Stopáž: Muskovi se prodražuje nákup Twitteru & Krypto crash v přímém přenosu
Kovbojka o převzetí sociální sítě Twitter pokračuje. A kromě technologických akcií padá i hodnota kryptoměn. V dnešní Stopáži uslyšíte hned dva rozhovory.
Podcast pro ty, které zajímá, kam se za uplynulý týden posunul svět, ale nemají čas neustále sledovat Twitter. Komentovaný přehled těch nejduležitějších nebo nejzajímavějších zpráv, které hýbaly světem, připravuje Jan Kordovský. Vychází každý pátek na Seznam Zprávách.
Kovbojka o převzetí sociální sítě Twitter pokračuje. A kromě technologických akcií padá i hodnota kryptoměn. V dnešní Stopáži uslyšíte hned dva rozhovory.
„iPod byl revoluční v kombinaci úžasného softwarového a hardwarového nápadu. Ovlivnil návyk, který podle mě pokračuje dodnes – místo desek se dnes častěji poslouchají jen jednotlivé tracky,“ říká kulturní editor Jonáš Zbořil.
„Zavedené automobilky měly strach, že jim v oblasti autonomie může trochu ujet vlak a přeskočí je ‚rychlejší‘ startupy. Po několika incidentech se ale zdá, že autonomie nejvyšší úrovně hned tak nebude možná,“ říká Jiří Matas.
„Vyšetřování z otevřených zdrojů vyžaduje trpělivost a pečlivost. Novináři využívající OSINT identifikovali třeba pachatele sestřelení letu MH17 nebo vrahy Sergeje Skripala,“ vysvětluje novinář Pavel Kasík v podcastu Stopáž.
Netflix, dosavadní král internetových seriálů a filmů, tento týden poprvé významněji klopýtl. Investorům při prezentaci čtvrtletních výsledků přiznal, že od něj odcházejí předplatitelé.
„Pro Elona Muska pravidla moc neplatí, navíc je velkým zastáncem svobody slova. Uvidíme, jestli se to bude snažit vtisknout i sociální síti Twitter, kde se v posledních měsících stal největším akcionářem,“ říká novinář Dávid Tvrdoň.
Posílat zprávy z aplikace Signal třeba rovnou na WhatsApp? Evropská unie si chce došlápnout na dominantní hráče na technologickém trhu a celý trh pro uživatele zjednodušit a zpříjemnit.
„Dnešní F1 je mnohem víc než tradiční nedělní závod v televizi,“ tvrdí dlouholetý komentátor Formule 1 Tomáš Richtr. Jak celý byznys funguje? A jaká je jeho budoucnost v éře sociálních sítí a elektromobility?
Na Mezinárodní vesmírné stanici ISS panují podle oficiálních zpráv profesionální vztahy. „Jenže další osud stanice neovlivňují astronauti, ale politici a šéfové kosmických agentur,“ připomíná Dušan Majer ze serveru Kosmonautix.
Uprchlická vlna vyvolaná invazí na Ukrajinu, zdražující pohonné hmoty a všeobecně stoupající nejistota. Jak si vede česká společnost a politická scéna v další nečekané krizi? „Zatím velmi dobře,“ hodnotí komentátor Martin Čaban.
Americké technologické firmy se snaží dát najevo, že s ruskou invazí nesouhlasí, a zároveň ochránit své zaměstnance v Rusku. „Ruský trh ale pro ně zásadní není, jeho ‚vypnutí‘ by se do účetních knih nepropsalo,“ říká Luboš Kreč.
„Z pohledu Ukrajinců přišly sankce velmi pozdě – měly přijít dřív, aby měly odstrašující efekt. Nord Stream 2 berou jako obří chybu Německa,“ říká reportér zahraniční redakce Filip Harzer.
Belgická vláda chce rozhýbat tamní pracovní trh – jedno řešení vidí například v prosazení čtyřdenního pracovního týdne. „Je otázkou, jestli je zrovna tento nástroj úplně ideální z pohledu flexibility zaměstnanců – je to stále 40 hodin, jen stlačených do č
„Celé to působí tak, že vláda hledala všemožné způsoby jak schodek státního rozpočtu snížit, a tady se prostě naskytla možnost jak ten ‚problém‘ převést na pojišťovny,“ vysvětluje redaktorka Daniela Přádová škrty ve zdravotnictví.
