Výrok týdne

Zajímá vás, co se skrývá za výroky politiků?

UvádíČeský rozhlas

Všechny epizody

Výrok týdne: Sergej Lavrov: Zelenskyj je Žid

Co během tohoto týdne rozhodně nešlo přeslechnout, je prohlášení ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova. Podle něj je ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj Žid. To podle Lavrova neznamená, že na Ukrajině nejsou nacistické prvky. I nacistický diktátor Adolf Hitler prý měl židovskou krev. Lavrov to měl říct v rozhovoru pro italskou televizi.

Výrok týdne: Joe Biden: Díky hrdé Američance Albrightové jsme teď všichni hrdí Američané

Americký prezident Joe Biden pronesl na středečním pohřbu bývalé ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightové zajímavý výrok. V tu chvíli vítal hosty z celého světa, kteří přijeli uctít „dceru České republiky, která věděla, jaké to je přetrvat válku a prchnout před pronásledováním“.

Výrok týdne: Putin: Zablokujte Azovstal, aby neproletěla moucha. Počkáme, až Ukrajincům dojdou zásoby

Ruská televize tento týden odvysílala rozhovor prezidenta Vladimira Putina s ministrem obrany Sergejem Šojguem o obléhání ukrajinského průmyslového komplexu v Mariupolu Azovstal, kde se stále nacházejí ukrajinští obránci města společně s civilisty.

Výrok týdne: Ruský velvyslanec při OSN: Vraždění civilistů v Buče bylo zinscenované

Ruský velvyslanec při OSN Vasilij Něbenzja zpochybnil na úterní tiskové konferenci masakr v ukrajinském městě Buča, bezděčně se ale přeřekl. Přestože existují důkazy, které vraždění civilistů potvrzují, ruští představitelé to stále popírají.

Výrok týdne: Vladimir Putin: Ruský plyn už musíte platit v rublech

Nákup ruského plynu bude pro zahraniční kupce od 1. dubna možný pouze v rublech. Příslušný dekret podepsal ve čtvrtek prezident Vladimir Putin s tím, že pokud se platby neuskuteční, budou smlouvy o dodávkách plynu pozastaveny. Dekret stanoví i mechanismus, podle kterého mají kupci převést zahraniční měny na zvláštní účet u ruské banky.

Výrok týdne: Volodymyr Zelenskyj: Případnou dohodu o konci války by měli schválit sami Ukrajinci

Jakoukoli případnou kompromisní dohodu s Ruskem o ukončení války na Ukrajině by ukrajinští občané měli schválit v referendu. V rozhovoru pro Českou televizi a další zahraniční média to řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Výrok týdne: Joe Biden: Putin je válečný zločinec

Poznámka amerického prezidenta Joea Bidena, podle které je ruský prezident Vladimir Putin válečný zločinec, vzbudila emoce i na ruské straně. Agentura TASS zveřejnila reakci mluvčího Kremlu Dmytrije Peskova: „Je to nepřijatelná a neodpustitelná rétorika,“ řekl.

Výrok týdne: Petr Fiala: Musíme hledat nové zdroje. Musíme se zbavit závislosti na ruských nerostných surovinách

Evropská komise chce v květnu předložit plán postupného ukončení odběru plynu z Ruska do roku 2027. Velká Británie už tento týden oznámila ukončení dovozu ruské ropy a ropných produktů do konce roku 2022. K zákazu dovozu ropy z Ruska se přidaly i Spojené státy. Řada evropských státníků včetně českého premiéra Petra Fialy (ODS) ovšem prosazují opatrnější postup.

Výrok týdne: Petr Fiala: Každý z nás teď dluží 250 tisíc korun. Naše vláda tomu nemohla přihlížet

Koaliční vláda premiéra Petra Fialy (ODS) schválila ve středu návrh státního rozpočtu pro letošní rok. Stát by měl hospodařit se schodkem 280 miliard korun, což je téměř o 100 miliard méně, než navrhovala vláda Andreje Babiše (ANO).

Výrok týdne: Jan Lipavský: Česko by se mělo podílet na posilování východních jednotek NATO

Česká republika by se měla podílet na nasazení nových vojenských jednotek NATO v zemích východního křídla Aliance. Uprostřed trvajícího napětí kolem hrozby ruské invaze na Ukrajinu to ve čtvrtek prohlásil ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Šéf české diplomacie v Bruselu jednal s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem.

