Vysočina – Český rozhlas

To nejlepší z regionálního vysílání Českého rozhlasu.

UvádíČeský rozhlas

Všechny epizody

Vysočina – Český rozhlas: Dobré dopoledne: Ředitel DKO Jihlava: Kultura nás dělá lepšími lidmi, covid zvládne

Jihlavský DKO stejně jako ostatní podobná zařízení zažil totální lockdown. Co to znamená pro tak velké zařízení? Ředitel Petr Palovčík byl hostem Hely Dvořákové.

Vysočina – Český rozhlas: Dobré dopoledne: Ředitel DKO Jihlava: Kultura nás dělá lepšími lidmi, covid zvládne

Jihlavský DKO stejně jako ostatní podobná zařízení zažil totální lockdown. Co to znamená pro tak velké zařízení? Ředitel Petr Palovčík byl hostem Hely Dvořákové.

Vysočina – Český rozhlas: Dobré dopoledne: Rada pro rodiče před začátkem školy: zůstat v klidu a v pohodě

Jak zvládnout nástup dětí do školy? Nejdůležitější je klid a pohoda, řekly v Dobrém dopoledni Zdeňka Masopustová a Veronika Smejkalová ze studijního centra Basic.

Vysočina – Český rozhlas: Rozhlasový sloupek: Markéta Hejkalová: Konečně otevřená knihovna

Havlíčkův Brod se pyšní moderní budovou krajské knihovny. Jak dlouho ale trvalo, než ji skutečně otevřeli? Zamýšlí se překladatelka Markéta Hejkalová.

Vysočina – Český rozhlas: Výlety: Skryjská jezírka vytváří kouzelná zákoutí. Propojují vodu a vulkanické skály

Skryjská jezírka jsou vyhledávanou lokalitou v Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Leží na samotné hranici Středočeského kraje nedaleko obce Skryje. A už sama cesta k nim je zážitkem. Prochází údolím Zbirožského potoka, které je plné krásných stromů.

Vysočina – Český rozhlas: Výlety: V Motýlím domě v Karlových Varech se můžete pokochat pohledem na tři sta motýlů z dalekých krajů

Jeden z nejhezčích výhledů na centrum lázeňského města Karlových Varů je z rozhledny jménem Diana. K té vede oblíbená lanovka a kromě rozhledny a výletní restaurace tu najdete i minizoo, dětské hřiště a Motýlí dům. Je to tak ideální místo pro rodinný výlet.

Vysočina – Český rozhlas: Rozhlasový sloupek: Markéta Hejkalová: Milion pro jižní Moravu

Havlíčkův Brod se stal historickým městem roku 2020. Výhru – milion korun – radní poslali jako pomoc jihu Moravy. Udělali radost mimo jiné Markétě Hejkalové.

Vysočina – Český rozhlas: Rozhlasový sloupek: Zdeněk Dryšl: Hledání zubaře není tak marné

Zubař odchází do penze. S touto skutečností se potýká řada lidí. Herec Zdeněk Dryšl si podobného problému všiml v Anglii, kde mají i řešení.

Vysočina – Český rozhlas: Dobré dopoledne: Z jihlavské charity na pomoc jižní Moravě

V rámci jihlavské charity fungují terénní programy SOVY, jejichž pracovníci pomáhají ohroženým jedincům. Zcela jiná práce je čekala na Hodonínsku.

Vysočina – Český rozhlas: Rozhlasový sloupek: Klidné místo k rozjímání a přemýšlení o chodu světa

Petr Hladík přemýšlí o svém dětství. Býval často u babičky a tu a tam čas trávil v koruně staré jabloně. Měl přehled o dění kolem sebe a připadal si nad věcí.

Vysočina – Český rozhlas: Výlety: Rešovské vodopády v kaňonu Nízkého Jeseníku najdete uprostřed divoké neporušené přírody

Příroda v Národní přírodní rezervaci Rešovské vodopády se dochovala ve značně divokém stavu, zejména díky obtížně přístupnému terénu. Kousek od Hané, v místech kde se začínají zvedat kopce Jeseníků, vyhloubila voda říčky Huntavy pod soutokem s Tvrdkovským potokem ve skalách soutěsku.

Vysočina – Český rozhlas: Zprávy – FOTO: Humpolec má poeziomat. Ozývají se z něj texty spjaté s městem a okolím

Humpolec má vlastní poeziomat. Přístroj na přehrávání básní v Česku není úplnou novinkou, ten humpolecký se od těch ostatních ale liší. Stojí na Horním náměstí.

Vysočina – Český rozhlas: Zprávy – Po půl roce lockdownu se krejčí nezastaví. Zájem o zakázkové obleky je veliký

Dlouhé měsíce neměli doslova do čeho píchnout, teď nestačí šít. Řeč je o zakázkových krejčovstvích. Po bezmála půlročním lockdownu mají zájemců plné pořadníky.

Vysočina – Český rozhlas: Zprávy – Se sportovišti se otevřely i zimní stadiony. V Telči je plno

Obout brusle a na led. Na zimním stadionu v Telči to není nic neobvyklého. Od pondělního otevření vnitřních sportovišť je tamní rozpis ledu téměř plný.