní ozvěny: Motor slaví 70 let od okamžiku, kdy České Budějovice vybojovaly jediný titul v historii

Psal se rok 1951 a českobudějovická parta vyhrála tehdejší nejvyšší hokejovou soutěž. Jejich následovníci si dodnes skvělý úspěch připomínají, možná i tak trochu závidí to, co se v historii podařilo jen jednou. 

Sportovní ozvěny: Sportovní ozvěny, tentokrát hlavně z volejbalu, nezastaví ani doba koronavirová

Pravdou je, že do programu sportovních akcí, a tedy také fanoušků, onemocnění Covid-19 promlouvá docela výrazně.  Ve středu se poprvé na domácí palubovce představí volejbalisté českobudějovického Jihostroje. Zápas proti pražským Lvům začne v 18 hodin. Je těžké zvát na zápasy, když ani sami sportovci teď nemají jistotu, že se jejich soupeři dostaví, že se nic v jejich zdraví nepokazí natolik, že se prostě nepoběží, nepojede nebo se nebude vůbec hrát. 

Sportovní ozvěny: Motor České Budějovice po sedmi letech hraje hokejovou extraligu

Brankář Marek Čiliak přišel do Českých Budějovic jako veliká hvězda. Jenomže za necelé čtyři minuty třikrát inkasoval. Přesto trenér Prospal ani na vteřinu neuvažoval o tom, že by ho vystřídal. V Milevsku slavili 100 let fotbalového klubu. Lukáš Panec v místním muzeu zorganizoval velmi zajímavou výstavu. Čeho si na ní váží úplně nejvíc? To je malá ukázka témat, které vás čekají v nových Sportovních ozvěnách.

Sportovní ozvěny: V tomto týdnu by se mohla začít hrát hokejová extraliga. Kolik diváků může do ochozů?

Nejprve s vámi spočítáme, kolik diváků může vyrazit na hokejový extraligový zápas. Tedy přesněji řečeno, byli jsme u toho, když to spočítal PR manažer a marketingový ředitel klubu Tomáš Kučera:

Sportovní ozvěny: České Budějovice se staly dějištěm mistrovství České republiky v jízdě na paddleboardu

Ve Sportovních ozvěnách ještě uslyšíte, jak volejbalisté Jihostroje finišují v přípravě na extraligu. Xterra triatlon v Prachaticích vyhrála Němka Laura Philipp, v mužích byl nejrychlejší  Arthur Serrières z Francie.

Sportovní ozvěny: Sportovním akcím dělá čáru přes rozpočet pandemie onemocnění Covid-19. Hokejový Motor je bez zápasů

Motor je znovu v karanténě. Tuto informaci oznámil generální manažer Stanislav Bednařík, jehož test na Covid-19 byl už také pozitivní. Stejně jako dalších hokejistů. V klubu už je osmadvacet pozitivně testovaných. Další zajímavosti vás čekají v aktuálních Sportovních ozvěnách s Kamilem Jášou.

Sportovní ozvěny: Rozeběhly se přípravné zápasy, které se hrají jako Český pohár

Motor České Budějovice vstoupil do pohárové soutěže jako velká voda. O tom, jak dopadl jeho první zápas, natočil více ve Sportovních ozvěnách více Kamil Jáša.

Sportovní ozvěny: Kateřina Neumannová a Jaroslav Bílek. Dvě sportovní legendy se setkaly na jihu Čech

Ona, Kateřina Neumannová, vyhrála olympijské hry v běhu na lyžích, on, Jaroslav Bílek, také startoval pod pěti olympijskými kruhy a na kole vyhrál třeba Závod míru. Není divu, že si měli o čem povídat.

Sportovní ozvěny: Milovníci kol závodili v parkovacím domě, organizátoři chtějí z akce udělat tradici

Recyklo je sportovní klub lidí, které spojuje jízda na kole, a to zejména ve městě. Spolek pravidelně pořádá akce s podtitulem „emocionální cyklistika“. Ty účastníkům umožňují odpojit se na pár hodin od každodenní rutiny a zažít na kole netradiční události.

Sportovní ozvěny: Letošní trénink cyklistů z Vimperka poznamenala do té doby nepoznaná nejistota

Na Šumavě trénuje cyklista Samuel Jirouš. Režim závodníka týmu Rouvy Specialized Cycling Vimperk stejně jako všechny ostatní sportovce poznamenala pandemie koronaviru.

Sportovní ozvěny: Chladné letní počasí je pro jachtaře ideální, pochvaluje si Jan Kotisa z klubu v Černé v Pošumaví

Jachtaři na Lipně vzali koronavirovou pandemii za správný konec. Myslí si to Jan Kotisa, který zná jeden z nejlepších českých jachtařských klubů v Černé v Pošumaví jako svoje boty.

Sportovní ozvěny: Běžci změří své síly na netradičním místě. Závod Runway Run se uskuteční na ploše letiště

K pětikilometrovému závodu nastoupí běžci na ploše Jihočeského letiště u Českých Budějovic. Sportovní akce s názvem Runway Run se tu uskuteční v pátek 10. července a v sobotu 11. července.

Sportovní ozvěny: Desetiletí fotbalisté z Tábora vybojovali na domácím turnaji druhé místo. Důležitá je vnitřní motivace, říká trenér

V Táboře se odehrál turnaj desetiletých fotbalistů. Ondrášovka Cup patří pro tuto věkovou kategorii k největším a nejlépe obsazeným akcím v České republice. Domácí Tábor skončil druhý, hned za pražskou Spartou.

