Svět ve 20 minutách

Na serverech celého světa hledáme témata, která unikají českému tisku.

UvádíČeský rozhlas

Všechny epizody

Svět ve 20 minutách: Co se vztahem Washingtonu k Izraeli udělá nástup Joea Bidena do Bílého domu?

Etiopie na prahu občanské války. Čína opustila kontrolu porodnosti. Maďarsko omezuje možnosti utečenců získat v zemi azyl. Připravila Tea Veseláková

Svět ve 20 minutách: Nedělní výběr z komentářů a analýz zahraničních médií

Na rozděleném Kypru k sobě mají oba tábory pořád hodně daleko. Je bezpečný Boeing 737 MAX, který se vrací do provozu? V asijských zemích se rozmáhá byznys s pojistkami pro chudé. Uvolnění globálních pravidel pro patenty by mohlo pomoct v boji s covidem-19.

Svět ve 20 minutách: Sobotní výběr z komentářů a analýz zahraničních médií

Co zbylo z německých plánů na posílení Evropy? Proč už Donald Trump nemůže ve volbách počítat s podporou žen z amerických předměstí? Kde leží klíč k tomu, že se izraelské start-upy vypořádaly s koronavirem mnohem lépe než tamní vláda? A jaké dopady má podle vědců na novorozence znečištěný vzduch?

Svět ve 20 minutách: O Bělorusku i uprchlících v Řecku. Poslechněte si nedělní výběr ze zahraničního tisku

Běloruský prezident Lukašenko změnil taktiku. Bojovat s pandemií je snazší, když lidé své vládě důvěřují. Náhrada za vyhořelý uprchlický tábor Moria není o nic lepší.

Svět ve 20 minutách: Americké volby letos budou ještě napjatější než obvykle

Z nedávných premiantů se staly nejhůře zasažené země, to platí prakticky pro celou střední Evropu. Strach a dezinformace okolo budoucí vakcíny proti covidu-19.

Svět ve 20 minutách: Nedělní výběr ze zahraničního tisku

Krize v Libanonu může Evropě přinést potíže s novou vlnou uprchlíků. Indická vláda nezvládá řešit následky pandemie. Mnichovské hospody a Oktoberfest.

Svět ve 20 minutách: Sobotní výběr ze zahraničního tisku

Prezidentské volby ve Spojených státech a koronavirus. Turecké angažmá v Náhorním Karabachu. Kurdové propustí tisíce Syřanů. Do Austrálie se vracejí tasmánští čerti. 

Svět ve 20 minutách: Sváteční výběr z komentářů a analýz zahraničních médií

Ani třicet let po pádu železné opony není demokracie ve střední a východní Evropě samozřejmá. Revoluce vozů na elektřinu přichází s plnou silou do Evropy. Má to ale svá rizika. Vyšetřování záhadné smrti generálního tajemníka OSN z roku 1961 se znovu dostává do obrátek. Francouzi kvůli brexitu a obchodním válkám omezili pití šampaňského. A vědci varují před módním chovem chobotnic.