Petr Fiala zřejmě vyhlásil vítězství nad omikronem, říká komentátor Martin Čaban. „Rozhodně si ale nemyslím, že otevřením hospod dojde ke stmelení české společnosti,“ dodává v podcastu Stopáž.
Stovky tisíc obětí, humanitární a uprchlická krize, patová situace. Válka v Jemenu se vleče už sedm let. Co by ji mohlo ukončit? Hostem podcastu Stopáž je odborník na Blízký východ Jakub Ježek.
Microsoft kupuje za 68,7 miliard dolarů výrobce her Activision Blizzard. Pokud deal schválí americký regulátor, což může zabrat až 18 měsíců, půjde o dosud největší nákup Microsoftu a v technologickém byznysu vůbec.
Kam se přesunul Donald Trump a jeho příznivci? Kde si píše s fanoušky Lubomír Volný? A proč na Facebook nejde svalovat vina za všechny společenské problémy, které máme? Pozvání do podcastu Stopáž přijala digitální antropoložka Marie Heřmanová.
Trochu mě straší to, že šéfové české energetiky a průmyslu zelené revoluci nevěří a ignorují ji, přitom je třeba firmy na ni chystat. Jinak se nám může stát, že ztratíme trh, říká reportérka Zuzana Kubátová.
Z Vánoční epizody se nám vytratil tradiční fakt na konec. A obzvlášť dnes by to bez tradic nešlo…
Editoři podcastů Seznam Zpráv hodnotí ve speciálním dílu Stopáže podcastové pokroky, úspěchy i chyby a prozrazují, co budou poslouchat a sledovat přes vánoční svátky.
„Vlastimil Válek stejně jako čtyři ministři před ním nenastupuje jako ministr zdravotnictví, ale jako ministr covidu. A právě v této oblasti je absence jeho plánů nejpatrnější,“ říká komentátor Seznam Zpráv Martin Čaban.
„Na byznysu XIXOIO není nic nelegálního, ale je nutné si uvědomit, že investice nejsou nijak zajištěné. Podle Richarda Watzkeho je hlavní garancí jeho jméno.“ Reportér Dan Novák v dnešní epizodě vysvětluje pozadí byznysu XIXOIO.
Nemyslím si, že Milostivé léto bude brzy zopakováno, ale politiky prosím o jeho prodloužení. Ať lidem, kteří mají vůli dluhy zaplatit, dají více času – Bohemia Energy totiž některým situaci hodně zkomplikovala, říká Daniel Hůle.
Věslav Michalik sice stáhl svou kandidaturu, ale pro Starosty bude i nadále klíčovým členem. Svůj vliv si uchová, a tipuji, že bude pátrat po tom, kdo ten ohýnek rozfoukal, říká reportér Ondřej Koutník.
Budeme do pěti let všichni běžně navštěvovat a pracovat ve virtuálním světě Metaverse, který nedávno představil zakladatel Facebooku? Není to pravděpodobné, říká David Sedláček z ČVUT.
„Ještě před pár týdny se Ministerstvo zdravotnictví a hygiena vzájemně uklidňovaly, že sice rostou počty případů, ale nepropisují se do nemocnic. To už se bohužel změnilo,“ vysvětluje v podcastu redaktorka Daniela Přádová.
„Až teď jsme si všichni uvědomili, že čipy jsou strategické zboží, potřebujeme je ve všech oblastech průmyslu a života. V Česku bychom uměli postavit špičkovou továrnu, ale je potřeba podpora politiků,“ říká Jiří Jakovenko z ČVUT.
„O klimatické změně se často mluví jako o hrozbě, o krizi. Potřebujeme to posunout směrem k řešení,“ říká zakladatel iniciativy Fakta o klimatu Ondráš Přibyla. Jak o klimatu mluvit, co s ním dělat a proč máme tak drahou elektřinu?
Zatímco Miloš Zeman měl vládu sebevrahů, znovuzvolený poslanec ODS Marek Benda tento týden prohlásil, že „vstupuje na palubu Titanicu“. Příští vládu čeká mnoho výzev a řadu z nich zdědí po kabinetu Andreje Babiše.
Nejsem si jistý, že skončí éra Andreje Babiše. Zásadní zlom v české politice přijde teprve s odchodem Miloše Zemana. Pandora Papers nejsou „lithiem“ těchto voleb, je to komplikovaná kauza a voliči Babiše mu to odpustí, říká Jindřich Šídlo.