Výrok týdne: Petr Fiala: Povinné očkování nebude

Povinné očkování proti covidu-19 se v Česku zatím zavádět nebude. Vláda ve středu zrušila vyhlášku, která by vakcinaci nařizovala vybraným profesím a lidem nad 60 let.

Výrok týdne: Andrej Babiš: Můžete se spolehnout, že budeme konstruktivní opozice

Pětikoaliční vláda Petra Fialy (ODS) získala ve čtvrtek důvěru sněmovny. Před hlasováním v rekordně dlouhého jednání promluvil mimo jiné lídr opozice, bývalý premiér Andrej Babiš (ANO). Zdůraznil, že sice má na některé představy nového kabinetu jiný názor, ale v každém případě hodlá podporovat všechny věci, které jsou pozitivní pro lidi, pro firmy a pro Českou republiku.

Výrok týdne: Andrej Babiš: Musíme zavést povinné očkování 60+, možná už i 50+

Premiér v demisi Andrej Babiš na čtvrteční tiskové konferenci po jednání vlády, kde bylo oznámeno vyhlášení nouzového stavu, mluvil také o nutnosti povinného očkování.

Výrok týdne: Miloš Zeman: Budu tak tolerantní, že své veto vztáhnu jen k jediné osobě, ale přes to nepojede vlak

Prezident Miloš Zeman se ve středu v rozhovoru pro televizi NOVA vyjádřil k sestavování nové vlády. Mluvil o personálním obsazení jednotlivých resortů, jak mu jej předložil designovaný premiér Petr Fiala z ODS.

Výrok týdne: Andrej Babiš: Moc bych si přál, aby na sebe politici pohlíželi jako na soupeře, ne jako na nepřátel

Premiér Andrej Babiš ve čtvrtek u příležitosti 103. výročí vzniku Československa pronesl projev, v němž zaznělo: „Moc bych si přál, aby na sebe politici pohlíželi jako na soupeře, nikoliv jako na nepřátele. Aby lidé začali jiným názorům naslouchat, ne je shazovat, a aby se naše společnost začala vyrovnávat s tou, jestli to tak můžu říct, nemocí duše, která ji trápí.“

Výrok týdne: Mynář: Ohrazuji se proti tvrzení, že bych manipuloval, nebo dokonce falšoval podpis prezidenta

Videozáznamem s prezidentem Milošem Zemanem jak v nemocnici podepisuje dokument o svolání nové sněmovny za přítomnosti jejího končícího předsedy Radka Vondráčka (ANO), chtěl Vratislav Mynář dokázat, že prezident je schopen jednat o své vůli. Ohradil se i proti podezření z nějakého falšování podpisu, ale situací kolem prezidenta se už zabývá policie a také Vojenské zpravodajství a Bezpečnostní informační služba.

Výrok týdne: Radek Vondráček: S prezidentem jsme si popovídali a podepsal mi rozhodnutí o svolání nové sněmovny

Předseda končící Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) ve čtvrtek navštívil prezidenta Miloše Zemana na jednotce intenzivní péče Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Nemocnice následně vydala prohlášení, podle kterého Vondráčka přivedl kancléř Vratislav Mynář a schůzka proběhla nečekaně, bez vědomí ošetřujícího lékaře.

Výrok týdne: Mluvčí Škoda Auto: Automobilka bude muset omezit výrobu, případně úplně zastavit

Automobilka od pondělí 18. října výrazně omezí, možná i zcela zastaví výrobu ve všech třech svých českých závodech. Důvodem jsou chybějící čipy, které se používají v palubní elektronice. Zaměří se jen na dokončení velkého množství rozpracovaných vozů.

Výrok týdne: Markus Söder: Největší šanci stát se kancléřem má Olaf Scholz

Parlamentní volby vyhráli v Německu sociální demokraté v čele s Olafem Scholzem. Lídr konzervativní unie CDU/CSU Armin Laschet se musel spokojit s druhým místem.

Výrok týdne: Polský premiér o sporu Turów: Češi se chovali způsobem absolutně bez dobré vůle

Hnědouhelný důl Turów, který leží na jihozápadě Polska v těsném sousedství německé Žitavy a asi 15 kilometrů od severočeského Liberce, nadále poznamenává česko-polské vztahy. Napětí vyvolal výrok polského premiéra Mateusze Morawieckého, který v úterý kritizoval způsob, jakým Česko spor o důl řešilo.