Sportovní ozvěny: Při Noci sokoloven si děti užily pohybové aktivity i hledání pokladu a divadelní představení

Sokolové vyrazili na stadiony v netradiční čas. Českobudějovická tělocvičná jednota se připojila k akci Noc sokoloven. Malí i velcí pekli špekáčky, soutěžili a také sledovali divadelní představení.

Sportovní ozvěny: Bývalí hokejisté budějovického týmu vzpomínali při společném setkání hlavně na první góly

Bývalí spoluhráči z českobudějovického Motoru se sešli ve Františkově u Suchdola nad Lužnicí. Sezval je někdejší útočník Miroslav Bláha. Jedlo se, pilo, zpívalo a vzpomínalo, hlavně na první góly.

Sportovní ozvěny: Za dětmi do českobudějovické Arpidy přijeli olympionici, přivezli jim potřeby na kreslení

Návštěva z Českého olympijského výboru dorazila do českobudějovického centra pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením Arpida. Společně s paralympijským plavcem Arnoštem Petráčkem přijel lyžař Martin Jakš.

Sportovní ozvěny: Nepamatuji, kdy prvoligový nováček hrál tak důstojnou roli, chválí Dynamo fotbalový expert

Fotbalový expert František Komňacký se nechal slyšet, že fotbalistům Dynama České Budějovice před vstupem do první ligy moc nevěřil. O to víc ho překvapil průběh první poloviny soutěže.

Sportovní ozvěny: Hokejová extraliga by se měla uzavřít, myslí si Karel Pražák, bývalý hráč i trenér

Hokejová extraliga prochází neuvěřitelnými turbulencemi. Návrh střídá návrh. Jasný osobní názor na další směřování má českobudějovická hokejová osobnost, Karel Pražák.

Sportovní ozvěny: Českobudějovický Motor získal pro extraligu novou brankářskou jedničku, smlouvu podepsal Marek Čiliak

Hokejová sezóna skončila poněkud zvláštně, ale o to víc se hráči a jejich fanoušci těší na novou. Pro Motor České Budějovice navíc bude konečně extraligová, a tým proto posiluje kádr.

Sportovní ozvěny: Myslím, že je potřeba dohrát fotbalovou ligu v současném formátu, říká manažer Dynama

Sportovní svět utlumený pandemií koronaviru začíná pomalu ožívat. Fotbalisté Dynama České Budějovice už se vrátili do normálního tréninku, za dva týdny by se mohly odehrát první zápasy.

Sportovní ozvěny: Když nejsou závody, je nejtěžší udržet motivaci k výkonu, říká trenér vimperských cyklistů

Cyklisté ve Vimperku v době pandemie trénují za zvláštních podmínek a připravují se na dobu, kdy se zase bude závodit. V prostředí klubu Rouvy Specalized je zdravá konkurence i zdravé prostředí.

Sportovní ozvěny: Z Budějovic přes NHL do Traktoru Čeljabinsk. Hokejista Lukáš Sedlák se ve světě neztratil

Odchovanec českobudějovického hokeje Lukáš Sedlák šíří slávu jihočeské hokejové školy po celém světě. Působil tři sezony v NHL, teď hraje ruskou KHL v Čeljabinsku. 

Sportovní ozvěny: Profesionální cyklisty letos na jihočeských silnicích neuvidíte, závody jsou zrušené

Cyklistický závod Okolo jižních Čech se letos nepojede. Oznámil to na konci minulého týdne jeho ředitel Jan Hájek. Stejně jako v jiných sportovních odvětvích tu všechny plány zastavila pandemie koronaviru.

Sportovní ozvěny: Volejbalisté předčasně ukončili sezónu a začínají se připravovat na další, která je ale nejistá

Mezi úspěšné jihočeské sportovní kluby, kterým pandemie koronaviru předčasně ukončila letošní sezónu, patří volejbalový Jihostroj České Budějovice. Pro vedení to znamená především organizační starosti.

Sportovní ozvěny: Místo běhání na hřišti PlayStation a Člověče, nezlob se! Také sportovci tráví čas v izolaci

Nouzový stav a šíření nákazy koronavirem zaskočily celou Českou republiku. Znamená to velké narušení běžného režimu například i pro sportovce. Ti nyní vzkazují: Dodržujte pravidla, věnujte pozornost i těm nejtvrdším opatřením a všechno se zase vrátí do normálu.

Sportovní ozvěny: V době epidemie jezdí cyklisté na trenažéru po virtuálních tratích, navíc tak pomáhají

Epidemie koronaviru a nouzový stav z pochopitelných důvodů sportu nepřeje. Pro ty, kteří jsou technicky zdatnější, přichází v úvahu varianta pohybu ve virtuální realitě.

Sportovní ozvěny: Zemřela Dana Zátopková, ještě předloni ji lidé mohli potkat pod hlubockým zámkem

V pátek 13. března 2020 opustila tento svět olympijská vítězka Dana Zátopková. A protože to byla vždy velmi vtipná a milá dáma, Sportovní ozvěny na ni vzpomínají zvesela. Určitě by si to tak sama přála.

Sportovní ozvěny: Rozhýbat se a zároveň pomoci autistům mohou lidé při Modrém běhu v budějovické Stromovce

Do charitativního Modrého běhu se mohou zapojit lidé v jihočeské metropoli. Poběží se 25. dubna, výtěžek se startovného pomůže českobudějovickému Autis Centru.

Sportovní ozvěny: Trenér táborských fotbalistů se domluví devíti jazyky, některé používá i přímo na hřišti

Blíží se start jarních částí nižších fotbalových soutěží. Se svým třetiligovým týmem FC MAS Táborsko do zápasů vstoupí trenér Miloslav Brožek. Jihočeši jsou po podzimu první.