Andrej Babiš není jako Viktor Orbán. Liší se v tom, že Babiš na rozdíl od maďarského premiéra touží po společenském a politickém uznání na Západě. Ale je to samozřejmě pragmatik, říká reportérka Tereza Šídlová.
Druhý největší čínský developer, společnost Evergrande, balancuje s dluhem ve výši 300 miliard dolarů na pokraji krachu. Investoři, experti i čínští klienti firmy teď s napětím sledují, zda případný pád giganta, který je zaangažován i v jiných odvětvích č
Vojtěch Filip lobbuje za neprůhledný projekt, za kterým mohou stát teoreticky třeba černé peníze, říká reportér Vojtěch Blažek.
„To je ale krásný auto! Škoda, že v tom není dieselový šestiválec 3,2 l,“ přivítal Václav Dolejší elektromobil Hyundai Ioniq 5, kterým se společně s Janem Kordovským v podcastu...
Hlavně dobrovolně. Česko se pouští do přeočkování třetí dávkou. Odborníci diskutují, nakolik je vlastně nutná a zda není nutné se zaměřit spíše na doočkování lidí v rizikových skupinách.
Technologické firmy se pustily do boje s dětskou pornografií a zneužíváním dětí na internetu. Apple představil dvě nové metody, jak obsah kontrolovat – bezpečnostní experti ale namítají, že jedna z nich je zneužitelná.
Peněz teče do české dopravy spoustu. Jde jen o to, jak je strategicky použít a zalepit rozdíly mezi regiony, říká dopravní novinář Jan Sůra v podcastu Stopáž.
Malý pobaltský stát, který sousedí s Běloruskem a ruskou Kaliningradskou oblastí, je zároveň členem EU a NATO. Jak se Litva potýká s aktuální migrační vlnou, ve Stopáži popisuje reportér Seznam Zpráv Filip Harzer.
Volební stratégové finišují kandidátní listiny v jednotlivých krajích. Pozornost se upíná hlavně do Ústeckého kraje, kde se odehraje premiérský souboj mezi Andrejem Babišem a Ivanem Bartošem z koalice „Barkušan“.
Jak se s pandemií srovnala jedna rodina závislá na cestovním ruchu a zemědělství v horské obci?
Kosmické lety v podání miliardářů mají potenciál i pro vědecký výzkum. Čím více firem se jimi bude zabývat, tím více bude vesmírná ekonomika sílit a technologicky se rozvíjet, říká odborník Dušan Majer.
Jaromíra Baldu nebyl těžké k rozhovoru přemluvit. Zvažovala jsem, jestli je to etické, ale chtěla jsem ilustrovat, jak dokážou člověka „zblbnout“ dezinformace v řetězových emailech, říká Kristina Ciroková.
Zatímco v konjuktuře se lidé nebojí dobrovolně měnit práci, teď ochota výrazně klesla, lidé si chtějí oddechnout. To je šance pro případné uchazeče, říká v podcastu Stopáž Tomáš Ervín Dombrovský, analytik skupiny LMC.
V Afghánistánu sice oficiálně vládne centrální vláda v Kábulu, podle Ježka ale v zemi neexistuje entita, která by měla svrchovanost nad celým státem.
„Kritika hnutí ANO, že je to strana založená na marketingu, je úsměvná. I SPOLU a Piráti jsou v dnešní době také marketingové produkty,“ říká expertka na politický marketing Marcela Konrádová.
Vývojářská konference Applu WWDC nepřinesla zásadní hardwarové novinky, ale ukázala, jakým směrem se chce firma vydat v oblasti péče o zdraví nebo soukromí. A jak moc se chce otevřít i uživatelům, kteří její přístroje nevlastní.
Ruská ambasáda fungovala standardně, ale byla nadstandardně personálně obsazená. Dorovnání počtu zaměstnanců ambasád je diplomatický úspěch, odjezd probíhal jako thriller na Netflixu, říká Tereza Šídlová ve Stopáži.
Čím jsou lidé mladší, tím mají menší zájem o očkování, říká reportér Petr Švihel. Sociologické průzkumy porovnal s rozhovory s mladými Čechy v terénu. Jaké informace o vakcinaci jim chybí?
Premiér Babiš ví velmi dobře, že peníze, které z veřejného pojištění tečou na testování, jsou velký problém. Už předtím si stěžoval, že nezná odůvodnění doporučení odborníků z MeSeS. Podle mých zdrojů skupinu nařídil rozpustit on, říká reportérka Dobiášov
Pochybuji, že člověk, který spravuje majetek v hodnotě stovek milionů korun, na to nemá firmu nebo neví sám, jak má svůj majetek správně vykázat, říká reportér Jan Richter na adresu ministra zdravotnictví Petra Arenbergera.