Výrok týdne: Andrej Babiš: Moc teď myslím na pana prezidenta – ať je brzy zdravý

Pražský hrad nejprve relativně dlouho mlčel o důvodech hospitalizace hlavy státu a pak vydal prohlášení o prezidentově dehydrataci a celkové únavě. Měli bychom znát podrobnosti o zdravotním stavu ústavních činitelů, nebo ne?

Výrok týdne: Adam Vojtěch: 9. září skončí testování žáků na covid-19

Ministr zdravotnictví za ANO Adam Vojtěch potvrdil, že testování na covid-19 ve školách končí. Situace se tam totiž zatím nezhoršuje. Plošně bude dál platit nošení roušek ve společných prostorech škol. Není vyloučeno, že časem by se mohly testy ve školách opět zavést, ale zřejmě na lokální úrovni. Víc by se podle ministra mohlo vyjasnit do konce září.

Výrok týdne: Joe Biden: Neodpustíme vám. Nezapomeneme, dopadneme vás a zaplatíte

Americké evakuace z Afghánistánu budou podle slibu prezidenta Joea Bidena pokračovat navzdory teroristickému útoku u kábulského letiště. Při atentátu, ke kterému se přihlásil Islámský stát, zemřelo 13 amerických vojáků a přes 170 Afghánců. Biden prohlásil, že chce ze země zachránit Američany i afghánské spojence. Amerika podle prezidenta ale útočníkům neodpustí.

Výrok týdne: Mluvčí Tálibánu: V Afghánistánu budeme mít inkluzivní islámskou vládu

Před pár dny a po rychlém postupu zemí a obsazení velkých měst vstoupilo radikální islamistické hnutí Tálibán do afghánské metropole Kábulu, kde se ujalo moci. Co si představit pod oznámením, že zavedou inkluzivní islámskou vládu?

Výrok týdne: Klimatolog Tolasz: Experti jsou si zas o trochu jistější, že za změnou klimatu musíme hledat člověka

Rostoucí teploty, bezprecedentní a nevratné změny, se kterými se lidstvo může potýkat stovky let. Tato další varování zaznívají nové hodnotící zprávě, kterou zveřejnil Mezivládní panel pro změnu klimatu při OSN (IPCC).

Výrok týdne: Výrok týdne: „Vůči jednání ředitele BIS jsem neměl výhrady, ale neměl by být tak často v médiích“

Ani po týdnu spekulací není jasné, kdo po 14. srpnu povede Bezpečnostní informační službu (BIS). Řediteli Michalu Koudelkovi totiž skončí současný mandát. Premiér Andrej Babiš (ANO) oznámil, že v pondělí bude o obsazení postu jednat s koaličním partnerem. „Co se týče pana ředitele, já jsem neměl samozřejmě výhrady vůči jeho jednání, i když si myslím, že ředitel takové služby by neměl být, řekněme, tak často v mediálním prostoru a neměl by se chovat občas jako politik,“ uvedl.

Výrok týdne: Výrok týdne od Nejvyššího správního soudu: Ministerstvo se nezabývalo negativy nošení respirátorů

„Opatření ukládající nosit respirátory, výjimečně roušky je nepřezkoumatelné. Neboť ministerstvo zdravotnictví nerespektovalo předchozí rozhodnutí soudu, který mu jasně popsal, které chyby v odůvodnění tam jsou. Zejména se nezabývalo negativy dlouhodobého nošení respirátorů,“ oznámil soudce Nejvyššího správního soudu Petr Mikeš. Vláda tak musela své opatření přepracovat.

Výrok týdne: Radovan z Lužic: Jde to sem. To je normální tornádo! Miluno, to jsi neviděl

Video na Twitteru Policie ČR, které zachycuje řádění tornáda v obci Lužice, obletělo Českou republiku. Jak týden po ničivém tornádu vypadá život v poškozených domech zhodnotí starosta městyse Moravská Nová Ves Marek Košut (TOP 09) a chartista a filozof Daniel Kroupa.

Výrok týdne: Mark Rutte: Maďarsko musí zákaz výuky o LGBT zrušit, nebo opustit Unii

Maďarský zákaz školní výuky o LGBT rozděluje Evropu. Skupina 16 lídrů se krátce před vrcholnou schůzkou rozhodla, že bude publikovat společný dopis šéfům unijních institucí, ve kterém vyjadřují podporu právům komunity LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob). Viktor Orbán při příchodu na summit zákon hájil s tím, že se netýká homosexuálů, ale sexuální výchovy dětí.