S tím, že jsou supermarkety otevřené a galerie zavřené, jsme se vyrovnávali těžce. V období pandemie se rozkrylo, kde jsou priority. Galerie jsou jako housle, když se na ně nehraje, nástroj usíná, říká kurátor Richard Drury.
Stanislav Hruška zpřístupňuje několikahodinové rozhovory ze své StandaShow fanouškům za měsíční příspěvek na platformě Patreon. Uživí tím sebe i čtyčlenný tým. Nyní chystá vlastní televizi a web.
Miloš Zeman se vysloveně se nepostavil proti diplomatickým krokům české vlády, to je pozitivní. Na druhou stranu rozložil většinový názor na to, co se ve Vrběticích dělo, tvrdí komentátor Martin Čaban.
Reportér Vojtěch Blažek ve speciálním dílu Stopáže dodává kontext výbušnému oznámení o zapojení ruských tajných služeb do exploze muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014. Kdo odhalil ruské agenty? A netají nám politici něco? Otázky, na které vláda dluž
Výbušné obvinění radní Hany Lipovské, že firma šéfa ČT Petra Dvořáka ohrožuje bezpečnost státu, stojí na vodě. „Na tomto příkladu lze ukázat, že Lipovská informace překrucuje, když dělá své závěry,“ říká reportér Tomáš Pergler.
Petr Arenberger má oproti Janu Blatnému jednu velkou výhodu – je komunikačně zdatný a s médii to umí. Andreji Babišovi navíc nabídne předvolební téma do kampaně, říká Václav Dolejší v podcastu Stopáž.
To, že tři týdny lockdownu nebudou stačit, bylo jasné každému, kdo alespoň trochu sledoval čísla. Byla to ošklivá lež od samého začátku a všichni, kdo ji prezentovali, to věděli, říká komentátor Martin Čaban.
„NFT jsou emotivní investice. Před pár lety jsem o nich četl poprvé a říkal jsem si, že to je strašná blbost. Dnes o nich ví celý svět a stojí miliony dolarů. Pro mladou generaci jsou transakce v blockchainu běžné,“ říká Petr Mára
„Po dovolení nových radních bude většina Rady vůči ČT kriticky naladěná. Pád jejího ředitele Petra Dvořáka je asi nejblíž, co jsme mohli zažít,“ říká Jindřich Šídlo v podcastu Stopáž.
Česko se stane kolbištěm streamovacích válek. Netflix se pokusí sesadit placené platformy HBO Max, Disney+ nebo Paramount+. Čím si chtějí české diváky získat? „Pořád záleží na lokalizaci. Češi milují dabing,“ říká Tomáš Vyskočil z Filmtoro.cz.
Ruský režim obvykle investuje primárně do věcí, které se dají využít jako politická zbraň. Pomocí vakcíny Sputnik V se snaží šířit svůj vliv a vděk států využít k budoucímu politickému nátlaku, říká analytička Veronika Víchová.
Ochota nechat se očkovat stoupá, o vakcínu má podle STEM zájem 52 % Čechů. „Průzkumy jsou teď ale bezpředmětné. Vakcína se totiž ve velkém stále nedostává ani těm, kteří o ni zájem mají,“ říká Daniela Přádová v podcastu Stopáž.
Austrálie jako první země schválila zákon, podle kterého může vládní arbitr Facebooku a Googlu stanovit, kolik mají platit za zprávy na internetu. Zákon ale vyhovuje jen silným vydavatelům, na malé nemyslí, říká Dávid Tvrdoň.
Diskuze o otevření škol se za rok bohužel neposunula. Pořád jsme v pandemii koronaviru a v Česku v dost kruté fázi. Na druhé straně ale stojí obrovské ztráty z pohledu každého jednotlivého dítěte, říká reportér Josef Mačí.
„Povinností suverénního média není přenášet vládní tiskové konference během kampaně. Úkolem je dodávat informace čtenářům v souvislostech. Kampaň začala brzo, musíme na to reagovat,“ vysvětluje Jiří Kubík v podcastu Stopáž.
Přestřelka mezi investory z Redditu a fondy z Wall Street k finanční válce nepovede, myslí si investor Radovan Vávra: „Kauza GameStop se vyšetří, možná se změní pár pravidel, ale na konci z toho bude jen hezký film.“
„Jan Blatný je ministr covidu, to je jeho jediný úkol. Řeči o tom, že mezinárodní koronavirové statistiky nejsou srovnatelné, virus nezajímají. Ministr jen ztrácí čas,“ říká Martin Čaban v podcastu Stopáž.
Ministryně Marie Benešová je v nelichotivém postavení – ráda by dala Pavlu Zemanovi pomyslný pohlavek, na druhou stranu se chce vyvarovat toho, že by se zasadila za šlechtický rod Czerninů, říká reportér Tomáš Pergler ve Stopáži.
„Vedení ústavu dostalo vakcíny. Ale nevědělo, jak je distribuovat a co s nimi dělat.“ Reportérka Seznam Zpráv popisuje pozadí kauzy přednostního očkování úředníků Státního zdravotního ústavu a jejich příbuzných.
„Je to příšerná ostuda. Washington nic takového nezažil od začátku 19. století. Na druhou stranu, jestli něco mohlo připravit půdu unylému a v dobrém slova smyslu nudnému Bidenovi, je to tohle,“ říká publicista Matěj Schneider.
Už rok připravují Seznam Zprávy kromě článků a videí i podcasty – se záběrem od anglického fotbalu přes názory po českou politiku. Který díl tvůrce nejvíc bavilo natáčet a kdy si naopak rvali vlasy? A co nám píšou fanoušci?
„Kdykoliv se politici ohlížejí na okolní země a říkají, že situace je tam taky špatná, přijde mi, že se vymlouvají jako dítě s poznámkou ze školy – že ji přece dostali i ostatní,“ říká Daniela Přádová v podcastu Stopáž.
„V Česku je obvinění soudce výjimečné. Ještě se nestalo, aby policie obvinila a zadokumentovala korupční jednání tak vysoce postaveného a zkušeného soudce, jako byl Zdeněk Sovák,“ říká reportér Vojtěch Blažek v podcastu Stopáž.
„Karla Havlíčka znám už 12 let. I v minulosti byl hyperaktivní, extrémně pracovitý, klobouk dolů. Jenže on jako desetiboj pojímá i politiku,“ říká reportér Seznam Zpráv Jiří Pšenička, který dlouhodobě sleduje systém na e-viněty.
Dokument, kterým Roman Prymula coby náměstek lobboval u WHO za soukromou firmu, není jediný škraloup známého experta. „To, že si ho teď premiér vzal k sobě jako poradce, je taktický tah,“ domnívá se reportérka Markéta Dobiášová.
Sociální sítě podporují politiku spektáklu, osobního PR a šíření nepravd, říká politoložka Kateřina Smejkalová. O pravdivosti výroků ale rozhodují laici, kontrola obsahu na sítích je nahodilá a netransparentní. Co s tím?
Horší než to, že pořád neznáme viníka otravy Bečvě, je fakt, že nás úřady v 21. století nedokázaly ochránit. Největší chyba je v informování veřejnosti, říká v podcastu Stopáž reportér Seznam Zpráv Tomáš Svoboda.
Zdravotnický personál zažívá obrovskou únavu. S ní se míchá skepse, deprese, rozčarování. Existují tu dva naprosto rozdílné světy – uvnitř nemocnice a za jejími zdmi, popisuje reportér Jan Novák v podcastu Stopáž.
Na to, jak moc chtěl Donald Trump bořit stereotypy a dogmata, se z něj vyklubal celkem konvenční republikán, hodnotí čtyři roky nečekaného prezidenta publicisté Matěj Schneider a Michael Durčák v podcastu Stopáž.
Festival v Jihlavě chceme udržet v chodu, nevidím důvod, proč by v tom měla pandemie udělat nějakou výjimku. Na virtuální provoz se chystáme od jara, je to i příležitost, jak zasáhnout globální publikum, říká Marek Hovorka.
„Jarní tvrdý home office nebyl tou žádanou podobou. Šlo o naprostý extrém, kdy jsme byli zavření doma, unavení, bez možnosti přímého kontaktu. Podobné to bude i teď, ale trend práce na dálku to nezvrátí,“ říká analytik Dombrovský z Jobs.cz
Potřebujeme víc dat. Potřebujeme vědět, kde se nákaza šíří nejvíce, třeba strukturu profesí, a tomu přizpůsobovat opatření. Podle dostupných ukazatelů ale už stejně míříme k lock downu, říká datová novinářka Kateřina Mahdalová.