Výrok týdne: Christiano Ronaldo: Pijte vodu

Sportovní celebrity už nemusí dělat prohlášení, ale k předání poselství jim stačí pouze gesto a pár slov. Hvězda portugalského fotbalového týmu Christiano Ronaldo totiž na úterní tiskové konferenci odsunul dvě lahve Coca-Coly, oficiálního sponzora Mistrovství Evropy ve fotbale.

Výrok týdne: Marie Benešová: Zvýšením trestní sazby za znásilnění bychom se zařadili k balkánským zemím

Poslanci ve středu jednali o možném zpřísnění definice znásilnění, a to včetně možného zvýšení trestních sazeb za tento čin. Podle ministryně spravedlnosti za ANO Marie Benešové ale Česko už dnes patří k zemím s vyššími sazbami, a jejich další zvýšení proto nepodpořila.

Výrok týdne: Andrej Babiš: My v Česku nechceme žádný multikulturní ekofanatický pirátostát

Čtvrteční odchod poslanců KSČM z jednacího sálu sněmovny zhatil plány opozice na vyslovení nedůvěry vládě. Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš hlavně obhajoval úspěchy svého kabinetu, který označil za úspěšný a zároveň odmítl podezření ze střetu zájmů. Podle politologů tak zahájil předvolební kampaň. Když hovořil o zahraniční politice, ostře se vyhradil proti Pirátům a jejich předsedovi Ivanu Bartošovi. Ale nebyl v tom sám.

Výrok týdne: Petr Arenberger: To, co jsem zažil, připomínalo mediální lynč

V čele ministerstva zdravotnictví se za poslední rok vyměnili už čtyři lidé. K poslední změně došlo v úterý, když svůj odchod oznámil Petr Arenberger. A to po zveřejnění nesrovnalostí v majetkovém přiznání v médiích. Arenberger připustil, že v tomto ohledu udělal chybu, ale prý jen čelil mediální šikaně.

Výrok týdne: Petr Smejkal: Jsem z politiků roztrpčený. Přece kvůli jednomu rozhovoru nezruší celou MeSES

Mezioborová skupina pro epidemické situace známá pod zkratkou MeSES, bude dál pracovat. Ne už ale pod ministerstvem zdravotnictví. Experti plánují připravit dlouhodobý plán boje s pandemiemi. Členové MeSES se na tom dohodli poté, co je v úterý rozpustil ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO).

Výrok týdne: Petr Arenberger: Má přiznání byla podávána, ale právníci mi tam zadali zřejmě jen část informací

Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Petr Arenberger by měl vysvětlit nesrovnalosti v daňových a majetkových přiznáních. Vyzval ho k tomu premiér a šéf ANO Andrej Babiš. Petr Arenberger loni do přiznání uvedl, že má mnohem větší majetek, než přiznával v předcházejících letech.

Výrok týdne: Joe Biden: Po 100 dnech zachraňování a obnovy je Amerika připravena ke startu

Americký prezident Joe Biden promluvil v Kongresu u příležitosti první stovky dní své vlády. Bylo to ale později než předcházející prezidenti.

Výrok týdne: Jan Blatný: Důvodem mého odvolání je politické rozhodnutí premiéra

Od ledna opustilo ministerstvo zdravotnictví mnoho odborníků, údajně kvůli personální krizi způsobené špatnou komunikací dnes už bývalého ministra za ANO Jana Blatného. Právě špatnou komunikaci vyčetl Blatnému sám premiér Andrej Babiš (ANO). Čerstvě odvolaný ministr ale za svým nuceným odchodem vidí politické důvody.

Výrok týdne: Boris Johnson: Za naším očkovacím úspěchem stojí chamtivost a kapitalismus

Premiér Boris Johnson při jednání s konzervativními zákonodárci podle bulvárního listu The Sun prohlásil, že důvodem britského vakcinačního úspěchu je chamtivost a kapitalismus. Ihned poté vzal svůj komentář zpět a jeden z jeho kolegů ho později označil za vtip.
Renata Kropáčková

Výrok týdne: Vévodkyně Meghan: Žila jsem jako ve zlaté kleci a pomýšlela na sebevraždu