Do amerických prezidentských voleb zbývá měsíc a kampaň eskaluje. „Jen velmi málo, přibližně 2 % voličů, je nerozhodnutých,“ upozorňuje amerikanista Jan Beneš v podcastu Stopáž. Co může ještě zamíchat výsledky?
Je normální, aby kancléř domlouval na Hradě soukromý obchod mezi svým přítelem a čínskou státní firmou? „Mynář dělá jen to, co mu prezident dovolí,“ říká reportér Janek Kroupa o kauze prodeje dolu.
Úřady, včetně Středočeského kraje, si neuvědomují, jaký má dopad, když vám informace odmítají vydat. Hlavně pro novináře to je signál, že něco tají, říká reportér Vojtěch Blažek v podcastu Stopáž.
V Číně české klavíry po výletu na Tchajwan nechtěli, tak je odkoupil. Karel Komárek si tento týden udělal slušné PR, když převzal zakázku firmy Petrof. Proč to dělá? Jaký je vztah mezi českými miliardáři a Čínou? Téma pro Stopáž.
Případ Peroutka, tajení hradních platů či nejmenování profesorů – kolem Miloše Zemana se táhne několik důležitých sporů, ve kterých prezident a jeho okolí v posledních týdnech u soudu narazili.
Republikánský sněm nabídl voličům značku Trump a její pokračování. Donald Trump junior by v roce 2024 mohl být hlavním kandidátem, šlo o představení celé nové politické dynastie, říká amerikanista Jan Beneš v podcastu Stopáž.
Působí špatně, když ministr zdravotnictví něco ohlásí a vzápětí nastoupí premiér, který nová opatření zkritizuje – byť se na nich předtím shodla rada, kterou on sám vede, říká reportérka Daniela Brodcová v podcastu Stopáž.
Normální reakcí na negativní průzkumy by u politika s demokratickým cítěním bylo je ignorovat, pracovat na zlepšení své kampaně a doufat, že se toho do listopadu může ještě hodně stát. Trump ale volí strategii sedmiletého dítěte.
Poslední dva roky česká společnost bere změny klimatu vážněji. To ale mě jako klimatologa moc neuspokojuje, protože my už zhruba 30 let říkáme, že je problém. Řada je na ekonomech, zemědelcích a lesnících, říká klimatolog Tolasz.
V kauze pornocastingů nejde o podepsané smlouvy. Problém je v tom, co dívkám bylo slibováno, že se odehraje, a co se pak skutečně odehrálo. Pokud to dojde k soudu, bude to velká právní bitva, říká reportér Vojtěch Blažek.
TikTok v Česku používá milion lidí, už se na něm jen neprokrastinuje, v zahraničí se tam učí matematika. I když váš profil sleduje 0 lidí, video může mít statisíce přehrání. A to mladé baví, říká Jonáš Čumrik v podcastu Stopáž.
Všechny světové metropole se během pandemie pokouší své dlouhodobé problémy vyřešit a skokově je překonat. Praha se ale nepohne, k radikální změně nemá nástroje, myslí si šéf IPR Ondřej Boháč.
Apple nechce být závislý na třetích stranách, technologie si chce vyvíjet sám. Kontrola nad vlastním ekosystémem a zabezpečená data jsou zásadní strategie, díky kterým bude mít firma pořád náskok, říká Petr Mára v aktuální Stopáži.
Tento týden se Stopáž věnuje hned dvěma velkým tématům. Daňové šikaně českých podnikatelů, kterou rozkrývá šéfredaktor Seznam Zpráv Jiří Kubík. A co čekat od nedělních prezidentských voleb v Polsku popisoval zahraniční reportér Filip Harzer.
V akci Smartwings vidím obecnější morální dilema: jestli a jakým firmám pomáhat? Kdybych byl na místě státu, jako první bych požadoval, aby aerolinky zpřehlednily svou vlastnickou strukturu, říká Jiří Pšenička v dnešní Stopáži.
Jeho Instagram sleduje téměř 300 tisíc lidí. To je o 290 tisíc víc, než má profil TOP 09. Dominik Feri ve Stopáži říká, co pro politiky na sítích udělal Andrej Babiš i proč je Sněmovna v generační krizi. A společně s Jindřichem Šídlem se podíváme na ostud
Nejzajímavější poslech a nové pořady ti budeme pravidelně zasílat na e-mail.
Nejlepší české podcasty zdarma na jednom místě. Poslouchej, bav se, vzdělávej se…