Vnuk královny Alžběty II. princ Harry a jeho manželka vévodkyně Meghan ovládli britský mediální prostor. V interview s americkou moderátorkou Oprah Winfreyovou v televizi CBS otevřeně kritizovali poměry uvnitř vládnoucí rodiny. V Buckinghamském paláci se údajně nedočkali zastání, dokonce se podle Meghan setkali s rasistickými poznámkami.
Renata Kropáčková

Výrok týdne: Roman Prymula: Stojím tady jako člověk, který káže vodu a pije víno. Ale já jsem nic neporušil

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) byl deníkem Blesk nafocený před pražskou restaurací po oficiální zavírací době a bez roušky. Premiér Andrej Babiš (ANO) ho vyzval k rezignaci, on sám ale prohlašuje, že žádná opatření neporušil. Jak se v tom vyznat?

Výrok týdne: Roman Prymula (za ANO): Možná jsem nebyl v létě dostatečně důrazný. Omlouvám se

V úterý – tedy den poté, co vláda oznámila zpřísnění protiepidemických opatření – vystoupil ministr zdravotnictví za hnutí ANO Roman Prymula s projevem.

Výrok týdne: Roman Prymula (za ANO): Lidé, kteří půjdou do restaurace, se tam budou zapisovat

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) chtěl kvůli snížení rizika šíření koronaviru registrovat hosty restauracích. Řekl to při čtvrtečních interpelacích ve sněmovně.

Výrok týdne: Trump: S výsledkem voleb nebudu souhlasit, pokud je nevyhraji

Americký prezident Donald Trump odmítá připustit možnost, že prohraje volby jinak než podvodem,. Odmítá zaručit i pokojné předání moci.

Výrok týdne: Andrej Babiš (ANO): Obávám se, že důchodovou reformu už nezvládneme, důchody ale zvyšujeme

Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš při čtvrtečních interpelacích prohlásil, že současná vláda asi nestihne připravit důchodovou reformu, důležité podle něj ale je, že kabinet důchody zvyšuje.

Výrok týdne: Adam Vojtěch (za ANO): Vracíme povinnost nosit roušky

„Platí pravidlo, že pod střechou se rouška nosí, venku nikoli,“ oznámil na středeční tiskové videokonferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Výrok týdne: Jana Maláčová: Je to taková hloupá, plytká diskuze, kde na to vezmeme

Lidé, kteří celý život poctivě pracovali, se mají mít dobře. Na tom bychom měli postavit příjmy a výdaje našeho státního rozpočtu. Až pak povedeme diskusi, kde ušetřit, řekla ve čtvrtek ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.

Výrok týdne: Andrej Babiš: Roušky? Jsem trochu v šoku z toho, co vypadlo z ministerstva zdravotnictví

Podle původního záměru premiéra Andreje Babiše se plošná opatření proti šíření koronaviru neměly zavádět. Platilo to až do pondělní tiskové konference ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO).

Výrok týdne: Autoritářství rokem 1989 ani 1991 neskončilo, varoval Mike Pompeo s odkazem na Rusko a Čínu

Americký ministr zahraničí varoval v Praze před vlivem Číny a Ruska. Mike Pompeo to řekl při vystoupení v českém Senátu. Projev amerického ministra zahraničí byl krátký, ale svým obsahem rozvířil diplomatické vody.

Výrok týdne: Rusnok: HDP letos poklesne o 8 procent, příští rok se vrátíme k růstu

Česká národní banka (ČNB) upravila výhled tuzemské ekonomiky pro letošní rok. Je o něco pesimističtější než při své poslední, květnové prognóze. Veřejnost o tom ve čtvrtek informoval guvernér banky Jiří Rusnok.

Výrok týdne: Trump: Volby 2020 budou nejvíc podvodné v historii, bude to trapas

Donald Trump znovu přiživil nejistotu, která ze vznáší kolem podzimních prezidentských voleb ve Spojených státech. Nejprve na svém twitterovém účtu rozvíjel myšlenku kvůli pandemii hlasování odložit.

Výrok týdne: Jan Hamáček: Není možné, aby lidé v karanténě šli volit

Do podzimních krajských a senátních voleb nejde podle ministerstva vnitra stihnout prosadit změny, které by umožnily hlasovat lidem v karanténě a současně zamezily rizikům přenosu nemoci covid-19.

Výrok týdne: Karel Havlíček: Je to jen shoda náhod, nejde o systémové pochybení

Velkou událostí posledních dní je nebývalý nárůst nehod na železnici. V souvislosti s tím ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) řekl, že nejde o chybu systémovou.

Výrok týdne: Prezident Zeman je od úterka na dovolené. Co to znamená?

Většinu volna by měl Miloš Zeman trávit na zámku v Lánech. Na Vysočinu, kde spoluvlastní nemovitost, plánuje odjet jen na několik dnů.

Výrok týdne: Miloš Zeman: Heslo amerických protestů je rasistické

Heslo Black Lives Matter (Na životech černochů záleží) je rasistické, řekl prezident na návštěvě v rezidenci amerického velvyslance u příležitosti oslav Dne nezávislosti.

Výrok týdne: Donald Trump: V čem je problém? Jen jsem nechtěl mít mokrou kravatu

Místo milionu jen pár tisíc lidí. Na předvolebním setkání v oklahomské Tulse to taky americký prezident komentoval. Jako viníky označil média.

Výrok týdne: Andrej Babiš: Já jsem zakladatel, proto jsme zrušili celé Brno

Předsednictvo hnutí ANO v úterý přijalo návrh na zrušení brněnské organizace a její nové vytvoření. Premiér Andrej Babiš (ANO) to komentoval na Radiožurnálu a Plusu.

Výrok týdne: Vystrčil: Buď budeme držet své principy a hodnoty, anebo počítat groše

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) pojede na Tchaj-wan někdy mezi 30. srpnem a 5. září. Šéf horní komory se tak rozhodl i přes varování čínského velvyslance.

Výrok týdne: Vokřál: ANO se vydalo směrem partajního politikaření, a to je málo

Bývalý brněnský primátor, donedávna kandidát na jihomoravského hejtmana a taky bývalý místopředseda ANO Petr Vokřál z hnutí odchází.

Výrok týdne: Jan Hamáček: Byznys s podobiznami nacistických vůdců je nevkusný, není ale trestný

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) zareagoval pro náš server iRozhlas.cz na kauzu nakladatelství Naše vojsko. To vydalo kalendář s portréty osobností třetí říše.

Výrok týdne: Andrej Babiš: Trafiky nedávám

Nedávám trafiky, nejsem tradiční demokratická strana. To jsou ve zkratce slova premiéra Adreje Babiše z hnutí ANO, která jsme při pátku vybrali jako výrok týdne.

Výrok týdne: Alena Schillerová: Lež, v Bruselu hovořím zásadně anglicky

„Obyčejná lež. V Bruselu hovořím zásadně anglicky, tlumočníka nevyužívám. Na zasedání Euroskupiny a Rady Ecofin jezdím naprosto pravidelně. Má vystoupení jsou vždy v AJ.“

Výrok týdne: Andrej Babiš: Otevírání hranic pro mě není priorita

Premiér Andrej Babiš se tento týden postaral o rozruch výrokem o svém postoji k otevírání hranic, který zazněl ve středu v České televizi.

Výrok týdne: Roman Prymula: Letošní dovolená bude dominantně v Česku

Podle šéfa Ústředního krizového štábu, náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly je pravděpodobné, že naše hranice zůstanou ještě dlouho uzavřené.

Výrok týdne: Jan Hamáček: Těm lidem hrozí to, že někoho nakazí a on pak umře a jim to bude celý život líto

Ten svetr nesvlíkej, jsme v tom společně! vzkazuje na svém Twitteru ministerstvo vnitra svému šéfovi Hamáčkovi. A přidává fotografii několika zaměstnanců v červeném svetru.

Výrok týdne: Andrej Babiš: Vláda vyhlašuje na území republiky nouzový stav

Koronavirus, který způsobuje onemocnění COVID-19 nebude chybět ani teď, kdy vám v tomto čase každý pátek představujeme nejzásadnější prohlášení týdne.

Výrok týdne: Jedno z opatření tzv. obranyschopné demokracie. Zákon o střetu zájmů neporušuje ústavu

Zákon o střetu zájmů neporušuje ústavu, usnesl se v úterý Ústavní soud. Nevyhověl tak návrhům prezidenta Miloše Zemana a skupiny poslanců na zrušení části tohoto zákona.

Výrok týdne: Stanislav Křeček: Doufám, že ombudsman nebude zatížen dalšími kompetencemi

Poslanci zvolili novým ombudsmanem Stanislava Křečka. Předem to ale na zvolení nevypadalo, ani že získá většinu. Dva hosté analyzují jeho slova pronesená v ČRo Plus.